صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 52

موضوع: مصاحبه حضوری

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض پاسخ : تماس حضوری با اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط gentela نمایش پست ها
    سلام بچه ها

من یکی از دانشگاه های آمریکا اپلای کردم و الان منتظر نتیجه هستم. می خواستم بدونم آیا میشه من یکی از فامیل ها رو حضوری بفرستم با استادا صحبت کنه؟!!
    کلا اثر مثبت داره یا منفی؟

مرسی
    اگر تو دانشگاه باشه یا به نحوی استاده رو بشناسه خیلی موثر هست!اگر نباشه هم باز خالی از لطف نیست ولی خیلیییی فک نمیکنم موثر باشه. رزومتون رو پرینت بگیره ببره با خودش
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

به نظر من اگر یک استاد خاصی مد نظرتون هست و اسم اون استاد رو توی اپلیکیشنتون آوردید می تونه کار منطقی باشه ! اما اگر استاد خاصی مدنظرتون نیست و بخواد بره و با همه صحبت بکنه وجهه خوبی نداره ! در کل من اگر باشم این کار رو نمی کنم مگر اینکه کسی رو که می خوام بفرستم توی همون دانشگاه در حال تحصیل باشه ! در هر صورت ایمیل بهترین راهه !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه حضوری

سلام دوستان
    2 هفته پیش با یه استاد در هلند مصاحبه کردیم واسه یه پوزیشن. امروز این ایمل رو زده:

I’d like to invite you to come over to the Netherlands for a second, more official interview. For this interview also our professor and probably the projectleaders will be present. Based on the outcome of this interview we will either offer you a PhD candidate position (or a rejection). I am uncertain about the visa requirements and so on so I need to check when an appointment will be possible. We (our university) will pay your ticket (of course). Next week I’ll give you an update on a possible appointment date/time and, if needed, send you an invitation letter for a visum application.

دوستانی که تجربه مصاحبه دارن میشه یه کم در مورد مصاحبه حضوری به من اطلاعات بدن؟ چقدر شانس دارم؟ توی مصاحبه چی میپرسن؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

سوال من اینه که اینکه دوستانمون توی دانشگاهی که می خوایم اپلای کنیم برن و با استادی که مربوط به دپارتمانمون هست حرف بزنن این کار چقدر می تونه تاثیر مثبت داشته باشه ؟
    اگر قرار بر انجام چنین کاری باشه ، بهتره زمانش کی باشه ؟ قبل یا بعد از اپلای ؟ یا اینکه بهتره خودم ایمیل بزنم به استاد و بعد از دوستم بخوام باهاش صحبت کنه ؟ ممنون میشم اگر کسی که تجربه ای در این زمینه داره و یا اطلاعاتی داره کمکم کنه . من تقریبا توی تمام دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم یه دوست دارم و خودشون میگن میرن صحبت می کنن اما چون رشته هاشون با من فرق داره نمی دونم می تونن تاثیر گذار باشن یا نه ! (مقطعی که من قصد دارم اپلای کنم مستر هست )

