صفحه 26 از 29 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 281

موضوع: قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

پیش فرض پاسخ : قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

با سلام به دوستان گل فروم

ميخواستم بدونم به نظر شما اگه من از الان شروع كنم به خوندن براي Toefl و GRE ، مسلماً بايد براي ورود fall 2015 باشه ديگه يا اينكه fall 2016 ميشه خداييش گيج شدم!!!
    راستي سوال اصلي رو يادم رفت
    واسه امتحان GRE بعديش ميشه توي مهر ماه ديگه (October)
    حالا به نظر شما من از الان واسه GRE بخونم يا اول Toefl و بعد GRE
    آيا تو اين مدت 6-7 ماهه ميشه نمره قابل قبولي آورد كه از حداقل اكثر دانشگاههاي آمريكا بيشتر بشه ؟؟؟
    برنامه خاصي يا كتاب و منبع خاصي اگه مد نظر هست كه بهتره هم بفرماييد
    راستش فروم رو خوندم ولي انقدر مطلب زياده كه بيشتر گيج شدم
    راستش نميدونم چجوري شروع كنم ؟؟؟ گيج گيج (مثل اينايي كه راه ميرن يهو ميخورن يه ديوار)
    سطح زبانم هم واقعا نميدونم چجوريه دبنال يه آزمون آزمايشي واسه تعيينش هستم (شما معمولي رو به پايين فرض كنين)

ببخشيد كه خيلي زياد نوشتم
    پيشاپيش از وقت و حوصله همگي سپاسگزارم
    سعي كن چيزي را كه دوست داري بدست ‌آوري وگرنه مجبور مي شوي چيزي را كه بدست مي‌آوري دوست بداري

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

سلام دوستان . من میخوام برای fall 2015 اپلای کنم , تافل و جی آر ای و میخوام summer 2015 بدم ! الانم سال 3 لیسانس هستم! تا حالا کلاس زبان نرفتم اما زبانم خوبه نه حرفه ای ! به طوری که آمریکا که بودم همه میگفتن لهجه امم خوبه , حرفاشونم خوب می فهمم یعنی لیسنینگمم خوبه فقط اکثرا حرفای سیاه پوستا رو نمی فهمیدم چون خیلی سریع و لاتی بود! یعنی زبان در حد روزمره خوبم اما برای زبان در حد علمی نه!با توجه به اینکه یک سال و نیم وقت دارم و با توجه به سطح زبانم از چی و چجوری شروع کنم ؟ به نظرتون کلاس زبان لازم دارم؟؟!! چه کتابیو پیشنهاد میدین که فعلا برای شروع استفاده کنم !؟100% نمره ی خوبی هم می خوام چون معدلم کمه و میخوام جبران شه! اگه در مورد جی آر ای ام چیزی میدونید که از الان شروع کنم کم کم ممنون میشم بفرمایید!
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    برای لینک گروه های تلگرامی ویزا, پذیرش, سفارت ها کشورهای مختلف پیام خصوصی بدید

