صفحه 4 از 25 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 246

موضوع: تجربیات حین سفر به آلمان

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

پیش فرض پاسخ : ورود به آلمان و تجربیات حین سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    نه ایرانسل نه همراه اول تو آلمان سرویس نمی دن!

توی فرودگاه یا ایستگاه های قطار می تونی یک سیم کارت VODAFONE یا BASE بخری که تا میندازی داخل موبایلت می تونی باهاش تماس بگیری و اینترنتش هم بصورت دیفالت فعاله. ( 20 یورو که 10 یوروش شارژه و 10 یورو قیمت خود سیم کارت)

فقط از هر جایی می خری از فروشنده بخواه که کد شارژش رو داخل گوشی برات فعال کنه یا اینکه بپرس چجوری وارد کنم. ( زیاد سخت نیست ولی چون آلمانی می نویسه اولش کلافه می شی که # بزنی یا * بزنی یا چه کدی بزنی)
    ولی حواست باشه که VODAFONE همون اول 10 یورو واسه یک ماه اینترنت و 100 تا SMS رایگان ازت کم می کنه و تا یک زنگ می زنی می بینی شارژت صفر شده!
    بهتره یا اینترنتت رو غیر فعال کنی یا اینکه یک 15 یورو دیگه هم شارژ بخری! ( ودا فون زیر 15 یورو شارژ نمیفروشه)

ولی تماس با ایران خیلی گرون پات میافته! ( یک چیزی تو مایه های دقیقه ای 2 یورو، که نقره داغ میشی)

من توصیه می کنم اگه خیلی برات حیاتی هست که تا رسیدی به فرودگاه به خانواده خبر بدی، بری داخل یکی از کافی های فرودگاه یک چیزی بخوری و ازش بخوای که پسورد وای فایش رو بهت بده. بعد با لپ تاپ به اینترنت وصل بشی و ...

یا اینکه اگه گوشی موبایلت از مدل از ما بهترونه!!! با همون اینترنت موبایل با خونه Skype کنی!
    خیلی ممنون از همه دوستانی که جواب دادن.
    پس من اگه یه سیمکارت VODAFONE یا BASE بگیرم و همونجا بذارم تو گوشیم میتونم باهاش صحبت کنم و اگه vodafone بگیرم به جز 20 یورو اولیه هونجا 15 یورو هم شارژ بگیرم و از مغازه بیرون نیام تا خود فروشنده همه اینا رو واسم درست کنه و گوشی رو هم واسم شارژ کنه بده دستم فقط به شرطی که طرف انگلیسی بتونه صحبت کنه.

میشه لطف کنین همین چند جمله رو به آلمانی واسم اینجا بنویسین؟ ( سیم کارت اعتباری vodafone میخوام. شارژ 20 یورویی هم میخوام. لطفا خودتون واسم شارژ کنین.)

در مورد BASE زیاد توضیح ندادین. اون هم به همین منواله؟
    نه، تماس با ایران خیلی ضروری نیست، مهمتر از اون تماس با دوستام تو آلمانه که به موبایلشون زنگ بزنم. تماس های داخل آلمان دقیقه ای چقدر شارژ کم میکنه؟ (روزه شک دار نمیخوام بگیرم، حالا روز اول اگه لازم باشه 50 یورو هم شارژ میکنم، اگه اضافی اومد بعدا هم میشه ازش استفاده کرد)
    حالا اگه هر 2 تای این سیم کارتا که گفتین بود کدومش رو بگیرم؟
    نه گوشی موبایلم نه با اینترنت کار میکنه و نه متاسفانه با GPS .

