صفحه 6 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 526

موضوع: همفکری برای مکاتبه و اعتراض به مشکل کلیرنس دانشجویان ایرانی

پیش فرض پاسخ : تهيه عريضه در مورد تاخير در كليرنس

منم موافق نوشتن نامه هستم. اونایی هم که مخالفن میتونن امضا نکنن. بهتره بجای بیان نظرات جورواجور در مورد مفید بودن یا نبودن به محتوای نامه و نحوه انجامش بپردازیم. مخالفا هم اعتراضشونو بکنن. بنظر من ما با بیان آمار (عددی) و حتا آوردن چندتا مثال (دوستان 7 8 ماهه) میتونیم وخامت اوضاع رو بطو ملموستری بهشون نشون بدیم.

منم با نامه نوشتن موافقم. از ساکت موندن خیلی بهتره.

فکر میکنم نظر اکثر دوستان مخالف نه محافظه کاری که عدم تاثیر این اقدامات باشه. مسلما این نامه به درد خود ما که منتظر کلیر شدن هستیم نمیخوره و حداکثر برای آیندگان میتونه اثری داشته باشه. اون مورد خاص دوست سرِِی شما هم واقعا استثناست. تقریبا همه ماها به استادامون گفتیم که جریان کلیرنس چیه و اونام فقط آرزوی موفقیت کردن. یعنی که ما هیچ کاری نمیتونیم برات بکنیم.

در هر صورت در این گرمای تابستان به راه بادیه هم میشود رفت و امید داشت که اتفاق جدیدی بیفته. ولی واقعا اگه میخواید این اعتراض تاثیری داشته باشه باید با وکیلی از اون طرف یا حداقل NGO ای چیزی ارتباط برقرار کرد که صدای ما شنیده بشه. به قول دوست متهم به محافظه کاریمونم حداقل 6 ماه کار کارشناسی نیاز داره. اگه کسی واقعا وقت و حوصله پیگیری داره همه میتونن امیدوار بشن. ولی ایمیل خالی از جنس خیلی از ایمیلهایی که هر روزه هممون میفرستیم سرنوشتی بهتر از اونا پیدا نمیکنه. ولی با این حال ما هر روز از این ایمیلها و تلفنها میزنیم، هیچ ضرری هم نداره

نوشتن نامه بنظر من هیچ تاثیری نخواهد داشت. وانگهی متن نامه جالب نیست جوری بیان شده که انگار اگه این دانشجوهای ایرانی نرن امریکا، فلج میشه این کشور! مطمئن باشید که انقدر دانشجوی چینی و هندی هست که جای خالی همه رو پر کنه و آب از آب تکون نخوره.

نمیدونم چرا ما نمیخوایم قبول کنیم که هر چیزی یه چارچوبی داره و مدام میخوایم دنبال راهی برای برداشتن این چارچوبها باشیم. ما الان در موقعیتی نیستیم که بگیم سفارت باید چیکار کنه یا نکنه. همه ما از روزی که اپلای کردیم میدونستیم که کلیرنس داریم و میدونستیم هم طول میکشه. دیگه چه دلیلی داره که یه شبه و از روی احساس اینکار رو کنیم. اگر هم میخواید لطفا شتابزده عمل نکنید چون همیشه عجله اوضاع رو از اونی که هست خرابتر کرده.

بنظر من فقط باید صبر کرد.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

چرا كسايي كه امسال اپلاي كردن فكر مي‌كنن نتايج اين كار به دردشون نمي‌خوره؟ اگه اين كار نتيجه بده كاملا مي‌تونه بعضي مسائل ديگه رو هم تحت تأثير قرار بده و هر كسي مستقيم يا غير مستقيم مي‌تونه متأثر واقع بشه.

