صفحه 16 از 17 نخستنخست ... 67891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 163

موضوع: آشنایی اعضای رشته های علوم پزشکی، زیست شناسی و سایر رشته های تجربی با یکدیگر

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : آشنایی اعضای رشته های علوم پزشکی، زیست شناسی و سایر رشته های تجربی با یکدیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط dianah نمایش پست ها
    سلام میشه منو راهنمایی کنین. راستش من همیشه به علوم پزشکی علاقه داشتم و میخواستم پزشکی یا داروسازی بخونم. یک سال هم پشت کنکور موندم پارسال با رتبه 4500 انتخاب رشته نکردم و امسال 2400 آوردم. ولی الان دو دلم اطلاعاتی که تو یک سال اخیر درباره تحصیل این رشته ها تو کانادا به دست آوردم نگرانم کرده. اخه واقعا دوست دارم برم کانادا واسه ادامه تحصیل و زندگی. ولی این رشته ها پذیرش گرفتن خیلی سخته و هزینشم خیلی بیشتره. با این اوصاف نمیدونم چه رشته ای بخونم سردرگم شدم و یه جورایی دلسرد. احتمال قبولی پزشکی تو شهرهای دور یا دانشگاه آزاد رو دارم ,داروسازی شهر خودمون,فیزیوتراپی که شهر خودمون نداره ولی تهران احتمال قبولی دارم, بینایی سنجی هم همینطور,رشته های رادیولوژی علوم آزمایشگاهی و رشته های زیست شناسی رو هم تو شهر خودمون صددرصد قبول میشم چون با رتبه خیلی بالاتر هم قبول شدن.واقعا نمیدونم چی بخونم. علاوه بر دودلی خودم خب یه سال موندم الان همه انتظار دارن یه رشته ی بالا برم (واقعا همین چیزاست که خستم کرده اخه چرا خیلی از رشته ها که تو کشورهای دیگه جزو رشته های تاپ هستن اینجا اینقدر تو سرش میزنن و پایینش میارن؟!) الان نمیدونم چی کنم به نظر شما با این شرایط کدوم رشته رو اولویتم بزنم؟ حتی نمیدونم کدوم رو واقعا میخوام چون در کل به علوم پزشکی علاقه دارم.تو درسا زیست رو خیلی دوست داشتم و از محاسبات و ریاضی بیزارم!(البته وقتی مجبور باشم میخونم ولی هیچ علاقه ای بهش ندارم) در واقع چیزی که همش میخواستم و هدفم بوده اینه که تو کانادا تو یه رشته ی مرتبط پزشکی ادامه تحصیل بدم. خواهش میکنم راهنماییم کنین فرصت زیادی ندارم!
    داروسازی محاسبات زیادی داره!!!! و نیاز هست حوصله محاسبات رو داشته باشید اینو در نظر داشته باشید!
    اگر به زیست شناسی اینطوری که گفتید علاقه دارید پزشکی گزینه بهتری هست.
    ضمن اینکه به نظر شخصی بنده هزینه کردن در خارج از کشور غیر از کشورهای تاپ که اونها هم پذیرششون ملتفت هستید چطوره اشتباه هست . بازدهی نداره و در حال اشباع شدن هست رشته داروسازی. سرمایه گذاری درش هم تقریبا منجر میشه به داروفروشی در ایران! نه داروسازی! عمده کارهای ریسرچ داروسازی از فیلدهای علوم پایه و زیست پزشکی انجام میشن و داروسازان اکثرا دنبال خرج و دخل داروخونشون هستند اینا رو هم در نظر بگیرید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی اعضای رشته های علوم پزشکی، زیست شناسی و سایر رشته های تجربی با یکدیگر

sسلام کسی از دوستان هست که راجب رشته زیست شناسی و فوق جانوری با سابقه تدریس در مدارس ایرانی در مورد موارد زیر تجربه و اطلاعاتی در کانادا و دقیقتر در استان کبک داشته باشه؟:
    کار و اقداماتی که میشه الان و قبل از ورود انجام داد.
    ادامه تحصیل در مقطع دکترا پس از ورود.
    ممنون میشم از کسانی که مطلع هستند نظر بدهند

سلام دوستان

من میخواستم برم رشته ی زیست مولکولی
    متولد 1373 هستم

و برای فوق بروم خارج کشور

میخواستم بدونم چه کارهایی باید انجام بدم
    واقعا گیج شدم این چند روزه

سلام
    کلا میخواستم بدونم نظرتون درمورد رشته ی زیست مولکولی چیه ؟

Junior Member FaezehKa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor's degree in Microbiology from Azad Uni

