صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 163

موضوع: آشنایی اعضای رشته های علوم پزشکی، زیست شناسی و سایر رشته های تجربی با یکدیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی اعضای رشته های علوم پزشکی، زیست شناسی و سایر رشته های تجربی با یکدیگر

سلام
    من تازه امسال کنکور دادم و با توجه به اینکه امکان قبولی در رشته های دکتری عمومی و سایر رشته های مربوط به رشته تجربی رو دارم میخواستم من رو راهنمایی کنید که چه رشته ای رو انتخاب کنم که شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل در دانشگاههای آمریکا ویا کانادا داشته باشه
    اینطور که متوجه شدم رشته های پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی ازین نظر مناسب نیستند
    آیا این برداشت درسته؟
    پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : آشنایی اعضای رشته های علوم پزشکی، زیست شناسی و سایر رشته های تجربی با یکدیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط hobbit نمایش پست ها
    سلام
    من تازه امسال کنکور دادم و با توجه به اینکه امکان قبولی در رشته های دکتری عمومی و سایر رشته های مربوط به رشته تجربی رو دارم میخواستم من رو راهنمایی کنید که چه رشته ای رو انتخاب کنم که شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل در دانشگاههای آمریکا ویا کانادا داشته باشه
    اینطور که متوجه شدم رشته های پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی ازین نظر مناسب نیستند
    آیا این برداشت درسته؟
    پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم
    اگر میخوای برای ادمه پزشکی بری خارج اشتباه منو نکن که بعد مجبور بشی اون همه زحمت پشت کنکور و درس و قبولی رو دور بریزی و بعد از اینکه بری دانشگاه تازه بفهمی برای پزشکی چه مکااتی هست!
    به نظر من هدف بلند مدت خودتو تعیین کن مثلا اینکه میخوای تخصص کجا بخونی؟ اصلا میخوای تخصص بخونی؟یا بری علوم زیستی و علوم پایه پزشکی؟ اینا خیلی مهم هستن. پزشکی از همون اول خارج خوندنش اگر! البته قصد دارید برای ادامش برید آمریکا و کانادا و کلا کشورهای درست و حسابی همون از اول خارج خوندن بهتره اما اگر قصد ایران موندن و برگشتن دارید همین ایران بهترین جاست.
    اینکه این رشته ها مناسب نیستند درست نیست! روندشون سخته و طبیعتا کار سخت زحمت زیاد داره. من نمیدونم شما رتبتون چند میشه اما آیا قبولی توی پزشکی توی داخل راحته؟ مسلما خیر! بحث اینه که کسانی که داخل این رشته ها رو خوندن به سبب محدودیتهای تحریمی و .... امکان استفاده از خیلی برنامه ها و امکانات و امتحانات رو نداشتد و خیلی از پیش نیازهایی که باید در زمان پزشکی عمومی کسب میکردند عملا به بعد از دوره طرح و .... موکول شده و طبیعتا چندین سال عقبل افتادن به دنبال داره. بحث دوم هم دور شدن از جو درسی بعد از کنکوره که گریبان گیر تقریبا همه ما! شده و یکی دو ترم اول به بهانه خستگی کنکور خبری درس نبوده ((: باید اینا رو توجه کنی بهشون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    اگر میخوای برای ادمه پزشکی بری خارج اشتباه منو نکن که بعد مجبور بشی اون همه زحمت پشت کنکور و درس و قبولی رو دور بریزی و بعد از اینکه بری دانشگاه تازه بفهمی برای پزشکی چه مکااتی هست!
    به نظر من هدف بلند مدت خودتو تعیین کن مثلا اینکه میخوای تخصص کجا بخونی؟ اصلا میخوای تخصص بخونی؟یا بری علوم زیستی و علوم پایه پزشکی؟ اینا خیلی مهم هستن. پزشکی از همون اول خارج خوندنش اگر! البته قصد دارید برای ادامش برید آمریکا و کانادا و کلا کشورهای درست و حسابی همون از اول خارج خوندن بهتره اما اگر قصد ایران موندن و برگشتن دارید همین ایران بهترین جاست.
    اینکه این رشته ها مناسب نیستند درست نیست! روندشون سخته و طبیعتا کار سخت زحمت زیاد داره. من نمیدونم شما رتبتون چند میشه اما آیا قبولی توی پزشکی توی داخل راحته؟ مسلما خیر! بحث اینه که کسانی که داخل این رشته ها رو خوندن به سبب محدودیتهای تحریمی و .... امکان استفاده از خیلی برنامه ها و امکانات و امتحانات رو نداشتد و خیلی از پیش نیازهایی که باید در زمان پزشکی عمومی کسب میکردند عملا به بعد از دوره طرح و .... موکول شده و طبیعتا چندین سال عقبل افتادن به دنبال داره. بحث دوم هم دور شدن از جو درسی بعد از کنکوره که گریبان گیر تقریبا همه ما! شده و یکی دو ترم اول به بهانه خستگی کنکور خبری درس نبوده ((: باید اینا رو توجه کنی بهشون.
    سلام
    از پاسخ جامع تون ممنونم
    سوال اصلی من اینه که بین پزشکی / دندان پزشکی و داروسازی کدوم رو انتخاب کنم؟
    البته با توجه به روند طولانی تر پزشکی ترجیح خودم داروسازی یا دندان پزشکی هست و پزشکی رو از لیستم حذف کردم ولی با توجه به اطلاعاتی که جمع کردم شانس خیلی کمی هست برای گرفتن addmision و fund
    در این رشته ها نسبت به رشته های مهندسی
    من علاقه دارم به تحصیل تو یکی از این دو رشته ولی میترسم به هدفم که ادامه تحصیل در یک دانشگاه با رنک بالا هست نرسم. هدف اصلیم هم گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاههای کانادا هست و میخوام از همین الان با اطلاعات کامل براش برنامه ریزی کنم.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