یه سوال بی ربط: وقتی رسیدیم آلمان پول خورد لازمه همراهمون باشه؟ در چه حد؟ چند تا 50 یورویی دارم. خوبه یا خوردترش هم باید همراهم باشه؟

یه سوال بی ربط دیگه: در مورد مراحل خرید بلیط قطار و اینکه چجوری بفمیم کدوم قطار سوار شیم و جزیات این مساله هم اگه دوستان توضیح بدن ممنون میشم. یه نفر میگفت از یه دستگاه هایی بلیط قطار رو میخرن. اگه اینطوریه در مورد نحوه کار با این دستگاه ها هم لطفا توضیح بدین.
    ویرایش توسط iraj12345 : July 16th, 2012 در ساعت 02:29 PM
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از همه دوستانی که جواب دادن.
    پس من اگه یه سیمکارت VODAFONE یا BASE بگیرم و همونجا بذارم تو گوشیم میتونم باهاش صحبت کنم و اگه vodafone بگیرم به جز 20 یورو اولیه هونجا 15 یورو هم شارژ بگیرم و از مغازه بیرون نیام تا خود فروشنده همه اینا رو واسم درست کنه و گوشی رو هم واسم شارژ کنه بده دستم فقط به شرطی که طرف انگلیسی بتونه صحبت کنه.

میشه لطف کنین همین چند جمله رو به آلمانی واسم اینجا بنویسین؟ ( سیم کارت اعتباری vodafone میخوام. شارژ 20 یورویی هم میخوام. لطفا خودتون واسم شارژ کنین.)

در مورد BASE زیاد توضیح ندادین. اون هم به همین منواله؟
    نه، تماس با ایران خیلی ضروری نیست، مهمتر از اون تماس با دوستام تو آلمانه که به موبایلشون زنگ بزنم. تماس های داخل آلمان دقیقه ای چقدر شارژ کم میکنه؟ (روزه شک دار نمیخوام بگیرم، حالا روز اول اگه لازم باشه 50 یورو هم شارژ میکنم، اگه اضافی اومد بعدا هم میشه ازش استفاده کرد)
    حالا اگه هر 2 تای این سیم کارتا که گفتین بود کدومش رو بگیرم؟
    نه گوشی موبایلم نه با اینترنت کار میکنه و نه متاسفانه با GPS .

یه سوال بی ربط: وقتی رسیدیم آلمان پول خورد لازمه همراهمون باشه؟ در چه حد؟ چند تا 50 یورویی دارم. خوبه یا خوردترش هم باید همراهم باشه؟

