صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 59

موضوع: مشکل من در آمادگی برای امتحان :نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

پیش فرض مشکل من در آمادگی برای امتحان :نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

سلام..خوب از عنوان تاپیک معلومه دگیه... من 1 ماه نیمه دارم برای زبان (که در اینده قراره حدود 1.5سال دیگه ibt بدم!) میخونم.افتضاح عمل کردم..از 0 شروع کردم با خوندن 504 و چند تا کتاب دیگه..504 رو فقط 13 تا درسشو خوندم و لایتنرش کردم کار کردم.
    3 روز میخونم..2 روز ول میکنم...چند روز جعله لایتنرم رو عالی میرم جلو..بعد چن روز ول میکنم..اصلا پشتکار ندارم.خودم هم موندم چیکار کنم؟!.. برنامه ریزی هم کردم نتونسته باهاش جلو برم(از دبستان با برنامه ریزی کردن مشکل دارم،به نتیجه نمیرسه!!!) دوستان شاید مشکل من برای شما خنده دار باشه ولی واقعا دیگه نمی دونم چیکار کنم..میدونم روزی حسرت این روز های از دست رفته میخورم(همون طور که قبلا خوردم.)دیگه نمیخوام اشتباه کنم. ..اما............

ممنون از توجهتون

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : مشکل من در خواندن زبان:نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

سلام.
    دقيقا مشكل شما مشكل منم هست.فرقمون اينه كه من مي خوام ايلتس بخونم.
    اما مشكل من حاد تره!!!!
    معمولا 2هفته انگليش ميخونم.اما نميدونم چرا يهو ته دلم خالي ميشه پيش خودم ميگم اگه نتونم بگيرم چي؟ براي همين ميرم روسي ميخونم چون مدرك زبان نميخواد!! ميبينم روسي الفباش سخته ميرم سراغه فرانسه.البته فرانسه رو يه خورده بلد ترم.
    بعد 1ماه كه حالم خوب شد پيش خودم فكر مي كنم بابا فرانسه مشكل ويزا ندن چي؟ بايد مستقيم برم پادگان.حداقل انگليسي بلد باشي دستت باز تره!! بعد ميرم انگليسي مي خونم
    الان 1ساله كه تصميم گرفتم برم خارج براي ارشد.اما اگر انگليسي رو 100قسمت كنيم من از 5كه بودم تازه اومدم 15. فرانسه از 0اومدم 3. روسي هم كه الفبا بلدم.
    ديگه خسته شدم.
    الانم 10روز توپ انگليسي خوندم الان 5روزه نمي خونم.
    اگه اينجوري پيش بره فكر كنم تو سن 60سالگي ايلتس بگيرم.تازه اگه به فكر ياد گرفتن چيني نيوفتم.
    جدا از ضرر زماني ضرر مالي هم كردم.
    عمرا كتابي تو انگليسي نيست كه من تو جاكتابيم يا كامپيوتر نداشته باشم.
    مي ترسم ساله بعد همين موقع اين كارام باعث شه كه نتونم ايلتس امتحان بدم و شديدا پشيمون شم
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشکل من در خواندن زبان:نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram_sis نمایش پست ها
    سلام..خوب از عنوان تاپیک معلومه دگیه... من 1 ماه نیمه دارم برای زبان (که در اینده قراره حدود 1.5سال دیگه ibt بدم!) میخونم.افتضاح عمل کردم..از 0 شروع کردم با خوندن 504 و چند تا کتاب دیگه..504 رو فقط 13 تا درسشو خوندم و لایتنرش کردم کار کردم.
    3 روز میخونم..2 روز ول میکنم...چند روز جعله لایتنرم رو عالی میرم جلو..بعد چن روز ول میکنم..اصلا پشتکار ندارم.خودم هم موندم چیکار کنم؟!.. برنامه ریزی هم کردم نتونسته باهاش جلو برم(از دبستان با برنامه ریزی کردن مشکل دارم،به نتیجه نمیرسه!!!) دوستان شاید مشکل من برای شما خنده دار باشه ولی واقعا دیگه نمی دونم چیکار کنم..میدونم روزی حسرت این روز های از دست رفته میخورم(همون طور که قبلا خوردم.)دیگه نمیخوام اشتباه کنم. ..اما............

.

ممنون از توجهتون
    ای بابا منم از بچگی هرچی میخام برنامه ریزی کنم نمیشه........ لووووول.ولی کلا زیاد فکرشو نکن برنامه یزی با جزییات دقیق غیرممکنه!زندگی پر از متغیره که غیر قابل پیش بینی اند.
    یک روز سردرد داری، یک روز بادوستتون میخواهید برید بیرون ، یک روز حسشو ندارید،یک روز اصلا بکل از همه چیز نامید میشید برعکس یک ر وز شارژید ، یک روز با دیدن عکس پروفسور حسابی که در بستر مرگ دارن کتاب میخونن انرژی میگیری!و..
    فقط کلی میشه برنامه ریزی کرد.

