صفحه 7 از 25 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 246

موضوع: تجربیات حین سفر به آلمان

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

پیش فرض پاسخ : ورود به آلمان و تجربیات حین سفر

من امروز اومدم بوخوم. توی فرودگاه الکی بهم گیر دادن که چرا بار دستی ات(داخل کابین) زیاده و یه عالم اضافه بار برام حساب کردن ولی وقتی رفتم سوار شدم ملت ده برابر من بار همراهشون بود(پرواز ماهان). توی فرودگاه ایران و دوسلدورف هم از من نپرسید که چقدر پول همراهته! حسابی توی حمل بار عذاب کشیدم. فقط خدا رحم کرد که مستقیم اومدم و در خوابگاه ساکن شدم.

یکی از حضرات برای من پیغام دادن که:

دادشم چیزی رو نمیدونید اینجوری پست نذارید.
    باشه، ما نمی فهمیم، ولی شما که می فهمید و سواد دارید ان شالله، این را بخونید:

http://www.irica.gov.ir/Portal/Home/...7-3a11cfc4baef

مسافران خروجي چه مقدار ارز مي توانند همراه خود ببرند؟به موجب مقررات بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، حداكثر ارز مجاز براي خروج مسافر از كشور توسط هر مسافر صاحب گذرنامه 5000 دلار (اسكناس، چك مسافري و يا تركيبي از هر دو) و به ازاي هر همراه حداكثر معادل 2500 دلار است. خروج ارز بيشتر از سقف مجاز مستلزم داشتن اظهارنامه يا گواهي انتقال از شبكه بانكي است. خروج دينار عراقي، روبل روسيه و افغاني افغانستان بصورت مسافري و تجاري ممنوع است. خروج پول رايج در جمهوري اسلامي ايران به ميزان 500 هزار ريال به همراه مسافر مجاز است.

اینم بخونید بد نیست:
    http://www.irica.gov.ir/Portal/Home/...0-00834cf3a7b7

بعد هم پیغام بفرستید که فلان و چنین و چنان، خیلی ممنون!! من نمی دونم بعضیا چطوری میخوان برن خارج درس بخونن!!
    حضرت خیام:
    آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی معذوری اگر در طلبش میکوشی
    باقی همه رایگان نیرزد هشدارتا عمر گرانبها بدان نفروشی

نقل قول نوشته اصلی توسط simorgh40 نمایش پست ها

مسافران خروجي چه مقدار ارز مي توانند همراه خود ببرند؟به موجب مقررات بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، حداكثر ارز مجاز براي خروج مسافر از كشور توسط هر مسافر صاحب گذرنامه 5000 دلار (اسكناس، چك مسافري و يا تركيبي از هر دو) و به ازاي هر همراه حداكثر معادل 2500 دلار است. خروج ارز بيشتر از سقف مجاز مستلزم داشتن اظهارنامه يا گواهي انتقال از شبكه بانكي است. خروج دينار عراقي، روبل روسيه و افغاني افغانستان بصورت مسافري و تجاري ممنوع است. خروج پول رايج در جمهوري اسلامي ايران به ميزان 500 هزار ريال به همراه مسافر مجاز است.

اینم بخونید بد نیست:

بعد هم پیغام بفرستید که فلان و چنین و چنان، خیلی ممنون!! من نمی دونم بعضیا چطوری میخوان برن خارج درس بخونن!!

سیمرغ عزیز
    شما درست می گید اما این شامل بچه های المان نمیشه
    چون تو ویزای ما ذکر شده که این پول باید همراهمون باشه و گرنه نمی تونیم وارد المان شیم

نقل قول نوشته اصلی توسط simorgh40 نمایش پست ها

اینم بخونید بد نیست:

ضمن اینکه از دوستان خواهش میکنم در بکار بردن الفاظ به همدیگه چه تو فروم و چه بصورت پیام خصوصی دقت و ملایمت بیشتری داشته باشن...
    منم فکر میکنم این چیزی که شما میفرمایین در مورد مسافران هستش نه دانشجویان. به هر حال نوع ویزا وقتی فرق میکنه مسلما قانون ارزم فرق میکنه دیگه...مثلا ارز دانشجویی که مثلا باید بگیریم اما در واقع نمیگیریم.... تا حالا کسی از دوستان دانشجو نیومده بگه به من اجازه بردن 8040 یورو ندادن...تازه نه تنها 8000 یورو بلکه 1000-2000 تا هم باید اضافی ببریم...