سلام
    از پاسخ جامع تون ممنونم
    البته با توجه به روند طولانی تر پزشکی ترجیح خودم داروسازی یا دندان پزشکی هست و پزشکی رو از لیستم حذف کردم ولی با توجه به اطلاعاتی که جمع کردم شانس خیلی کمی هست برای گرفتن addmision و fund
    من علاقه دارم به تحصیل تو یکی از این دو رشته ولی میترسم به هدفم که ادامه تحصیل در یک دانشگاه با رنک بالا هست نرسم. هدف اصلیم هم گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاههای کانادا هست و میخوام از همین الان با اطلاعات کامل براش برنامه ریزی کنم.
    دوست عزیز بهتون پیشنهاد میکنم اگه میخواین این رشته ها رو بیرون از ایران بخونین خیلی رویایی فکر نکنین و به فکر رنکینگ نباشین. معمولا بریا رشته های پزشکی هیچ فاندی وجود نداره و اگه میخواین به انگلیسی درس بخونین باید از جیب خرج کنین. نمیخوام ناامیدتون کنم ولی فکر کانادا رو واسه دوره عمومی نکنین. به نظر من یه کشور معمولی مثل چین دوره عمومی رو با هزینه پایین بگزرونین و بعد برای تخصص گزینه های زیادی خواهید داشت.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

