صفحه 9 از 29 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 281

موضوع: قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چه زمانی باید در آزمون تافل شرکت کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    سلام

آزمون تافل هر ماه برگزار میشه؟ هزینه اش چقدره و توی تهران کجا میشه امتحان داد؟
    من تافل اینترنتی رو به خاطر زود اومدن نتیجه هاش میخوام شرکت کنم
    سلام
    دوست عزیز لطف کنید ویکی رو بخونید متوجه همه سوالاتتون میشید
    موفق باشید
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

ApplyAbroad Senior Veteran
    nilo0far آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    سلام

آزمون تافل هر ماه برگزار میشه؟ هزینه اش چقدره و توی تهران کجا میشه امتحان داد؟
    من تافل اینترنتی رو به خاطر زود اومدن نتیجه هاش میخوام شرکت کنم
    سلام،
    بله، معمولا تو هر ماه چند نوبت برگزار می شه، ووچر سازمان سنجش برای ثبت نام که الان 412000 تومانه! بقیه رو نمی دونم فرقی داره یا نه. بخش TOEFL رو از ویکی بخونید اسم و آدرس سایت مراکز برگزارکننده رو اونجا می تونید پیدا کنید (وقتی هم که تو ETS پروفایل بسازید تو بخش مربوط به تاریخ امتحان وقتی تهران رو انتخاب کنید می تونید اسم این مرکز ها و آدرسشون رو هم ببینید) اگر هم سوالی درباره مراکز برگزار کننده آزمون داشتید می تونید اینجا مطرح کنید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط nilo0far : April 13th, 2012 در ساعت 02:42 PM
    تولستوی: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند ...

پیش فرض پاسخ : از كي شروع به خواندن زبان كنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmdrza87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم از شما کمک بگیرم تاتوی این تصمیمی که باید بگیرم کمکم کنید. من الان دانشجوی ارشد ترم آخر صنایع هستم. پایان نامم هنوز کاراش مونده، 6 واحد هم دارم!!! زبانم در سطح متوسط رو به بالا هس. برنامم اینه که واسه 2013 اپلای کنم،واسه همین از اردیبهشت، خوندن تافل و جی آر ای رو شروع کنم و بکوب بخونم، تا اینکه توی آبان مدارکم آماده باشه. بعد از اون هم کارای پایان نامم رو انجام بدم. به نظر شما این برنامه عملی هس؟؟
    دوست عزیز شما باید اول یکی از نرم افزارهای تافل رو کار کنید و یا یک آزمون آزمایشی شرکت کنید تا ببینید نمره چند میارید و با توجه به نمره ای که نیاز دارید برنامه ریزی کنید، ولی میشه بصورت موازی به هردوی این آزمون ها در این مدت آماده شد. به عنوان مثال منابع لغت 504،essential،1100 واسه هر دو کافیه.واسه گرفتن راهنمایی های بهتر و دقیق تر به تاپیک های تافل و جی.آر.ای سر بزنید.موفق باشید

به نظر من هر چه زود تر تافل رو بدید به نفع شماست ببینید اگر نمره ی تافلتون بد بشه خیلی دست و پای شما رو می بنده بنابراین تا اونجا که می تونید زود تافل رو بگیرید. دوستان من در دانشگاه شریف می گفتند که یکسال قبل از شروع فرآیند اپلای باید تافل و جی آر ای رو گرفت و اونجا معمولا این کار رو می کنند ( البته اونجا مُد شده که پنج ساله دوره ی کارشناسی رو تموم می کنند برای همین وقت زیادی برای زبان خوندن دارن ). نظر من اینه که اگر شما مثلا می خواهید برای پاییز 2013 اقدام کنید حداکثر تا قبل از پاییز 2012 تافل و جی آر ای رو شرکت کنید این جوری برنامه هاتون به هم نمی خوره و به ددلاین دانشگاه ها می رسید اگر مشکلی پیش بیاد می تونید با وقتی که در اختیار دارید اون رو حل کنید، زود تر از دیگران می تونید به اساتید ایمیل بزنید ( چون نمره ی زبان شما رو می خوان) و ....
    بگسل از خویش و به هر خار که خواهی پیوند /// که در این ره ز تو ناسازتری نیست تو را
    ================================================== ===

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

پیش فرض نحوه آماده سازی برای سطح بهتر زبان در بلند مدت

خیلی از بچه های این فروم زمان کمی برای امتحانات زبان ( TOEFL / IELTS / GRE ) دارند و سعی دارند سریع ترین راه را پیش ببرند.
    در ضمن نباید از بچه های کارشناسی که حداقل یه دو سالی وقت دارند هم تو فروم کم نیست.
    یکی از پیشنهاد های مهمی که من با خوندن فروم فهمیدم این بود که در این دوره زمانی که فرد زمان مناسبی داره بهتر است که سعی کنه پایه ای زبانش رو بهبود ببخشه.
    سوالم از اساتید این هست که چه شیوه ای رو پیش باید گرفت تا بهترین نتیجه رو فرد بگیره.

