صفحه 19 از 25 نخستنخست ... 910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 246

موضوع: تجربیات حین سفر به آلمان

پیش فرض پاسخ : ورود به آلمان و تجربیات حین سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    دانشجو همونطور که بهش ارز مسافرتی تعلق نمیگیره، عوارض خروج هم نمیده! پلیس فرودگاه هم این رو میدونه. شما روی ویزاتون درج شده که دانشجویی هست.

متاسفانه آلمان اتوبوس بین شهری به هیچ عنوان نداره. فقط تور ها بصورت دربستی اتوبوس دارن.
    بار اول بهترین وسیله برای سفر همون قطار هست. همه و حتی خود آلمانی ها هم از گرونیه قطار شاکی هستن ولی چاره ی دیگه ای نیست.

حالا بعدا که راه و چاه رو یاد گرفتین می تونین از میت فار (http://www.mitfahrgelegenheit.de/) استفاده کنین.
    من این پستم رو اصلاح (آپدیت) کنم:

از اونجایی که دیگه چیزی به اسم ارز مسافرتی وجود نداره، پس این مورد منتفی هست.

حالا طبق نظر علمای عظام همه باید عوارض خروج بدن.

هر احدالناسی که با پاسپورت ایرانی وارد ایران می شه، و میخواد باهاش خارج بشه، باید عوارض (باج) بده.

البته خاطرنشان می شود که اونهایی که با پاس فرنگی وارد میشن هم یه جور دیگه باید باج بدن: هزینه ی ویزای ورود به ایران رو باید پرداخت کنن که تقریبا همون حدودای عوارض خروجه.
    و البته در موارد متعدد دیده شده که به متولدین ایران که میخوان با پاس فرنگی بیان ایران ویزای ایران داده نمیشه و باید برای گرفتن پاس و شناسنامه ایرانی اقدام کنن. (یعنی اگه بهتون ویزا دادن، شک کنین که ممکنه تله باشه!)

لازم به ذکر است که ایران تنها کشوری هست که شهروندانش هنگام خروج ازش باید پول بدن! (انگاری میخوای بری بیرون یه سیگاری بکشی، یا رفع حاجتی چیزی که یه نفر اونجا دم در کاسه گذاشته، باید توش سکه بندازی! )
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    من این پستم رو اصلاح (آپدیت) کنم:

از اونجایی که دیگه چیزی به اسم ارز مسافرتی وجود نداره، پس این مورد منتفی هست.

حالا طبق نظر علمای عظام همه باید عوارض خروج بدن.

هر احدالناسی که با پاسپورت ایرانی وارد ایران می شه، و میخواد باهاش خارج بشه، باید عوارض (باج) بده.

البته خاطرنشان می شود که اونهایی که با پاس فرنگی وارد میشن هم یه جور دیگه باید باج بدن: هزینه ی ویزای ورود به ایران رو باید پرداخت کنن که تقریبا همون حدودای عوارض خروجه.
    و البته در موارد متعدد دیده شده که به متولدین ایران که میخوان با پاس فرنگی بیان ایران ویزای ایران داده نمیشه و باید برای گرفتن پاس و شناسنامه ایرانی اقدام کنن. (یعنی اگه بهتون ویزا دادن، شک کنین که ممکنه تله باشه!)

لازم به ذکر است که ایران تنها کشوری هست که شهروندانش هنگام خروج ازش باید پول بدن! (انگاری میخوای بری بیرون یه سیگاری بکشی، یا رفع حاجتی چیزی که یه نفر اونجا دم در کاسه گذاشته، باید توش سکه بندازی! )
    منم یه اطلاحیه بزنم پس:
    1.دانشجوی با بردن درخواست به ساختمان امور دانشجویی وزارت علوم میتونه از پرداخت عوارض خروج از کشور، سهلی یه بار (یا شایدم دوبار) معاف بشه
    2.آقایون مشمولی که با معافیت تحصیلی و وثیقه تونستن پاسپورت و اجازه خروج بگیرن، نیازی به پرداخت عوارض خروج از کشور ندارن، توی پاسپورتشون هم درج شده این مورد.

Member
    رشته و دانشگاه
    FAU University of Erlangen-Nuremberg

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    منم یه اطلاحیه بزنم پس:
    1.دانشجوی با بردن درخواست به ساختمان امور دانشجویی وزارت علوم میتونه از پرداخت عوارض خروج از کشور، سهلی یه بار (یا شایدم دوبار) معاف بشه
    2.آقایون مشمولی که با معافیت تحصیلی و وثیقه تونستن پاسپورت و اجازه خروج بگیرن، نیازی به پرداخت عوارض خروج از کشور ندارن، توی پاسپورتشون هم درج شده این مورد.

