صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: شرایط فرهنگی برای ما ایرانی ها، در دانشگاه های خارج چطور است ؟

Junior Member amir-11 آواتار ها

پیش فرض شرایط فرهنگی برای ما ایرانی ها، در دانشگاه های خارج چطور است ؟

سلام به همه

واقعیت اینه که جای یک عنوان کلی با نام شرایط فرهنگی در دانشگاه های خارج کشور در این سایت خالی هست.
    به عنوان نمونه، یک جوان شیعه که دین و مذهب رو دوست داره . نماز رو دوست داره و به قیامت اعتقاد داره .
    نمی دونه که با رفتن به خارج برای تحصیل در چه شرایطی قرار می گیره .
    آیا اساتید خارجی با مذهب مشکلی ندارند؟
    این سوال و سوالهای زیاد دیگه چه پاسخی دارند.

ممنون میشم راهنمایی کنید .( البته منظور خودم نیستم . من همچین پسر مومنی نیستم . )
    ویرایش توسط amir-11 : September 13th, 2010 در ساعت 04:28 PM

Junior Member gourouhban آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civl

پیش فرض پاسخ : شرایط فرهنگی برای ما ایرانی ها، در دانشگاه های خارج چطور است ؟

شما مطمئن باش که در جهان غرب و امریکای جهانخوار و کلا امپریالیسم و استکبار جهانی دین شما یک مساله شخصی است و هیچ کسی نمیاد کلت بزاره روی پیشونی شما و بگه یالا بیا سنی شو یا بیا مسیحی شو یا تو رو خدا بیا گوشت خوک بخور...مهم مفید بودن شما برای جامعشون هست.درست برخلاف اینجا که همه چیز رو با ترازوی دین می سنجند.درسته در برخی موارد تندروی هایی صورت می گیره و به مسلمان آنچنان با دید خوبی نگریسته نمی شه که البته اونهم به خاطر تندروی های برخی طرفداران شاخه های اسلام عزیز ایجاد شده ولی در کل مطمئن باشید در خارج اگر شما واسه کسی دردسر درست نکنید کسی با شما کاری نداره و تا دلتون بخواد در ملحد ترین و کافر ترین کشور های دنیا مسجد و گوشت حلال موجوده...
    پس نگران چیزی نباش و مطمئن باش کسی با توحید و معاد و نبوت شما کاری ندارد.(البته شمای نوعی رو عرض می کنم)

ApplyAbroad Champion

جای این بحث‌ها در فروم خالیه به دلیل این که همیشه این ‌بحث‌ها به مباحثی تبدیل شده که ارتباطی با اهداف این فروم نداره. من فعلا تاپیک رو قفل نمی‌کنم، اما اگر تاپیک به زودی قفل شد نگید که مدیریت زیادی سخت‌گیری می‌کنه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

سلام! به نظر کاملاً برعکس شماس دوست من! احساسی که من دارم اینه که درحال حاضر ایران همه چیز داره الا اسلام... شما تو خیابونا نشونه ای از اسلام می بینید؟ تو ادارات؟ تو دانشگاه ها؟ والا من که نمی بینم! پس همون بهتر شما جایی زندگی کنی که مردمش دروغ کمتر می گن... نگاه به ناموست نمی کنن... آرایش غلیظ نمی کنن و به کارشون متعهدن... موقع کار واقعاً کار می کنن، موقع درس واقعاً درس و موقع تفریحم واقعاً تفریح... بقول مامان بزرگم ما آش نخورده و دهن سوخته ایم...من همین الان بهت قول می دم و امضا می کنم که هرجای دنیا که بری هیچ کاری به دین و اعتقادت ندارن...
    موفق باشید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    یه چیزو یادم رفت بگم!
    شما میگی مشکل ما فرهنگیه: مگه من غیر این حرفو زدم؟ منم کاملا قبول دارم. ولی حرفم سر اینه که اگر این سیستم موجود در اروپا هم پیاده میشد همین نتیجه ای رو داشت که الان در ایران میبینیم: قانون گریزی
    این بحث مفصل تر از این حرفاس که بیایم بگیم مشکل از همه مردمه و تمام. خوب! قبول. حالا باید چه کنیم؟ نباید ریشه ها رو شناسایی کنیم؟
    شما میگی فرهنگمون پایینه. خوب چه کنیم؟ بایدبگیم ما که داریم از ایران میریم، پس دیگه به ما ربطی نداره؟
    من کی اینو گفتم؟! اگر قرار بود بگیم که به ما ربطی نداره پس من اینجا چرا باید بشینم هی با هم بحث کنیم؟ این دیالوگی که بین من و شماست الان ناشی از احساس مسئولیت ماست. غیر از اینه؟! گفتی ناراحت نمیشی. آفرین. همین درسته. این نشون میده ما میدونیم چجوری به نظرات همدیگه و انتقاد هایی که میشه گوش کنیم و ناراحت نشیم! اصلا دلیلی برای ناراحت شدن نیست تا زمانی که همه احترام همدیگه رو داشته باشیم و حریم ها حفظ بشه..