سلام
    از پاسخ جامع تون ممنونم
    سلام دوست عزیز.
    والا اینا سه رشته متفاوت هستن بسته به علاقتون داره. من پزشکی رفتم چون دوست داشتم و واقعا با وصف اینکه میتونستم دندون هم انتخاب کنم توی همون تهران ولی نرفتم اصلا و ابدا هم پشیمان نیستم! چون دوست نداشتم. دارو هم علاقه داشتم ولی خب بیشتر پزشکی اگه نمیشد میرفتم دارو .
    برای مقطع عمومی نیاز به لیسانس دارید از امریکای شمالی! من اکثرا خوندم اینطور بوده و اگر لیسانس داشتن از ایران هم میتونه کمک بکنه دوستان مطلع تر راهنمایی کنند.(بله روندش مثل مهندسی نیست چون یک سری امتحانات داره که معمولا باید در خارج از ایران اونها رو بدید و مشکلات دیگر) اما کار نشد نداره . زحمت بکشید میشه. شما یک راهی دارید که برید لیسانس رو کانادا بگیرید اگر پولشو دارید البته! بعد اون همونجا پزشکی رو بخونید. ولی خب یه 200 هزار دلاری نیاز دارید برای شهریه. 200 هزار دلار پول کمی نیست و خیلی از دانشجویان پزشکی تا سالها زیر اقساطش هستند. این رو هم در نظر بگیرید. به سیتیزن های خودشونم وام میدند اینم راهیه که خب صحبت کنید با وکیلی ببینید میتونید کارهای مهاجرت و گرفتن اقامت و .. رو انجام بدید موازی با گرفتن لیسانس در همونجا ! که بعد بتوندی از تسهیلاتش استفاده کنید.
    شما هفت از کانادا رفتن موندنه یا برگشتن!!! اینا با هم خیلی فرق داره تو برنامه! شاید رشته های دیگه بگن خب حالا تا بعد فارغ التحصیلی و.... ولی واقعا مسیر طاقت فرسای پزشکی و تخصص به نظرم سنجیده تر عمل بشه بهتره! 6 یا 7 سال + 4 سال حتی در بهترین حالت همونجا بودن و خوندن هم زمان کنی نیست . البته یه چیزم بگم اینا صرفا نظرات و برآیند های آماری و مشاهدات و ... هست که اینجا مینویسیم. و طبیعتا توان علمی شما میتونه همه چیزو تغییر بده. همه چیز.

Junior Member

سلام
    دوست عزیز میشه منوهم راهنمایی کنید،لیسانس مامایی دلرم ومشغول گذراندن فوق هستم،میتونم برای پزشکی پذیرش بگیرم ،لطفا منوراهنمایی کنیدکه چه مراحلی رابایدطی کنم؟

Junior Member

سلام میشه منو راهنمایی کنین. راستش من همیشه به علوم پزشکی علاقه داشتم و میخواستم پزشکی یا داروسازی بخونم. یک سال هم پشت کنکور موندم پارسال با رتبه 4500 انتخاب رشته نکردم و امسال 2400 آوردم. ولی الان دو دلم اطلاعاتی که تو یک سال اخیر درباره تحصیل این رشته ها تو کانادا به دست آوردم نگرانم کرده. اخه واقعا دوست دارم برم کانادا واسه ادامه تحصیل و زندگی. ولی این رشته ها پذیرش گرفتن خیلی سخته و هزینشم خیلی بیشتره. با این اوصاف نمیدونم چه رشته ای بخونم سردرگم شدم و یه جورایی دلسرد. احتمال قبولی پزشکی تو شهرهای دور یا دانشگاه آزاد رو دارم ,داروسازی شهر خودمون,فیزیوتراپی که شهر خودمون نداره ولی تهران احتمال قبولی دارم, بینایی سنجی هم همینطور,رشته های رادیولوژی علوم آزمایشگاهی و رشته های زیست شناسی رو هم تو شهر خودمون صددرصد قبول میشم چون با رتبه خیلی بالاتر هم قبول شدن.واقعا نمیدونم چی بخونم. علاوه بر دودلی خودم خب یه سال موندم الان همه انتظار دارن یه رشته ی بالا برم (واقعا همین چیزاست که خستم کرده اخه چرا خیلی از رشته ها که تو کشورهای دیگه جزو رشته های تاپ هستن اینجا اینقدر تو سرش میزنن و پایینش میارن؟!) الان نمیدونم چی کنم به نظر شما با این شرایط کدوم رشته رو اولویتم بزنم؟ حتی نمیدونم کدوم رو واقعا میخوام چون در کل به علوم پزشکی علاقه دارم.تو درسا زیست رو خیلی دوست داشتم و از محاسبات و ریاضی بیزارم!(البته وقتی مجبور باشم میخونم ولی هیچ علاقه ای بهش ندارم) در واقع چیزی که همش میخواستم و هدفم بوده اینه که تو کانادا تو یه رشته ی مرتبط پزشکی ادامه تحصیل بدم. خواهش میکنم راهنماییم کنین فرصت زیادی ندارم!