Junior Member

دوست عزیز
    من برنامه ی خودم رو توضیح میدم که منجر به نمره ی آی بی تی 115 شده، با سطح زبان روزمره ی قوی و آکادمیک متوسط( و البته سابقه ی تدریس که احتمالا باعث شده اعتماد به نفس خوبی روز امتحان داشته باشم)
    بر اساس اون شما میتونین برای خودتون زمانبندی و محاسبه کنین
    اگر سطح زبان روزمره تون خوبه حتما اول برای یادگیری لغت و ریدینگ وقت بذارید چون این دو مورد سطح زبان آکادمیک شما رو بالا میبره ( مثلا یک ماه روزی 8-9 ساعت)
    بعد برید سراغ رایتینگ نوشت چون حالا دایره لغات گسترده ای دارید و میتونین راحتتر تولید محتوا کنین( یک هفته روزی 8-9 ساعت)
    بعد تی پی او ها رو بزنید، که در واقع تمرین همه ی اسکیل ها به صورت همزمانه
    هر تی پی او با تصحیحش و زمان برای تمرین اشکال ها 5 ساعت زمان میبره
    تا شهریور 92 من حدود 27-28 تا تی پی او از این سایت گرفتم، نمیدونم الان به تعدادش اضافه شده یا نه
    کار روی تی پی او ها هم میشه دو هفته روزی 10 ساعت یا یک ماه روزی 5 ساعت
    چیز دیگه ای رو لازم نمیبینم
    و پیشنهاد میکنم اگر در قسمتی نیاز به آموزش و مطالعه دارین خودتون رو زیر کوه کتاب ها و جزوه های مختلف دفن نکنین، در نهایت همه شون یک چیز رو میگن. به نظر من به بارونز بسنده کنین. آکسفورد و کمبریج استاندارد نیستن. لانگمن رو هم نخوندم و نمیدونم.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط niloo_tfm نمایش پست ها
    سلام دوستان . من میخوام برای fall 2015 اپلای کنم , تافل و جی آر ای و میخوام summer 2015 بدم ! الانم سال 3 لیسانس هستم! تا حالا کلاس زبان نرفتم اما زبانم خوبه نه حرفه ای ! به طوری که آمریکا که بودم همه میگفتن لهجه امم خوبه , حرفاشونم خوب می فهمم یعنی لیسنینگمم خوبه فقط اکثرا حرفای سیاه پوستا رو نمی فهمیدم چون خیلی سریع و لاتی بود! یعنی زبان در حد روزمره خوبم اما برای زبان در حد علمی نه!با توجه به اینکه یک سال و نیم وقت دارم و با توجه به سطح زبانم از چی و چجوری شروع کنم ؟ به نظرتون کلاس زبان لازم دارم؟؟!! چه کتابیو پیشنهاد میدین که فعلا برای شروع استفاده کنم !؟100% نمره ی خوبی هم می خوام چون معدلم کمه و میخوام جبران شه! اگه در مورد جی آر ای ام چیزی میدونید که از الان شروع کنم کم کم ممنون میشم بفرمایید!
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    اگه برای فال 2015 میخواید اپلای کنید باید تابستون 2014 یعنی حدود 6 ماه دیگه امتحان زبان بدید نه تابستون 2015.
    I don't have a problem with someone using their talents to become successful, I just don't think the highest calling is success. Things like freedom and the expansion of knowledge are beyond success, beyond the personal. Personal success is not wrong, but it is limited in importance, and once you have enough of it it is a shame to keep striving for that, instead of for truth, beauty, or justice Richard Stallman

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط HFC نمایش پست ها
    با سلام به دوستان گل فروم

ميخواستم بدونم به نظر شما اگه من از الان شروع كنم به خوندن براي Toefl و GRE ، مسلماً بايد براي ورود fall 2015 باشه ديگه يا اينكه fall 2016 ميشه خداييش گيج شدم!!!
    راستي سوال اصلي رو يادم رفت
    واسه امتحان GRE بعديش ميشه توي مهر ماه ديگه (October)
    حالا به نظر شما من از الان واسه GRE بخونم يا اول Toefl و بعد GRE
    آيا تو اين مدت 6-7 ماهه ميشه نمره قابل قبولي آورد كه از حداقل اكثر دانشگاههاي آمريكا بيشتر بشه ؟؟؟
    برنامه خاصي يا كتاب و منبع خاصي اگه مد نظر هست كه بهتره هم بفرماييد
    راستش فروم رو خوندم ولي انقدر مطلب زياده كه بيشتر گيج شدم
    راستش نميدونم چجوري شروع كنم ؟؟؟ گيج گيج (مثل اينايي كه راه ميرن يهو ميخورن يه ديوار)
    سطح زبانم هم واقعا نميدونم چجوريه دبنال يه آزمون آزمايشي واسه تعيينش هستم (شما معمولي رو به پايين فرض كنين)

