صفحه 2 از 29 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 281

موضوع: قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چه زمانی باید در آزمون تافل شرکت کنیم؟

سلام دوستان
    من میخام تافل IBT بدم و تمام لغات 504 و Toefl essential word رو خوندم، و از اول مرداد شروع کردم کتاب Longman بخونم،تقریبا روزی 6-7 ساعت مفید میخونم.و میخام آخر آبان امتحان بدم.هدف اصلی من کانادا است.وبعدش برای اروپا(آلمان و ایتالیا وسوئد و...)اقدام میکنم.
    به نظر شما میتونم نمره بالا 80 بیارم؟
    یا اصلا میشه بازم دیرتر امتحان بدم،تو آذر یا دی...!؟

سلام دوستان
    من می خوام قبل از رفتن به سربازی (تا آخر شهریور فارغ التحصیل می شم و فکر کنم یه سه چهار ماهی تا ارسال مدارک سربازی فرصت داشته باشم ) آزمون های تافل کاغذی (یا به احتمال کمتر اینترنتی) و GRE رو امتحان بدم. یعنی یه چیزی حدود پنج ماه دیگه . سطح لغات و listening ام متوسط و گرامر متوسط به پایین هستم. به نظرتون چند ساعت در روز وقت بذارم نمره عالی می گیرم. اگه در مورد منابع هم راهنمایی کنید ممنون می شم.

Member Civil_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_ghf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخام تافل IBT بدم و تمام لغات 504 و Toefl essential word رو خوندم، و از اول مرداد شروع کردم کتاب Longman بخونم،تقریبا روزی 6-7 ساعت مفید میخونم.و میخام آخر آبان امتحان بدم.هدف اصلی من کانادا است.وبعدش برای اروپا(آلمان و ایتالیا وسوئد و...)اقدام میکنم.
    به نظر شما میتونم نمره بالا 80 بیارم؟
    یا اصلا میشه بازم دیرتر امتحان بدم،تو آذر یا دی...!؟
    برا ی اینکه بدونید می تونید دیرتر امتحان بدید باید برید توی سایت دانشگاه مورد نظر و deadline رو چک کنید. مثلاً اگه deadline یک دانشگاه 10 دی باشه شما می تونید توی آذر امتحان بدید و نمرتون دو هفته ای به دستتون می رسه و می تونید به دانشگاه مورد نظر رپورت کنید.
    به نظز من آوردن نمره 80 کار دشواری نیست البته بستگی به سطح زبانتون هم داره. مثلاً اگه یک بار امتحان آزمایشی بدی حدوداً حساب کار دستت می یاد و با شرایط امتحان هم آشنا می شی.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza2010 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خوام قبل از رفتن به سربازی (تا آخر شهریور فارغ التحصیل می شم و فکر کنم یه سه چهار ماهی تا ارسال مدارک سربازی فرصت داشته باشم ) آزمون های تافل کاغذی (یا به احتمال کمتر اینترنتی) و GRE رو امتحان بدم. یعنی یه چیزی حدود پنج ماه دیگه . سطح لغات و listening ام متوسط و گرامر متوسط به پایین هستم. به نظرتون چند ساعت در روز وقت بذارم نمره عالی می گیرم. اگه در مورد منابع هم راهنمایی کنید ممنون می شم.
    منظورتون از نمره عالی چیه؟
    اگه به جز زبان کار دیگه ای ندارید من پیشنهاد می کنم تمام وقتتون رو به زبان اختصاص بدید. در مورد منابع هم به تایپیک های مربوطه مراجعه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Civil_Engineer نمایش پست ها
    برا ی اینکه بدونید می تونید دیرتر امتحان بدید باید برید توی سایت دانشگاه مورد نظر و deadline رو چک کنید. مثلاً اگه deadline یک دانشگاه 10 دی باشه شما می تونید توی آذر امتحان بدید و نمرتون دو هفته ای به دستتون می رسه و می تونید به دانشگاه مورد نظر رپورت کنید.
    به نظز من آوردن نمره 80 کار دشواری نیست البته بستگی به سطح زبانتون هم داره. مثلاً اگه یک بار امتحان آزمایشی بدی حدوداً حساب کار دستت می یاد و با شرایط امتحان هم آشنا می شی.
    ممنون از راهنمایتون
    در مورد سطح زبان باید بگم که یه ماه ونیم پیش تو امیر بهادر یه امتحان آزمایشی تعیین سطح مشابه تافل دادم که 30 شدم، ورودی کلاساش بالای 40 میخاست و تقریبا 5 ماه طول میکشه برای تافل آماده کنه، حالا بازم به نظر شما اگه روزی 7-8 ساعت زمان بزارم امکان پذیر هست یا نه؟!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_ghf نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایتون
    در مورد سطح زبان باید بگم که یه ماه ونیم پیش تو امیر بهادر یه امتحان آزمایشی تعیین سطح مشابه تافل دادم که 30 شدم، ورودی کلاساش بالای 40 میخاست و تقریبا 5 ماه طول میکشه برای تافل آماده کنه، حالا بازم به نظر شما اگه روزی 7-8 ساعت زمان بزارم امکان پذیر هست یا نه؟!
    از مرداد تا آخر آبان می شه 4 ماه. اگه روزی 8-7 ساعت بخونید به نظر من امکان پذیر است. اما در شیوه خوندن باید دقت بخرج بدید و وقتتون رو با روش های غیر مؤثر تلف نکنید. ببینید آزمون تافل ازتون چی می خواد. قرار نیست در همه زمینه ها ی زبان استاد بشید. اگه خود کتاب ETS رو هم یه نگاهی بندازید و به sample هاش توجه کنید خیلی بهتون ایده میده خصوصاً در قسمت writing و speaking.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض زمان امتحانات GRE & TOEFL

