نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: فرق زیر شاخه های Computer Science و Electrical & Computer Engineering

Senior Member Harrison آواتار ها

پیش فرض فرق زیر شاخه های Computer Science و Electrical & Computer Engineering

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    یه سوال مهم از دوستان با تجربه داشتم،،،من مهندسی‌ سخت افزار خوندم،،،و دانشگاهایی که می‌خوام برای مستر اقدام کنم دیدم ۲تا دپارتمان جدا به نامهای Computer Science و Electrical & Computer Engineering دارن،،،خواستم بدونم به طور کلی‌ هرکدوم شامل چه رشتهایی می‌شه،،،و بازار کار هرکدوم چطوره؟ کشور مورد نظرم هم آمریکا هست
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : فرق زیر شاخه های Computer Science و Electrical & Computer Engineering

دوستان کسی‌ نظری نداره؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرق زیر شاخه های Computer Science و Electrical & Computer Engineering

دوست عزیز ...

بهتره در دریافت پاسخ کمی تحمل داشته باشید ....

computer science با جنبه نرم افزاری قضیه (مثل برنامه نویسی - طراحی الگوریتمها و ... ) سروکار داره . در حالی که engineering با طراحی و بررسی بخش سخت افزار و موارد مشابه در ارتباطه .
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    دوست عزیز ...

بهتره در دریافت پاسخ کمی تحمل داشته باشید ....

computer science با جنبه نرم افزاری قضیه (مثل برنامه نویسی - طراحی الگوریتمها و ... ) سروکار داره . در حالی که engineering با طراحی و بررسی بخش سخت افزار و موارد مشابه در ارتباطه .
    شرمنده آقا وحید :د،
    رشته‌های بیستری از هرکدوم رو می‌شه مثال بزنید واینکه از نظر کاری کدوم بنظرتون در کار بیشتر طرفدار داره؟
    بازم ممنون

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

بدیهیه که در سخت افزار شرکتهای محدود تری وجود دارن (مثل اینتل - TI - AMD و ... ) . اما نرم افزار تعداد شرکتها و فرصت های شغلی بیشتری وجود داره . در نهایت باید بببنید در کدوم یک از اینا بیشتر استعداد دارید . اون مهمتره ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

سلام،
    بهتره كه براي درك بهتر تفاوتها به خود دانشكده ها سر بزنيد! مثلا ببينيد در هر كدوم از دپارتمانها چه موضوعاتي مورد توجه هست!
    به نظرم اينطور دسته بندي كه computer science با نرم افزار و computer engineering با سخت افزار مرتبط هست صادق نيست! مثلا مهندسي نرم افزار خودش يك نوع نرم افزار نويسي هست!
    در حالت كلي هر دانشگاه سياستهاي خودش رو در تقسيم بندي اين بين علوم كامپيوتر و مهندسي كامپيوتر داره، فقط اين رو مي تونم بگم كه علوم كامپيوتر بيشتر مرتبط با بخشهاي نظري و علمي هست مانند محاسبات هوش مصنوعي و ... و مهندسي كامپيوتر بيشتر با جنبه پياده سازي و عمل در ارتباط هست مثل مهندسي نرم افزار و سخت افزار و ...

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط navid507 نمایش پست ها
    سلام،
    بهتره كه براي درك بهتر تفاوتها به خود دانشكده ها سر بزنيد! مثلا ببينيد در هر كدوم از دپارتمانها چه موضوعاتي مورد توجه هست!
    به نظرم اينطور دسته بندي كه computer science با نرم افزار و computer engineering با سخت افزار مرتبط هست صادق نيست! مثلا مهندسي نرم افزار خودش يك نوع نرم افزار نويسي هست!
    در حالت كلي هر دانشگاه سياستهاي خودش رو در تقسيم بندي اين بين علوم كامپيوتر و مهندسي كامپيوتر داره، فقط اين رو مي تونم بگم كه علوم كامپيوتر بيشتر مرتبط با بخشهاي نظري و علمي هست مانند محاسبات هوش مصنوعي و ... و مهندسي كامپيوتر بيشتر با جنبه پياده سازي و عمل در ارتباط هست مثل مهندسي نرم افزار و سخت افزار و ...
    این تعریفی هست که در سیستم آموزشی کشوری مثل ایران جا افتاده . بعدها رشته علوم کامپیوتر رو هم وزارت علوم به مهندسی کامپیوتر (سخت افزار - نرم افزار) اضافه کرد که بعضی از دانشگاهها در دپارتمان ریاضی اونو ارایه میدن ....
    حداقل تا اونجا که من اطلاع دارم تعریف تفاوت اونها در کشور خالق این علم (ایالات متحده) همین مساله ای بود که قبلا ذکر شد ...

بهتره مثلا به این تعریف تقریبا کامل که دانشگاه buffalo در مورد تفاوت این دو زمینه ارایه داده دقت کنید :
    http://www.eng.buffalo.edu/undergrad...rees/cs-vs-cen
    ممنون