صفحه 174 از 177 نخستنخست ... 74124164165166167168169170171172173174175176177 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 1761

موضوع: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های نروژ

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های نروژ

سلام. در گرفتن پذیرش فوق لیسانس از دانشگاه های نروژ آیا شانسمون فرق میکنه از این جهت که خودمون اقدام کنیم یا از طریق موسسه اعزام دانشجو ؟

Local Moderator

سلام

به هیچ وجه فرقی نمی کنه!

یک سری مدرک هست که باید ترجمه کنید و بفرستید تا دانشگاه ارزیابی کنه و پول بیخود به این موسسات ندید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedparham66 نمایش پست ها
    سلام. در گرفتن پذیرش فوق لیسانس از دانشگاه های نروژ آیا شانسمون فرق میکنه از این جهت که خودمون اقدام کنیم یا از طریق موسسه اعزام دانشجو ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی-آزاد

سلام، نتیجه ی استاوانگر اومد براتون ایا؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidyk نمایش پست ها
    کسی نمیدونه و بستگی داره کسایی که ادمیشن گرفتن اکسپت کنن یا نه
    در کل هرچی دانشگاه قویتر و پرمتقاضیتر باشه احتمال اینکه از waiting بهتون ادمیشن بدن کمتره که تو این مورد فکر میکنم شانس شما بد نباشه
    به عنوان مثال خود من همین رشته و دانشگاه قبول شدم و منتظرم اگه جواب دانشگاه استونگر به من مثبت باشه USN رو کنسل کنم که جا برای یه نفر تو لیست waiting باز میشه

ممنون. درباره ۱۲۱ هزار کرون اطلاعی دارین که در صورت پذیرش باید پول رو جایی واریز کنیم یا نه ؟ از دانشگاه استعلام گرفتم میگه در صورت پذیرش باید پول رو فورا ترنسفر کنیم. شرایط اسپانسر یا bank statement چطوریه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی-آزاد

سلام،
    دانشگاه تا دانشگاه فرق داره اما اکثرا یک مهلت 1 ماهه میدن برای انتقال پول به حساب دانشگاه (البته این برای دوران قبل از کرونا بود). در صورت عدم پرداخت بعضا" دانشگاه ها حق کنسل کردن جایگاه شما رو خواهند داشت. مثلا" استاوانگر میگه اگر نریزید امکان کنسلی وجود داره اما NTNU توی سایتش نوشته هدف از پرداخت شما ارائه تمکن مالی به UDI هست پس شما تا نوبت VFS میتونین پرداخت نکنید. در صورت انتخاب این روش حتما" اول با دانشگاه مورد نظر نامه نگاری کنید.
    تمکن مالی اسپانسر فقط برای ارسال اپلیکیشن برای دانشگاه حین اقدام قابل قبول هست و برای سفارت یا باید پول توی حساب خودتون توی ایران باشه (کشور مبداء) یا واریز شده باشه تحت نام شما به حسابی که دانشگاه براتون باز میکنه در صورت گرفتن پذیرش.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedparham66 نمایش پست ها
    ممنون. درباره ۱۲۱ هزار کرون اطلاعی دارین که در صورت پذیرش باید پول رو جایی واریز کنیم یا نه ؟ از دانشگاه استعلام گرفتم میگه در صورت پذیرش باید پول رو فورا ترنسفر کنیم. شرایط اسپانسر یا bank statement چطوریه؟

سلام دوستان
    من الان دانشجوی ارشد هستم عمران-ژئوتکنیک
    معدل لیسانس 14/48
    1 مقاله کنفرانسی خارجی
    1 مقاله ISI
    تافل 90 و جی ار ای 300
    سوالی که داشتم اینه که شانسم چطوره برای پذیرش ارشد اگه انصراف بدم اینجا؟
    و اینکه اگه مینیمم دانشگاه برای معدل 14.5 باشه این 0.02 اختلاف و میبخشن دیگه؟
    سوال دیگه احتمالا معدل ارشدم بشه 15/9 با این اوصاف به نظرتون ارشد مجدد برم یا دکتری؟

Local Moderator

سلام

شما با لیسانس نمی تونید از دانشگاه های نروژ، پذیرش ارشد بگیرید. چون از نظر دانشگاه های نروژ، تعداد واحدهای ریاضیات لیسانس با به اندازه پیش نیاز دوره ارشد اون ها نیست. پس بهتره ارشدتون رو تموم کنید و بعد برای ارشد مجدد یا دکترا اقدام کنید.