سلام دوستان

من 28 سالمه، و حدود پنج سال پیش لیسانس بیولوژی سلولی مولکولی با گرایش میکروبیولوژی، از دانشگاه آزاد شهریار با معدل 17.78 گرفتم و حدود سه سال سابقه کار در شرکتهای مهندسی پزشکی و سه ماه کارآموزی در آزمایشگاه تشخیص طبی دارم. متاسفانه مقاله ای هم ندارم.
    دارم برای آیلتس میخونم و فکرکنم بتونم نمره 6.5 تا 7 بیارم. زبان فرانسه هم چند ترم خوندم و اگه لازم باشه میتونم ادامه بدم و مدرک بگیرم.
    مشتاقم از آمریکا یا کانادا و اگر نشد از اروپا، برای ارشد، فاند بگیرم. نیاز دارم که فاند بالایی بگیرم. نمیدونم چطور رزومه مو قوی تر کنم تا فاند بالایی بگیرم؟؟؟
    و نمیدونم که برای ارشد چه رشته ای رو انتخاب کنم.
    بنظرتون کدام رشته از نظر بازار کار و پیشرفت بهتره؟ میکروبیولوژی، بیوتکنولوژِی، بیولوژی سلولی مولکولی و یا ... ؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    inorganic chemistry. K.N.T university

سلام دوستان. من شیمیست هستم و ساکن امریکام. به تازگی شروع به کار در آزمایشگاه کردم که اکثر تست هاشون مرتبط با میکروبیولوژی هست. ازاونجا که هیچ آشنایی با این رشته ندارم یه کم کار برام سخت شده و سرچ های جسته گریخته هم کمکی بهم نمی کنه. میخاستم از دوستان متخصص در این زمینه خواهش کنم اگه جزوه و منبعی در اختیار دارند در حد مقدماتی در اختیار من بگذارند لطفا. (ترجیحا" فارسی) ممنون میشم کمک بزرگی خواهد بود برای من. هدفم آشنایی با مفاهیم اولیه میکروبی و قارچی هست. بررسی قارچ (نمونه هوا) در زیر میکروسکوپ خصوصا".
    با تشکر

Junior Member Faezeh_M آواتار ها

سلام به همه دوستان عزیز منم دانشجوی ترم اخر رادیوتراپی از دانشگاه سراسری هستم,کارهای پژوهشی زیادی انجام دادم اما نتونستم برای هیچ کدوم مقاله چاپ کنم😞 فعلا هم دارم زبان میخونم امیدوارم در مدتی که طرحمو میگذرونم یه مقاله چاپ کنم!

از اشنایی با شما خوشحالم و برای همتون آرزوی موفقیت میکنم🌹

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FaezehKa نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 28 سالمه، و حدود پنج سال پیش لیسانس بیولوژی سلولی مولکولی با گرایش میکروبیولوژی، از دانشگاه آزاد شهریار با معدل 17.78 گرفتم و حدود سه سال سابقه کار در شرکتهای مهندسی پزشکی و سه ماه کارآموزی در آزمایشگاه تشخیص طبی دارم. متاسفانه مقاله ای هم ندارم.
    دارم برای آیلتس میخونم و فکرکنم بتونم نمره 6.5 تا 7 بیارم. زبان فرانسه هم چند ترم خوندم و اگه لازم باشه میتونم ادامه بدم و مدرک بگیرم.
    مشتاقم از آمریکا یا کانادا و اگر نشد از اروپا، برای ارشد، فاند بگیرم. نیاز دارم که فاند بالایی بگیرم. نمیدونم چطور رزومه مو قوی تر کنم تا فاند بالایی بگیرم؟؟؟
    و نمیدونم که برای ارشد چه رشته ای رو انتخاب کنم.
    بنظرتون کدام رشته از نظر بازار کار و پیشرفت بهتره؟ میکروبیولوژی، بیوتکنولوژِی، بیولوژی سلولی مولکولی و یا ... ؟؟؟
    سلام
    برای گرفتن فاند و پذیرش عوامل مختلفی از جمله معدل (بخصوص معدل ارشد)، داشتن مقاله، نمره زبان و داشتن مهارتهای ازمایشگاهی (بخصوص در رشته ای مثل رشته شما) دخیل هستند.
    نکات مثبت شما معدل، داشتن سابقه کار و زبانتون هست که میتونه خیلی کمکتون کنه. اما نکته منفی نداشتن مقاله هست. البته برای پذیرش در مقطع ارشد داشتن مقاله نه یک الزام بلکه یک عامل کمکم کننده هست. در کل رزومتون خیلی هم بد نیست. سعی کنید اگر فرصت دارید با یکی از استادهای سابقتون لینک بشید و یه کار پژوهشی انجام بدید. به نظرم کانادا و امریکا برای رشته های علوم پایه بهتر از اروپا هست.

Junior Member

Smile اسخ : آشنایی اعضای رشته های علوم پزشکی، زیست شناسی و سایر رشته های تجربی با یکدیگر

سلام منم شونوزده سالمه . رشته ی تجربی برداشتم . امسالم میرم دوم تجربی [ایشالاللللللا] . معدلم هم 19/94 هستش . خوشبختم

Junior Member

وحید.ارشد ایمونو

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)