من کاملا این حرفت رو قبول دارم که میگی ضمانت اجرایی مهمه. در تایید حرفت میتونم بگم مثلا اگر آمریکایی ها یا اروپایی ها که ادعای فرهنگشون میشه ( البته به جا ) توی محیطی مثل ایران و بدون نظارت درست قرار بگیرن بعد یه مدت از خود ما بدتر میشن.. اینا هم کاملا زور بالا سرشونه // فرقی نمیکنه چه تو بحث ازدواج و ... قوانینی دارن و ترجیح میدن از این قوانین تخطی نکنن تا به عواقب سختش دچار نشن! تا اینجاش رو من قبول دارم. اما با اون بخش از صحبتت که میگی ( اگه هر کسی درست سر جای خودش قرار میگرفت و وظیفه خودش رو میدونست الان وضعیت این نبود ) تا حدی موافق نیستم!

در اینکه تو ایران عمدتا هیچ کس سر جاش نیست که تردیدی نداریم! همون داستان معروف کارهای بزرگ و آدم های کوچک. و این کاملا انعکاس جامعه فعلی ایرانه تو یک سطح بالاتر. شما همین اختلاس رو مثال زدی! همه خبر رو می شنون و اکثرا بعد یک هفته یادشون میره. چون اصلا مهم نیست.. میدونی چرا؟ چون خودشون دستشون برسه جای 3000 میلیارد 5000 تا میدزدن! ( خوب میدونیم هنوز هم آدم سالم پیدا میشه و اونا همونایی ان که هیچ وقت صداشون به جایی نمیرسه و زود فراموش میشن! حافظه تاریخی دو سال گذشته رو مرور کنی بهتر متوجه حرفم میشی!!! ) ایرانی های ملت فراموشکاری هستن!

حالا راه حل بنده حقیر: عوض کردن شرایط فعلی میسر نیست مگر با یک اراده همگانی. واقعا تک تک مردم باید بخوان و از خودشون شروع کنن. و بقیه رو هم با خودشون همراه کنن. جامعه ایران شدیدا این پتانسیل رو داره و داره به این سمت حرکت میکنه.. یه جورایی یه انقلاب فرهنگی داره شکل میگیره.. خیلی آروم و بی سر و صدا اما داره پیش میره.. همین گسترش وسایل ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی خیلی موثر بوده به نظر من. ارتباط با دنیای خارج برای کسی که تو ایرانه هر چند مشکلاتی داره هنوز اما به مراتب آسون تر از گذشته نه چندان دوره..

امیدوارم با توضیحاتی که دادم تونسته باشم نظرم رو شفاف تر و با بیان بهتر ارائه بدم.

پیروز باشید
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها

من کی اینو گفتم؟! اگر قرار بود بگیم که به ما ربطی نداره پس من اینجا چرا باید بشینم هی با هم بحث کنیم؟ این دیالوگی که بین من و شماست الان ناشی از احساس مسئولیت ماست. غیر از اینه؟! گفتی ناراحت نمیشی. آفرین. همین درسته. این نشون میده ما میدونیم چجوری به نظرات همدیگه و انتقاد هایی که میشه گوش کنیم و ناراحت نشیم! اصلا دلیلی برای ناراحت شدن نیست تا زمانی که همه احترام همدیگه رو داشته باشیم و حریم ها حفظ بشه..

