صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 59

موضوع: مشکل من در آمادگی برای امتحان :نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

پیش فرض پاسخ : مشکل من در آمادگی برای امتحان :نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

سلام دوستان
    من دارم واس آزمون تافل iBT آماده میشم، منابعی که واس مطالعه جمع آوری کردم اینان:
    Delta's key to the TOEFL iBT: Advanced skill practice
    Delta's key to the TOEFL iBT: seven practice test
    English grammar digest
    NOVA's: speaking and writing strategies for the TOEFL iBT
    گرامر آریانپور رو هم از سایت گرفتم
    چون بیس گرامرم ضعیفه تصمیم گرفتم کتابای grammar practice لانگمن (به تالیف E. Walkwr and S. Elaworth) رو در 4 سطح بیگنر، پری اینترمدیا، اینتر مدیا و آپراینترمدیا مطالعه کنم بعد از اتمام این کتابا اگه فرصت شد English grammar digest رو هم بخونم
    ایده ای ، نظری که بتونه واس گرفتن نتیجه بهتر راهنمایم کنه اگه هست ممنون میشم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل من در آمادگی برای امتحان :نداشتن پشتکار......کسی میتونه راهنمایی کنه؟

سلام بچه ها
    من دارم واسه آزمون آیلتس آماده می شم، کلاس زبان هم میرم ولی مساله اینه که احساس می کنم اونطور که باید نتیجه بگیرم نمی گیرم دلیلشم واضحه خوب نمی خونم، منظورم اینه که به طور پیوسته نمی خونم مثلا 10 روز، روزی 8 ساعت زبان می خونم و یکدفعه بی انگیزه می شم و 5 روز کامل سراغش نمیرم اصلا! چراش رو هم نمی دونم
    این رو هم بگم که خیلی به زبان انگلیسی علاقه دارم طوری که اگر 10 ساعت پشت سر هم زبان بخونم هم خسته نمی شم اما مساله اینه که بعضی وقتا اصلا سراغش نمیرم
    و به این باور هم رسیدم اگر روزی 15 دقیقه زبان بخونی بهتر از اینکه که هفته ای دو جلسه بری کلاس زبان
    واقعا یک پارتنر خوب میتونه تو این زمینه به آدم کمک کنه اما مساله اینه که هر کسی رو که پیدا می کنم معمولا سطح زبانش از خودم پایین تره، متاسفانه همگام شدن با اونا نه تنها منو به هدفم نزدیک نمی کنه بلکه باعث می شه که پیشرفت چندانی تو کارم حاصل نشه
    به نظر شما چیکار کنم!؟ یک راه حل کاربردی

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamslmt نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من دارم واسه آزمون آیلتس آماده می شم، کلاس زبان هم میرم ولی مساله اینه که احساس می کنم اونطور که باید نتیجه بگیرم نمی گیرم دلیلشم واضحه خوب نمی خونم، منظورم اینه که به طور پیوسته نمی خونم مثلا 10 روز، روزی 8 ساعت زبان می خونم و یکدفعه بی انگیزه می شم و 5 روز کامل سراغش نمیرم اصلا! چراش رو هم نمی دونم
    این رو هم بگم که خیلی به زبان انگلیسی علاقه دارم طوری که اگر 10 ساعت پشت سر هم زبان بخونم هم خسته نمی شم اما مساله اینه که بعضی وقتا اصلا سراغش نمیرم
    و به این باور هم رسیدم اگر روزی 15 دقیقه زبان بخونی بهتر از اینکه که هفته ای دو جلسه بری کلاس زبان
    واقعا یک پارتنر خوب میتونه تو این زمینه به آدم کمک کنه اما مساله اینه که هر کسی رو که پیدا می کنم معمولا سطح زبانش از خودم پایین تره، متاسفانه همگام شدن با اونا نه تنها منو به هدفم نزدیک نمی کنه بلکه باعث می شه که پیشرفت چندانی تو کارم حاصل نشه
    شما به بنده یه پیام خصوصی بده یه کاریش می کنیم! وقتی همگام با یه عده باشی که همه در حال خوندن درس برای آزمون آیلتس هستن قطعا انگیزه هم میاد. ما دخترا اصولا یهو استرس میگیریم و به خودمون میوفتیم...