ببخشيد كه خيلي زياد نوشتم
    پيشاپيش از وقت و حوصله همگي سپاسگزارم
    سلام
    عزيزم،اول از همه بايد بگم آروم و ريلكس باشيد و خونسردي خودتون حفظ كنين.گرفتن پذيرش سخت هست،ولي كاملا شدني هست با تمركز و برنامه ريزي معقول.
    سوال اولتون مربوط به زمان امتحان براي fall2015 يا 2016 بايد بگم اين سوالتون نشوندهنده ي اين هست كه شما مطالب فروم رو با ترتيب و دقت مطالعه نكرديد،پر واضح هست كه شما هر زمان تمام مدارك پذيرش از قبيل gre &toefl نمراتش آماده بوده،ميتونيد تا قبل از ددلاين اون دانشگاه دapply كنيد.پس بايد ببينيد ميتونيد امتحانات زبان رو تا قبل از ددلاين بديد يا نه!
    درمورد اينكه كدوم امتحان رو اول بديد عقل حكم ميكنه اول تافل داده بشه و بعد gre,چون تافل در واقع بستر را براي امتحان gre فراهم ميكنه در واقع اصلا آماده شدن براي gre بدون خوندن و بلد نبودن لغات و منابع تافل مثل اين ميمونه كه به يك بچه ي دبستاني كتاب كتاب كليله دمنه يا منطق الطير عطار رو بدي بخونه و بعد بخاي ازش امتحان بگيري!!به نظرت ميشه همچين چيزي؟
    در مورد معلوم نبودن سطح زبانتون هم بايد عرض كنم راه خاصي وجود نداره،يا ميتونيد از آزمونهاي تعيين سطح آموزشگاهها كه توي تمام جاها هستن استفاده كنين،يا اينكه كتابهاي عمومي كه در اكثر آموزشگاهها تدريس ميشه رو سطحهاي مختلف رو بگيريد و يه نگاهي بندازيد ببينيد كدوم يك از سطحارو احساس ميكنيد در حدتتون هست و از هموني كه در حدتون هست شروع كنيد به خوندن و بريد بالا تا به سطح حداقل intermediate برسيد تا بتونيد استارت خوندن منابع اصلي آزمونهارو بزنيد.منابع اصلي رو هم كه ديگه همه ميدونن،شما هم ميتونيد از قسمت كتابخونه اين سايت تهيه كنيد يا از بيرون بخريد...
    حرف آخرم اينكه درسته كه راه دراز و تقريبا سخت هست،ولي هزاران هزار دانشجو مثل شما اين راهو طي كردن و به اهدافشون رسيدن،پس نيازي به سردرگمي و گيج شدن نيست.
    ازتون هم خواهش ميكنم يه يك هفته ده روز مدام وقت بذار و تمام قسمتهاي اين سايت رو زيرو رو كن و همه جاش رو بگرد.
    با آرزوي بهترين ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

دوست عزيز fredi ممنون از جواب كامل و خوبي كه دادين
    و همچنين تشكر ويژه به خاطر اينكه با خوندن پست شما خيالم راحت شد و آرام تر شدم.

راستش بيشتر مطالب سايت رو خوندم ولي نه بطور منسجم، موردي بوده بيشتر

اينكه گيج شدم هم به خاطر مبعضي مطالبي بوده كه خوندم و نتونستم هضمش كنم مثلاً يادمه به جايي از سايت خوندم كه يكي از دوستان ميگفت:
    اعتبار GRE تقريباً 5 ساله و اعتبار TOEFL حدود 2 سال و به همين استناد كرده بود كه بهتره اول GRE بديم و بعدش TOEFL
    واسه همين موارد هستش كه بيشتر هول ميشم، چون نمي فهمم چه كار كنم

حتما به توصيه شما يه بار كامل سايت رو از اول مي خونم
    راستي تو يكي دوتا سايت كه امتحان تعيين سطح داشت شركت كردم(آدرسش يادم نيست، پيداش كردم اضافه مي‌كنم) سطحم رو Intermediate در نظر گرفتن
    ممنون از راهنماييت
    و ممنون از همه عزيزاي سايت و به اميد موفقيت همگي دوستان
    سعي كن چيزي را كه دوست داري بدست ‌آوري وگرنه مجبور مي شوي چيزي را كه بدست مي‌آوري دوست بداري

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد معماری دانشگاه علوم و تحقیقات

با سلام و خسته نباشید و تبریک سال جدید خدمت مدیران فروم و اساتید گرامی

تمام مطالب ارائه شده را مطالعه کردم اما استرسم بیشتر شد و سردرگم شدم!
    بنده ترم 3 مستر هستم و در ترم بعد یعنی زمستان (اسفند) 93 از پایان نامم دفاع میکنم سوال من این است آیا بنده میتونم برای fall 2015 اپلای کنم؟(منظور آمادگی برای زبان می باشد) با توجه به اینکه این ترم مقاله باید بنویسم و پایان نامه دارم آیا میشود روی زبان کار کنم؟در کلاس های علمی _کاربردی موسسه به صورت فشرده بمدت 9ماه در 4ترممی خواهم شرکت کنم (آیلتس 6.5 تا 7 احتیاج دارم و سطح زبان بنده بین ضعیف و متوسط می باشد)
    آیا امکان اپلای برای fall 2015 هست؟
    آیا از همین فروردین در کلاسهای زبان حاضر شوم، امکانش هست؟
    ویرایش توسط Simon : April 1st, 2014 در ساعت 03:12 PM دلیل: اسم موسسه

