صفحه 150 از 177 نخستنخست ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 1761

موضوع: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های نروژ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژئوفیزیک گرایش لرزه شناسی دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های نروژ

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان

میخاستم بدونم که با توجه به رزومه ای که خدمتتون عرض میکنم، چه مقدار شانس پذیرش از نروژ رو خواهم داشت؟

1- دانشگاه لیسانس - دانشگاه تهران + رشته تحصیلی - زمین شناسی + معدل - 14.90
    2- دانشگاه فوق لیسانس - دانشگاه تهران + رشته تحصیلی - ژئوفیزیک گرایش لرزه شناسی + معدل تا به کنون 14.5 (بعد از اتمام واحد ها نزدیک 16)
    3- نمره زبان تافل حد اقل 90 رو خواهم اورد (دارم میخونم واسه تافل)
    4- تعداد مقالات داخلی و خارجی - تا انتهای امسال 2 مقاله کنفرانسی خارجی
    5- سابقه کار مرتبط - 4 ماه کار در زمینه ژئوتکنیک و 5 سال سابقه تدریس در مدارس نمونه - 1 ترم تدریس بعنوان TA در دانشگاه تهران
    6- دانشگاه های مورد نظر - Bergen , NTNU , Trendheim , Stavanger
    7- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه - موضوع پایان نامه بنده در زمینه Source Rock Characterization با استفاده از داده های لرزه ای میباشد
    8- موارد دیگر - زبان فرانسوی (بعد از تافل تصمیم دارم مدرک B2 آزمون DELF رو بگیرم)

پیشاپیش از توجه و پاسخ شما تشکر میکنم

با سپاس فراوان

دوستان درود!

من تا جایی که ممکن بود مطالب مربوط به ادامه تحصیل در نروژ رو در اینجا و سایت های دیگه مطالعه کردم.

یکسری سوال برام پیش اومده که جوابشونو جایی پیدا نکردم و ممنون میشم اگر مطلع هستید راهنمایی کنید.

من کارشناسی ناپیوسته ماشین های کشاورزی از دانشگاه علمی کاربردی دارم با معدل 14. کاردانی هم همینطور بود فقط سراسری.

سابقه ثبت اختراع هم دارم. احتمالا یک اختراع دیگه و 2 تا 4 مقاله isi هم آماده خواهم کرد.

قصد دارم برای ارشد و دکتری رشته ی رباتیک یا مکاترونیک بخونم. چون هم بهش نیاز دارم و هم چند ایده در این زمینه دارم.

1- حالا میخواستم ببینم آیا حتما باید رشته ی ارشد مورد تقاضام با لیسانسی که دارم یکی باشه یا میتونم همین رباتیک یا مکاترونیک رو بخونم؟

2- ظاهرا تحصیل به زبان نروژی انجام میشه که یک سال آموزش میدن... . برای پذیرش باید انگلیسی رو بلد باشیم یا نروژی؟ یعنی کدوم مثبت و اجبار خواهد بود؟

3- آیا باید در ایران ارشد رشته رباتیک و مکاترونیک رو قبول بشم و بعد حین تحصیل اقدام کنم؟ اگر بله از چه ترمی میتونم اقدام کنم؟ یا اصلا بعد ارشد برای دکتری اقدام کنم؟!!!

4- از طرح های تحقیقاتی پژوهشی حین تحصیل حمایت میکنند یا خودمون باید هزینه کنیم؟

5- میشه برای دکتری پیوسته اقدام کرد؟ اگر بله چطور؟

6- شرط معدل و شرط سنی هم وجود داره برای ارشد و دکتری؟

( ممکن هست بگید نشه تغییر رشته داد در نروژ! اگر اینطور بود ممنون میشم همین سوالات، و روند ادامه تحصیل رو در مورد رشته کارشناسیم که ماشین های کشاورزی بود پاسخ بدید.)

( و باز هم ممکن هست دوستان با تجربه کشور بهتری رو برای این نوع تحصیل و در نهایت فراهم شدن کار و زندگی معرفی کنن.)

امیدوارم حوصله کنید و پاسخ بدید.

سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Agder

دوستان یه چیزی بگم بنظر من تا وقتی مدارک رو ترجمه نکردید و مدرک زبانتون رو تو دستتون نگرفتید پرسیدن اینکه با رزومه فلان میشه یا نمیشه کاری جلو نمیره. اگر ترجمه کردید و مدرک ربان رو گرفتید یعنی میخاین واقعا ادامه تحصیل خارج از کشور رو انتخاب کنید مطمئن باشین اونوقت موقعیت هایی پیدا میشه که میتونید با کمی سبک سنگین کردن براشون اقدام کنید. اما میبینم اکثرا نوشتن مقاله تا آخر سال میدم مدرک زبانم گرفتنش کاری نداره واحدهام هنوز مونده و فلان. دوستای عزیز. نارحت نشید اما این طوری هدف گذاری نمیکنن. شما یا هدفت ادامه تحصیل خارج از کشور هست یا نه. اگه هست همه این کارایی که گفتی برای پذیرش گرفتن از اکثر کشورها لازمه. شما باید اول هدفت رو مشخص کنی. اگه میخای بری (فرقی نمیکنه کجا) باید نمره هات تا حد ممکن خوب بشن، مدرک زبانت رو بگیری، مدارکت رو ترجمه کنی، و اگه تونستی مقاله سابمیت کنی و پابلیشش کنی. اینکارارو بکن بعد بیا رزومه ات رو بررسی کن. اونموقع براساس واقعیات موجود و مستندات پذیرش های قبل میشه راجع بهش حرف زد و بحث کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_b نمایش پست ها
    دوستان یه چیزی بگم بنظر من تا وقتی مدارک رو ترجمه نکردید و مدرک زبانتون رو تو دستتون نگرفتید پرسیدن اینکه با رزومه فلان میشه یا نمیشه کاری جلو نمیره. اگر ترجمه کردید و مدرک ربان رو گرفتید یعنی میخاین واقعا ادامه تحصیل خارج از کشور رو انتخاب کنید مطمئن باشین اونوقت موقعیت هایی پیدا میشه که میتونید با کمی سبک سنگین کردن براشون اقدام کنید. اما میبینم اکثرا نوشتن مقاله تا آخر سال میدم مدرک زبانم گرفتنش کاری نداره واحدهام هنوز مونده و فلان. دوستای عزیز. نارحت نشید اما این طوری هدف گذاری نمیکنن. شما یا هدفت ادامه تحصیل خارج از کشور هست یا نه. اگه هست همه این کارایی که گفتی برای پذیرش گرفتن از اکثر کشورها لازمه. شما باید اول هدفت رو مشخص کنی. اگه میخای بری (فرقی نمیکنه کجا) باید نمره هات تا حد ممکن خوب بشن، مدرک زبانت رو بگیری، مدارکت رو ترجمه کنی، و اگه تونستی مقاله سابمیت کنی و پابلیشش کنی. اینکارارو بکن بعد بیا رزومه ات رو بررسی کن. اونموقع براساس واقعیات موجود و مستندات پذیرش های قبل میشه راجع بهش حرف زد و بحث کرد.
    حسین جان درود ممنون از راهنمایی کلیتون

دیگران رو من نمیدونم ولی خودم کارای آزاد سازی مدارک دانشگاهی و تهیه ریز نمرات رو انجام دادم.
    قبلا قصد داشتم روسیه برم و برای اون خودم رو آماده میکردم. خب اونجا شرایطش کاملا از نظر انتخاب و رشته و سن و زبان آزاد هست! ولی در نهایت دیدم برم اونجا که بعد از تحصیل برم یکجای بهتر اصلا انتخاب مناسبی نیست.
    الان هم کنکور ارشد نزدیک و باید بدونم لازم هست ثبت نام کنم یا نه! اونم در رشته مورد علاقم یا همون قبلی.
    چون نزدیک به یک سال هست دارم مطالعه میکنم که حالا چه اینجا خواستم کنکور بدم چه برم خارج از کشور، ضعف علمی نداشته باشم.
    زبان هم یک سال و خورده ای هست دارم انگلیسی کار میکنم.
    به هرحال من برنامه ام برای سال آیندس. اون سوالات پست قبلیم رو از این بابت پرسیدم که وقت کافی برای اصلاح و تغییرات داشته باشم!