Junior Member

من میخواستم تجربه مصاحبه حضوری خودم را تعریف کنم شاید به درد کیس های مشابه با من بخوره. من از یک دانشگاه توی آلمان پذیرش گرفتم ولی استادی که باهاش کار میکردم سرکارم گداشته بود و منو از لحاظ مالی ساپورت نمی کرد. من هم ناچار شدم به استادهای دیگه توی آلمان ایمیل بزنم و دنبال پوزیشن خالی بگردم. بعد از اینکه مدتها ایمیل زدم و هیچ جوابی نمی گرفتم، بالاخره یه استاد از کارم خوشش اومد و منو به مصاحبه دعوت کرد و در ضمن بهم گفت که تمام خرج سفرت با ماست و بهم گفت که باید برای ما 40 دقیقه از کازهای قبلیت سخنرانی کنی. من روز مصاحبه اول با خود استاده در حدود یک ساعت در مورد پروژش صحبت کردم و بعد از اون که تمام گروهش اومدند سخنرانیمو شروع کردم و کارهای قبلیمو براشون توضیح دادم. بعد اون اعضای گروهش چند تا سوال از من کردند ومن هم به سوالاشون جواب دادم. وقتی این جلسه تموم شد استاده بهم پیشنهاد داد که با تک تک اعضای گروه صحبت کنم. بعد اینکه صحبت ها تموم شد و بعد از صرف نهار بهم گفتند که نتیجه نهایی را تا چند روز دیگه بهت میدیم که خدا راشکر پوزیشن را بهم دادند. فقط اینو میخواستم بگم که همیشه یادتون باشه که اگه به مصاحبه دعوت شدید یعنی اینکه کارتون خیلی براشون با ارزش بوده که وقت و انرژی و پولشون را خرجتون می کنند و دعوتتون می کنند، پس حتما بهترین عملکردتون را از خودتون نشون بدید و به خدا توکل کنید و مطمئن باشید که شانستون برای پذیرش خیلی بالاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط super نمایش پست ها
    [FONT="]من میخواستم تجربه مصاحبه حضوری خودم را تعریف کنم شاید به درد کیس های مشابه با من بخوره. من از یک دانشگاه توی آلمان پذیرش گرفتم ولی استادی که باهاش کار میکردم سرکارم گداشته بود و منو از لحاظ مالی ساپورت نمی کرد. من هم ناچار شدم به استادهای دیگه توی آلمان ایمیل بزنم و دنبال پوزیشن خالی بگردم. بعد از اینکه مدتها ایمیل زدم و هیچ جوابی نمی گرفتم، بالاخره یه استاد از کارم خوشش اومد و منو به مصاحبه دعوت کرد و در ضمن بهم گفت که تمام خرج سفرت با ماست و بهم گفت که باید برای ما 40 دقیقه از کازهای قبلیت سخنرانی کنی. من روز مصاحبه اول با خود استاده در حدود یک ساعت در مورد پروژش صحبت کردم و بعد از اون که تمام گروهش اومدند سخنرانیمو شروع کردم و کارهای قبلیمو براشون توضیح دادم. بعد اون اعضای گروهش چند تا سوال از من کردند ومن هم به سوالاشون جواب دادم. وقتی این جلسه تموم شد استاده بهم پیشنهاد داد که با تک تک اعضای گروه صحبت کنم. بعد اینکه صحبت ها تموم شد و بعد از صرف نهار بهم گفتند که نتیجه نهایی را تا چند روز دیگه بهت میدیم که خدا راشکر پوزیشن را بهم دادند. فقط اینو میخواستم بگم که همیشه یادتون باشه که اگه به مصاحبه دعوت شدید یعنی اینکه کارتون خیلی براشون با ارزش بوده که وقت و انرژی و پولشون را خرجتون می کنند و دعوتتون می کنند، پس حتما بهترین عملکردتون را از خودتون نشون بدید و به خدا توکل کنید و مطمئن باشید که شانستون برای پذیرش خیلی بالاست.[/FONT]
    سلام.
    من چند تا سوال راجع به این تجربتون دارم:

- مصاحبه تلفنی هم داشتین؟‌یا مستقیم رفتین سراغ حضوری؟
    - برای توضیح کارای قبلیتون presentation آماده کردین؟ یا همینطوری توضیح دادین؟
    - سوالاشون سبک درس پرسیدن بود؟ یا اینکه آشنایی با کارهای شما؟

سپاس

Junior Member

So sarry that I have to responde your questions in English. I do not have Persion fonts in my office so I do not have any other options for response to your questions.
    Anyway, regarding your questions:
    1. No, I did not have telephone interview. Because, most of german Prof. prefer to have just in place interview to know him/her better and also to talk with PhD/ post docs of that group
    2. Yes, my talk was completely contain of my previous works( master projects and after master projects)
    3. They did not ask me anything regading any scientific issues. They only ask me about my previous projects and after that all of research members explained me about their works. That is it
    I haope that it would be helpful for you. If you have any other questions, do not hesitate to write me...

cheers

نقل قول نوشته اصلی توسط orion188 نمایش پست ها
    سلام.
    من چند تا سوال راجع به این تجربتون دارم:

- مصاحبه تلفنی هم داشتین؟‌یا مستقیم رفتین سراغ حضوری؟
    - برای توضیح کارای قبلیتون presentation آماده کردین؟ یا همینطوری توضیح دادین؟
    - سوالاشون سبک درس پرسیدن بود؟ یا اینکه آشنایی با کارهای شما؟

سپاس

Junior Member

دوستان تا اونجایی که من فهمیدم واسه پوزیشن های هلند بعد از مصاحبه ی تلفنی، حدودا 3 نفر رو دعوت می کنن واسه مصاحبه حضوری. من رفتم 1 روز از صبح تا ساعت 5 بعد از ظهر، مصاحبه با اساتید مختلف داشتم و پرزنتیشن خودم رو ارائه دادم. 2 هفته بعد خبر دادن ریجکت شدی.

یه سری دوستان گفتن وقتی پرزنتیشن حضوری دعوت می شید یعنی کار تمومه. می خواستم بگم به هیچ عنوان این جوری نیست. قبل از روزی که من مصاحبه داشتم، 1 نفر دیگه هم اومده بود. و روز بعد از مصاحبه ی من هم یه نفر دیگه قرار بود بیاد. یعنی شانس من 33.333 واسه قبولی درصد بود!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Doctor of Philosophy in Business, Massey University, New Zealand

سلام دوستان
    ببخشید ی سوال دارم
    یکی از اساتیدی که در ارتباطم خواسته با هم skype چت کنیم
    به نظرتون چه سوالاتی ممکن هست بپرسه؟ می خوام آمادگی داشته باشم
    راجع به پایان نامه و ؟؟؟؟؟ کلا چه سوالاتی
    مرسی

Junior Member