نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: چگونه علوم پزشکی های ایران می توانند مقاله بدهند؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض چگونه علوم پزشکی های ایران می توانند مقاله بدهند؟

دوستان عزیز که در رشته های علوم پزشکی ایران مقاله داد ه اند تجربیات خود را در اینجا بیان بفرمایند.

اساسا یک دانشجوی علوم پزشکی در ایران به دوصورت می تواند مقاله بدهد.:

1-شرکت در طرح تحقیقاتی: برای این کار نزد یک استاد خوش اخلاق و اهل تحقیق رفته ، واز علاقه خودتون به تحقیق به ایشون بگویید، لطفا به هیچ عنوان در ابتدای کار به استاد مربوطه نگویید که اسم شما را در مقاله بزند شما وقتی خوب کار کنید و خودتان را علاقمند نشان دهید این کار حتما صورت خواهد گرفت.اگر استاد مربوطه طرحی در دست انجام نداشت از ایشون خواهش کنید که شما رو به بقیه همکارانش در همون دانشگاه یا در موسسات تحقیقاتی دیگر معرفی کند.اگر باز هم موفق نشدید نامید نشوید به اساتید دیگر مراجعه کنید و همین روال را طی کند.

اگر شما دانشجوی کاردانی،کارشناسی، پزشکی ، داروسازی یا دندانپزشکی هستید سعی کنید که در کارگاهای روش تحقیق شرکت کنید اینگونه کارگاها معمولا در کمیته های تحقیقات دانشجویی برگزار می شود،در کنار این کار گاه حتما حتما یکی د وکتاب معتبر در زمینه روش تحقیق در علوم پزشکی را به خوبی مطالعه کنید.

نکته دیگر اینکه، در صورتی که در یک طرح تحقیقاتی مشغول به کار شدید به اینصورت نباشد که مثل ربات فقط کارها راانجام دهید ووقتی از شما پرسیدند موضوع کار چی هست ندونید،حتما حتما در طول طرح مقالا ت مرتبط با کار را مطالعه بفرمایید.

نکته دیگر که فراموش کردم بگویم حتما روش جستجوی مقالات در سایت معروف پاب مد را یاد بگیرد ، خود این سایت بخش های آموزشی هم دارد،اگر سوالی هم برایتان پیش آمد می توانید از اساتید خوش اخلاق یا دانشجویان ارشد و دکترا بپرسید.البته مسئله مقاله نبایستی باعث شود که شما از مسایل اصلی مانند زبان و معدل جا بمانید.

2- انجام پایان نامه: این مورد ویژه دانشجویان تکمیلی است ( البته برخی رشته ها مانند مدیریت خدمات بهداشت درمانی هم در لیسانس پایان نامه دارند که بیشتر جنبه پروژه دارد و نمی توان اسم آن را پایان نامه گذاشت) که در قالب پایان نامه خود مقالاتی را ارایه می دهند، اما از آنجا که بچه های تکمیلی علوم پزشکی ایران در مقایسه با فنی مهندسی ها کمتر در فاز خارج رفتن هستند و بیشتر ترجیح می دهند در ایران ادامه تحصیل دهند یا مشغول کار شوند، بنابراین به کیفیت پایان نامه و مقاله چندان توجه نمی شود و بیشتر بدنبال آزمون دکترا هستند چون، در آزمون دکترا نمره کتبی حرف اول را می زند.

البته دانشجویان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو سازی هم که ادامه تحصیلشان منوط به کنکور های وروردی است و پایان نامه ومقاله احتمالی بیشتر جنبه رفع تکلیف دارد....
    ویرایش توسط Royal2009 : September 5th, 2010 در ساعت 08:46 PM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member MedMad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

Question پاسخ : چگونه علوم پزشکی های ایران می توانند مقاله بدهند؟

کتاب خوب در همین زمینه روش تحقیق پزشکی سراغ دارید؟

+ حتما تحقیق را باید زیر نظر استادمون انجام بدیم؟ آخه من چند بار ایمیل دادم به استاد ولی جواب نمیدن ، تنهایی نمیشه کاری کرد؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

پیش فرض پاسخ : چگونه علوم پزشکی های ایران می توانند مقاله بدهند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MedMad نمایش پست ها
    کتاب خوب در همین زمینه روش تحقیق پزشکی سراغ دارید؟

+ حتما تحقیق را باید زیر نظر استادمون انجام بدیم؟ آخه من چند بار ایمیل دادم به استاد ولی جواب نمیدن ، تنهایی نمیشه کاری کرد؟
    درود!
    ببینید تحقیق زیر نظر استاد به این دلیل هستش که شما امکان استفاده از دانش و تجربه و لینک های ایشون رو دارین.بطور مثال اگر شما با ی استاد در زمینه آزمایشات بالینی تحقیق انجام میدین راحت تر به کلینیک ها و مراکز و .. دسترسی دارین.کتاب ها هم زیادن ی سرچ ساده در محیط اینترنت میتونید کتاب های بسیاری رو پیدا کنید.سعی کنید نسبت به زبان انگلیسی هم حساس باشید چراکه تحقیقات علوم پزشکی شدیداً به زبان انگلیسی نیاز داره...محصوصا برای منابع مطالعاتی...اگر یک استاد جواب نمیده برید سراغ یکی دیگه...اون یکی هم نشد بعدی...بالاخره پشتکار واسه همین روزاس دیگه...
    موفق باشید
    ویرایش توسط Eithan989 : May 15th, 2013 در ساعت 05:02 PM دلیل: تصحیح نگارشی و املایی
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

سلام،مرسي از راهنمايي هاتون،سوالي که داشتم اينه که ايا اهميت داره که مقاله مورد نظرمون بعد از فارغ التحصيلي چاپ بشه يني کارمون تا اون موقع طول بکشه؟؟؟

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط victoria69 نمایش پست ها
    سلام،مرسي از راهنمايي هاتون،سوالي که داشتم اينه که ايا اهميت داره که مقاله مورد نظرمون بعد از فارغ التحصيلي چاپ بشه يني کارمون تا اون موقع طول بکشه؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    با اینکه بنده دانشجوی رشته مهندسی هستم و از رشته های علوم پزشکی اطلاعی ندارم. اما اگر مد نظر شما
    اهمیت مقاله چاپ شده برای بحث اپلای کردن هست باید بگم هیچ تفاوتی با چاپ در دوران تحصیل نداره.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

به نظر من مهمترین و موثرترین عامل کار کردن با استاد قابل اعتماد، باتجربه در زمینه تحقیقات و البته باانگیزه است که معمولا جوانها بهتر هستند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونه علوم پزشکی های ایران می توانند مقاله بدهند

با سلام. چزشک عمومی که در حال کار کردنه و دانشجو نیست و با استادا در ارتباط مستقیم نیست چه جوری میتونه کار تحقیقاتی انجام بده؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine, ULaval

سلام دوستان

من دانشجوی پزشکی هستم توی کانادا و خوشحال میشم اگر کسی کار ریسرچ داشت مشارکت کنم (ترجیحا در زمینه Ophtalmology)
    کاملا مسلط به دو زبان انگلیسی و فرانسه هستم و مشتاق برای کمک در زمینه پابلیکیشن،
    حتی میتونم مقالات رو براتون ادیت کنم

اگر کسی تو این زمینه مقاله فعالیت میکرد به من پیام خصوصی بده لطفا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)