حالا اگر شما یا سایر دوستان اطلاعاتی در مورد پست قبلیم داشته باشید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تا به مشکل نخورم.
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid89 نمایش پست ها
    حسین جان درود ممنون از راهنمایی کلیتون

دیگران رو من نمیدونم ولی خودم کارای آزاد سازی مدارک دانشگاهی و تهیه ریز نمرات رو انجام دادم.
    قبلا قصد داشتم روسیه برم و برای اون خودم رو آماده میکردم. خب اونجا شرایطش کاملا از نظر انتخاب و رشته و سن و زبان آزاد هست! ولی در نهایت دیدم برم اونجا که بعد از تحصیل برم یکجای بهتر اصلا انتخاب مناسبی نیست.
    الان هم کنکور ارشد نزدیک و باید بدونم لازم هست ثبت نام کنم یا نه! اونم در رشته مورد علاقم یا همون قبلی.
    چون نزدیک به یک سال هست دارم مطالعه میکنم که حالا چه اینجا خواستم کنکور بدم چه برم خارج از کشور، ضعف علمی نداشته باشم.
    زبان هم یک سال و خورده ای هست دارم انگلیسی کار میکنم.
    به هرحال من برنامه ام برای سال آیندس. اون سوالات پست قبلیم رو از این بابت پرسیدم که وقت کافی برای اصلاح و تغییرات داشته باشم!

حالا اگر شما یا سایر دوستان اطلاعاتی در مورد پست قبلیم داشته باشید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تا به مشکل نخورم.
    سپاس
    سلام فرشید عزیز.
    از این رو دارم این پست رو مینویسم که خودم هم زمانی از نظری شرایط شما رو داشتم.
    من سال آخر کارشناسی وضعیتم همین بود که یه سال بکوب نشستم برای ارشد خونده بودم اما از طرفی هم بسیار مصمم بودم که برای ادامه تحصیل از ایران برم.اما اون سال در زمان ثبت نام نمیخواستم ارشد شرکت کنم و گفتم که من که میخوام برم و ثبت نام چه فایده ای داره.اما به اصرار دوستام ثبت نام کردم و کنکور هم دادم و با رتبه 24 قبول هم شدم.از سال آخر کارشناسیم بیشتر از سه سال میگذره و الان دانشجوی دکتری هستم در ایران اما تازه الان دارم وقت سفارت میگیرم که از ایران برم.
    پروسه رفتن یک روند طولانیه و اینکه شما اگر بخوایید روند زندگی اینجاتون رو به هوای رفتن مختل کنید کار بسیار نادرستیه.اگر مصمم باشید بالاخره میرید اما این روند طولانیه و اگر کارای اینجاتون رو کنسل کنید این باعث دلسرد شدنتون میشه و بعد از یکی دو سال که در جریان کاراتونید میگید کاش فلان کارو میکردم که در کنار کارای رفتنم مثلا ارشدم هم مبگرفتم.
    تجربه این راه به من نشون داد که تا زمانی که مهر ویرای جایی که میخوام برم تو پاسم نخورد باید کارای اینجام رو با قدرت هرچه تمام تر انجام بدم و رفتن رو سد کارای اینجام نکنم.
    شما هم اینجا کنکورتون رو بدبد و کاراتون رو بکنید و هروقت خواستید برید نهایتش با یه انصراف کاراتون رو انجام میدید.
    موفق و موئد باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط AMin_AM نمایش پست ها
    سلام فرشید عزیز.
    از این رو دارم این پست رو مینویسم که خودم هم زمانی از نظری شرایط شما رو داشتم.
    من سال آخر کارشناسی وضعیتم همین بود که یه سال بکوب نشستم برای ارشد خونده بودم اما از طرفی هم بسیار مصمم بودم که برای ادامه تحصیل از ایران برم.اما اون سال در زمان ثبت نام نمیخواستم ارشد شرکت کنم و گفتم که من که میخوام برم و ثبت نام چه فایده ای داره.اما به اصرار دوستام ثبت نام کردم و کنکور هم دادم و با رتبه 24 قبول هم شدم.از سال آخر کارشناسیم بیشتر از سه سال میگذره و الان دانشجوی دکتری هستم در ایران اما تازه الان دارم وقت سفارت میگیرم که از ایران برم.
    پروسه رفتن یک روند طولانیه و اینکه شما اگر بخوایید روند زندگی اینجاتون رو به هوای رفتن مختل کنید کار بسیار نادرستیه.اگر مصمم باشید بالاخره میرید اما این روند طولانیه و اگر کارای اینجاتون رو کنسل کنید این باعث دلسرد شدنتون میشه و بعد از یکی دو سال که در جریان کاراتونید میگید کاش فلان کارو میکردم که در کنار کارای رفتنم مثلا ارشدم هم مبگرفتم.
    تجربه این راه به من نشون داد که تا زمانی که مهر ویرای جایی که میخوام برم تو پاسم نخورد باید کارای اینجام رو با قدرت هرچه تمام تر انجام بدم و رفتن رو سد کارای اینجام نکنم.
    شما هم اینجا کنکورتون رو بدبد و کاراتون رو بکنید و هروقت خواستید برید نهایتش با یه انصراف کاراتون رو انجام میدید.
    موفق و موئد باشید
    امین جان درود و تبریک فراوان برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک دکتری

