صفحه 170 از 177 نخستنخست ... 70120160161162163164165166167168169170171172173174175176177 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,691 تا 1,700 , از مجموع 1761

موضوع: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های نروژ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های نروژ

ممنون از راهنماییتون
    در مورد پاسخهای شما
    بحث مهم اینه که من سال ۸۲ از ارشد فارغ التحصیل شدم. آیا این بازه زمانی تأثیر زیادی میزاره رو پذیرش؟
    ملحق شدن همسرم به من از چه زمانی بعد از حضور من میتونه باشه؟ آیا میتونه همراه من وارد خاک نروژ بشه؟
    برای مجوز کار ش محدودیتی نداره؟
    البته که قطعا برای کار باید زمان نروژی رو هم خوب بلد باشه. درسته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MMoHH نمایش پست ها
    سلام

بله شانس گرفتن پذیرش ارشد رو قطعاً دارید و این که ترجیحتون اینه که اول ارشد بگیرید و بعد کار کنید یا دکترا برید، نشون میده که منطقی و درست دارید فکر می کنید.

بله تا 20 ساعت در هفته می تونید کار کنید و همسرتون هم زمانی که به شما ملحق بشه، می تونه تمام وقت کار کنه.

شاد باشید.

ممنون از راهنماییتون
    در مورد پاسخهای شما
    بحث مهم اینه که من سال ۸۲ از ارشد فارغ التحصیل شدم. آیا این بازه زمانی تأثیر زیادی میزاره رو پذیرش؟
    ملحق شدن همسرم به من از چه زمانی بعد از حضور من میتونه باشه؟ آیا میتونه همراه من وارد خاک نروژ بشه؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_kr نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    در مورد پاسخهای شما
    سلام دوست عزیز
    دوستمون جواب شما رو تا حدی دادن.
    برای بازه زمانی زیاد اولا چون شما سابقه کار دارید میتونید باهاش کمی توجیهش کنید (مخصوصا اگر سابقه کارتون مرتبط با رشتتون باشه)، البته اگر با ارشد بخواید شروع کنید اونوقت دیگه این بازه شاید خیلی برای پذیرش گرفتن اثری نداشته باشه، شاید بهخیلی کم برای ویزا اثر بذاره که بعید بدونم مشکلی براتون ایجاد کنه.

طبق سایت سفارت اگر همسر و فرزد همزمان با شما اقدام کنن، نتیجه همزمان میاد. البته طبق تجربه برای اکثر افراد همزمان میاد ولی باز 100% نمیشه قطعی گفت.

برای کار طبیعتا زبان نروژی خیلی اثرگذاره ولی شاید بشه یه سری کارای متفرقه با زبان انگلیسی پیدا کرد، مثل کار تو مکان های بین المللی تر مثل دانشگاه، هتل و ... البته کار پیدا کردن به شهرتون هم شاید تا حدی بستگی داشته باشه چون شهرهای کوچک فرصت شغلی کمتری داره و البته رقابت هم شاید یکم کمتره!

ضمنا برای تحصیل تو مقطع ارشد دانشگاه ها شهریه ای نمیگیرن (شاید یه هزینه خیلی خیلی کم برای هر ترم بگیرن) اما باید هزینه زندگی رو خودتون داشته باشید و برای اومدن باید قبل از ورود یه مبلغی تو حسابتون بذارید و ببینن که توان مالی دارید و بعد میتونید بیاید که این مبلغ در حال حاضر سالی 121220 کرون نروژه (هر کرون در حال حاضر حدود 1300 تومنه)

ضمنا هزینه گرفتن ویزا در نروژ یکم زیاده که بهتره قبل از تصمیم گیری این موارد رو هم بدونید. برای ویزای تحصیلی 5400 کرون نروژ، ویزای همراه بزرگسال 10500 کرون نروژ، ویزای همراه برای زیر 18 سال هیچ هزینه ای نداره.
    https://www.udi.no/en/word-definitions/fees/#link-3592

به نظرم برای اطلاعات بیشتر حتما سایت خود سفارت رو بخونید:
    https://www.udi.no/en/want-to-apply/...?c=irn#link-58

موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Local Moderator

توضیحات کامل رو دوستمون بهتون دادند،

سن اصولاً تاثیری برای پذیرش نداره و ممکنه سابقه کاری هم که ارائه می کنید کمکتون کنه شانستون بیشتر بشه. البته باید حداقل پارامترهای هر دانشگاه در هر رشته ای که براش می خواهید اپلای کنید رو بیارید.

همسرتون هم اگر با شما برای ویزا اقدام کنه، ویزاش با شما یا با فاصله کوتاهی از ویزای شما میاد و اگر جدا از شما اقدام کنه، تا 3 ماه ممکنه طول بکشه.