پذیرش برای دکترا خوب قطعا سخت تره، اگر گزینه اش رو داشتید که اقدام کنید در غیر این صورت می تونید با ارشد مجدد شروع کنید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط davood_bm90 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان دانشجوی ارشد هستم عمران-ژئوتکنیک
    معدل لیسانس 14/48
    1 مقاله کنفرانسی خارجی
    1 مقاله ISI
    تافل 90 و جی ار ای 300
    سوالی که داشتم اینه که شانسم چطوره برای پذیرش ارشد اگه انصراف بدم اینجا؟
    و اینکه اگه مینیمم دانشگاه برای معدل 14.5 باشه این 0.02 اختلاف و میبخشن دیگه؟
    سوال دیگه احتمالا معدل ارشدم بشه 15/9 با این اوصاف به نظرتون ارشد مجدد برم یا دکتری؟

خیلی ممنون از پاسختون
    ولی من توی دوره ارشد هم هیچ درس ریاضیاتی پاس نکردم یعنی ریاضی مهندسی که تقریبا همه رشته های فنی داشتن برای ما ارائه نشد، اینجوری که باز مشکل پیش میاد
    ریاضیات جی ار ای رو حساب نمی کنن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط MMoHH نمایش پست ها
    سلام

شما با لیسانس نمی تونید از دانشگاه های نروژ، پذیرش ارشد بگیرید. چون از نظر دانشگاه های نروژ، تعداد واحدهای ریاضیات لیسانس با به اندازه پیش نیاز دوره ارشد اون ها نیست. پس بهتره ارشدتون رو تموم کنید و بعد برای ارشد مجدد یا دکترا اقدام کنید.

پذیرش برای دکترا خوب قطعا سخت تره، اگر گزینه اش رو داشتید که اقدام کنید در غیر این صورت می تونید با ارشد مجدد شروع کنید.

شاد باشید.

Local Moderator

فکر نمی کنم، ولی این ها روال خودشون رو دارند و تا مدارک دستشون نرسه، نمیشه قطعی گفت منظور میشه یا نه.

پیشنهاد می کنم اگر قصد اقدام برای کشور نروژ رو دارید و امکانش هست یک کورس ریاضیات مهندسی یا یک کورس دیگر ریاضیات به صورت اختیاری بردارید که توی واحدهای پاس شده تان باشه.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط davood_bm90 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون
    ولی من توی دوره ارشد هم هیچ درس ریاضیاتی پاس نکردم یعنی ریاضی مهندسی که تقریبا همه رشته های فنی داشتن برای ما ارائه نشد، اینجوری که باز مشکل پیش میاد
    ریاضیات جی ار ای رو حساب نمی کنن؟

با سلام
    میخواستم بپرسم برای پیدا کردن پوزیشنهای دکتری تو نروژ چه سایتی رو سرچ کنم. و به طور کلی با توجه به شرایطم چقدر شانس پذیرش دارم:
    کارشناسی: دانشگاه شاهد معدل :15
    کارشناسی ارشد: دانشگاه بین المللی امام خمینی معدل: 17.5
    رشته: مدیریت صنعتی
    آیلتس: 6.5
    GRE: 300
    دارای دو مقاله که یکیش isi هست و اونیکی isc
    پایان نامه دارم.
    سابقه کاری: 4 سال در بانک کار کردم. و سه سال هم در شرکتهای خصوصی مربوط به رشته تحصیلیم.
    سابقه تدریس: 2 سال به صورت پاره وقت
    رشته مورد نظرم برای دکتری: مالی گرایش سرمایه گذاری

ممنون میشم اگر کسی پاسخ بده.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)