ميشه يه نامه توي يه سايت معتبر گذاشت تا افراد برن و امضا كنن و از افراد سرشناس هم دعوت كنيم كه امضاش كنن. مثل همه نظر سنجي‌هايي كه امروزه به صورت اينترنتي انجام مي‌شه. هر وقت كه ديديم اين كار خوب نتيجه داده، مراجع مختلف رو (كه بچه‌ها پيشنهاد كردن) مي‌شه بهش ريفر داد و مسأله رو از نظر قانوني پيگيري كرد.

Senior Member saheb آواتار ها

همین کارار کردیم که این همه بلا سرمون می یاد و هیچی نمیگیم ما ایرانی ها ملت خموشی هستم من هم می گم اعتراضمون را بکنبم و جنبه علمی بهش بدیم و نه سیاسی که انگی هم نخوره بهمون من هم امضا می کنم
    HAPPINESS

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    چرا كسايي كه امسال اپلاي كردن فكر مي‌كنن نتايج اين كار به دردشون نمي‌خوره؟ اگه اين كار نتيجه بده كاملا مي‌تونه بعضي مسائل ديگه رو هم تحت تأثير قرار بده و هر كسي مستقيم يا غير مستقيم مي‌تونه متأثر واقع بشه.

ميشه يه نامه توي يه سايت معتبر گذاشت تا افراد برن و امضا كنن و از افراد سرشناس هم دعوت كنيم كه امضاش كنن. مثل همه نظر سنجي‌هايي كه امروزه به صورت اينترنتي انجام مي‌شه. هر وقت كه ديديم اين كار خوب نتيجه داده، مراجع مختلف رو (كه بچه‌ها پيشنهاد كردن) مي‌شه بهش ريفر داد و مسأله رو از نظر قانوني پيگيري كرد.
    شما کدوم فرد سرشناسی رو میشناسی که هر نامه ای رو بره امضا کنه. بعد مگه هزاران نامه مخالفت با جنگ عراق رو همین افراد سرشناس امضا نکردن. اثری داشت؟ خب Sam-TN لینک یه پتیشن مشابه رو گذاشته مال سال 2002. از اون موقع تا حالا چه فرقی کرده. اصلا کی تضمین کرده اگه اوباما بیاد وضعیت کلیرنس فرق خواهد کرد.

تنها حسنی که این نامه ها داره اینه که اگه با روشهای درستی تبلیغ بشه به آمریکاییها نشون بدیم که ماها با چه مشقتی ویزا میگیریم و میایم کشورتون. تازه اگر این حسن باشه و اساتید آمریکایی بخاطر مشکلات ایرانیها قیدشون رو نزنند.

شما هم اگر نمیخواید ملت خموشی باشید باید از راهش وارد بشید. یه پتیشن متوسط درست کردن و تو بوق و کرنا کردن چه جور اعتراض موثریه؟

Junior Member

احتمالا همه اینا می دونن ولی اونا که نمی دونن یه نگاهی بندازن بد نیست که خودشونا دست کم نگیرن!
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Iranian_Americans

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام
    در مورد کسایی که من رو محافظه کار میدونند بگم که نه اینطور نیست- چون من در پست های قبلیم تو همش نوشتم من خودم امضا میکنم- اما گفتم مواظب باشید دارید چکار میکنید- اگه چیز برنده ای میخوایند از آب در بیاد حتما باید قوی باشه این کار- ولی خب طبیعیه که قوی تر شدن تاوان داره- به قول دوستموم که میگه مطمئن نباشید هرکسی هم (ادم نفوذ دار) بیاد امضا کنه

to: mvazife :
    عزیز دل ارسال یک ایمیل به یک نفر استاد یا حتی بگو سناتور چه دخلی به همچین طوماری داره- اون ایمیل هزار تا راه در رو داره اگه نهایتا مشکلی هم پیش بیاد

:::: من خودم موافق نوشتن پتیشن هستم تا دست روی دست نگذاشته باشیم اما خیلی چیزها رو باید در نظر گرفت بود تا جواب بده

Senior Member saheb آواتار ها

باباچقدر طول میدید زمان orientatione ما تموم نشد هنوز متن نامه تهیه نشده بدوید دیگه
    HAPPINESS

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)