فقط یک نکته چون شما به نظر من، زود شروع کردید اینجوریه اشکالم نداره اتفاقا خوبه .نگران نباشید نزدیکای امتحان که میشه خودبخود بیشتر میخونید.
    درست مثل فوتبال دیدی چطور تیمی گل خورده هرچه به پایان بازی نزدیک تر میشن ، هجومی تر میشن- اگه قرار باشه همه تیم ها از اول اینطوری حمله کنن تا آخر بازی 50 تاگل میزنند.

اگه قرار بود شما از الان تا سال1.5 آینده بکوب زبان بخونید که تافل از 120 می شدید 130!!!!!!!!
    ظاهرا ذات همه انسانا اینجوریه که تا احساس خطر نکنند،جدی نمیشند!
    البته خودمم هنوز تافل ندادم ولی هرچه جلوتر میرم بیشتر میخونم.....

موفق باشید.
    ویرایش توسط Royal2009 : September 7th, 2010 در ساعت 02:51 AM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

هرکاری اگه بدون هدف باشه و بدون انگیره- به جایی نمیرسه و ادم دلسرد میشه
    من خودم حتی موقعی که x-box بازی میکردم هر وقت بدون هدف بود می باختم -اما وقتی شرط بندی بود (فکر بد نکنید همون جایزه منظورمه) اگه هم میباختم -اون باخت مثل شهادت بود نه مردن-:
    DD
    در زبان خوندن باید هدف+انگیزه با هم باشه- پر واضح و بدیهیست که اگه کسی فقط بخواد زبان بخونه-تا حالا گیرم دو تا فیلم بفهمه و ....فایده ای نداره- بدلیل نبودن در محیط اون زبان بفراموشی سپرده شده و کاربردی دیگه نداره- اما زبان خوندن انگیزه هایی خیلی بیشتر رو میطلبه تا بفرجامی برسه ...
    واسه خودم تنها و تنها یک انگیزه وجود داشت و کاربرد های دیگه زبان واسم مفهومی نداشت مگر وقت تلف کنی
    من بخوبی میدونستم یه چیزی رو-اینکه معدل مثلا بالا وظیفست-چیزی نیست که بخواد کسی باهاش الزاما حتی پذیرش بگیره-چه برسه فاند
    اما در عین حال نمره بالا در زبان رو به این چشم بهش نگاه میکردم و شما هم بکنید که میتونه ناباورانه یه positive plus باشه واسه جلب نظر استادها-
    من وقتی ایران بودم با استادی تماس گرفتم-ایرانی هم بود در یک دانشگاهی- که مینیمم تافل 550 میخواست-طرف بمن گفت دانشکده داره بورس میده به کسایی که بالای 600 هستند-اون موقع که من حتی 3 نمره هم از مینیمم کمتر داشتم دیگه حجت بر من تمام که چقدر نمره تافل مهمه- دیگه همین کافی بود برام که قبول کنم تافل تنها 4 حرف داره اما خیلی کارهای زیادی میشه کرد- جالب اینکه بعدها من با نمره زبانم (نه اون 547) کارهایی کردم که اصلا یادم رفت من واسه چی این نمره رو میخواستم ! توصیف اون کار ها از حوصله این بحث-تاپیک -و من خارج -انشالله یک روز همه با هم