من کاملا این حرفت رو قبول دارم که میگی ضمانت اجرایی مهمه. در تایید حرفت میتونم بگم مثلا اگر آمریکایی ها یا اروپایی ها که ادعای فرهنگشون میشه ( البته به جا ) توی محیطی مثل ایران و بدون نظارت درست قرار بگیرن بعد یه مدت از خود ما بدتر میشن.. اینا هم کاملا زور بالا سرشونه // فرقی نمیکنه چه تو بحث ازدواج و ... قوانینی دارن و ترجیح میدن از این قوانین تخطی نکنن تا به عواقب سختش دچار نشن! تا اینجاش رو من قبول دارم. اما با اون بخش از صحبتت که میگی ( اگه هر کسی درست سر جای خودش قرار میگرفت و وظیفه خودش رو میدونست الان وضعیت این نبود ) تا حدی موافق نیستم!

در اینکه تو ایران عمدتا هیچ کس سر جاش نیست که تردیدی نداریم! همون داستان معروف کارهای بزرگ و آدم های کوچک. و این کاملا انعکاس جامعه فعلی ایرانه تو یک سطح بالاتر. شما همین اختلاس رو مثال زدی! همه خبر رو می شنون و اکثرا بعد یک هفته یادشون میره. چون اصلا مهم نیست.. میدونی چرا؟ چون خودشون دستشون برسه جای 3000 میلیارد 5000 تا میدزدن! ( خوب میدونیم هنوز هم آدم سالم پیدا میشه و اونا همونایی ان که هیچ وقت صداشون به جایی نمیرسه و زود فراموش میشن! حافظه تاریخی دو سال گذشته رو مرور کنی بهتر متوجه حرفم میشی!!! ) ایرانی های ملت فراموشکاری هستن!

حالا راه حل بنده حقیر: عوض کردن شرایط فعلی میسر نیست مگر با یک اراده همگانی. واقعا تک تک مردم باید بخوان و از خودشون شروع کنن. و بقیه رو هم با خودشون همراه کنن. جامعه ایران شدیدا این پتانسیل رو داره و داره به این سمت حرکت میکنه.. یه جورایی یه انقلاب فرهنگی داره شکل میگیره.. خیلی آروم و بی سر و صدا اما داره پیش میره.. همین گسترش وسایل ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی خیلی موثر بوده به نظر من. ارتباط با دنیای خارج برای کسی که تو ایرانه هر چند مشکلاتی داره هنوز اما به مراتب آسون تر از گذشته نه چندان دوره..

امیدوارم با توضیحاتی که دادم تونسته باشم نظرم رو شفاف تر و با بیان بهتر ارائه بدم.

پیروز باشید
    بسیار جالب بود دوست من و خیلی خوشحالم که خیلی زود حرف همو فهمیدیم. اتفاقا این بحثی بود که حدود 3 سال پیش توی دانشگاه میکردیم و خیلی هم داغ بود اون موقع! بعضی بچه ها میگفتن که صرفا باید از خودمون شروع کنیم و بعد از چند نسل همه چیز درست میشه.
    ولی من نظرم چیز دیگه ای بود: من کاملا با این حرف موافقم که ابتدا باید خودمونو درست کنیم. ولی! ولی این شرط لازمه و نه کافی! حالا یعنی چی این حرفم:
    شرط لازم اینه که ما ابتدا خود سازی کنیم، یه سری تعاریف رو توی خودمون جا بندازیم و بعدش به فرزندانمون منتقل کنیم و به همین صورت نسل به نسل درست خواهد شد.
    ولی شرط کافی چیه؟ من باید یه بحثیو قبلش بگم: ما و فرزندانمون صرفا توی محیط بسته خونواده زندگی نمی کنیم. ما داریم تو یه سیستم زندگی میکنیم. توی جامعه ای که با یه سیستم داره اداره میشه. بچه مدرسه میره، بزرگتر میشه میره دانشگاه و بعد وارد اداره های مختلف میشه و خیلی چیز ها رو میبینه. به نظر شما چنین آدمی دوباره به همون فرهنگ غالب سیستم بر نمی گرده؟ یاد اون آهنگ متالیکا افتادم که میگه:
    What I've felt
    What I've known
    Never shined through in what I've shown
    ببینید منظور من از درست قرار گرفتن آدم ها در جای خودشون چیه؟ یعنی یک آقایی مسولیتی داره در این مملکت، باید متوجه مسولیتش، رفتارش و کوچکترین کارهاش باشه. چرا؟ چون کوچکترین کار اون بازخورد بزرگی در جامعه خواهد داشت. خیلی خوب زیاد سرتونو درد نمیارم.
    منظور از شرط کافی: مهیا بودن سیستم برای اجرای فرهنگ قانون مداری
    خوب حالا اگه شرط لازم و کافی با هم اجرا بشه، اون موقع با نتیجه ای درست خواهیم رسید. وگرنه به نظرمن تنها اجرا کردن شرط لازم، باعث میشه تو یه دور باطل بیفتیم و حتی مثل خود من دچار تضاد شخصیتی بشیم!! پس تلاش فرهنگی از درون خانواده ها(شرط لازم)+ اصلاح سیستم(شرط کافی)= رسیدن به یک جامعه قانون مدار. حرف من اینه!
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