همه دانشجوها برن وزارت علوم؟یا ماها که علوم پزشکی هستیم باید بریم وزارت بهداشت؟

پیش فرض پاسخ : تجربیات حین سفر به آلمان

تجربیات:

- از فرودگاه اصلی فرانکفورت تا مرکز شهر 15 الی 30 دقیقه (بسته به ساعتش) با مترو طول میکشه.
    - ایستگاه hauptwache از ایستگاههای اصلیه که city center محسوب میشه و پر برجه. مجسمه گوتنبرک هم اونجاست.
    - میدان اپرا هم همون پشته که جای جالبیه. ظاهرا تعداد کسایی هم که انگلیسی صحبت می کنند از بقیه شهرهای آلمان بیشتره (حداقل بهتر از برلینه!)

- enjoy!

(راستی، دوستی که راجع به عوارض خروج پست گذاشتید، منظورتون رو متوجه نشدم زیاد... مربوط به آلمان میشد؟)

Junior Member

منم یه اطلاحیه بزنم پس:
    سلام اين معافيت عوارض خروج، ميشه در مورد مداركى كه لازم هست ببريم توضيح بدين. مسلما بعد از ويزا بايد رفت درسته؟

Junior Member

منم یه اطلاحیه بزنم پس:
    در پاسپورت ثبت نمیشه اصلا. یه نامه که اداره اعزام برای عبور بدون پرداخت عوارض میده رو میبریم اداره گذرنامه بعد اونا اسکن میکنند تو سیستم.
    من داشتم از فرودگاه از اون منطقه که خروج رو چک میکنه رد میشدم. گفت پس فیش پرداخت عوارض کو؟ گفتم من نباید عوارض بدم از سازمان امور دانشجویان نامه ام تو سیستم هست. گفت اکی. برو خوش باش.
    راستی برای این موضوع یه تاپیک مجزا تو اپلای ابرود هست. کامله توضیح داده.
    برای اصلاعات بیشتر به سایت نشا هم می تونید مراجعه کنید.
    موفق باشید

Junior Member

دوستان من ویزام از 25 سپتامبر شروع میشه و متاسفانه بیشتر از دوهزار یورو ندارم که ببرم
    اکه از دوستان کسی هست که میخواد با بیشتر از هشت هزار یورو بره و میتونه اضافه پولش رو به من بده تا من فرودگاه رو رد کنم ممنون میشم اطلاع بده
    اینجوری هم به اون کسی که بیشتر میخواد پول ببره گیر نمیدن و هم کار یه جورایی من راه می افته
    ضمنا هر وقتم و با هر پروازی هم بره من اوکی هستم
    این کار اخلاقا درست نیست ولی واقعا مجبورم و راه دیگه ای به نظرم نیومد

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud0361 نمایش پست ها
    دوستان من ویزام از 25 سپتامبر شروع میشه و متاسفانه بیشتر از دوهزار یورو ندارم که ببرم
    اکه از دوستان کسی هست که میخواد با بیشتر از هشت هزار یورو بره و میتونه اضافه پولش رو به من بده تا من فرودگاه رو رد کنم ممنون میشم اطلاع بده
    اینجوری هم به اون کسی که بیشتر میخواد پول ببره گیر نمیدن و هم کار یه جورایی من راه می افته
    ضمنا هر وقتم و با هر پروازی هم بره من اوکی هستم
    این کار اخلاقا درست نیست ولی واقعا مجبورم و راه دیگه ای به نظرم نیومد
    بعدش قراره پول به دستتون برسه ؟ واسه اداره اقامت میپرسم
    چون باید گواهی حسابتون و بهشون نشون بدید
    و همین اول کار چیزی نزدیک 1000 یوروش واسه اجاره خوابگاه و ثبت نام میره

Junior Member

بله مطلع هستم که 1000 یوروش اول کار میره
    بله بعدش پول بدستم میرسه و اینکه ایالتی میرم که بلوکه نکنه

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

دوستان با توجه به اینکه مقدار مجاز ارز خروجی به صورت اسکناس برای هر مسافر معادل 5000 دلار هست و توی ویزای ما زده 8000 یورو باید همراهمون باشه توی فرودگاه مشکلی پیش نمیاد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)