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    هرکاری اگه بدون هدف باشه و بدون انگیره- به جایی نمیرسه و ادم دلسرد میشه
    من خودم حتی موقعی که x-box بازی میکردم هر وقت بدون هدف بود می باختم -اما وقتی شرط بندی بود (فکر بد نکنید همون جایزه منظورمه) اگه هم میباختم -اون باخت مثل شهادت بود نه مردن-:
    DD
    در زبان خوندن باید هدف+انگیزه با هم باشه- پر واضح و بدیهیست که اگه کسی فقط بخواد زبان بخونه-تا حالا گیرم دو تا فیلم بفهمه و ....فایده ای نداره- بدلیل نبودن در محیط اون زبان بفراموشی سپرده شده و کاربردی دیگه نداره- اما زبان خوندن انگیزه هایی خیلی بیشتر رو میطلبه تا بفرجامی برسه ...
    واسه خودم تنها و تنها یک انگیزه وجود داشت و کاربرد های دیگه زبان واسم مفهومی نداشت مگر وقت تلف کنی
    من بخوبی میدونستم یه چیزی رو-اینکه معدل مثلا بالا وظیفست-چیزی نیست که بخواد کسی باهاش الزاما حتی پذیرش بگیره-چه برسه فاند
    اما در عین حال نمره بالا در زبان رو به این چشم بهش نگاه میکردم و شما هم بکنید که میتونه ناباورانه یه positive plus باشه واسه جلب نظر استادها-
    من وقتی ایران بودم با استادی تماس گرفتم-ایرانی هم بود در یک دانشگاهی- که مینیمم تافل 550 میخواست-طرف بمن گفت دانشکده داره بورس میده به کسایی که بالای 600 هستند-اون موقع که من حتی 3 نمره هم از مینیمم کمتر داشتم دیگه حجت بر من تمام که چقدر نمره تافل مهمه- دیگه همین کافی بود برام که قبول کنم تافل تنها 4 حرف داره اما خیلی کارهای زیادی میشه کرد- جالب اینکه بعدها من با نمره زبانم (نه اون 547) کارهایی کردم که اصلا یادم رفت من واسه چی این نمره رو میخواستم ! توصیف اون کار ها از حوصله این بحث-تاپیک -و من خارج -انشالله یک روز همه با هم
    فرمایشات شما کاملا صحیح ،اما انسان یک موقع میدونه که یک کار صحیح است و بایستی انجام بشه و دوستم داره انجام بده اما ناخودآگاه تنبلی میکنه!

مثلا همه می دونند ورزش منظم واسه سلامتی لازمه اما غالبا یا انجام نمیدن یا نامنظم!

به نظرم یک را پیشنهادی گروهی تافل یا هر آزمون دیگه خوندنه!

راستی، هر روز که می گذرد من بیشتر به اهمیت زبان پی می برم! بیشتر از اونی که تصورشو می کردم مهمه!بی خود نیست الان در ایران خانواد ه ها بچه هاشونو قبل از مدرسه می فرستند کلاس زبان!
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

اکثر ایرانی ها تا زمانی که مشکلشون تبدیل به بحران نشده اهمیت مشکل و مساله رو درک نمی کنن. دوست خوب من یاد اون روزایی باش که به خاطر نمره پایین آزمونت یا ندونستن خوب زبان انگلیسی به مشکل بر بخوری. ببین من هم مثل شما حدود یک سال و چند ماه وقت دارم ولی الان دارم حسرت چند سال گذشته رو می خورم که زبان رو رها کردم. همیشه پدر و مادرم بهم می گفتن وقت بیکاریت بشین زبان بخون ! گوش نکردم ! حالا پشیمونم. اگه هدف داشته باشی انگیزه برات ایجاد میشه.

Member ماشین لباسشویی آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU

درود
    من هم آدمی هستم که وقتی کاری به اندازه ی کافی جذابیت نداشته باشه انجامش نمیدم!، یعنی به خودی خود زیاد پشتکار و دور اندیشی و .... ندارم، بلکه به جذابیت موضوع بیش از هر چیزی توجه میکنم( سیستم فکری من اینطوریه)،خواندن زبان هم برای من بسیار جذابیت داره که چنتا رو بهتون میگم:
    1- میتونم کتابها و مقالات تخصصی رشته خودمونو از مرجع اصلی بخونم و درک کنم این برای من خیلی ارزشمنده
    2-از تمام محصولات تفریحی(فیلم- موزیک و ....) که برای انگلیسی زبان ها ساخته میشه، میتونم استفاده کنم
    3-یک زبان دوم بلدم و میتونم به خیلی ها آموزش بدم، حدقل سطحم از قشر عوام جامعه بالاتره و این یک امتیاز محسوب میشه
    4-هر موقع اراده کردم که در زمینه ای اطلاعاتم زیاد بشه یا تحقیقی انجام بدم، منبع اطلاعاتی من ایران نیست، بلکه کل جهان متمدن رو در بر میگیره.
    5-مهمترین عامل که باعث شده من چنین گرایشی دارم اینه که من بسیار بسیار به فرهنگ غربی ها علاقه مندم و وقتی آثار نویسنده یا فیلسوف غربی رو میخونم، احساس میکنم طرز فکرش از هموطن من به من نزدیکتره !
    همه این عوامل با همدیگه باعث انگیزه میشه، وقتی انگیزه به اندازه ی کافی زیاد باشه "عمل" راحتتر صورت میگیره.

ممکنه یک روز معمولی شما بیشتر از حد نرمال بخوابید،ولی وقتی میبینید که دم صبح زمین لرزه اومده و خونه رو میلرزونه و هر آن ممکنه زیر آوار دفن بشین، یا وقتی احساس میکنید که توی مکانی هستید که آتش گرفته ، اون موقع میتونید انگیزه ی زندگی رو درک کنید و ببینید چقدر قدرتمنده (اینها فقط به عنوان مثال بود، هرکسی با چیز خاصی تحریک میشه و واکنش نشون میده)

همونطوری گه گفتم انگیزه شما میتونه برای گرفتن پاداش باشه یا برعکس ،فرار از مجازات!