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط dianah نمایش پست ها
    سلام میشه منو راهنمایی کنین. راستش من همیشه به علوم پزشکی علاقه داشتم و میخواستم پزشکی یا داروسازی بخونم. یک سال هم پشت کنکور موندم پارسال با رتبه 4500 انتخاب رشته نکردم و امسال 2400 آوردم. ولی الان دو دلم اطلاعاتی که تو یک سال اخیر درباره تحصیل این رشته ها تو کانادا به دست آوردم نگرانم کرده. اخه واقعا دوست دارم برم کانادا واسه ادامه تحصیل و زندگی. ولی این رشته ها پذیرش گرفتن خیلی سخته و هزینشم خیلی بیشتره. با این اوصاف نمیدونم چه رشته ای بخونم سردرگم شدم و یه جورایی دلسرد. احتمال قبولی پزشکی تو شهرهای دور یا دانشگاه آزاد رو دارم ,داروسازی شهر خودمون,فیزیوتراپی که شهر خودمون نداره ولی تهران احتمال قبولی دارم, بینایی سنجی هم همینطور,رشته های رادیولوژی علوم آزمایشگاهی و رشته های زیست شناسی رو هم تو شهر خودمون صددرصد قبول میشم چون با رتبه خیلی بالاتر هم قبول شدن.واقعا نمیدونم چی بخونم. علاوه بر دودلی خودم خب یه سال موندم الان همه انتظار دارن یه رشته ی بالا برم (واقعا همین چیزاست که خستم کرده اخه چرا خیلی از رشته ها که تو کشورهای دیگه جزو رشته های تاپ هستن اینجا اینقدر تو سرش میزنن و پایینش میارن؟!) الان نمیدونم چی کنم به نظر شما با این شرایط کدوم رشته رو اولویتم بزنم؟ حتی نمیدونم کدوم رو واقعا میخوام چون در کل به علوم پزشکی علاقه دارم.تو درسا زیست رو خیلی دوست داشتم و از محاسبات و ریاضی بیزارم!(البته وقتی مجبور باشم میخونم ولی هیچ علاقه ای بهش ندارم) در واقع چیزی که همش میخواستم و هدفم بوده اینه که تو کانادا تو یه رشته ی مرتبط پزشکی ادامه تحصیل بدم. خواهش میکنم راهنماییم کنین فرصت زیادی ندارم!
    دوست عزیز بهترین انتخاب برای شما میتونه تحصیل تو رشته داروسازی تو شهر خودتون باشه. به عقیده من خودت رو سردرگم نکن و بچسب به درست تو همین ایران. چون هیچ جای دنیا نمیتونی با این هزینه پایین داروسازی یا پزشکی بخونی.

Junior Member Lunaa آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dianah نمایش پست ها
    سلام میشه منو راهنمایی کنین. راستش من همیشه به علوم پزشکی علاقه داشتم و میخواستم پزشکی یا داروسازی بخونم. یک سال هم پشت کنکور موندم پارسال با رتبه 4500 انتخاب رشته نکردم و امسال 2400 آوردم.
    منم فکر میکنم دارو بهترین گزینه ست. همین رشته رو تو دانشگاه شهر خودت بخون.

Junior Member

سلام.من دنبال كسي ميگردم كه دارو خونده باشه تو كشوراستراليا.خودم مهندسي فناوري اطلاعات دارم و قراره خدا بخواد تا چندماه ديگه بريم سيدني استراليا.ميخوام شرايط رشته هاي پزشكي رو دراونجا بدونم.اگه كسي رة ميشناسيد معرفي كنيد لطف بزرگي كرديد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)