صفحه 3 از 29 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 281

موضوع: قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

پیش فرض پاسخ : کی باید اقدام به ثبت نام در آزمون iBT بکنم در صورتی که بخوام تاریخ X امتحان ب

من ميخوام برا 8 آبان ثبت نام كنم. ولي الان سازمان سنجش ووچر نمي فروشه! بايد چي كار كرد؟

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

Question قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

سلام.
    من مي خوام واسه fall 2013 اپلاي كنم. يعني بايد تا پاييز 91 مدرك زبانم داشته باشم. زبانم ضعيفه. مي خوام واسه آمريكا اپلاي كنم. برنامه اي كه من دارم اينه كه تا اسفند 90 دفاع كنم و مقاله هامو بدم و از اول فروردين 91 شروع كنم و تا آخر تير ماه 91 تافل بگيرم و تا مهرماه 91 هم جي آر اي. برنامه ام اينه كه الان فول تايم روي پروژه و مقاله كار كنم و تا آخر امسال اصلا به زبان فكر نكنم. وقتي از اول 91 شروع به خوندن زبان كردم، فثقط زبان بخونم و ديگه مقاله هامو داده باشم. با دو تا از بچه ه مشورت كردم هر كدوم نظر متفاوتي داد.
    اولي گفت كه بهتره الان زبان را شروع كني و همه را با هم ببري جلو. چون ممكنه بعد از اسفند باز هم ايده براي مقاله كردن به ذهنت برسه و اگر بخواي فقط زبان بخوني نتوني مقاله كني. از طرفي بهتره زبان را هم يكباره نخوني چون خسته ميشي.
    دومي گفت كه بهتره مقاله ها و پروژه ات را تموم كني و بعد دنبال زبان باشي و همين برنامه ام را تاييد كرد. اين دومي گفت كه وقتي هر دو را داري با هم ميبري جلو، نميتوني خوب تمركز كني و همش از ين به اون فكرت مي پره.

حالا نمي دونم چي كار كنم. دوستان ممنون ميشم كمكم كنيد. كدوم راه بهتره؟

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض پاسخ : از كي شروع به خواندن زبان كنم؟

درود بر شما

خودتون فرمودید که زبانتون ضعیفه. پس نباید انتظار داشت که با 6 ماه روزی 5 ساعت بتونید مثلا آیلتس 7 بگیرید و یا نمره تافل قابل قبول! هر چند که بیش از یک سوم آنچه که تو این 6 ماه یاد می گیرید حتما یادتون می ره.
    اینی که من می گم وسه یه آدم با هوش معمولیه ........... شاید شما جزء استثنائات باشید.

یادگیری لغات جی آر ای هم که خودش یه داستان مفصله جدای از ریاضیش ( شما رشتتون رو نگفتید شاید ریاضیش براتون آسون باشه) اما به حق کلمات کم کاربرد و بسیار زیادی هستند که اصلا ربطی به آیلتس و تافل نداره. یعنی شما آیلتس و تافل رو عالی بدید تو جی آر ای شاید نتونید یک پنجم تست های لغتش رو بزنید.

پس می بینید که واسه زبان باید وقت زیادی بزارید. پس از هر وقت شروع کنی دیره.

موفق باشید

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

همون دوست اولي ام گفته بود كه مي توني با روزي ساعت درس خوندن در طي 4 ماه تافل 85 بياري. نمي دونم براي دانشگاه هاي آمريكا كافيه؟ جي آر اي را نمي دونم با روزي چند ساعت خوندن ميشه به حداقل مورد قبول رسوند؟ رشته ام آي تي است ديگه. علم و صنعت مي خونم.
    مرسي

به نظر من شما می تونین خوندن زبان رو هم شروع کنین به صورت آهسته . پایان نامه و مقاله نوشتن کار خیلی سختی هست ولی غیر ممکن نیست که نتونین همزمان باهاش زبان هم بخونین. اگر از الان کم کم شروع کنین به نظر من بهتره تا اینکه بزارین کلا بعد از پایان نامه. اون موقع ممکنه اونقدر خسته باشین که نتونین روزی چندین ساعت وقت بزارین روش. به این نکته توجه کنین که زبانتون قوی نیست(به گفته
    خودتون) الان فرصت خوبی هست که خودتون رو به سطح متوسط برسونید بعد از اون موقع جدی روش کار کنید. می تونین این کار رو برای مدتی انجام بدین بعد اگر دیدین که ممکن نیست براتون تمرکز رو بزارین رو پایان نامه فقط.

پیش فرض پاسخ : چه زمانی باید در آزمون تافل شرکت کنیم؟

با سلام.
    سئوال من اینه که من مثلا میخوام اوایل آذرماه تافل (ibt) بدم. حالا میخوام بدونم اگر خدای نخواسته نمره مورد نظر کسب نشد، کسی تجربه ای داره که مجددا بعد از اعلام نتیجه اگه بخوام بلافاصله امتحان دیگه ای -با فاصله دو هفته تا حداکثر یکماه - ثبت نام کنم آیا جا برای ثبت نام هست؟ (با توجه به اینکه میگن اون موقع جزو شلوغترین مواقع ساله)

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    با سلام.
    سئوال من اینه که من مثلا میخوام اوایل آذرماه تافل (ibt) بدم. حالا میخوام بدونم اگر خدای نخواسته نمره مورد نظر کسب نشد، کسی تجربه ای داره که مجددا بعد از اعلام نتیجه اگه بخوام بلافاصله امتحان دیگه ای -با فاصله دو هفته تا حداکثر یکماه - ثبت نام کنم آیا جا برای ثبت نام هست؟ (با توجه به اینکه میگن اون موقع جزو شلوغترین مواقع ساله)
    فکر می کنم دانشگاه هایی مثله ارومیه و زنجان و شیراز جا داشته باشن. اصولا تهران و اصفهان پر می شن. امیدوارم نمره ات خوب شه. البته من تحربه ندارم ولی فکر می کنم خصوصا زنحان حا داشته باشه چون تاریخ هاش زیادند.

Junior Member

سلام
    سوال من اینه که آیا با نمره ی موقت تافل میشه apply کرد یا لازمه نمره ی رسمی قبل از Deadlineبه دانشگاه ابلاغ بشه؟

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط nateghi نمایش پست ها
    سلام
    سوال من اینه که آیا با نمره ی موقت تافل میشه apply کرد یا لازمه نمره ی رسمی قبل از Deadlineبه دانشگاه ابلاغ بشه؟
    بستگی به دانشگاه ها داره. بعضی ها قبول می کنن. من بیشتر دیدم که قبول می کنن، چون مهم این که شما امتحان و دادی. ولی برای اطمینان بیشتر با خود دانشگاه هماهنگ کنید

سلام دوستان من هم تقریبا شرایطم شبیه دوستمون ولی من امتحان تعیین سطح آریان پور رو دادم چند روز پیش گفتن باید از سطح P1 شروع کنی و بعد از چهار ترم 1.5 ماهه بری کلاس تافل. می خواستم بدونم با این وضعیت می تونم تا آخر تابستان 91 امتحان تافل بدم ؟؟؟ مرسی از راهنماییتون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)