بعد از اینکه انگیزه ایجاد شد،ما کاملا مطمئنیم که چنین کاری رو میخایم انجام بدیم و هیچ شک و تردیدی نداریم، کاملا با ایمان قدم بر میداریم که لذتبخشه.
    حالا احتیاج به علم داریم! باید بدونیم که روش های انجام دادن این کار چیه؟ چند نفر موفق شدند؟ چند نفر نشدند؟ اونهایی که موفق شدند چه کارهایی میکردند؟ اونهایی که موفق نشدند بیشتر چه کارهایی انجام میدادند؟ (تا ما انجام ندیم)، چه کسانی شرایطشون تقریبا مشابه من بوده و موفق شدند؟ خودم چقدر میتونم در این زمینه خلاقیت داشته باشم؟ آیا میتونم یک راه منحصر به فرد بسازم؟ و....
    نیازمند جواب دادن به این سوالات "دانایی" هست، تا وقتی که ما در زمینه ای نادان باشیم، نمیتونیم واقعیت مسئله یا مشکلمون رو در نظر بگیریم بلکه به دلیل نادانی غیر واقعی فکر میکنیم و مشکلمون رو غیر قابل حل و لاعلاج در نظر میگیریم! (توانا بود هرکه دانا بود)
    باید مطالبی که دانایی ما رو زیاد میکنه بخونیم، نگران وقت نباشیم، هیچ مسئله ای مهم تر از این نیست.( به عنوان مثال باید کل اینترنت رو زیر و رو کنیم و مطالب لازم و اظهار نظر ها و .. رو پپدا کنیم)

مسئله ی بعدی نوع نگاه هست، باید با دیدی مثبت پیش بریم، خودمون رو با گذشته ی خودمون مقایسه کنیم و درس بگیریم نه با دیگران که اصلا از شرایطشون آگاه نیستیم!
    وقتی که ما یک درس از کتاب 540 رو میخونیم نسبت به قبل 12 لغت بیشتر میدونیم و یک گام به هدفمون نزدیکتر شدیم، این یعنی نگاه مثبت.
    هیچ کدوم از کارهایی که انجام میدیم بی نتیجه نیست، ما در حال رشد هستیم اگه کار درستی رو انجام بدیم درست رشد میکنیم و اگه کار نادرستی انجام بدیم متاسفانه نادرست و بر پایه ی نادرستی رشد میکنیم، اینو باید در نظر بگیریم.

برای انجام هر کاری حتی خواندن زبان لذت بخش ترین حالت حالتیه که شما خودتون رو در اون غرق میکنید! در این حالت شدید ترین تمرکز ایجاد میشه و به راحتی نمیشه از لذتش اجتناب کنید.
    اینها نظر شخصی من بود

ببخشید که پرچونگی کردم.
    دنیای زیبای ما!

وای...دیشب هر کاری میکردم نمیتونستم موضوع ایجاد کنم...امروز اومدم دیدم ایجاد شده و 6 تا جواب..شاخ در اوردم...

مرسی از همه مه اومدید نظر دادید.
    دوستانی که نمره تافل توی پذیرش بهشون صدمه زده میشه بیشتر بگند شاید ما سر عقل اومدیم

میدونید آدم ها از راه های مختلفی یک کاری روانجام میدن مثلا ممکنه یکی برای زبان خوندن 4سال بره کانون زبان بعد فلان کتابو ....اینامبخونه تافلشم بالای 100 بشه اما به نظر من مهم اینه که فکر نکنیم که فقط از یک راه میشه کاری رو انجام داد من فکر میکنم در این مواقع آدم باید این کار هاروبکنه
    1-تکلیفشو با اون کار و محدودیت زمانی و ارزوهاشو....روشن کنه وهمه ی جوانب رو بسنجه
    2-به خودش و روش خودش اعتماد داشته باشه و فکر نکنه که باید حتما مثل دیگران اون کار رو انجام بده

Junior Member Nour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری - UPM

ضمن احترام به نظرات دوستان باید بگم من هم همین مشکل رو داشتم. اما با رفتن به کلاس مشکل رفع شد.
    شاید اونوقت هم بشه تنبلی کرد و از زیرش در رفت اما خب، بالاخره هفته ای 2 تا 4 جلسه کلاس رفتن خودش ادم رو تو مود نگه میداره. انگیزه و هدف و .. هم سر جاش.
    توصییه من به همه کسانی که میخوان زبان بخونن و میگن کتاب دارم، داداشم بلده، از سی دی آموزشی یاد میگیرم و ... اینه:
    کلاس
    کلاس
    کلاس

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین