صفحه 2 از 25 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 246

موضوع: تجربیات حین سفر به آلمان

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

پیش فرض پاسخ : ورود به آلمان و تجربیات حین سفر

پرواز من از تهران به دوسلدورف بود با هواپیمایی Anadolu Jet که زیرمجموعه هواپیمایی Turkish هست
    پرواز از تهران به آنکارا و بعد از 2:15 توقف، از آنکارا به دوسلدورف
    من ساعت حدود 1 بامداد رفتم فرودگاه امام خمینی که ساعت 4.40 پرواز بود.... اونجا که هستی پروازهای مختلف page میشن واسه تحویل گرفتن کارت پرواز.... بعد از اینکه پرواز و مسیر اون و شماره پرواز اعلام میشه باجه ای که باید برای تحویل کارت پرواز بریم هم اعلام میشه مثلا 100-103 (البته اونجا یه چند تا LCD هست که پروازهای مختلف رو با مشخصات اونها نشون میده)
    همون Gate اول یک نفر هست که پاس و بلیط رو چک میکنه... بعد از اون وارد Gate چک کردن بار میشیم...
    اگه بار مشکلی نداشته باشه (مثلا گاهی اوقات دستگاهی که بار از اون رد میشه ممکنه به بعضی وسایل گیر بده که مسئول اون ممکنه بگه که مثلا چمدون رو باز کنید تا بار چک بشه)
    بعد از این مرحله باید به شماره باجه ای که اعلام شده بریم و با دادن بلیط و پاس کارت پرواز رو دریافت کنیم.. اونجا هواپیمایی ها و مسیرهای مختلف باجه های مختلف دارند که با توجه به LCD که بالای هر باجه هست مشخص هست... موقع گرفتن کارت پرواز باید بار رو روی یک نوار قرار بدیم برای اینکه انتقال داده بشه به قسمت بار هواپیما... همین جا اگر اضافه باری باشه باید تکلیف اون مشخص بشه... من بارم زیر 30 کیلو بود و بار دوستم بالای 30 کیلو و خانمی که مسئول صدور کارت پرواز بود به ما گفت که روی هم می تونید 60 کیلو بار داشته باشید... واسه همین به اضافه بار دوستم که با هم بودیم گیر نداد...
    چون پروازمون دو مرحله ای بود 2 تا کارت پرواز گرفتیم ... اولی از تهران به آنکارا.. دومی از آنکارا به دوسلدورف....
    کارت پرواز دوم کاملا جدا بود و باید فقط در آنکارا از اون استفاده می کردیم... بعد از گرفتن کارت پرواز باید برید بانک ملی در همونجا و عوارض خروج از کشور رو پرداخت کنید.... 50 تومان مبلغ اون هست و کارمند اونجا یک رسید پرداخت میده ....
    بعد از اون مرحله بازرسی سپاه هست برای خروچ از کشور.... باجه های زیادی هست که باید صف وایستاد... صف اتباع ایرانی و خارجی جداست...
    نوبت که بشه باید پاس و فیش پرداخت عوارض رو به مسئول اون داد... مسئول مربوطه وضعیت رو چک می کنه و اونجا اگر مشکلی داشته باشی از رفتن جلوگیری میشه(مثلا مشکل سربازی)
    بعد از این مرحله که بسلامتی عبور کنیم باید منتظر باشیم تا Gate نهایی برای سوار شدن به هواپیما اعلام بشه .. پروازهای مختلف gateهای ورودی مختلف دارند که توسط گوینده سالن page میشن... البته خیلی نباید به pager سالن اعتماد کرد.. باید حواستون به ساعت پرواز باشه و حداقل 20 دقیقه قبل از پرواز وارد gate سوار شدن بشید تا مشکلی نباشه....
    مشکلی که ما داشتیم این بود که گوینده محترم یه کم پرواز ما رو دیر اعلام کرد و ما هم منتظر بودیم تا اعلام کنه... واسه همین یکم دیر رسیدیم و نزدیک بود که ما رو همونجا جا بزارن... من وقتی رسیدم به من گفتند که شما کجایید و خلاصه بار شما رو از هواپیما پیاده کردن و از این حرفا....... البته واقعا هم دیر شده بود... حتی اونها فقط منتظر ما بودند بطوریکه اسم من و دوستم از طریق گوینده سالن اعلام شد....
    خلاصه برای سوار شدن به هواپیما باید از یه Gate دیگه هم رد شد که بازرسی میشیم... بعد از اون با دادن کارت پرواز به مسئول مربوطه و جدا کردن یک قسمت از کارت پرواز توسط اونها از مسیر مربوطه پایین میریم و سوار اتوبوسی میشیم که ما رو به مکان هواپیما منتقل می کنه برای سوار شدن....
    بعد از رسیدن به آنکارا و پیاده شدن از هواپیما وارد سالن فرودگاه شدیم... اونجا باید منتظر باشیم تا پرواز اعلام بشه... داخل فرودگاه همه چیز بود و میشد سرگرم بود... حتی من خودم از سالن خارج شدم و یه دورانی نیز اطراف رو زدم....
    برای سوار شدن به هواپیما دوباره پاس و بلیط توسط پلیس ترکیه چک میشه و بعد از اون به gate مربوط به سوار شدن هواپیما میشیم... اونجا نیز بازرسی صورت می گیره و بعد از اون از طریق مسیر مشخص شده وارد هواپیما میشیم....
    بعد نشستن هواپیما در فرودگاه دوسلدورف، همون موقع پیاده شدن پاس و ویزا چک شد توسط پلیس آلمان....
    موقعی که از پله ها میومدیم بالا دوباره پاس و ویزا رو چک کردن....(این داستان فقط واسه آلمان بود)
    بعد از اون به قسمت تحویل بار رفتیم و چمدون ها رو تحویل گرفتیم... بعد از اون وارد مرحله آخر میشیم که دوباره پلیس آلمان پاس و ویزا رو چک میکنه...چون توی ویزا مشخص شده که باید مبلغ مورد نظر همراهمون باشه همونجا چک میشه.. البته بعضی موارد بود که چک نکردن... ولی مال خودم رو خانمی که بود چک کرد... ویزا رو به من نشون داد و گفت که این مبلغ رو همرات داری یا نه ؟؟!! من هم بهش دادم وچک کرد و تمام.....
    بعد از گذراندن این مرحله دیگه همه چیز تموم هست و شما قانونا در خاک آلمان هستید و بسمت مقصد خودتون رهسپار میشید....

