صفحه 4 از 29 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 281

موضوع: قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

پیش فرض پاسخ : از كي شروع به خواندن زبان كنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi2011 نمایش پست ها
    سلام دوستان من هم تقریبا شرایطم شبیه دوستمون ولی من امتحان تعیین سطح آریان پور رو دادم چند روز پیش گفتن باید از سطح P1 شروع کنی و بعد از چهار ترم 1.5 ماهه بری کلاس تافل. می خواستم بدونم با این وضعیت می تونم تا آخر تابستان 91 امتحان تافل بدم ؟؟؟ مرسی از راهنماییتون.
    الان یکسال وقت دارین. اگر خوب بخونید(حتی بالاتر از سطح کلاس) می تونین.کاملا بستگی به تلاش خودتون داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mi.ost نمایش پست ها
    الان یکسال وقت دارین. اگر خوب بخونید(حتی بالاتر از سطح کلاس) می تونین.کاملا بستگی به تلاش خودتون داره.
    ممنون دوست من اگر امکانش هست یک برنامه خلاصه از نحوه شروع و همچنین منابع کتابها و ... که باید استفاده کنم راهنماییم کنید برا وقتهایی که بیهوده تلف می شوند و ... ممنون میشم چون خیلی به کمک احتیاج دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi2011 نمایش پست ها
    ممنون دوست من اگر امکانش هست یک برنامه خلاصه از نحوه شروع و همچنین منابع کتابها و ... که باید استفاده کنم راهنماییم کنید برا وقتهایی که بیهوده تلف می شوند و ... ممنون میشم چون خیلی به کمک احتیاج دارم.
    بهترین برنامه رو خودتون می تونین تنظیم کنید، با توجه به وقت های آزادتون ، این که وقت تلف نکنین هم که کاملا دست خودتون هست. زمان هایی که حوصله خوندن ندارین می تونین فیلم انگلیسی نگاه کنین یا cd گوش بدین برای تقویت listening ، مجله های انگلیسی بخونین. خلاصه کلا زبان رو بخشی از زندگی قرار بدین. من یک بار امتحان دادم و زیاد نخونده بودم. فقط کتاب longman رو خوندم یک کم.(البته زبانم خوب هست) بچه ها در مورد منابع کامل نوشتن تو سایت: http://www.applyabroad.org/forum/for...AA%DB%8C-TOEFL
    شما می تونین این اوایل با کلاس پیش برین. بعد اگر دیدن می تونین، برین سراغ کتاب های سطح بالاتر. (از معلمتون بپرسین در مورد کتاب ها)خیلی هم خودتون رو گیج نکنین. زبان فقط تمرین و تکراره.

Junior Member

هر چی زودتر بهتر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

Cool از الان براي زبان شروع كنم؟؟

سلام
    دانشجوي ترم اول رشته مهندسي برق هستم و علاقه مند به يادگيري زبان. براي دروس دانشگاهي منابع انگليسي رو گرفتم و دارم ميخونم و سوادم در حد زبان دبيرستان و يك ترم Elementry. حالا سوالم اينه كه به نظر شما از حالا براي IELTS يا TOEFL اقدام كنم؟ 1-اگر آره براي كدومشون؟ 2-به چه صورتي بهتره؟ خودخوان پيش برم يا كلاس؟ (با توجه به هزينه بالاي كلاسها) خيلي ممنون از راهنماييتون چون هرچي توي انجمن جست و جو كردم به نتيجه اي نرسيدم و شخصي رو با شرايط مشابه خودم پيدا نكردم (همه بيخيال!!)