محدودیتی برای کار همسرتون وجود نداره، منتها اولویت پیدا کردن کار با کسانی هست که زبان نروژی بدونن و خیلی تاثیر داره. البته مواردی هم بسته به شرایط و شهر هست که میشه با زبان انگلیسی کار پیدا کرد. ولی توصیه اکید میشه که زبان نروژی رو هر کسی که وارد کشور نروژ میشه یاد بگیره.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    دوستمون جواب شما رو تا حدی دادن.
    برای بازه زمانی زیاد اولا چون شما سابقه کار دارید میتونید باهاش کمی توجیهش کنید (مخصوصا اگر سابقه کارتون مرتبط با رشتتون باشه)، البته اگر با ارشد بخواید شروع کنید اونوقت دیگه این بازه شاید خیلی برای پذیرش گرفتن اثری نداشته باشه، شاید بهخیلی کم برای ویزا اثر بذاره که بعید بدونم مشکلی براتون ایجاد کنه.

طبق سایت سفارت اگر همسر و فرزد همزمان با شما اقدام کنن، نتیجه همزمان میاد. البته طبق تجربه برای اکثر افراد همزمان میاد ولی باز 100% نمیشه قطعی گفت.

برای کار طبیعتا زبان نروژی خیلی اثرگذاره ولی شاید بشه یه سری کارای متفرقه با زبان انگلیسی پیدا کرد، مثل کار تو مکان های بین المللی تر مثل دانشگاه، هتل و ... البته کار پیدا کردن به شهرتون هم شاید تا حدی بستگی داشته باشه چون شهرهای کوچک فرصت شغلی کمتری داره و البته رقابت هم شاید یکم کمتره!

ضمنا برای تحصیل تو مقطع ارشد دانشگاه ها شهریه ای نمیگیرن (شاید یه هزینه خیلی خیلی کم برای هر ترم بگیرن) اما باید هزینه زندگی رو خودتون داشته باشید و برای اومدن باید قبل از ورود یه مبلغی تو حسابتون بذارید و ببینن که توان مالی دارید و بعد میتونید بیاید که این مبلغ در حال حاضر سالی 121220 کرون نروژه (هر کرون در حال حاضر حدود 1300 تومنه)

ضمنا هزینه گرفتن ویزا در نروژ یکم زیاده که بهتره قبل از تصمیم گیری این موارد رو هم بدونید. برای ویزای تحصیلی 5400 کرون نروژ، ویزای همراه بزرگسال 10500 کرون نروژ، ویزای همراه برای زیر 18 سال هیچ هزینه ای نداره.
    https://www.udi.no/en/word-definitions/fees/#link-3592

به نظرم برای اطلاعات بیشتر حتما سایت خود سفارت رو بخونید:
    https://www.udi.no/en/want-to-apply/...?c=irn#link-58

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MMoHH نمایش پست ها
    توضیحات کامل رو دوستمون بهتون دادند،

سن اصولاً تاثیری برای پذیرش نداره و ممکنه سابقه کاری هم که ارائه می کنید کمکتون کنه شانستون بیشتر بشه. البته باید حداقل پارامترهای هر دانشگاه در هر رشته ای که براش می خواهید اپلای کنید رو بیارید.

همسرتون هم اگر با شما برای ویزا اقدام کنه، ویزاش با شما یا با فاصله کوتاهی از ویزای شما میاد و اگر جدا از شما اقدام کنه، تا 3 ماه ممکنه طول بکشه.

محدودیتی برای کار همسرتون وجود نداره، منتها اولویت پیدا کردن کار با کسانی هست که زبان نروژی بدونن و خیلی تاثیر داره. البته مواردی هم بسته به شرایط و شهر هست که میشه با زبان انگلیسی کار پیدا کرد. ولی توصیه اکید میشه که زبان نروژی رو هر کسی که وارد کشور نروژ میشه یاد بگیره.

شاد باشید.
    ممنون از اطلاعات مفیدتون
    یک سوال دیگه
    آیا کمک گرفتن از این موسسات حقوقی یا شرکتهایی که در حقیقت به گرفتن پذیرش یا ویزا کمک میکنن رو پیشنهاد میکنین؟
    آیا میشه بهشون مطمین بود یا اینکه اکثرا کلاهبردارن و درحقیقت پذیرش یا ویزای قطعی نمیتونن جور کنن و فقط پول رو که گرفتن پرونده رو رها میکنن؟

Local Moderator

خواهش می کنم،

نه تنها اون ها هیچ کار خاصی نمی کنن، بلکه اصولاً کاری نیست که بخوان انجام بدن! یعنی یک سری مدارک هست که شما در اختیار دارید و باید اون ها رو باید در سایت هر دانشگاه آپلود کنید و بعد هم منتظر نتیجه پذیرش و بعد هم ویزا بمونید.

وقتی هم که نروژ بیایید، خودتون با روال کار آشنا و همسرتون هم از طریق سایت های مختلف دنبال کار خواهند رفت.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_kr نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات مفیدتون
    یک سوال دیگه
    آیا کمک گرفتن از این موسسات حقوقی یا شرکتهایی که در حقیقت به گرفتن پذیرش یا ویزا کمک میکنن رو پیشنهاد میکنین؟
    آیا میشه بهشون مطمین بود یا اینکه اکثرا کلاهبردارن و درحقیقت پذیرش یا ویزای قطعی نمیتونن جور کنن و فقط پول رو که گرفتن پرونده رو رها میکنن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - سازه

سلام دوستان
    خوشحال میشم دوستان شانس بنده رو برای اسکالرشیپ دانشگا های نروژ برای دکتری ارزیابی کنند.
    به نظر شما تا چه رنکی از دانشگاه ها شانس دارم اسکالرشیپ برنده بشم؟
    1. کارشناسی-معدل-دانشگاه:

مهندسی عمران- 16.18- دانشگاه سیستان و بلوچستان
    2. ارشد- معدل- دانشگاه: مهندسی عمران-سازه-17.87-دانشگاه سیستان و بلوچستان
    3. مدرک زبان: 6.5 آیلتس
    4. دانشجوی استعداد درخشان
    5. مقاله: 4 مورد ISI چاپ شده باایمپکت های 4.04و 3.5و 3.55و 1.42 و همچنین یک مقاله isi اکسپت شده با ایمپکت 1.27 (دو تا از این مقالات نفر اول؛ یکی نفر دوم؛ یکی نفر سوم و یکی هم نفر چهارم)
    2 تامقاله کنفرانسی داخلی (یکی به زبان انگلیسی و یکی هم فارسی)
    6. داوری مقالات در مجلات بین المللی (بدون ایمپکت)
    7. فاند و دانشگاه مد نظر: فول فاند دانشگاه های الف و ب

خیلی ممنون...

Junior Member

سلام دوستان
    برای ارشد دانشگاه NTNU چند تا رشته میشه اپلای کرد؟ من دو رشته مد نظر دارم میتونم برای هر دو اقدام کنم؟

Local Moderator

سلام

بله می تونید ...

نقل قول نوشته اصلی توسط mre1995 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای ارشد دانشگاه NTNU چند تا رشته میشه اپلای کرد؟ من دو رشته مد نظر دارم میتونم برای هر دو اقدام کنم؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Alicivil141 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خوشحال میشم دوستان شانس بنده رو برای اسکالرشیپ دانشگا های نروژ برای دکتری ارزیابی کنند.
    به نظر شما تا چه رنکی از دانشگاه ها شانس دارم اسکالرشیپ برنده بشم؟
    1. کارشناسی-معدل-دانشگاه:

مهندسی عمران- 16.18- دانشگاه سیستان و بلوچستان
    2. ارشد- معدل- دانشگاه: مهندسی عمران-سازه-17.87-دانشگاه سیستان و بلوچستان
    3. مدرک زبان: 6.5 آیلتس
    4. دانشجوی استعداد درخشان
    5. مقاله: 4 مورد ISI چاپ شده باایمپکت های 4.04و 3.5و 3.55و 1.42 و همچنین یک مقاله isi اکسپت شده با ایمپکت 1.27 (دو تا از این مقالات نفر اول؛ یکی نفر دوم؛ یکی نفر سوم و یکی هم نفر چهارم)
    2 تامقاله کنفرانسی داخلی (یکی به زبان انگلیسی و یکی هم فارسی)
    6. داوری مقالات در مجلات بین المللی (بدون ایمپکت)
    7. فاند و دانشگاه مد نظر: فول فاند دانشگاه های الف و ب

خیلی ممنون...
    سلام دوست عزیز
    اگرچه یکم دیر شده ولی شاید این جواب به دردتون بخوره.
    به نظرم معدلاتون قابل قبوله و زبان 6.5 هم معمولا تو نروژ کافیه
    مقاله اول از همه این مهمه که چقد موضوعاتشون به پوزیشنی که میخواید اپلای کنید مرتبطه و بعد کیفیتش و بعد ایمپکتش

بنده در مورد رشته عمران اطلاعی ندارم ولی خوب میتونید پوزیشنای دکتری رو ببینید و هرکدوم بهتون مرتبطه اپلای کنید، ضرر که نداره و هزینه ای هم بابت اپلای ازتون نمیگیرن. ضمنا خیلی دنبال رنک نباشید چون تو نروژ تعداد دانشگاه ها انقدر زیاد نیست که بخواید برای دکتری رتبه بندیشون کنید چون هر دانشگاهی دکتری نداره! و اونایی هم که دکتری دارن بعید بدونم جز دانشگاهای رنک بالا نباشن! همشون دانشگاهای خوبین، البته باز به هدفتون برای اینده مرتبطه.

و نکته اخر اینکه تو نروژ فول فاند برای دکتری معنی نداره چون تو نروژ دکتری کار حساب میشه و شما حقوق ماهانه میگیرید و همون حقوق برای زندگیتون کاملا کافیه حتی اگر متاهل باشید.

موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)