موفق باشید

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه

یک مسئله در خصوص اینکه هنگام ورود به آلمان مبلغ مورد نظر (8040 یورو) چک میشه یا نه، بنظرم بستگی به پلیسی داره که ویزا رو چک می کنه برای ورود.... همینطور که در پست قبلی اشاره کردم واسه من چک شد و مال دوستم چک نشد در صورتیکه ورود هر دومون در یک زمان بود ولی ویزا توسط نفرات متفاوتی چک شد....

در مجموع عقلانا و منطقا و عرفا همراهتون باشه بهتر هست

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Junior Member

محسن جان مرسی از اینکه تجربیاتت رو مثل همیشه در اختیار بقیه قرار می دی. یادمه اوایل امسال من و تو به خاطر جور نشدن سوئد احساس تلخ مشترکی داشتیم و لحظات بدی رو تجربه کردیم. (چشمک) الآن خوشحالم برات که این مطالب رو از آلمان می نویسی.
    چند تا سوال داشتم:
    1. در مورد عوارض خروج توی فرومش یه چیزایی خوندم. سوالم اینه که آیا راه داره این پولو ندیم؟ مثلا با مراجعه به وزارت علوم و تشکیل پرونده و اینا. چون فروم خودش دقیق توضیح نداده بود اینو.
    2. اونی که می ره آلمان، حداقل باید 8040 یورو واسه حساب بانکیش پول داشته باشه. از طرفی شنیدم که نمی شه بیش از 10000 یورو پول همراه داشت. آیا این درسته؟ در این صورت پول ما حداقل 8040 و حداکثر 10000 یورو می تونه باشه. آره؟
    کلا نگرانی من اینه که با این حساب نمی شه بیش از 1060 یورو پول داشت توی آلمان. میشه در این مورد کمی توضیح بدی؟
    ممنون.