بهتره سوالم رو تخصصی تر بپرسم:

برای هر یک از مهارت های زیر چه پیشنهاد هایی دارید؟
    • writing
    • reading
    • structure and grammar
    • listening
    • speaking
    چطور یک نفر بتونه پایه خوبی داشته باشه تا متن خوبی رو در آزمون تافل یا GRE بنویسه؟
    چطور شخصی دایره لغات خوبی داشته باشه و هم چنین تسلط خوبی بر دایره واژگانش داشته باشه؟
    چطور شخصی بتونه structure های خوبی هم موقع حرف زدن و هم موقع نوشتن داشته باشه؟
    و . . .
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

پیش فرض پاسخ : کی باید اقدام به ثبت نام در آزمون iBT بکنم در صورتی که بخوام تاریخ X امتحان ب

سلام
    چه مدت قبل از هر آزمون تو یه تاریخ خاص، برای ثبت نام میشه اقدام کرد؟حداکثر و حداقل زمان بطور معمول چقدره؟

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کی باید اقدام به ثبت نام در آزمون iBT بکنم در صورتی که بخوام تاریخ X امتحان ب

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam4312 نمایش پست ها
    سلام
    چه مدت قبل از هر آزمون تو یه تاریخ خاص، برای ثبت نام میشه اقدام کرد؟حداکثر و حداقل زمان بطور معمول چقدره؟
    سلام
    خیلی دقیق نمیشه به این سوال جواب داد اما برای هر تاریخ ای تی اس حدود دو سه ماه قبل تاریخ ها رو باز میکنه و اصلا مشخص نیست که تاریخ اتمامش کی هست چون هر سنتری یه ظرفیتی داره وقتی ظرفیت پر شد اون تاریخ برای سنتر مورد نظر برداشته میشه ممکنه یه سنتر یه روزه ظرفیتش تموم بشه و یه سنتر تا نزدیک امتحان هم جا داشته باشه. مثلا سنتر دانشگاه صنعتی اصفهان جز سنترهایی هست که کمتر از یک هفته ظرفیتش پر میشه
    البته فکر میکنم تا سه روز کاری قبل از تاریخ امتحان هم میشه ثبت نام کرد که هزینش بیشتر
    موفق باشید
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    Florida International University

پیش فرض پاسخ : نحوه آماده سازی برای سطح بهتر زبان در بلند مدت

روش های جدید آموزشی... توصیه های زیر کاملا مفید هستند. می تونید امتحان کنید:

1) شرکت در یک کلاس زبان انگلیسی فقط جهت انگیزه داشتن. کلاس ها معمولا چیزی به آدم نمی دهند و اتفاق خاصی در کلاس ها نمی افتد. خود اساتید هم تاکید می کنند که 90 درصد یادگیری باید توسط خود دانش آموز انجام بشه و کلاس فقط سرنخ میده. بنابراین کلاس ها چه فایده ای دارند؟ یک فایده مهم. انگیزه. وقتی در جمع باشی انگیزه کافی برای ادامه دادن داری. تنهایی خیلی سخته که زبان رو یادبگیری.

2) فلش کارت ها.

تمام شد. شما بعد از حداکثر 1 سال زبان رو به خوبی صحبت می کنید و می فهمید.

فلش کارت ها از شیوه های جدید آموزشی هستند. چرا فلش کارت ها مفید هستند؟ فلش کارت ها یک راه میانبر برای یادگیری هستند. بیاد بیاورید که در دوران مدرسه یا دانشگاه یا حتی زمانی که یک کتاب انگلیسی جهت یادگیری تهیه می کنید، این کتابها چیزی جز مقدار زیادی مطالب انگلیسی خام نیستند. به این معنی که شما ابتدا باید معنی درست کلمات - اصطلاحات و جملات را از دیکشنری استخراج کنید و کمتر دانشجویی وجود داره که اونقدر حال داشته باشه که تلفظ صحیح رو هم از دیکشنری استخراج کنه. بعد از همه این تلاش ها تازه نوبیت یادگیری میرسه.

خوب - میبینید که یک اتلاف انرژی فوق العاده در روش سنتی وجود داره. ولی یک فلش کارت فقط آماده هست که شما مطالب رو یاد بگیرید.

محتوای فلش کارت:

1) لغات جدید
    2) تلفظ لغت مطابق علائم دیکشنری
    3) معنی لغت و مترادف ها به انگلیسی
    4) معنی صحیح لغت به فارسی
    5) سه مثال انگلیسی کاربردی از هر لغت به همراه معنی دقیق فارسی

برای تقویت listening هم از سی دی های صوتی به همراه کتاب های اونها استفاده کنید.

فلش کارت ها را فراموش نکنید. راه میانبر و با بازدهی بالا برای یادگیری زبان. هر روز 2 عدد فلش کارت. در طول 50 روز یعنی تقریبا دو ماه و برابر با طول دوره آموزشی می تونید این مجموعه رو تمام کنید

Member
    رشته و دانشگاه

یک روشی كه كارايي زيادي براي يادگيري زبان انگليسي و هم چنين زبان محاوره اي و slang مي تونه داشته باشه ديدن فيلم ها به زبان اصليه ، حتي اگه اين فيلم ها با زير نويس فارسي باشه براي افرادي كه در حد elementary هستند كارايي بيشتري داره ، اينكه با كلمات و تلفظ صحيح لغات اشنايي كامل ندارن اين راه مي تونه خيلي مفيد واقع بشه

راه ديگه هم كه باعث مي شه با اصطلاحات و idioms مطبوعات و خبري اشنايي داشته باشيم ، اخبار شبكه ي سحر شبكه ي 4 كمك زيادي تو اين راهه و تاثير زيادي داره...

Member
    رشته و دانشگاه

خلاصه اگه تنبلی رو کنار بزاریم و یکم پشتکار داشته باشیم خیلی راحت میشه انگلیسی رو یاد گرفت!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)