به نظر من درسته کسی با مذهب و دین این جوری چیزی های کسی کار نداره، اما مسائلی پیش خواهد اومد که می تونه مهم باشه. مثلا:
    ۱- اگر استادمون ما رو به مهمونی دعوت کرد و ما رفتیم و گوشت خوک و یا نوشیدنیهای الکلی وجود داشت و نه چیز دیگه چی باید کرد؟ خیلی زشت میشه اگر ما رفتار نامناسبی از خودمون نشون بدیم.
    ۲- اگر در مهمانی ورودی های جدید شرکت کردیم و باز نوشیدنی های الکلی وجود داشت چی؟ (میشه ما بریم یک گوشه وایسیم و نگاه کنیم؟)
    ۳- معمولا دانشجویان جدید یک دوره یا برنامه روزهای اول با هم میرن بیرون برای آشنایی و دیدن شهر، ممکنه بعدش برن کلوپ شبانه با بار، خوب اون موقع چی؟
    ۴- و خیلی شرایط دیگه که ممکنه پیش بیاد.
    بنظرم بهتر روی این مسائل بحث بشه تا موضوعات دیگه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط moyamos نمایش پست ها
    به نظر من درسته کسی با مذهب و دین این جوری چیزی های کسی کار نداره، اما مسائلی پیش خواهد اومد که می تونه مهم باشه. مثلا:
    ۱- اگر استادمون ما رو به مهمونی دعوت کرد و ما رفتیم و گوشت خوک و یا نوشیدنیهای الکلی وجود داشت و نه چیز دیگه چی باید کرد؟ خیلی زشت میشه اگر ما رفتار نامناسبی از خودمون نشون بدیم.
    ۲- اگر در مهمانی ورودی های جدید شرکت کردیم و باز نوشیدنی های الکلی وجود داشت چی؟ (میشه ما بریم یک گوشه وایسیم و نگاه کنیم؟)
    ۳- معمولا دانشجویان جدید یک دوره یا برنامه روزهای اول با هم میرن بیرون برای آشنایی و دیدن شهر، ممکنه بعدش برن کلوپ شبانه با بار، خوب اون موقع چی؟
    ۴- و خیلی شرایط دیگه که ممکنه پیش بیاد.
    بنظرم بهتر روی این مسائل بحث بشه تا موضوعات دیگه.
    خوب بهیچوجه ایرادی نداره شما میتونی بگی الکل مصرف نمی کنی و یا گوشت حلال میخوری.. کسی با اعتقاد دیگری کاری نداره..
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    خوب بهیچوجه ایرادی نداره شما میتونی بگی الکل مصرف نمی کنی و یا گوشت حلال میخوری.. کسی با اعتقاد دیگری کاری نداره..
    امیدوارم به همین راحتی که شما می گید باشه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط moyamos نمایش پست ها
    امیدوارم به همین راحتی که شما می گید باشه.
    آره همینه.. شما هر جوری دوست داری زندگی میکنی. داری از ایران میری بیرون واسه همین آزادی دیگه.. مگر غیر از اینه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)