Member royalfalcon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : از الان براي زبان شروع كنم؟؟

سلام
    به نظر من الان به فکر تافل و آیلتس نباش، فقط به فکر تقویت زبانت باش. سعی کن کتاب های زبان اصلی بخونی، فیلم های زبان اصلی (با زیرنویس انگلیسی) ببینی. کلاس زبان هم می تونی بری، بستگی به این داره که خودت می خونی یا تنبلیت می شه. کلاس بالاخره آدم رو مجبور می کنه.
    اگه سطح زبانت عالی باشه 3، 4 ماه خوندن برای تافل یا آیلتس و ... برات کافیه تا نمره عالی بگیری. اما اگه از الان برای تافل یا آیلتس بخونی به جای تقویت زبانت مهارت های امتحان رو باید تو خودت تقویت کنی که باعث میشه به طور کاذب نمره خوبی بگیری، اما سطح زبانت بالا نمی ره.
    از الان نگران تافل و آیلتس نباش، خیلی مونده!
    "I have a dream"

نقل قول نوشته اصلی توسط royalfalcon نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من الان به فکر تافل و آیلتس نباش، فقط به فکر تقویت زبانت باش. سعی کن کتاب های زبان اصلی بخونی، فیلم های زبان اصلی (با زیرنویس انگلیسی) ببینی. کلاس زبان هم می تونی بری، بستگی به این داره که خودت می خونی یا تنبلیت می شه. کلاس بالاخره آدم رو مجبور می کنه.
    اگه سطح زبانت عالی باشه 3، 4 ماه خوندن برای تافل یا آیلتس و ... برات کافیه تا نمره عالی بگیری. اما اگه از الان برای تافل یا آیلتس بخونی به جای تقویت زبانت مهارت های امتحان رو باید تو خودت تقویت کنی که باعث میشه به طور کاذب نمره خوبی بگیری، اما سطح زبانت بالا نمی ره.
    از الان نگران تافل و آیلتس نباش، خیلی مونده!
    آقای رویال کاملن درست میگن. باید متوجه باشین که ما به "زبان یادگرفتن" داریم یه "آمادگی برای تافل یا آیلتس". اینها رو با هم قاطی نکنین. یادگیری زبان یه فرایند طولانی و عمقیه که باید به مرور زمان با همون روشهایی که آقای رویال گفتن زبانتون رو تقویت کنید...الان بیشتر تو این فکر باشید که با زبان حال کنین و ازش لذت ببرین تا بتونین عمقی و طبیعی یادش بگیرید. بعد هر موقع خواستید اپلای کنید دو تا سه ماه برای آشنایی با فرمت امتحان و چم خم امتحان (آیلتس یا تافل) کاملا کفایت می کنه. من با حدود دو هفته خوندن آیلتس 8 گرفتم. نکته اینجا بود که مسترم رو به انگلیسی خونده بودم...و قبلش هم از زمان دبیرستان تو کار فیلم بودم(!) از یکی دو سال اخیر به این طرف هم چون انگلیسیم خوب شده بود توی وب برای مطالعات شخصیم هم فقط انگلیسی می خوندم. متوجهید؟ باید زبانتون خوب باشه،دوره های آمادگی برای امتحان یه چیز فرعیه. الان اگه یکی از من بپرسه منو راهنمایی کن چطوری آیلتس 8 بگیرم واقعا جوابی ندارم بگم. هیچ متد خاصی یا تکنیک خاصی در کار نبود. اگه زبانت خوب باشه کافیه از همون کتابای سیاه و بنفش کمبریج چند تا تست سمپل رو بزنی و بری سر جلسه.کاری که من کردم. پس زیاد تو فکر "خوندن برای آیلتس یا تافل" نباش. برو تو دل انگلیسی و ازش لذت ببر چون خیلی وقت داری.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ElectricalENG نمایش پست ها
    سلام
    دانشجوي ترم اول رشته مهندسي برق هستم و علاقه مند به يادگيري زبان. براي دروس دانشگاهي منابع انگليسي رو گرفتم و دارم ميخونم و سوادم در حد زبان دبيرستان و يك ترم Elementry. حالا سوالم اينه كه به نظر شما از حالا براي IELTS يا TOEFL اقدام كنم؟ 1-اگر آره براي كدومشون؟ 2-به چه صورتي بهتره؟ خودخوان پيش برم يا كلاس؟ (با توجه به هزينه بالاي كلاسها) خيلي ممنون از راهنماييتون چون هرچي توي انجمن جست و جو كردم به نتيجه اي نرسيدم و شخصي رو با شرايط مشابه خودم پيدا نكردم (همه بيخيال!!)
    حرف دوستان تأیید میشه و من می خواهم این نکته را اضافه کنم که در بین ما یک احساسی هست که می خواهیم مثلا نمره بالای 100 تافل بگیریم و خرمان از پل بگذره! یعنی با این دید بیشتر زبان می خونیم یا حداقل این برای ما خیلی مهمه.
    ما شما ببینید زبان برای چی می خواهید بخونید؟ فرض کنید فردا با یک سفر چند ساعته می روید جایی که برای کوچکترین نیاز های روزمره نیاز کامل به انگلیسی دارید(وگرنه از گرسنگی تلف می شوید!)، برای پیشرفت تحصیلی نیاز به زبان دارید، برای یافتن کار نیاز به زبان دارید، برای ارتباطات اجتماعی و روزمره نیاز به زبان دارید و .....،
    اگر با این دید زبان بخونید می بینید که اصلا بی خیال نمره ielts و toefl، بلکه یک جوری زبان می خواهید بخونید که بتونید در آنچنان موقعیتی به بهترین شکل کار های خودتون را پیش ببرید از همه لحاظ.
    و خب از آنجا که آنچه toefl و ielts می سنجه سطح زبان یک فرد هست و به این منظور این تست ها طراحی شدند(نه برای سنجش هوش یا قدرت حافظه یا قدرت ادبی یا ...) پس شما اگر زبنتون خوب شده باشه به صورت طبیعی نمره خوبی خواهید گرفت همانطور که یک فرد native به راحتی می تونه نمره خوبی بگیره.
    راه های زیادی هست برای بهبود و یادگیری زبان انگلیسی و کلاس هم به نظر من تاثیر خوبی داره. اما کلا توصیه من اینه که سعی کنید از زبان فعالانه استفاده کنید یعنی فقط یک شنونده یا خواننده صرف نباشید بلکه بنویسید و صحبت کنید؛ این برخورد فعالانه خیلی خیلی تاثیر زیادی داره در اینکه شما مسلط بشوید.
    موفق باشید!
    ویرایش توسط sysco : October 18th, 2011 در ساعت 06:59 PM
    inactive account

