صفحه 2 از 177 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1761

موضوع: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های نروژ

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های نروژ

سلام
    من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و می خوام برای ارشد تو یکی از شاخه های مدیریت مثل human resource اقدام کنم. برای فنلاند از دوستای دیگه ی این فاروم سوال پرسیدم و الان که متوجه شدم که دانشگاههای نروژ هم شهریه ندارن می خوام بدونم من شانسی برای پذیرش دارم. با توجه به اینکه معدلم 17، و اینکه تغییر رشته می خوام بدم ولی تا قبل از اینکه برم یه سری درس ها رو خودم اینجا می خونم یعنی تو دانگاه به مشکل بر نمی خورم فقط خود ادمیشن رو می خوام بدونم.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط eli_e نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و می خوام برای ارشد تو یکی از شاخه های مدیریت مثل human resource اقدام کنم. برای فنلاند از دوستای دیگه ی این فاروم سوال پرسیدم و الان که متوجه شدم که دانشگاههای نروژ هم شهریه ندارن می خوام بدونم من شانسی برای پذیرش دارم. با توجه به اینکه معدلم 17، و اینکه تغییر رشته می خوام بدم ولی تا قبل از اینکه برم یه سری درس ها رو خودم اینجا می خونم یعنی تو دانگاه به مشکل بر نمی خورم فقط خود ادمیشن رو می خوام بدونم.
    ممنون
    تا جایی که من business school های نروژ رو دیدم شرط لازمشون برای فوق مدیریت خوندن یه رشته مدیریتی یا مهندسی یا امار و ریاضی و اقتصاد در لیسانس بوده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی، علم و صنعت

سلام به دوستان
    متاسفانه من اطلاع زیادی در مورد نروژ ندارم
    میخواستم بدونم با این رزومه دوستان چی ارزیابی میکنن و کجاها میتونم واسه Master اپلای کنم؟ البته با فاند!!!
    - لیسانس مهندسی شیمی-علم و صنعت
    -معدل 13.1
    -IELTS 7
    -3 تا مقاله داخلی
    -1 کتاب
    - 4 سال سابقه کار در حوزه نفت و گاز
    ممنون پیشاپیش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ پذيرش مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه Oslo

درود. خسته نباشید.خواهشا پاسخ بدید.
    در مورد پذیرش برای متسر شیمی يا نانو نرو‍ژ .می خواستم بدونم اگه درسی رو در کارشناسی افتاده باشی و در کل معدل پاینی در حدود 14.5 از دانشگاه سراسری اراک داشته باشی.اما
    460 Analytical Writing 3.5 - Quantitative 800 - Verbal و ايلس 6.5
    GRE Subject نسبتا خوب
    دو مقاله داخلی و یک مقاله isi و دو کنگره داخلی
    و یک مقام 1تا 10 المپیاد شیمی دانشجویی (با توجه به اینکه المپیاد ایران بین المللی هستش و به انگلیسی برگزار میشه)
    داشته باشی.
    همچنين يه توصيه نامه خوب از يكي از اساتيد قوي درشيمي كوانتوم كه عضوctcc دانشكده شيمي دانشگاه oslo هست دارم.
    با توجه به نمره GRE Subject نسبتا خوب و کسب رتبه المپیاد میشه وضعیت بد نمرات و معدل دوره کارشناسی رو پوشش داد؟
    می تونم برای master از دانشگاه oslo پذیرش بگیرم؟
    امکان پذیرش با فاند چطوره؟ (خيلي مهمه)
    لطفا راهنماییم کنید .پیشاپیش سپاسگزارم

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanina نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    متاسفانه من اطلاع زیادی در مورد نروژ ندارم
    میخواستم بدونم با این رزومه دوستان چی ارزیابی میکنن و کجاها میتونم واسه Master اپلای کنم؟ البته با فاند!!!
    - لیسانس مهندسی شیمی-علم و صنعت
    -معدل 13.1
    -IELTS 7
    -3 تا مقاله داخلی
    -1 کتاب
    - 4 سال سابقه کار در حوزه نفت و گاز
    ممنون پیشاپیش
    متاسفانه معدل پایین شما تاثیر منفی روی رزومه شما داره و ممکنه دانشگاه های بزرگ و معتبر نروژ با مشکل مواجه بشید.
    در مجموع نروژ برای ایران برای رشته های خیلی خیلی کمی فاند میده که به تعداد انگشت های یک دست هم فکر کنم نرسه. رشته شما هم تا جایی که می دونم شامل فاند نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط SABER65 نمایش پست ها
    در مورد پذیرش برای متسر شیمی يا نانو نرو‍ژ .می خواستم بدونم اگه درسی رو در کارشناسی افتاده باشی و در کل معدل پاینی در حدود 14.5 از دانشگاه سراسری اراک داشته باشی.اما
    GRE Subject نسبتا خوب
    و یک مقام 1تا 10 المپیاد شیمی دانشجویی (با توجه به اینکه المپیاد ایران بین المللی هستش و به انگلیسی برگزار میشه)
    داشته باشی.
    همچنين يه توصيه نامه خوب از يكي از اساتيد قوي درشيمي كوانتوم كه عضوctcc دانشكده شيمي دانشگاه oslo هست دارم.
    با توجه به نمره GRE Subject نسبتا خوب و کسب رتبه المپیاد میشه وضعیت بد نمرات و معدل دوره کارشناسی رو پوشش داد؟
    همونطور که به دوست قبلی هم گفتم نروژ برای ایران تقریبا میشه گفت که فاند نداره، مخصوصا دانشگاه اسلو. چون با دانشگاه های ایران در ارتباط نیستن و اینها فاند رو به صورت قراردادهای میان دانشگاهی عرضه می کنن و نه به اشخاص.
    تنها مشکل شما برای اسلو معدل شما هستش که امیدوارم مقالات بتونن پوشش بدن. جی آر ای هیچ ارزشی اینجا نداره، البته فرستادنش هم ضرری نداره.

Junior Member mohsen fardi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETROLEUM GEOLOGY AND GEOPHYSICS, THE UNIVERSITY OF OSLO

نقل قول نوشته اصلی توسط SABER65 نمایش پست ها
    GRE Subject نسبتا خوب
    داشته باشی.
    سلام
    البته مهدي جان توضيحات خوبي دادن و من فقط تكميلترشون ميكنم.
    گروه شيمي اسلو قويترين هست و تو كل دانشگاه معروف و 2 تا جايزه نوبلي داشتن پس انتخاب انتخاب عالي هست
    اتفاقا همين ديشب از سايت دانشگاه ديدم با پژوهشكده پليمر ايران ارتباط خوبي دارن و 2007 و 2009 اومدن ايران برا كنفرانس و تو گروه پليمرشون 4 تا ايراني هست كه 3 تا دانشجو و يك محقق هست و بنابراين شناخت خوبي از ايرانيها دارن))
    شما اپلاي كن و انشاا... پذيرش ميگيري

سلام
    کارشناسی نرم افزار دانشگاه آزاد معدل 13.76
    آیلتس 6
    CV م خوبه ( تا حدی این معدل بدمو می پوشونه)
    کدوم دانشگاه احتمال پذیرشم بالاست؟ حتما نمیخوام رنک خیلی بالا باشه.
    مرسی

Junior Member

دوستان عزیزم سلام میکنم
    من میخواستم مطلبی را در مورد شانس پذیرش مطرح کنم که متاسفانه دوستان بهش اشاره ای نکردند. درسته که معدل برای دانشگاههای نروژ اهمیت داره اما دلیل اینکه ازتون ریز نمره میگیرن واسه اینه که تو دانشکده تخصصی هر رشته توسط اساتید بررسی میشه و ملاک استادا نمره دروس مرتبط شما بطور تک درسه یعنی منظور از معدل شما معدل دروس مرتبط با رشته است که در ریز نمرات آمده مثلا تاریخ اسلام یا ریشه های انقلاب برای اونا تو پذیرش رشته مهندسی بدردشون نمی خوره پس به تبع آن معدلی که از مجموع این نمره به دست بیاد بدردشون نمیخوره ---------این یک قانون کلی در تمام دانشگاههای دنیاست ولی نمیدونم چرا دوستان فقط نگران معدل ثبت شدشون تو مدرک لیسانسشونن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعت نفت - مهندسی نفت

سلام دوستان
    مهندسی نفت (اکتشاف) می خونم، دانشگاه صنعت نفت معدلم 16.8
    هنوز تافل یا آیلتس ندادم. به نظرتون می تونم فول فاند تو رشته ی خودم پذیرش بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir812 نمایش پست ها
    دوستان عزیزم سلام میکنم
    من میخواستم مطلبی را در مورد شانس پذیرش مطرح کنم که متاسفانه دوستان بهش اشاره ای نکردند. درسته که معدل برای دانشگاههای نروژ اهمیت داره اما دلیل اینکه ازتون ریز نمره میگیرن واسه اینه که تو دانشکده تخصصی هر رشته توسط اساتید بررسی میشه و ملاک استادا نمره دروس مرتبط شما بطور تک درسه یعنی منظور از معدل شما معدل دروس مرتبط با رشته است که در ریز نمرات آمده مثلا تاریخ اسلام یا ریشه های انقلاب برای اونا تو پذیرش رشته مهندسی بدردشون نمی خوره پس به تبع آن معدلی که از مجموع این نمره به دست بیاد بدردشون نمیخوره ---------این یک قانون کلی در تمام دانشگاههای دنیاست ولی نمیدونم چرا دوستان فقط نگران معدل ثبت شدشون تو مدرک لیسانسشونن
    درسته که نمرات تخصصی اهمیت بیشتری داره ولی معدل کل هم بی تاثیر نیست. به هر حال تو دوره کارشناسی ایران از مجموع حدود 140 واحد تنها حدود 20 واحد عمومی هست و بقیه به نوعی مربوط به رشته میشن. اگر اینطور نبود شرط معدل برای پذیرش قرار نمی دادن.

نقل قول نوشته اصلی توسط sonsun نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مهندسی نفت (اکتشاف) می خونم، دانشگاه صنعت نفت معدلم 16.8
    هنوز تافل یا آیلتس ندادم. به نظرتون می تونم فول فاند تو رشته ی خودم پذیرش بگیرم؟
    خواهشا قبل از ارسال سوال فروم رو مطالعه کنید. نروژ چیزی به نام فاند برای ایران نداره. از طرف دیگه دانشگاهاش رایگانه و فقط هزینه زندگی رو باید پرداخت کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)