یه سوال بی ربط دیگه: در مورد مراحل خرید بلیط قطار و اینکه چجوری بفمیم کدوم قطار سوار شیم و جزیات این مساله هم اگه دوستان توضیح بدن ممنون میشم. یه نفر میگفت از یه دستگاه هایی بلیط قطار رو میخرن. اگه اینطوریه در مورد نحوه کار با این دستگاه ها هم لطفا توضیح بدین.
    در مورد دو تا سوال بی ربط آخر من اینجا کامل توضیح دادم، با شکل!!!
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...8%D8%B1/page87
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    در مورد دو تا سوال بی ربط آخر من اینجا کامل توضیح دادم، با شکل!!!
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...8%D8%B1/page87
    من اون مطلب رو خونده بودم
    در مورد همراه داشتن پول خورد اگه میگین که جواب من رو دادین پس حتما منظورتون اینه که باید پول خورد به شکل سکه هایی با رقم های مختلف همراهمون باشه.
    در مورد نحوه خرید بلیط قطار هم من کاملا جوابم رو نگرفتم، راستش زیاد واسم واضح نبود. منظورتون از "ترم" چیه؟ آیا این دستگاه هایی که میگین واسه فروش بلیط اتوبوس هست واسه فروش بلیط قطار هم هست(منظورم از قطار، قطار بین شهریه نه مترو) ؟ از چه راه هایی میشه بلیط قطار خرید؟ (مثلا از دستگاه های خودکار که توش سکه میندازیم و یا از طریق یه باجه فروش بلیط معمولی از یه کارمند... )
    اگه درست متوجه شده باشم واسه خرید بلیط اتوبوس هم میشه از دستگاه ها خرید هم از راننده. اگه خواستم از اتوبوس استفاده کنم با توجه به اینکه آلمانی بلد نیستم راهی هست که بفهمم کدوم اتوبوس به کدوم سمت میره؟
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    من اون مطلب رو خونده بودم
    در مورد همراه داشتن پول خورد اگه میگین که جواب من رو دادین پس حتما منظورتون اینه که باید پول خورد به شکل سکه هایی با رقم های مختلف همراهمون باشه.
    در مورد نحوه خرید بلیط قطار هم من کاملا جوابم رو نگرفتم، راستش زیاد واسم واضح نبود. منظورتون از "ترم" چیه؟ آیا این دستگاه هایی که میگین واسه فروش بلیط اتوبوس هست واسه فروش بلیط قطار هم هست(منظورم از قطار، قطار بین شهریه نه مترو) ؟ از چه راه هایی میشه بلیط قطار خرید؟ (مثلا از دستگاه های خودکار که توش سکه میندازیم و یا از طریق یه باجه فروش بلیط معمولی از یه کارمند... )
    اگه درست متوجه شده باشم واسه خرید بلیط اتوبوس هم میشه از دستگاه ها خرید هم از راننده. اگه خواستم از اتوبوس استفاده کنم با توجه به اینکه آلمانی بلد نیستم راهی هست که بفهمم کدوم اتوبوس به کدوم سمت میره؟
    منظورم از "ترم" tram بود که همون قطارهای داخل شهری هستند، تو آلمان مترو به شکل زیرزمینی وجود نداره (یا حداقل من تا حالا ندیدم). همون قطارهای داخل شهر رو بهش میگن tram.
    برای خرید بلیت قطار:
    دو نوع قطار داریم:
    1- داخل شهر
    2- بین شهری
    برای خرید بلیت نوع یک:
    الف- از داخل خود قطار و از دستگاه ها که باید خرده های لازم رو همون طور که گفتم داشته باشین.
    ب- خرید بلیت از دستگاه های مخصوص خرید بلیت که در ایستگاه های "اتوبوس" قرار دارند (دستگاهشون معمولا جداست از دستگاهی که بلیت قطار بین شهری رو میده) که باز هم باید پول خرد لازم رو داشته باشین.
    نکته: ایستگاه اتوبوس و قطار داخل شهری در خیلی از ایستگاه ها یکی هست، یعنی اتوبوس ها هم از روی خط اینا رد میشن، مثل قطار بین شهری نیستن که یه ریلی داشته باشن که مخصوص قطار باشه، ریلشون خیلی باریک و مسطحه به طوری که هم اتوبوس ها از روش رد میشن، هم ماشین ها بعضی جاها با اونا تقاطع دارن و رد میشن، پس وقتی میگم ایستگاه اتوبوس، خیلی جاها با ایستگاه tram یا همون ترم یکی هست.
    پ- برای اتوبوس ها میتونین از راننده بلیت بخرین. راننده ها فقط و فقط یک نوع بلیت می فروشن و اون هم بلیت تک سفره هست (بلیت های یک روزه و سه روزه و اینا رو باید از دستگاه بخرین). پس نیازی نیست که طرف انگلیسی بلد باشه، همین که شما از در جلو سوار میشین و مثلا یه 5 یورویی به طرف میدین یعنی یه دونه بلیت میخواین دیگه (البته قیمتش خیلی کمتره ها، نترسین!).
    نکته: توی هر ایستگاه اتوبوس، برنامه ی دقیق اتوبوس ها یا ترم هایی که از اونجا رد میشن رو زده، با ساعت دقیقی که میرسه و راه می افته، و دقیقا هم سر ساعت راه می افتن، نه یک دقیقه کم، نه یک دقیقه زیاد. علاوه بر اون توی بعضی ایستگاها، یه مونیتور هم هست که نشون میده که کدوم قطار یا اتوبوس چند دقیقه بعد میاد. توی برنامه ای که توی هر ایستگاه به دیوار زدن هم کاملا مقصد و مبدا و مدت مسیر مشخصه. اگه لینکش رو پیدا کردم، یه نمونه میذارم تا بدونین چی منظورمه.

