صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 59

موضوع: مشکل من در آمادگی برای امتحان :نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics and Mathematics-Undergraduate

پیش فرض پاسخ : مشکل من در آمادگی برای امتحان :نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

منم مثله شما هستم...البته من فکر می کنم از شما ها کوچکتر باشم چون اول دبیرستان هستم...من عاشق اینم که برم آمریکا واسه تحصیل اما کو سعی و تلاش؟من تا آخر دوم راهنمایی که از زبان بدم میومد(با اینکه به اجبار از اول ابتدایی کلاس می رفتم)اما الآن که اومدم دبیرستان یکم عاقل تر شدم و می خوام شروع کنم به خوندن زبان با علاقه زیاد ...اما اصلا حسش نمیاد...من آرزوم دانشگاه ام آی تی هست اما واقعیت 179درجه فرق می کنه...این انگیزرو منم دارم.هدف هم دارم...اما اعتماد به نفس و پشتکار ندارم...همین باعث شده که این عمل واسم غیر ممکن به نظر بیاد...اما امروز که اومدم تو این سایت تصمیمم عوض شده و می خوام به قول بچه ها(خر خونی)کنم...شاید واسه سال بعد تونستم تافل امتحان بدم...(اعتماد به نفس که نیست...اعتماد به سقفه):دی...ببخشید وقتتونو گرفتم اما هدفم این بود که بگم انگیزه و هدف هست ولی باید در خودمون اراده و اعتماد به نفس به وجود بیاریم...(البته به طور معمول پسرا یکم تنبلن..البته خودم هم پسرم).
    با هرچرت و پرتی که تا الآن گفتم مخالفم!!!

پیش فرض پاسخ : مشکل من در آمادگی برای امتحان :نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

سلام، این جور مسائل رو اگه بخوای حل کنی، 2 راه داره، اولین و موثرترینش رفتن به کلاسه، از این جهت که خودت رو تو رودرباسی بذاری تا کارت پیش بره، چون اگه نه که شما با خودت رو در باسی نداری، اتفاقاً منم تا حدودی اینجوریم، گام بعدی اینکه واسه داشتن انگیزه بیشتر یه پارتنری چیری طلب کنی، یعنی با کسی همراه شی کلاس بری، حس رقابتی چیزی، ... قطعاً این گفته های تو و داشتن انگیزه واسه رفتن و حتی دیگر دوستان این تصور رو در من تداعی نمیکنه که در زمان مدرسه هم به موقع پشتکار نشون نمیدادین، پس نه تنها که بی جهت امید ودلداری نمیدم بلکه کطکئنت می کنم که این طوری که گفتم متوجۀ بهبودِ خیلی زیادی میشی، من میگم کلاس رو حتما برو و دوم اینکه خوبه در کنارش مورد ِ دوم رو جور کنی یا داشته باشی

به نظر من از یک برنامه سبک شروع کنید مثلا هر روز نیم ساعت را برای زبان تخصیص بدهید و خودتان را ملزم کنید که این نیم ساعت را حتما زبان بخونید ثانیا منابع خوبی را انتخاب کنید. یکی از کارایی که برای خود من جواب داد این بود که هدفم را ابتدا یکی از آزمونهای نسبتا ساده یعنی تولیمو گذاشتم و جون هم ارزان بود و هم هر ماه برگزار می شد ثبت نام کردم و در واقع انگیزه ای برام شد تا برای دو ماه دیگه خوب بخونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    graduate-control

به نظر من یک راه معجزه آمیز به غیر از تمام راههایی که دوستان گفتن داشتن یک پارتنر خوب و همراه ومتعهد هست+ یک برنامه منطقی وخوب...البته کسی که انرژی مثبت داشته باشه و از همه مهمتر حسود نباشه...امتحانش کنید حتما!
    از طرفی محیط شما و اطرافیان هم موثرند ..کسانی که مدام تو گوشتون بخونن میشه...میری...وانگیزه بهتون بدن

سلام و عرض ادب...

دوستان شرایط من برای زبان اینطوره که:
    تا الان کلاسی نرفتم.دانش و سواد زبانیم جوریه که می تونم کارمو راه بندازم اما متاسفانه واسه پذیرش دانشگاه به مدرک نیاز دارم .کل مدت زمانی که دارم واسه Apply و ارائه مدرک زبان کمتر از 1 سال هست خواستم از بزرگوارا راهنمایی بگیرم که با توجه به این شرایط چیکار میشه کرد...بهترین و سریعترین و کاراترین اقدام چی هست که طی کمترین مدت بصورت فشرده بتونم مدرک زبان بگیرم؟؟

Junior Member

نداشتن انگیزه و مطمئن نبودن از راه مشکل خیلی از ماهاست.برای رفتن (یا به طور کلی هر کاری) باید دلیل داشته باشید و هر روز مصمم تر و قاطع تر بشید.باید مطمئن باشی به هدفت و واقعا خودت خودت را شارژ کنی.تو این راه (کلا مهاجرت را میگم،نمیدونم شما به چه هدفی میخواید زبان بخونید) معمولا خیلی شارژ و دشارژت میکنن ولی در نهایت این خودتی که باید به راهت مطمئن باشی و ادامه بدی.برای آب خوردن هم باید احساس و نیاز تشنگی کنید چه برسه اهداف و برنامه ریزی برای کار و درس و زندگی.

