صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: زمینه های تحقیق و ارائه مقاله در رشته IT

Banned

پیش فرض پاسخ : زمینه های تحقیق و ارائه مقاله در رشته IT

نقل قول نوشته اصلی توسط Davlish نمایش پست ها
    یه سوال از دوستان داشتم رشتهٔ فناوری اطلاعات تو خارج از ایران چندتا گرایش داره؟؟؟؟
    سلام

همونطور که در پست 10 توضیحاتی دادم موضوعات این رشته که در ایران تحت لوای رشته واحد IT ارائه میشن، خارج از ایران به صورت distributed تحت عنوان همون رشته computer science یا ICT مطرح هستند: موضوعاتی مثل security, computer management, networks و بسیاری زمینه های دیگه...
    اگه به موضوعات پروتکل های مخابراتی تحت شبکه هم علاقه مند باشید، بعضا دانشکده های برق و مهندسی کامپیوتر هم زمینه های تحقیقاتی جالبی خواهند داشت.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ami915 نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی ارشد IT هستم این رشته خیلی گسترده هستش و تو خارج از ایران Science به حساب میاد من دارم رو چندتا مقاله کار میکنم دوستان اگر کسی مایل هست پیام بده تا باهم کار کنیم
    من مایل هستم در زمینه machine learning, AI, Data Mining و Knowledge Management همکاری کنم.

Junior Member

سلام
    من کارشناسی علوم کامپیوتر بودم و الان ترم اول ارشد فناوری اطلاعاتم برای انتخاب موضوع پایان نامه نیاز به راهنمایی داشتم . زمینه هایی که استادا کار میکنن اینا هست:
    1. e-commerce, it-crm
    2.مدیریت تغییر- مدیریت کیفیت و بهره وری- مهندسی سازمان
    3.mis, e-banking
    4.healthcare
    5.روش های هوشمند-وب کاوی-یادگیری الکترونیک-آمادگی الکترونیک-عدم قطعی
    6.تحلیل شبکه اجتماعی- متن کاوی و ...
    میخواستم ببینم کدوم زمینه جای کار بیشتری داره و موضوع بهتر و به روز تری هست و برای پذیرش دکترا در آمریکا راحت تر.
    چون با فضای علوم کامپیوتر کاملا فرق داره دچار سردرگمی شدم، ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nilouphar نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی علوم کامپیوتر بودم و الان ترم اول ارشد فناوری اطلاعاتم برای انتخاب موضوع پایان نامه نیاز به راهنمایی داشتم . زمینه هایی که استادا کار میکنن اینا هست:
    1. e-commerce, it-crm
    3.mis, e-banking
    4.healthcare
    میخواستم ببینم کدوم زمینه جای کار بیشتری داره و موضوع بهتر و به روز تری هست و برای پذیرش دکترا در آمریکا راحت تر.
    چون با فضای علوم کامپیوتر کاملا فرق داره دچار سردرگمی شدم، ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
    زمینه های health information و همینطور شبکه های اجتماعی و متن کاوی زمینه های داغی هستند. با بقیه مواردی که گفتید آشنایی ندارم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nilouphar نمایش پست ها
    سلام
    1. e-commerce, it-crm
    3.mis, e-banking
    4.healthcare
    سلام

مواردی که ذکر کردید عمدتا موضوعات indistrial engineering هستند و همونطور که مستحضرید اصولا رویکرد الگوریتمیک در این زمینه با بقیه بخش های CS تفاوت زیادی داره...
    خیلی از این موارد بیش از اینکه تحلیل کامپیوتری و محاسباتی داشته باشند، نیازمند اعمال رویه های مدیریتی و تبیین کارکردهای الگوریتم های کنترل پروژه روی اونها هستند...
    باید فضای ذهنیتون رو برای کار رو ی چنین موضوعاتی تغییر بدید و از CS کلاسیک کمی فاصله بگیرید...
    همونطوری که جناب ghlobe فرمودند health care به شدت مورد توجه هست... با توجه به اینکه راه های زیادی برای تحقیقات تلفیقی بین این زمینه و bio informatics موجوده، کار در چنین فضایی دید فوق العاده ای برای تحقیقات گسترده تر به شما خواهد داد...
    توصیه می کنم این سوال رو در بخش مهندسی صنایع مطرح بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member persianboy1993 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Masters in Information Technology Engineering Field @Tarbiat Modares University

در زمینه وب چه نوع Research هایی رو میشه انجام داد ؟ مثلا امنیت یا وب کاوی ؟ کسی اطلاعی داره ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط persianboy1993 نمایش پست ها
    در زمینه وب چه نوع Research هایی رو میشه انجام داد ؟ مثلا امنیت یا وب کاوی ؟ کسی اطلاعی داره ؟
    سلام

web یک تکنولوژی بالادستی هست و اصولا ماحصل تحقیقات در زمینه های مادر مثل network و programming و data mining و ... در اون به عمل تبدیل میشه...
    توصیه می کنم از بین موارد بالا و موضوعات مشابه، مواردی که مورد علاقه تون هست رو پیش ببرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member persianboy1993 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Masters in Information Technology Engineering Field @Tarbiat Modares University

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

web یک تکنولوژی بالادستی هست و اصولا ماحصل تحقیقات در زمینه های مادر مثل network و programming و data mining و ... در اون به عمل تبدیل میشه...
    توصیه می کنم از بین موارد بالا و موضوعات مشابه، مواردی که مورد علاقه تون هست رو پیش ببرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    خیلی ممنونم.من توضحی دقیق تری میخوام دوست من. تمرکز اصلی من روی تکنولوژی های مرتبط با وب مثل php , my sql , js و کتابخانه ای مربوطه هستش به قولی روی Web development کار میکنم ولی نمیخوام به درسهام ضربه ای وارد بشه از طرفی هم میخوام تو یه فیلد تخصص داشته باشم و این کار رو سخت میکنه چون هم عملی هم تئوری یه کمی زمانبر هستش و نیاز به پشتکار و برنامه ریزی دقیقی داره تا تو هر کدوم بتونی موفق بشی به طوری که تو اپلای مشکلی از نظر نمرات نداشته باشی و علاوه بر اون تو یه فیلد مورد علافه ات یه سری پژوهش هایی داشته و مقاله هم داده باشی.

Junior Member

سلام دوستان
    دانشجوی ارشد شبکه هستم . در مورد انتخاب موضوع پایان نامه هیچ ایده ای ندارم میشه کمکم کنید؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hana258 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دانشجوی ارشد شبکه هستم . در مورد انتخاب موضوع پایان نامه هیچ ایده ای ندارم میشه کمکم کنید؟
    دامنه موضوع شبکه خیلی وسیعه و نمیشه یک موضوع خاص رو پیشنهاد داد. چند تا از مجله های مختلف شبکه را از کتابخانه دانشگاهتان به امانت بگیریدو مقالاتش را مطالعه کنید تا ببینید به کدام زمینه بیشتر علاقه دارید.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)