برای خرید بلیت نوع دو:
    دو روش داره مجددا:
    1- خرید از دستگاه های داخل ایستگاه قطار بین شهری (Hauptbahnhof) که خودتون میرین مبدا و مقصد رو میزنین، ساعت، روز و اینکه second class میخواین یا first class، میخواین جا رزرو کنین یا نه، میخواین bahn comfort باشه یا نه (که اینو فعلا بزنین نه، وقتی اومدین آلمان اگه احساس کردین پولدارین اینو بعدا می فهمین چیه و استفاده می کنین!!). خلاصه همه ی اینا رو انتخاب می کنین و در نهایت پول (اسکناس ها و خرده های مربوطه) رو وارد می کنین و بلیت براتون صادر میشه و می افته پایین و شما ور میدارین میرین سوار قطار میشین.
    2- خرید از مسئولین مربوطه که توی هر ایستگاه قطار وجود دارند، یه جای خاصی هست که میرین اونجا، مثل بانک نوبت میگیرین از دستگاه، منتظر می مونین تا شماره ی شما روی مونیتور نمایش داده بشه و میرین باجه ی مربوطه و میگین که میخوام برم فلان جا و اون براتون بلیت میخره.
    نکته: این روش نیست، ولی توی همین قسمت مربوط به روش 2 توی هر ایستگاه قطار یه نفر هست که بدون نوبت می تونین برین صف وایستین و طرف مسئول قطارهای local و یه جورایی informaiton و خرید semester ticket و این حرفاست ولی سوالم معمولا جواب میدن، و شما خیلی راحت می تونین یه بار برین تو صف وایستین ازش بپرسین آقا چه جوری می تونم بلیت بخرم، بلند میشه باهاتون میاد سر یه دستگاه و بهتون نشون میده (البته تو شهر ما که این طوری بود!! شانس بیارین طرف انگلیسی بلد باشه).

در مورد فایلی که گذاشتم:
    اون فایل کاربرد خاص داره و فقط برای کسایی هست که به همراه بلیت هواپیماشون یه بلیت قطار هم خریدن و میخوان ازش استفاده کنن. وقتی آژانس هواپیمایی به شما میگه بلیت قطار رو روش بهتون میده، معنیش این نیست که شما با همون بلیت هواپیماتون یا با همون برگه ای که اون میده میتونین برین سوار هر قطاری بشین، بلکه باید برین از دستگاه بلیتتون رو پرینت بگیرین. اون پی دی اف به شما نشون میده که چطوری از توی دستگاه اون بلیتتون رو پرینت بگیرین. برای این کار به شماره ای که آژانس هواپیمایی بهتون داده و pick up number هست، احتیاج دارین و با روش گفته شده توی پی دی اف اون رو وارد دستگاه می کنین و دستگاه برای شما بلیت رو پرینت میگیره.

ApplyAbroad Superstar

این لینک یه مثاله از اینکه بتونین بفهمین چه جوری میتونین از همین الان سرچ کنین برای رفت و آمد داخل شهرتون:

http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query2.exe/en?ld=96253&seqnr=1&ident=le.020872253.1342464682& rt=1&rememberSortType=minDeparture&HWAI=JS!ajax=ye s!&HWAI=CONNECTION$C0-0!id=C0-0!HwaiConId=C0-0!HwaiDetailStatus=details!;~CONNECTION$C0-0!HwaiMapStatus=UNDEFINED!HwaiMapNumber=UNDEFINED! HwaiMapSlider=UNDEFINED!HwaiDetailHimMessage=UNDEF INED!;

همون سایت bahn هست که اطلاعات قطارهای بین شهری رو بهتون میده، همین سایت برنامه ی قطارها و اتوبوس های داخل شهرها رو هم داره.