Junior Member

ببخشید: 1960 یورو.

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط daamcat
    محسن جان مرسی از اینکه تجربیاتت رو مثل همیشه در اختیار بقیه قرار می دی. یادمه اوایل امسال من و تو به خاطر جور نشدن سوئد احساس تلخ مشترکی داشتیم و لحظات بدی رو تجربه کردیم. (چشمک) الآن خوشحالم برات که این مطالب رو از آلمان می نویسی.
    چند تا سوال داشتم:
    1. در مورد عوارض خروج توی فرومش یه چیزایی خوندم. سوالم اینه که آیا راه داره این پولو ندیم؟ مثلا با مراجعه به وزارت علوم و تشکیل پرونده و اینا. چون فروم خودش دقیق توضیح نداده بود اینو.

من "فکر می کنم" که کسانی که با وثیقه از کشور خارج میشوند نیازی به پرداخت مبلغ 50 هزار تومان بابت عوارض خروج از کشور ندارند...
    حداقل یکی از دوستان رو می شناسم که با داشتن وثیقه این مبلغ رو پرداخت نکرده...

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m0h3n نمایش پست ها
    من "فکر می کنم" که کسانی که با وثیقه از کشور خارج میشوند نیازی به پرداخت مبلغ 50 هزار تومان بابت عوارض خروج از کشور ندارند...
    حداقل یکی از دوستان رو می شناسم که با داشتن وثیقه این مبلغ رو پرداخت نکرده...
    کسانی که نامه از وزرات علوم داشته باشند از پرداخت عوارض خروج کشور معاف هستند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Advanced Materials- University of Ulm

نقل قول نوشته اصلی توسط daamcat نمایش پست ها
    چند تا سوال داشتم:
    2. اونی که می ره آلمان، حداقل باید 8040 یورو واسه حساب بانکیش پول داشته باشه. از طرفی شنیدم که نمی شه بیش از 10000 یورو پول همراه داشت. آیا این درسته؟ در این صورت پول ما حداقل 8040 و حداکثر 10000 یورو می تونه باشه. آره؟
    کلا نگرانی من اینه که با این حساب نمی شه بیش از 1060 یورو پول داشت توی آلمان. میشه در این مورد کمی توضیح بدی؟
    ممنون.
    از یه طرف شما باید 8040 یورو داشته باشی و از طرف دیگه نمی تونی بیش از 10000 تا داشته باشی. 8040 تا رو که بذاری توی بانک، نزدیک 2000 تا می مونه دست خودت. این جا دو نکته است:
    اولا شما می تونی هر ماه 650 تا از بانک برداری که واسه یه ماهت کافیه.
    ثانیا اون 2000 تا برای راست و ریست کردن کارهای اولیه ات جواب می ده. البته بهتره ولخرجی نکنی. مشکلی پیش نمی آد.
    عوارض خروج هم راه نداره! باید بدی. اما اونایی که تعهد خدمت دارن، می تونن برن ساختمان وزارت علوم توی شهرک غرب و پرونده دزست کنن و اون پولو ندن. اونایی که خدمت کردن که حتما باید اون 50 تومنو بدن.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

من هند که میخواستم برم، چون واسه سربازی وثیقه نقدی گذاشتم، توی پاسپورتم نوشته که برای یکبار میتونه خارج شه و نیازی نداره که عوارض خروج بده.
    (وقتی هم که مثلا برای بار بعدی در طی دوران تحصیل میخوای برگردی، آلمان بودی، رفتی ایران و میخوای برگردی واسه ادامه تحصیل، ظاهرا باید سفارت یا کنسولگری مهر Return بزنه تا عوارض ندی، این یکی نمی دونم برای سربازها هم هست یا نه و هند که اینطوریه)