من دو تا نکته میخوام بگم:
    1-اگه تو ویزاتون عبارت student یا همچین چیزی درج شده لازم نیست عوارض خروج بدید. بگید من دانشجو ام. قبول می کنند. بالاخره 55هزار تومن هم برا خودش پولیه.
    2-من توی فرودگاه فرانکفورت پیاده شدم و میخواستم قطارهای بین شهری را سوار بشم. ایستگاه قطار داخل فرودگاهه. بعد از اینکه چمدون هاتون را گرفتید و بیرون اومدید، تابلوی train stations را دنبال کنید و بعد از مدتی دنبال چیزی شبیه long distance trains باشید. یه کمی که توی سالن ها ادامه مسیر بدید میرسید که بهمون دستگاههای فروش یا پرینت بلیط. توضیحش را کاربر گرامی especial به صورت pdf گذاشته بود. حتما کاغذ را پرینت بگیرید و با خودتون ببرید. من فایلش را روی گوشیم ریخته بودم ولی اونجا در کمال تعجب باز نشد. شانس آوردم یه ایرانی کنارم بود و پرینتش را داشت. بلیط را چاپ کنید. روی بلیط چیزی در مورد شماره سکوی سوار شدن ننوشته بود. باید از یک نفر بپرسید که مثلا manhein کدام سکوست؟ از روی تابلوی دیجیتال سکو زمان رسیدن قطار بعدی معلومه. قبل از رسیدن به مقصد هم بلندگو به صورت آلمانی اسم شهرها را میگه. پیاده میشید به سلامتی میرید دنبال کارتون.
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط rafigh82 نمایش پست ها
    من دو تا نکته میخوام بگم:
    1-اگه تو ویزاتون عبارت student یا همچین چیزی درج شده لازم نیست عوارض خروج بدید. بگید من دانشجو ام. قبول می کنند. بالاخره 55هزار تومن هم برا خودش پولیه.
    2-من توی فرودگاه فرانکفورت پیاده شدم و میخواستم قطارهای بین شهری را سوار بشم. ایستگاه قطار داخل فرودگاهه. بعد از اینکه چمدون هاتون را گرفتید و بیرون اومدید، تابلوی train stations را دنبال کنید و بعد از مدتی دنبال چیزی شبیه long distance trains باشید. یه کمی که توی سالن ها ادامه مسیر بدید میرسید که بهمون دستگاههای فروش یا پرینت بلیط. توضیحش را کاربر گرامی especial به صورت pdf گذاشته بود. حتما کاغذ را پرینت بگیرید و با خودتون ببرید. من فایلش را روی گوشیم ریخته بودم ولی اونجا در کمال تعجب باز نشد. شانس آوردم یه ایرانی کنارم بود و پرینتش را داشت. بلیط را چاپ کنید. روی بلیط چیزی در مورد شماره سکوی سوار شدن ننوشته بود. باید از یک نفر بپرسید که مثلا manhein کدام سکوست؟ از روی تابلوی دیجیتال سکو زمان رسیدن قطار بعدی معلومه. قبل از رسیدن به مقصد هم بلندگو به صورت آلمانی اسم شهرها را میگه. پیاده میشید به سلامتی میرید دنبال کارتون.
    اقا یه مشکلی پیش اومده امروز من رقته بودم فرودگاه واسه بدرقه دوستم که دانشجو هستش تو اروپا (سال 3) ازش عوارض خروج گرفتن!!! در حالیکه دفعات قبلی پرداخت نکرده بود!! گفتن قانون جدیده!! جالبه به دختر خانومی که پاسشو تو اتریش عوض کرده بود (یعنی تاریخ پاسش گذشته بود ) و محل اقامتش وین بود ازش نگرفتن!!
    میخواستم ببینم تو فرودگاه امام هم ازاونایی که چند روزه اخیر رفتن این پول رو گرفتن؟؟
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    اقا یه مشکلی پیش اومده امروز من رقته بودم فرودگاه واسه بدرقه دوستم که دانشجو هستش تو اروپا (سال 3) ازش عوارض خروج گرفتن!!! در حالیکه دفعات قبلی پرداخت نکرده بود!! گفتن قانون جدیده!! جالبه به دختر خانومی که پاسشو تو اتریش عوض کرده بود (یعنی تاریخ پاسش گذشته بود ) و محل اقامتش وین بود ازش نگرفتن!!
    میخواستم ببینم تو فرودگاه امام هم ازاونایی که چند روزه اخیر رفتن این پول رو گرفتن؟؟

منم سئوالم همینه، چون این هفته دارم میرم، می خوام بدونم عوارض رو برم واریز کنم یا نه؟
    ویرایش توسط audir8 : September 15th, 2012 در ساعت 07:12 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط audir8 نمایش پست ها
    منم سئوالم همینه، چون این هفته دارم میرم، می خوام بدونم عوارش رو برم واریز کنم یا نه؟
    از ما ها که گرفتن

Member
    رشته و دانشگاه
    علامه طباطبایی

منم شنیدم دانشجویانی که اولین باره دارند با ویزای سه ماهه خارج میشوند, باید عوارض بدند.

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط moja نمایش پست ها
    منم شنیدم دانشجویانی که اولین باره دارند با ویزای سه ماهه خارج میشوند, باید عوارض بدند.
    بله، درسته. باید پرداخت کنید. بعد که کارت اقامت دائم یکساله رو گرفتید دیگه لازم نیست. ولی برای ویزای سه ماهه باید پرداخت کنید. قانون کشکه دیگه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)