پیش فرض پاسخ : چه زمانی باید در آزمون تافل شرکت کنیم؟

سلام من قراره ibt بدم. خودم اخر دیماه رو در نظر گرفتم.چون بعد از اون باید بار سفر رو ببندیم و اگه خدا بخواد از ایران خارج شیم. قبلا کتابای اینترچنجو خونده بودم. listeningم خوبه.لیسینینگای کمبریجو میتونم بفهمم.البته بعضی لغتاشو معنیشو نمیدونم. اسپیکینگم در حد سلام احوالپرسی و مسایل روزانه عالیه. تازه دارم essential words میخونم. الان درس 14هستم.وقت کلاس رفتن ندارم. هزینه کلاس خصوصیم زیاده. با این همه به نظر شما کار عاقلانه ایه که واسه اخر دی ثبت نام کنم؟ یا اینکه با این روالی که من پیش گرفتم قبول شدن کار سختیه؟ لطفا راهنماییم کنید. ممنون

این سوال بسیاری از دوستان هست و دانستن راه رو بسیار راحت تر می کند. در ابتدا باید بگویم که زمان خوبی شروع به اینکار می کنید. اگر قصد اقدام برای دانشگاههای آمریکا را دارید توصیه می کنم iBT TOEFL را به عنوان هدف انتخاب کنید. به دلیل وزن بیشتری که در رزومه شما ایجاد می کند. در ضمن کلاسهایی در تهران و در کانون زبان ایران برگزار می شود که من خودم استفاده کردم و صرفا جهت iBt طراحی شده بود و با توجه به اساتید بی نظیر کانون تاثیر خوبی روی نمره تافل من داشت.

برای مطالعه شخصی خود هم می توانید از منابع و کتب مختلف موجود استفاده کنید من شخصا longman, cabridge و barrons را پیشنهاد می کنمو وب سایتهای زیادی هم در این زمینه موجود است. مثل testden یا test-toefl.com .

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)