تمام این ها درسته و قبول دارم تنها ترس من از این هست که اگر در ایران کارشناسی به ارشدم رو تغییر بدم از ماشینهای کشاورزی به رباتیک، در دانشگاه های اروپا به دلیل تضاد و عدم هماهنگی مقاطع تحصیلیم فرصت ادامه تحصیل رو نداشته باشم. چون از بعضی از دوستانم شنیده بودم اما قابل استناد نیست.

بی تردید از تجربه شما استفاده میکنم و ارشد در ایران ثبت نام خواهم کرد اما از این عدم هماهنگی رشته تحصیلیم در کارشناسی و کارشناسی ارشدم میترسم!

به نظر شما مشکلی در این زمینه پیش نمیاد؟

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: کارشناسی ارشد
    رشته مورد نظر: فیزیک پزشکی

معدل لیسانس: 17.24
    رشته لیسانس: مهندسی پرتو پزشکی
    دانشگاه لیسانس: دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران
    مدرک زبان انگلیسی: تافل ibt دارم 105 و دارم برای gre general & subject میخونم تا بهمن هم میگیرمشون و احتمال زیاده که نمره هاشونم بالا باشه
    مدرک زبان نروژی: ندارم
    مقالات خارجی: ندارم
    مقالات داخلی: ندارم
    تالیف کتاب: کتاب تالیف نکردم ولی با یکی از استادانم کار ترجمه ی کتابیو انجام دادم و سال دیگه این کتاب چاپ میشه
    سابقه کار: ندارم
    سایر افتخارات و مدارک: زبان ترکیه ای کامل بلدم و دارم برای زبان ترکیه ای مدرک tomer میگیرم

دانشگاه مورد نظر در آلمان: هر دانشگاه خوبی که بشه توش واقعا درس خوند مثل اسلو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک امیرکبیر

با عرض سلام

با شرایط زیر آیا شانسی برای پذیرش در دانشگاههای نروژ دارم؟ احتمالا کدام دانشگاه نروژ؟

مقطع مورد نظر برای پذیرش: دکتری - مهندسی مکانیک
    رشتۀ لیسانس: مکانیک جامدات - دانشگاه صنعتی ارومیه - معدل: 17.27
    رشتۀ فوق لیسانس: مکانیک طراحی کاربردی - دانشگاه صنعتی امیرکبیر - معدل 16.80
    زبان: تافل 93
    مقاله ISI: یک مقاله چاپ شده (ایمپکت 1.2) و یک مقاله سابمیت شده (ایمپکت دو)
    کنفرانس: یک کنفرانس خارجی (ASME proceedings) و چهار کنفرانس داخلی
    میزان فاند مورد انتظار: فاند کامل

با سلام ميخواستم بدونم با شرايط زير احتمال پذيرش از ارشد دانشگاهNTnUهست؟
    كارشناسي مهندسي نفت دانشگاه صنعتي شريف
    معدل ليسانس:14.56
    آيلتس:6

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

سلام من دانشجوی سال آخر مهندسی شیمی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با معدل 15 هستم.
    میخاستم بپرسم برای ارشد از بین گرایشای صنایع غذایی و پلیمر کدوم شانس اپلای ش برای دکترا بیشتره ؟
    و اصن بهتره یه دانشگاه دولتی ایران ارشد بخونم و برای دکترا برم یا از ارشد اقدام کنم؟
    شرایطشم بگین لطفا

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)