صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: اهمیت آب وهوا در انتخاب دانشگاه !

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض اهمیت آب وهوا در انتخاب دانشگاه !

فکر می کنم این موضوع آنقدر اهمیت داشته باشه که یک تاپیک راجع به اون ایحاد کنیم.

در انتخاب دانشگاه به نظر میرسد در کنار معیارهایی چون رنک دانشگاه آب وهوا فاکتور مهمی باشه.

بعضا، می شنویم که دوستان از آب و هوای بسیار سردو قطبی یا طوفانی و شرجی و ..گلایه می کنند .فراموش نکنیم که تحصیل در یک دانشگاه در واقع زندگی در آن شهر بشمار می آید و فاکتور آب و هوا هم بایستی همواره مدنظر باشد بویژه برای دور ه های طولانی مدت .

موفق باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member Nour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری - UPM

پیش فرض پاسخ : اهمیت آب وهوا در انتخاب دانشگاه !

این که دیگه بحث نداره. از اولین گامهای انتخاب دانشگاه شهر و دیارشه. چه ایران چه خارج. چه از نظر آب و هوایی و چه امکانات و فرهنگ و ...
    اینجا تو مالزی که هوا گرم و شرجی هست، اما نه چنان آزاردهنده که مانع کار بشه. بعضی فصلها و روزها اذیت میکنه. همین

Junior Member

آب و هوا یه فاکتور خیلی مهم تو انتخاب مقصد هست.
    شرایط آب هوا میتونه استقامت آدمو در برابر پذیرش مشکلات احتمالی افزایش یا کاهش بده.
    به عنوان مثال برای خود من زندگی تو کشورای اسکاندیناوی با همه محسناتش خیلی برام سخته پس تا اونجایی که میشه جز انتخابهای من نیستند، مگر اینکه جاهای دیگه اپلای نشم و مجبور بشم برم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    آب و هوا یه فاکتور خیلی مهم تو انتخاب مقصد هست.
    شرایط آب هوا میتونه استقامت آدمو در برابر پذیرش مشکلات احتمالی افزایش یا کاهش بده.
    به عنوان مثال برای خود من زندگی تو کشورای اسکاندیناوی با همه محسناتش خیلی برام سخته پس تا اونجایی که میشه جز انتخابهای من نیستند، مگر اینکه جاهای دیگه اپلای نشم و مجبور بشم برم
    درود
    صدرصد موافقم با این(شرایط آب هوا میتونه استقامت آدمو در برابر پذیرش مشکلات احتمالی افزایش یا کاهش بده.)ما خودمون بچه بوشهریم می فهمیم سختی آب وهوا یعنی چی؟

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

می بینم که همه دوستان با موضوع موافق هستن. من خودم هم شرایط آب و هوایی برام خیلی مهمه. به هیچ عنوان سرما رو نمی تونم تحمل کنم. حالا سوالم اینه:
    اگه خدایی نکرده نتونین از جایی که دوست دارین پذیرش بگیرین، فکر می کنین می ارزه یه جایی با شرایط آب و هوایی وحشتناک برین و ادامه تحصیل بدین؟
    من نروژ رو به عنوان انتخاب اخرم توی ذهنم دارم، اما همه ش به روزی فکر می کنم که توی اون سرمای وحشتناک مجبور باشم برم اونجا و درس بخونم. از طرفی دیگه ایران موندن هم برام یه جورایی سخت شده، بالاخره یه سال برای اپلای کردن و مدرک زبان و این چیزا وقت گذاشتم، اگه بخوام کنکور فوق بدم دوباره باید یه سال دیگه بشینم درس بخونم... آدم دیوونه میشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    می بینم که همه دوستان با موضوع موافق هستن. من خودم هم شرایط آب و هوایی برام خیلی مهمه. به هیچ عنوان سرما رو نمی تونم تحمل کنم. حالا سوالم اینه:
    اگه خدایی نکرده نتونین از جایی که دوست دارین پذیرش بگیرین، فکر می کنین می ارزه یه جایی با شرایط آب و هوایی وحشتناک برین و ادامه تحصیل بدین؟
    من نروژ رو به عنوان انتخاب اخرم توی ذهنم دارم، اما همه ش به روزی فکر می کنم که توی اون سرمای وحشتناک مجبور باشم برم اونجا و درس بخونم. از طرفی دیگه ایران موندن هم برام یه جورایی سخت شده، بالاخره یه سال برای اپلای کردن و مدرک زبان و این چیزا وقت گذاشتم، اگه بخوام کنکور فوق بدم دوباره باید یه سال دیگه بشینم درس بخونم... آدم دیوونه میشه!
    خب این کاملا شخصی هست! مثلا من به جای اینکه شهرای بد آب و هوا رو بزنم دانشگاه های پایین تر ولی در شهر خوب رو انتخاب کردم واسه همین اگه قبول بشم بارم خوشحالم چون اگر جه دانشگاهش تاپ نیست ولی لا اقل خوش آب و هواس

نقل قول نوشته اصلی توسط siboo نمایش پست ها
    خب این کاملا شخصی هست! مثلا من به جای اینکه شهرای بد آب و هوا رو بزنم دانشگاه های پایین تر ولی در شهر خوب رو انتخاب کردم واسه همین اگه قبول بشم بارم خوشحالم چون اگر جه دانشگاهش تاپ نیست ولی لا اقل خوش آب و هواس
    کشورش رو نگفتید ؟
    من الان که سرد شده می فهمم شرایط سرما چقدر سخته !!!
    هر چند گرمای بیش از حد هم غیر قابل تحمله !!!
    پس بهترین حالت اینه که جایی رو انتخاب کنید که از نظر آب و هوایی شبیه به محل سکونت قبلیتون باشه
    ببخشید شاید این موضوع مربوط به این تاپیک نباشه ولی جالبه :
    امروز تو یه شبکه ای داشت می پرسد که شما برف دوست دارید ؟
    از یک نفر پرسید، طرف گفت نه اصلا، چون من تو سوئد زندگی کردم، اینقدر تو این چند ساله برف دیدم که هر وقت برف می بینم حالم بد میشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mining engeering ,uut

بله خیلی مهمه ولی به نظر من اول رنک مهمتره

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1990 نمایش پست ها
    بله خیلی مهمه ولی به نظر من اول رنک مهمتره
    اینجا جای بحث راجب این موضوع نیست
    ولی به نظر من زیاد به رنک توجه نکنید (البته این نظر شخصیه منه)

Junior Member

در کل فقط آب و هوا نمی تونه تنها فاکتور اصلی برای انتخاب مقصد باشه ولی یکی از فاکتورهای اصلی می تونه باشه. در کل اگه بر خلاف میل باطنی مون تو کشوری اپلای شدیم که آب و هواشو دوست نداشته باشیم یا باید آستانه صبرمون بالا ببریم و با اون آب و هوا وفق پیدا کنیم یا راههای دیگه رو دوباره امتحان کنیم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)