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyamoghimian نمایش پست ها
    از یه طرف شما باید 8040 یورو داشته باشی و از طرف دیگه نمی تونی بیش از 10000 تا داشته باشی. 8040 تا رو که بذاری توی بانک، نزدیک 2000 تا می مونه دست خودت. این جا دو نکته است:
    اولا شما می تونی هر ماه 650 تا از بانک برداری که واسه یه ماهت کافیه.
    ثانیا اون 2000 تا برای راست و ریست کردن کارهای اولیه ات جواب می ده. البته بهتره ولخرجی نکنی. مشکلی پیش نمی آد.
    عوارض خروج هم راه نداره! باید بدی. اما اونایی که تعهد خدمت دارن، می تونن برن ساختمان وزارت علوم توی شهرک غرب و پرونده دزست کنن و اون پولو ندن. اونایی که خدمت کردن که حتما باید اون 50 تومنو بدن.
    سلام
    من شنیدم که اگه افرادی که با هزینه شخصی و بدون وثیقه دارن میرن، توی سایت نشا ثبت نام کرده باشند(همونی که واسه گرفتن ارز داشجویی هستش)، چون توی وزارت علوم پرونده درست کردن، نباید عوارض خروج بدن. حتی یکی از دوستان در همینجا(فکر کنم) به این مسئله اشاره کرده بود و گفته بود که خودش نامه مربوط به بند یا ماده قانونی مربوطه رو تو فرودگاه ایران همراه داشته و بعد از نشون دادن به مسئولی که در فرودگاه بوده، بدون دادن عوارض رفته، ضمنا ایشون گفته بودن که مسئولان فرودگاه یا واقعا خبر از این ماده قانونی ندارند، یا خودشون رو میزنن به کوچه علی چپ که پول رو بگیرن. من ازشون خواستم که اسکن اون نامه رو برام بفرستن ولی گفتن که گمش کردن، حالا اگر کسی رفت ساختمان وزارت علوم، بپرسه ببینه همچین جیزی درسته؟ اگه اون ماده قانونی یا کاغذش رو تونست کپی بگیره، اسکنش رو ایجا بذاره که بچه ها بگیرن و استفاده کنن.از دوستان هم اگه کسی خلاف این رو میتونه ثابت کنه، بگه که ما الکی دلمون خوش نباشه!
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط aramas نمایش پست ها
    سلام
    من شنیدم که اگه افرادی که با هزینه شخصی و بدون وثیقه دارن میرن، توی سایت نشا ثبت نام کرده باشند(همونی که واسه گرفتن ارز داشجویی هستش)، چون توی وزارت علوم پرونده درست کردن، نباید عوارض خروج بدن. حتی یکی از دوستان در همینجا(فکر کنم) به این مسئله اشاره کرده بود و گفته بود که خودش نامه مربوط به بند یا ماده قانونی مربوطه رو تو فرودگاه ایران همراه داشته و بعد از نشون دادن به مسئولی که در فرودگاه بوده، بدون دادن عوارض رفته، ضمنا ایشون گفته بودن که مسئولان فرودگاه یا واقعا خبر از این ماده قانونی ندارند، یا خودشون رو میزنن به کوچه علی چپ که پول رو بگیرن. من ازشون خواستم که اسکن اون نامه رو برام بفرستن ولی گفتن که گمش کردن، حالا اگر کسی رفت ساختمان وزارت علوم، بپرسه ببینه همچین جیزی درسته؟ اگه اون ماده قانونی یا کاغذش رو تونست کپی بگیره، اسکنش رو ایجا بذاره که بچه ها بگیرن و استفاده کنن.از دوستان هم اگه کسی خلاف این رو میتونه ثابت کنه، بگه که ما الکی دلمون خوش نباشه!
    ممنون
    خوب از کجا مشخص میشه که شما پرونده تشکیل دادید؟ اگر با وثیقه دارید میرید ممکنه توی پاسپورتتون مشخص باشه. ولی اگر بدون وثیقه باشه از کجا میشه ثابت کرد که توی نشاء پرونده دارید؟
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)