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arya1985 نمایش پست ها

بنده ترم 3 مستر هستم و در ترم بعد یعنی زمستان (اسفند) 93 از پایان نامم دفاع میکنم سوال من این است آیا بنده میتونم برای fall 2015 اپلای کنم؟(منظور آمادگی برای زبان می باشد) با توجه به اینکه این ترم مقاله باید بنویسم و پایان نامه دارم آیا میشود روی زبان کار کنم؟در کلاس های علمی _کاربردی موسسه کادوس به صورت فشرده بمدت 9ماه در 4ترممی خواهم شرکت کنم (آیلتس 6.5 تا 7 احتیاج دارم و سطح زبان بنده بین ضعیف و متوسط می باشد)
    سلام
    یعنی Fall20154 برید سر کلاس؟ باید تا آبان ماه دو آزمون تافل و GRE رو داده باشید تا اپلای کنید. اونش دیگه با شماست که میتونید همه ی این کارها رو با هم هندل کنید یا خیر. اما الان باید مطالعات زبان رو شروع کرده باشید. توصیه میکنم تا اخر تیر تافل رو بدید و بعد هم روی GRE تا آبان کار کنید.
    کلاس به نظرم خیلی چاره ساز نباشه ولی بازم میل خودتونه. اگر فقط آیلتس نیاز دارید که اصلا مشکلی نیست از همین حالا بخونید حتما به اپلای کردن امسال میرسید.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arya1985 نمایش پست ها

بنده ترم 3 مستر هستم و در ترم بعد یعنی زمستان (اسفند) 93 از پایان نامم دفاع میکنم سوال من این است آیا بنده میتونم برای fall 2015 اپلای کنم؟(منظور آمادگی برای زبان می باشد) با توجه به اینکه این ترم مقاله باید بنویسم و پایان نامه دارم آیا میشود روی زبان کار کنم؟در کلاس های علمی _کاربردی موسسه به صورت فشرده بمدت 9ماه در 4ترممی خواهم شرکت کنم (آیلتس 6.5 تا 7 احتیاج دارم و سطح زبان بنده بین ضعیف و متوسط می باشد)
    آقا استرس چیه...
    اکثر بچه ها واسه گرفتن پذیرش دقیقا موقعیت شما رو دارن(همزمانی پایان نامه و خوندن واسه تافل وgre)...زمانتون کم هست.بله.ولی شما نباید بگی که دیگه نمیشه بیحیال.اصلا و ابدا...اتفقا خیلی بهتر که وقتتون کم ولی کافی هستش.چون اینجور دیگه شما باید از همین ساعت پاشنه هاتو بکشی بالاو شروع کنی و مثل معتاد ها خمار زبان و خوندن منابع تافل بشی چون بی رو در واسی داداش هیچ وقتی واسه سر خاروندن و تلف کردن نداری و نباید داشته باشی...
    مطلب دیگه اینکه مراقب باش کلاس رفتن زیاد از حد وقت وانرژیتو نگیره...چون واقعا کلاس کار زیادی نمیکنه واسه شما و کار اصلی رو خودت تو خونه تو اتاقت پا کتابای زبانت میکنی...
    بشین بکوب بخون و توکلت به خدا باشه تا انشا الله واسه مرداد شهریور امتحانو بدی و بعد یک ماه دو ماه یا بیشترم وقت داشته باشی برای gre البته اگه هدفت آمریکاس .تا قبل از آذر آبان تمام مدارکت جور باشه...شرایط شما با بقیه هیچ فرقی نداره.
    نوروز پیروز

Junior Member

آقاى simon عزيز ميتونم يك سوال ازتون بپرسم؟

راستش من ميخوام اواخر سال ٢٠١٤ آزمون تافل بدم نمره ٨٥ ميخوام زبان هم ميخونم كلاس هم ميرم از بعضى دوستان هم كمك گرفتم ولى باز هم گيج هستم ، من الان كلاس زبان كتاب top notch 1 رو دارم ميخونم فقط ميخواستم اگه ممكنه يه راهنمايى بكنيد من رو كه خودم چطورى جلوتر بخونم چه كتابهايى رو از همين الان شروع كنم به خوندن كه به كارم بياد و تو يادگيرى زبان بهتر كمكم كنه واقعا ممنون ميشم كمك كنيد.
    ویرایش توسط shervin_1 : April 4th, 2014 در ساعت 05:19 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)