شما خودتون طبق شهر و آدرس دقیق خودتون، آدرس مبدا و مقصد رو بزنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه صنعتی اصفهان

سلام
    میشه توروخدا یکی شفاف توضیح بده که وقتی میگن باید مبلغ 8040 یورو وارد پاسپورت بشه یعنی چه؟
    بعد آیا در بدو ورود به آلمان این پول رو دولت میگیره و برای مخارجش آدم باید فکر یه پول دیگه بکنه؟؟؟؟ این که خیلی زیاد میشه
    آیا میشه واسه مخرج ماهانه از همین پول استفاده کرد؟
    این پول رو باید داد به بانک یا باید تو خونه نگهداری کرد؟

سلام
    بهتره همه اطلاعاتتون رو اینجا سرچ نکنید ، چون گیج میشید! مثه الان :دی
    شما باید برای اینکه ویزای سه ماهه دانشجویی تون تو آلمان تمدید بشه برای 1 سال، 8040 یورو بریزید تو یه بانک و رسیدش رو ببرید اداره مهاجرت. این 8040 یورو رو ممکنه بسته به ایالت بلوک کنند یا نکنند. اگر بلوک کردند هر ماه می تونید تا سقف 670 یورو (8040 تقسیم بر 12 ماهه سال) از اون برداشت کنید. اگر هم بلوکه نکردند که خوب هیچ. در هر حال این پول همون پولیه که قراره خرج زندگی یک سالتون باشه و لازم نیست دوباره پول جدایی برای خرج زندگی داشته باشید.
    ضمنا کی گفته این مبلغ باید وارد پاستون بشه؟!!! مگه پاسپورت دفترچه حساب قرض الحسنه است؟؟!!!
    وقتی شما ویزای آلمان رو میگیرید ، سفارت توی پاسپورتتون یه مهر میزنه که دارنده پاسپورت به شرط داشتن 8040 یورو پول نقد مجاز به ورود به خاک آلمانه. واسه من یادشون رفته بود بزنن، رفتم گفتم دوباره زدن. شاید موقع خروج ارز از ایران بدرد بخوره اگر گیر دادن.
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط atefe1983 نمایش پست ها
    سلام
    میشه توروخدا یکی شفاف توضیح بده که وقتی میگن باید مبلغ 8040 یورو وارد پاسپورت بشه یعنی چه؟
    بعد آیا در بدو ورود به آلمان این پول رو دولت میگیره و برای مخارجش آدم باید فکر یه پول دیگه بکنه؟؟؟؟ این که خیلی زیاد میشه
    آیا میشه واسه مخرج ماهانه از همین پول استفاده کرد؟
    این پول رو باید داد به بانک یا باید تو خونه نگهداری کرد؟
    نه تو می مانی و نه اندوه ..و نه هیچیک از مردم این آبادی...به حباب نگران لب یک رود قسم، و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت، غصه ها هم می گذرد، آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند... لحظه ها عریانند. به تن لحظه خود، جامه اندوه مپوشان هرگز. (سهراب)

نقل قول نوشته اصلی توسط alen_1381 نمایش پست ها
    سلام
    بهتره همه اطلاعاتتون رو اینجا سرچ نکنید ، چون گیج میشید! مثه الان :دی
    شما باید برای اینکه ویزای سه ماهه دانشجویی تون تو آلمان تمدید بشه برای 1 سال، 8040 یورو بریزید تو یه بانک و رسیدش رو ببرید اداره مهاجرت. این 8040 یورو رو ممکنه بسته به ایالت بلوک کنند یا نکنند. اگر بلوک کردند هر ماه می تونید تا سقف 670 یورو (8040 تقسیم بر 12 ماهه سال) از اون برداشت کنید. اگر هم بلوکه نکردند که خوب هیچ. در هر حال این پول همون پولیه که قراره خرج زندگی یک سالتون باشه و لازم نیست دوباره پول جدایی برای خرج زندگی داشته باشید.
    ضمنا کی گفته این مبلغ باید وارد پاستون بشه؟!!! مگه پاسپورت دفترچه حساب قرض الحسنه است؟؟!!!
    وقتی شما ویزای آلمان رو میگیرید ، سفارت توی پاسپورتتون یه مهر میزنه که دارنده پاسپورت به شرط داشتن 8040 یورو پول نقد مجاز به ورود به خاک آلمانه. واسه من یادشون رفته بود بزنن، رفتم گفتم دوباره زدن. شاید موقع خروج ارز از ایران بدرد بخوره اگر گیر دادن.
    موفق باشید.
    دوست عزیز، ما هم میدونیم که پاسپورت دفترچه حساب نیست! ولی وقتی توی کشوری زندگی میکنی که هیچگونه ارتباط بانکی با خارج نداره، پاسپورتت میتونه این نقش رو هم بازی کنه!

پولهای من رو هم تا حالا کسی نشمرده، ولی دوستانی بودن که اتفاقا توی همین فروم هم پست گذاشتن و گفتن که موقع ورود پولهاشون رو شمردن!
    اگه بخوان از روی دستورالعمل پیش برن اصولا باید بشمرن، چون توی پاس زده که به شرط داشتن این مبلغ! ولی چون کار مسخره ای هست معمولا پلیس فرودگاه این کار رو انجام نمیده، اما پلیسهای مسخره هم کم نیستن.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    نه ایرانسل نه همراه اول تو آلمان سرویس نمی دن!

توی فرودگاه یا ایستگاه های قطار می تونی یک سیم کارت VODAFONE یا BASE بخری که تا میندازی داخل موبایلت می تونی باهاش تماس بگیری و اینترنتش هم بصورت دیفالت فعاله. ( 20 یورو که 10 یوروش شارژه و 10 یورو قیمت خود سیم کارت)

فقط از هر جایی می خری از فروشنده بخواه که کد شارژش رو داخل گوشی برات فعال کنه یا اینکه بپرس چجوری وارد کنم. ( زیاد سخت نیست ولی چون آلمانی می نویسه اولش کلافه می شی که # بزنی یا * بزنی یا چه کدی بزنی)
    ولی حواست باشه که VODAFONE همون اول 10 یورو واسه یک ماه اینترنت و 100 تا SMS رایگان ازت کم می کنه و تا یک زنگ می زنی می بینی شارژت صفر شده!
    بهتره یا اینترنتت رو غیر فعال کنی یا اینکه یک 15 یورو دیگه هم شارژ بخری! ( ودا فون زیر 15 یورو شارژ نمیفروشه)

ولی تماس با ایران خیلی گرون پات میافته! ( یک چیزی تو مایه های دقیقه ای 2 یورو، که نقره داغ میشی)

من توصیه می کنم اگه خیلی برات حیاتی هست که تا رسیدی به فرودگاه به خانواده خبر بدی، بری داخل یکی از کافی های فرودگاه یک چیزی بخوری و ازش بخوای که پسورد وای فایش رو بهت بده. بعد با لپ تاپ به اینترنت وصل بشی و ...

یا اینکه اگه گوشی موبایلت از مدل از ما بهترونه!!! با همون اینترنت موبایل با خونه Skype کنی!
    من به فکر استفاده از روش اینترنتی افتادم، فقط می خواستم مطمئن بشم که آیا همه فرودگاه ها اینطوری هستن و میشه با بهونه یه قهوه از اینترنت استقاده کرد؟
    خود فرودگاه که چنین امکاناتی رو در اختیار مسافرا نمیذاره؟!درسته؟
    من فرودگاه دوسلدورف دارم میرم. امیدوارم اونجا بتونم دسترسی داشته باشم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aramas نمایش پست ها
    من به فکر استفاده از روش اینترنتی افتادم، فقط می خواستم مطمئن بشم که آیا همه فرودگاه ها اینطوری هستن و میشه با بهونه یه قهوه از اینترنت استقاده کرد؟
    خود فرودگاه که چنین امکاناتی رو در اختیار مسافرا نمیذاره؟!درسته؟
    من فرودگاه دوسلدورف دارم میرم. امیدوارم اونجا بتونم دسترسی داشته باشم.
    فرودگاه هامبورگو مطمئنم که نیازی نیست برین قهوه بخورین تا بتونین از اینترنت استفاده کنین! اینترنت رایگان داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)