من خودم متاسفانه از ازدیاد اعتماد به نفس زیاد آزمون رو جدی نگرفتم و عملا دو هفته آخر به خودم افتادم...نمیدونم بگم تقصیر خودم بود یا تقصیر ممتحنم ولی نمره لازمه رو نگرفتم و مجبور شدم مجدد برای آیلتس بخونم.
    همیشه هم با خودم میگم ای کاش خودمو برای 8 آماده می کردم که وقتی رفتم سر جلسه تو در بدترین شرایط 7 رو بگیرم...
    در کل می خوام بگم شما وقتی یه بار آزمون رو بدی و با سطح واقعی آشنا بشی و بدونی برای رسیدن به هدفت چقدر باید تلاش کنی قطعا پشتکار هم سراغت میاد.
    همه اینها هم در صورتی رخ می دن که شما هدفت رو دوست داشته باشی و اونقدر انگیزه برای رسیدن بهش داشته باشی. در غیر این صورت نمیشه.

پ.ن یه راهی هست که من گاهی اوقات برای زمانهای تنبلی خودم به کار می برم.
    اینکه به این فکر می کنم که ساعتم یه خط مستقیمه که داره به سرعت جلو میره. (گرد نیست که عقربه دوباره برگرده سر جای اولش)...همینطوری داره عمرم می گذره و این لحظه دیگه هرگز برنمی گرده. این شادابی و استعداد توی یادگیری دیگه برنمیگرده. این فکر باعث میشه سریعا برم سراغ مطالعه یا یه کار مفید... حالا چه درس باشه و چه اضافه کردن به اطلاعات عمومیم.

Junior Member

من نتونستم نمره آیلتس مورد نظرمو بگیرم و دیگه وقتمو تلف نکردم و اومدم امریکا زبانو خوندم و بعدش رفتم دانشگاه.

Junior Member

چجوری؟بیشتر توضیح میدید؟

Junior Member

به نظرم ادم اگه یه پایه درس خوندن داشته باشه دوتایی میتونن به هم انگیزه بدن و باهم جلو برن
    اگه بتونید یه پایه درس خوندن پیدا کنید خیلی خوبه
    من گاهی میام کتابخونه که ببینم همه دارن درس میخونن منم بخونم ولی هنوز منم نتونستم یه نفر پیدا کنم که داره تافل میخونه بیاد باهم درس بخونیم.
    روحیه ادم ها فرق داره بعضیا میتونن به خودشون روحیه بدن بعضیا نیاز دارن از هم روحیه بگیرن
    کاش یه تاپیک بود میشد بچه هایی که برا ی خوندن زبان میان کتابخونه ملی پیدا کرد.

Junior Member

اینکه همراه با یادگیری زبان , فیلم ها , آهنگ ها و... مربوط به زبان مورد نظرتون رو دنبال کنید و بعد از هر مدت پیشرفت خودتون رو حس کنید انگیزه و انرژی خوبی میده

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamslmt نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    اگه درامتحان زبان موفق نشدی واسه دانشگاه هایی که مدرک زبان نمیخوان و فقط مصاحبه میکنن اپلای کنید
    هر سوالی درباره تحصیل، کار وغیره تو سوئد دارید از من بپرسید / امضا مهاجر تحصیلی قدیم

Junior Member

من کلا سر در گمم برا ایلتس چی بخونم و از کجا روع کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran888 نمایش پست ها
    اگه درامتحان زبان موفق نشدی واسه دانشگاه هایی که مدرک زبان نمیخوان و فقط مصاحبه میکنن اپلای کنید
    جایی رو سراغ داری مدرک نخواد و تحصیل رایگان باشه؟