به نظر من مدتی خودتون کتابهای قبلی تون را مرور کنید لیسنینگ خیلی گوش بدید تا به قولی راه بیفتید.بعد از اون برید تعیین سطح برای کلاس های ترمیک.اگر هم کلاس براتون مقدور نیست کتابهای تاپ ناچ یا اینترچنج را خودتون سلف استادی بخونید ولی من توصیه ام اینه که یه کلاس برید و یکم تو جو بریدو اینکه استاد ملزمون میکنه و خیلی از ایرادات اولیه برطرف میشه و کالوکیشن های صحیح را یاد میگیرید و به قولی فارسی را برگردان انگلیسی نمیکنید.کلاس های فشرده ی تبلیغاتی آموزشگاه ها را اصلا توصیه نمیکنم.که میگن 6 ماه بیا فلان کلاس بعد میری سر کلاس آیلتس و تافل فقط سری اصطلاحات میچپونن تو ذهن زبان آموز.کلاس های آکادمیک فشرده برید.یا اگر امکان داره دو ترم همزمان بگیرید(در صورتی که خیلی وقت آزاد دارید). مدت زمان 4-5 ماه هم برای آیلتس و تست زنی کافیه.بعد از رسیدن به سطح قابل قبول بخش تافل یا آیلتس را مطالعه کنید.

داشتن پارتنر هم به شرط اینکه هم سرعت و هم دانش باشید خیلی خوبه در غیر اینصورت یکی دست انداز دیگری میشه.(اینکه پارتنر متعهد و انرژی مثیت داشته باشه هم کاملا واضح و مبرهن)

خیلی از بچه را میبینم آمادگی برای آزمون را فرسایشی میکنن.مدام عقب میندازن و وسواس به خرج میدن. به نظر من برید توی سایت آزمونی که میخواید بدید و برای خودتون ددلاین تعین کنید ولی ثبت نام نکنید.بعد بنا به پیشرفتتون حداکثر 3-6 هفته تاریخ را عقب تر بندازید و ثبت نام کنید.

Junior Member

این مشکل منم هست اما برای لیسینینگ ولی زیاد تقصیر من نیست چون فایل صوتی خوب ندارم و پیدا هم نمیکنم فایلهایی که دارم آدمو خسته میکنن فایل صوتی یا فیلم خوب از کجا تهیه کنم؟

سلام
    من اولین باره این تاپیک را میبینم و خیلی خوشحال شدم.
    بنده تمام مدارکم تا ارشد و حتی گواهی نامه های فنی حرفه ای و نامه توصیه اساتیدم را ترجمه و مهر زده کردم.
    دو سه بار آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کردم ولی نمره لازمه را نیاوردم ضمنا امتحان GRE دادم که باز هم نمره لازم را کسب نکردم.
    متاسفانه از آن تاریخ به بعد دچار بی انگیزگی و نداشتن حوصله برای درس خواندن شده ام.دقیقا دو نیمکره مغزم با هم جنگ دارند ک یکی میگه درس بخوانو برو و اونیکی همش فاز منفی میده و یاس و نا امیدی....
    دوستانی ک تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند.
    با تشکر

Junior Member

Talking پاسخ : مشکل من در آمادگی برای امتحان :نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

منم دقیقا مشکل مشابهی مثل خیلی از دوستانی که اینجا هستند دارم. به جرات میتونم بگم که تمامی پادکست های زبان انگلیسی را از british council تا effortless english و ... را در گوشی ام دارم. اما هر وقت میرم سمت گوشی ام، گوش کردن به موسیقی و فرو رفتن در رویاهام را شیرین تر از گوش کردن به پادکست ترجیح میدم!!! تا به حال هم خیلی برای رفع این عادت تلاش کردم مثلا تمام آهنگ های گوشیم را پاک کردم تا دفعه ی بعد که میرم فقط زبان گوش کنم اما دیدم اینجوری دیگه اصلا سمت گوشیم نمیرم و تازه بعد از چند روز از کامپیوتر گوش می کردم!!!!!!! خلاصه که خیلی سخته که آدم به صورت پیوسته بتونه یک کار را انجام بده مخصوصا مقوله ی آموزش زبان.

Junior Member Faezeh_M آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein77 نمایش پست ها
    سلام
    من اولین باره این تاپیک را میبینم و خیلی خوشحال شدم.
    بنده تمام مدارکم تا ارشد و حتی گواهی نامه های فنی حرفه ای و نامه توصیه اساتیدم را ترجمه و مهر زده کردم.
    دو سه بار آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کردم ولی نمره لازمه را نیاوردم ضمنا امتحان GRE دادم که باز هم نمره لازم را کسب نکردم.
    متاسفانه از آن تاریخ به بعد دچار بی انگیزگی و نداشتن حوصله برای درس خواندن شده ام.دقیقا دو نیمکره مغزم با هم جنگ دارند ک یکی میگه درس بخوانو برو و اونیکی همش فاز منفی میده و یاس و نا امیدی....
    دوستانی ک تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند.
    با تشکر

سلام

شما که تا الان خیلی خوب پیش رفتید و تقریبا کارهایی رو که لازم بوده انجام دادید پس نذارید به همین راحتی از مسیری که انتخاب کردید خارج بشید
    پیشنهاد میکنم در اسرع وقت کلاس آمادگی آزمون ثبت نام کنید تا با انگیزه در این زمینه پیش برید و انشاالله نمره ی خوبی هم بیارید.

موفق باشید