صفحه 16 از 25 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 246

موضوع: تجربیات حین سفر به آلمان

پیش فرض پاسخ : ورود به آلمان و تجربیات حین سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    الحمدلله ما که هنوز بیرون از زندونیم!
    اگه چیزی از اون نرم افزارهای تقلبی رو آپدیت نکنین مشکلی پیش نمیاد.
    ولی چیزایی هم که نسخه ی رایگانش پیدا میشه، سعی کنین از همون رایگانا استفاده کنین (صرفا جهت محکم کاری).
    اسپشیال عزیز
    من میخوام از آلمان لپ تاپ بگیرم.حالا تکلیف این نرم افزارایی که میشه باهاش به ایران زنگید چی میشه؟ مثل اسکایپ و او وو ...؟ میشه از اینترنت رایگان دانلود کرد؟راهی هس که امکان گیرر کردن نداشته باشه و رایگانم باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    اسپشیال عزیز
    من میخوام از آلمان لپ تاپ بگیرم.حالا تکلیف این نرم افزارایی که میشه باهاش به ایران زنگید چی میشه؟ مثل اسکایپ و او وو ...؟ میشه از اینترنت رایگان دانلود کرد؟راهی هس که امکان گیرر کردن نداشته باشه و رایگانم باشه؟
    با اجازه especial من جواب میدم؛
    دوست عزیز خیلی از این نرم افزارهای ارتباطی مثل skype و viber رایگان هستش،شما به راحتی میتونید از طریق خود سایتشون دانلود کنید.اگر هم یک روزی پولی شد اصلاً غصه نخورید چون صد در صد نرم افزار رایگان پیدا میشه. البته اینم بگم همین دو نرم افزاری هم که گفتم سرویس پولی هم دارند که به کار دانشجو جماعت نمیاد...

با خیالی آسود از آلمان لپ تاپ بگیر😉

سلام دوستان.
    در مورد قیمت بلیط قطارها، تو سایت BAHN وقتی قطارهای مربوط به مثلا فرانکفورت به لایپزیگ رو سرچ میکنم، برای هر قطار دو تا قیمت میاره:
    1-standard fare 80E
    2-saving fare 29E
    شما میدونید منظورش چیه؟ و ما هرکدومو دلمون بخاد میتونیم بخریم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman_1988 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    در مورد قیمت بلیط قطارها، تو سایت BAHN وقتی قطارهای مربوط به مثلا فرانکفورت به لایپزیگ رو سرچ میکنم، برای هر قطار دو تا قیمت میاره:
    1-standard fare 80E
    2-saving fare 29E
    شما میدونید منظورش چیه؟ و ما هرکدومو دلمون بخاد میتونیم بخریم؟
    فکر نمی کنم تفاوتی داشته باشند..فقط اینکه اون 29 یورو تا یک مدت زمانی موجود هست.یعنی این بلیط تخفیف خورده و ممکنه اگر دیر بجنبید این قیمت را بردارند.معمولا تا سه روز قبل از حرکت saving fare موجود هست.به هر حال با خیال راحت همون 29 یورو را بخرید.من از این روش زیاد استفاده کردم.تنها چیزی که مطمئن نیستم پس دادن این بلیط هاست.

Junior Member

دوستان عزیز سلام. من حدود 6 ماه پیش با ویزای دانشجویی وارد آلمان شدم و الان کارت اقامت 1 ساله(دانشجویی دارم). برای تعطیلات بین ترم برای ایران بلیط گرفتم. سوالم اینه که آیا با داشتن کارت اقامت برای برگشت به آلمان باز هم نیاز به ویزا دارم؟ یا اینکه برای اینکه بتونم دوباره به آلمان برگردم قبل از خروج باید تشریفاتی اینجا تو آلمان انجام بشه؟ اگر سریع پاسخ بدین ممنون می شم چون وقتم خیلی کمه.

نقل قول نوشته اصلی توسط imin نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام. من حدود 6 ماه پیش با ویزای دانشجویی وارد آلمان شدم و الان کارت اقامت 1 ساله(دانشجویی دارم). برای تعطیلات بین ترم برای ایران بلیط گرفتم. سوالم اینه که آیا با داشتن کارت اقامت برای برگشت به آلمان باز هم نیاز به ویزا دارم؟ یا اینکه برای اینکه بتونم دوباره به آلمان برگردم قبل از خروج باید تشریفاتی اینجا تو آلمان انجام بشه؟ اگر سریع پاسخ بدین ممنون می شم چون وقتم خیلی کمه.
    نه،به هيج كاري نبايد انجام بدين،،فقط كارت أقامت تو فرودكاه همراه تون باشه،مدتي هم كه تو ايران ميمونيد كمتر از ٦ ماه باشه

Junior Member

من زمانی که به آلمان رسیدم ۱ ماه و ۲۰ روز از ویزام مونده بود با کلی دردسر اومدم شهرم چون دوتا چمدون بزرگ داشتم و باید با قطار می اومدم تازه یه جا خطمم باید عوض می کردم خلاصه رسیدم فرداش رفتم دانشگاه در کل هیچ کسی رو هم نداشتم کمکم کنه شهرمم خیلی کوچیک بود و ایرانی پیدا نکردم به دانشگاه گفتم برام خونه پیدا کنه پیدا کردن اما یه واسه یه ماه دیگه خالی می شد نهایتا خودم یه خونه موقت از توی سایت پیدا کردم واسه یه ماه که حداقل بتونم کارای ثبت نامم رو انجام بدم .یه ماهه گرفتم چون خونه گرونی بود ولی بازم بهتر از هتل بود .
    بعد از اون به اداره خارجی ها رفتم چون مدت ویزام کم بود واسه دو هفته دیگه وقت داد چون انگلیسی زبان بودم برای حساب باز کردن باید وقت می گرفتم وقت گرفتم اما تا ۱ هفته بهم زنگ نزدن رفتم بانک پیگیر شدم گفتند ایران تحریمه نمی تونیم واست حساب باز کنیم . بعد از دو هفته ایندر و اوندر زدن بلاخره دانشگاه به اداره خارجیها و بعد هردو به بانک زنگ زدند گفتن بررسی می کنیم.
    از اینور ویزای من داره تموم می شه از یه طرف دیگه کلاسام شروع شده بود و من به خاطر اجازه اقامت و مشکل بانکم هنوز ثبت نام نکردم.
    در کل بانک بعد از یک ماه حساب باز کرد و من ۱۰ روز واسم مونده که ویزامو تمدید کنم . در مورد خونه هم خوابگاه نتونستم بگیرم چون ثبت نام نکردم دانشگاه هم پانسیون یا جایی رو که مناسب من باشه پیدا نکرد خودم تو سایتا گشتم چندین جا چون آلمانی بلد نبودم و یه کم نژاد پرستن بهم خونه ندادن در نهایت صاحب خونه فعلیم یه اتاق مشترک رو بهم نشون داد که برم اونجا
    اینارو نوشتم که تجربه باشه واسه بقیه:
    ۱- اینجا همچین هم بهشت برین نیست همین پولو تو ایران خرج می کردم هزار نفر بهم احترامم می ذاشتن
    ۲- هر دانشگاهیو اقدام نکنید واسه پذیرش
    ۳- هر مشکلی داشتین به دانشگاه بگین وظیفشونه کمک کنن و بایدم حضوری برین منو ۲ هفته با ایمیل سر کار گذاشته بودن
    ۴- قبل از حرکت از ایران جاتونو تعیین کنین اگه مث من کسیو ندارین حتما هتل رزرو کنین
    ۵- مدت ویزاتون کمتر از دوماه نشه وقتی میخواین بیاین واسه احتیاط چون من خیلی استرس کشیدم
    ۶-اگه به مشکلی شبیه من برخوردین سیاسی یا هرچی برید اداره خارجیا مستقیما مث من نباشید که ندونه به کی باید بگه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryaaaam نمایش پست ها
    من زمانی که به آلمان رسیدم ۱ ماه و ۲۰ روز از ویزام مونده بود با کلی دردسر اومدم شهرم چون دوتا چمدون بزرگ داشتم و باید با قطار می اومدم تازه یه جا خطمم باید عوض می کردم خلاصه رسیدم فرداش رفتم دانشگاه در کل هیچ کسی رو هم نداشتم کمکم کنه شهرمم خیلی کوچیک بود و ایرانی پیدا نکردم به دانشگاه گفتم برام خونه پیدا کنه پیدا کردن اما یه واسه یه ماه دیگه خالی می شد نهایتا خودم یه خونه موقت از توی سایت پیدا کردم واسه یه ماه که حداقل بتونم کارای ثبت نامم رو انجام بدم .یه ماهه گرفتم چون خونه گرونی بود ولی بازم بهتر از هتل بود .
    بعد از اون به اداره خارجی ها رفتم چون مدت ویزام کم بود واسه دو هفته دیگه وقت داد چون انگلیسی زبان بودم برای حساب باز کردن باید وقت می گرفتم وقت گرفتم اما تا ۱ هفته بهم زنگ نزدن رفتم بانک پیگیر شدم گفتند ایران تحریمه نمی تونیم واست حساب باز کنیم . بعد از دو هفته ایندر و اوندر زدن بلاخره دانشگاه به اداره خارجیها و بعد هردو به بانک زنگ زدند گفتن بررسی می کنیم.
    از اینور ویزای من داره تموم می شه از یه طرف دیگه کلاسام شروع شده بود و من به خاطر اجازه اقامت و مشکل بانکم هنوز ثبت نام نکردم.
    در کل بانک بعد از یک ماه حساب باز کرد و من ۱۰ روز واسم مونده که ویزامو تمدید کنم . در مورد خونه هم خوابگاه نتونستم بگیرم چون ثبت نام نکردم دانشگاه هم پانسیون یا جایی رو که مناسب من باشه پیدا نکرد خودم تو سایتا گشتم چندین جا چون آلمانی بلد نبودم و یه کم نژاد پرستن بهم خونه ندادن در نهایت صاحب خونه فعلیم یه اتاق مشترک رو بهم نشون داد که برم اونجا
    ۱- اینجا همچین هم بهشت برین نیست همین پولو تو ایران خرج می کردم هزار نفر بهم احترامم می ذاشتن
    ۳- هر مشکلی داشتین به دانشگاه بگین وظیفشونه کمک کنن و بایدم حضوری برین منو ۲ هفته با ایمیل سر کار گذاشته بودن
    ۴- قبل از حرکت از ایران جاتونو تعیین کنین اگه مث من کسیو ندارین حتما هتل رزرو کنین
    ۵- مدت ویزاتون کمتر از دوماه نشه وقتی میخواین بیاین واسه احتیاط چون من خیلی استرس کشیدم
    ۶-اگه به مشکلی شبیه من برخوردین سیاسی یا هرچی برید اداره خارجیا مستقیما مث من نباشید که ندونه به کی باید بگه
    کسی شما رو مجبور نکرده بود بیاین المان خواستینم هر ثانیه میتونیم بلیط برگشت بخرین
    خیلی برام جالبه ایرانیایی که میان اینجا کلی طلب کارم هستند اینجا نه کشور شماست نه جیزی کلی خدارو باید شکر کنیک که اجازه دادین بیاین جالبه بجای تشکر و احترام گذاشتن به کشور فقط بلدین انتقاد کنین
    تو این محیط که میشه توش از هر لحاظ پیشرفت کردم بازم انتقاد کسی التماس نکرده بیاین اینجا تو یه کشور دیگه

نقل قول نوشته اصلی توسط maryaaaam نمایش پست ها
    یک تفاوت عمده ای که اینجا با ایران داره اینه که شما باید رو پای خودتون وایستید و اگه به مشکلی بخورید کسی پشتتون نیست و خودتیو و خودت! برای همین شاید یکم اوایل هضمش واسه ما سخت باشه. در حقیقت تنها پشتیبان شما اینجا حساب بانکی و پولتونه چون پول حرف اول رو میزنه.

اینجا اونقدرا هم همه چی بر اساس نظم نیست و یکم زبونم میخواد که با طرف چونه بزنید. مثلا من بانک اشپارکاسه رفته بودم میگفت باید ماهیانه شارژ بدی ولی من چون میدونستم که دانشجو نباید بده باهاش چونه زدم ( به انگلیسی) و رفت از رئیسش پرسید برگشت گفت نمیخاد شارژ بدی.
    یا دوست عراقی رو میشناختم تو نوبت خوابگاه بود بهش نداده بودن رفت چونه زد خوابگاه گرفت. بنابراین فقط مشکل ما ایرانیا نیست. اینجا واسه ارتباط و راه انداختن کاغذبازیا و پیدا کردن خونه به آلمانی نیاز داری. اگه آلمانی بلد باشی واقعا زندگیت عوض میشه وگرنه اگه نتونی همزبان یا انگلیسی زبان پیدا کنی احساس بدی بهت دست میده و فکر میکنی ایزوله شدی.

پی نوشت: به این فکر کن که اگه تو ایران بودی الان داشتی سر یک تار مو و یا یک شلوار جین از نگهبان بی سواد دم در توهین میشنیدی!

دوستان برای اینکه مثه من وقتی به فرودگاه میرسین به مشکل نخورین بهتره که همراتون پول خرد باشه.
    چون من وقتی اومدم بارهامو بردارم,برای گرفتن چرخ دستی باید 1 یورو میدادم که من همش 50 یورویی داشتم و یه خانومی لطف کردو بهم داد. اما ممکنه همیشه از این لطفا پیش نیاد
    همینطور برای خرید بلیط قطار من باز باید حداقل 10 یورویی می داشتم که یکی پولمو خورد کرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)