سلام دوستان
    چرا در اکثر مطالب و فروم ها امتحانات مذکور رو حوالی و محدوده ی زمانی ضرب العجل دنشگاه ها ذکر میکنن؟
    آیا نمیشه خیلی زودتر امتحان داد؟
    مثلا اگه بخوام امسال مدارک رو ارسال کنم ؛ امتحانات مذکور رو زمستان سال قبل بدم عیبی داره؟

امتحانات مذکور رو زمستان سال قبل بدم عیبی داره؟
    اتفاقا من فكر ميكنم اگر بتونيد امتحانات رو زودتر بديد خيلي بهتره... چون اين شانس وجود داره كه ماههاي آخر رو صرف آماده كردن ساير مدارك و بررسي دقيق تر دانشگاهها بكنيد به ويژه در مورد دانشگاههايي كه Rolling Admission دارند.... به علاوه اگر مثلا نمره خوب بدست نيومد دوباره در امتحان شركت كنيد ... اما بايد توجه داشته باشيد كه نمره تافل فقط دو سال اعتبار داره و GRE پنج سال !! و مسئله ديگه اينه كه اگر قصد داشته باشيد اين امتحانات رو در ايران بديد بايد توجه داشته باشيد كه در تاريخ هاي محدودي برگزار ميشوند

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

ممنونم
    این اعتبار تا پذیرش و یا شروع ترم دانشگاه باشه عیبی داره؟
    چون برای GMAT قصد خروج از کشور رو دارم نمی تونم دوباره برای دو آزمون دیگه برم چون هم وقتگیره و هم هزینه ی اضافه هست و هم جلوی درسمو میگیره.

این اعتبار تا پذیرش و یا شروع ترم دانشگاه باشه عیبی داره؟
    معمولا اينطوريه كه مثلا اگر مهلت درخواست تا Dec باشه دانشگاه قيد ميكنه كه نبايد نمراتتون قبل از اون تاريخ باطل شده باشه .... البته اگر به سايت دانشگاه مورد نظرتون مراجعه كنيد معمولا دقيقا گفتند كه امتحانات از چه تاريخي به بعد مورد قبول هست مثلا در سايت UC Berkeley نوشته
    You must take the GRE between July 1, 2006 and November 15, 2011

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)