صفحه 36 از 37 نخستنخست ... 262728293031323334353637 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

پیش فرض پاسخ : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصی

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    دوستان من میخوام یک مقایسه ای انجام بشه بین کشورهای مختلف به خصوص در مورد رشته های مدیریتی اونم به طور خاص finance.
    من از دانشگاه بلونیا پذیرش دارم برای رشته فایننس در مقطع مستر. راستش من بدون فاند نمیتوانم بروم و واقعیتش خیلی نمیتوانم خرج بکنم. اینطوری بگم ریسک نمیتوانم بکنم. شاید بتوانم 60 تومان خرج کنم ولی ریسکه بزرگیه.
    همانطور که میدانید ایتالیا بورس استانی میده (بماند تازگی ها گرفتن این هم برای بلونیا سخت شده) بلونیا میشه گفت دومین دانشگاه برتر ایتالیا در این رشته هست و شناخته شده میباشد. من رزومه ام در حد امریکا و کانادا هست ولی متاسفانه هزینه هاش بالا هست با توجه به اینکه بعید است برای ارشد فاند بدهند. یعنی مطمین هستم الان برای خیلی از کشورهای اروپایی (شاید به غیر از چند دانشگاه مهم) اپلای کنم پذیرش را میگیرم اما مساله فاند خب جدا میباشد.
    من در مورد المان هم فکر کردم و یکی دو تا دانشگاه پیدا کردم که شهریه نداره (البته چند تا بود ولی متاسفانه اونها از امسال شهریه دار شدن 3000 یوروو سالانه)
    میخواستم بپرسم ایا ارزش داره فرد ریسک کنه بره شهری مثل فرانکفورت این رشته رو به زبان انگلیسی بخونه یا بهتره بره بلونیا با هزینه کمتر تموم کنه البته اگر بورس استانی رو بگیره در ایتالیا وگرنه بعیده هزینه ها خیلی تفاوت داشته باشند؟
    نکته مهم دیگر برای کسی که متاهل هست فکر کنم ایتالیا ویزای همسر نمیدهد متاسفانه که همین بر عجیب غریب بودن این کشور صحه میگذاره. البته آلمان رو نمیدونم ولی فکر نمیکنم مشکلی باشه. این نکته رو هم در نظر بگیرید
    شما باشید چه میکنید؟
    ببین من رشتم انسانی نیست ولی بر مبنای تجربه ای که دارم به جد توصیه میکنم رشته های انسانی (مدیریت، اقتصاد و ...) رو به زبان خود اون کشور بخونید. اصطلاحات فنی این رشته ها به کل با معادل انگلیسی فرق داره. با رشته های مهندسی قیاس نکن. ما میتونیم انگلیسی درس بخونیم و آخرش چند ماهی وقت بزاریم آلمانی یادبگیریم بعدش بریم سرکار. این پروسه برای رشته های انسانی عملی نیست. من جای شما باشم تو همون آلمان (هر دانشگاهی که صلاح میدونین) به زبان آلمانی میخونم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

پیش فرض پاسخ : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصی

نقل قول نوشته اصلی توسط merkava نمایش پست ها
    ببین من رشتم انسانی نیست ولی بر مبنای تجربه ای که دارم به جد توصیه میکنم رشته های انسانی (مدیریت، اقتصاد و ...) رو به زبان خود اون کشور بخونید. اصطلاحات فنی این رشته ها به کل با معادل انگلیسی فرق داره. با رشته های مهندسی قیاس نکن. ما میتونیم انگلیسی درس بخونیم و آخرش چند ماهی وقت بزاریم آلمانی یادبگیریم بعدش بریم سرکار. این پروسه برای رشته های انسانی عملی نیست. من جای شما باشم تو همون آلمان (هر دانشگاهی که صلاح میدونین) به زبان آلمانی میخونم.
    با تشکر
    در اصل رشته اصلی من هم انسانی نیست لیسانسم یه رشته دیگست ولی به خاطر علاقه ای که دارم میخوام finance بخونم و بعد ارشد برم سر کار.
    حرفتون درسته ولی زمان گذاشتن برای یاد گرفتن آلمانی یا حالا هر زبانی حتی زبان ایتالیایی که میگن راحته به نظرم کار درستی نیست و ریسکی میباشد.
    یعنی احساس میکنم به جای اینکه فرد درس بخونه حالا تو همان آلمان به زبان آلمانی به جای اینکه در درسش پیشرفت کنه باید بشینه ادبیات و زبان المانیش رو تقویت بکنه. درس خوندن به زبان خودی سخته حالا انگلیسی یه چیزی ولی دیگه زبان های دیگر به نظرم نمیشه پیشرفت خاصی در درس کرد. میفتی دور باطل!
    البته سوال من کمی جزیی تر بود از دوستان دیگر باز اگر کسی نظری داشت لطفا بگه.

Lightbulb پاسخ : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصی

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    درود
    چه تاپیک خوبی فقط کاش عزیزان فعال باشن و جواب بدن
    خب برای رشته کامپیوتر ارشد هوش مصنوعی خودم آلمانو میخوام ولی کشوری مثل فرانسه یا سوئیس هم مشکلی ندارم. ولی بیخیال ایتالیا و اینا بشید.
    آلمانی هم دارم میخونم و تا حالا مشکل خاصی نداشتم یعنی مشکل زبانو فاکتور بگیرید برام.
    معدل بالای 17.
    تنها مشکلم هزینه هامه. سوالم اینه که خب چجوری و از کجا بورس یا فاند میتونم بگیرم و چقدر هزینه هامو پوشش میده و بقیشو میتونم کار کنم درآرم یا نه؟
    مچکر
    سلام دوست عزیز
    همین الان پیام تون رو خوندم
    من هم دقیقا همین تصمیم رو دارم (هوش مصنوعی آلمان) و هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص اینکه کدوم دانشگاه ها این رشته رو پذیرش دارن و ... ندارم
    گفتم شاید شما تو این مدت اطلاعاتی کسب کرده باشی و بتونی راهنماییم کنی
    ویرایش توسط MMoHH : February 23rd, 2018 در ساعت 11:50 PM دلیل: حذف آدرس ایمیل

پیش فرض پاسخ : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

بهترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل را بشناسیم
    انتخاب دانشگاه و کشور مناسب برای تحصیلات، سرنوشت علمی بسیاری از دانشجویان را رقم می‌زند. کدام دانشگاه از لحاظ علمی بهتر است؟ هزینه زندگی در کدام کشور کم‌تر است؟ در کدام‌یک از کشورها می‌توان همزمان با تحصیل، کار دانشجویی پیدا کرد؟

این تیتر مقاله ای است که سایت Study.eu هفته گذشته منتشر کرده و در آن آخرین رتبه‌بندی های خود، بهترین مقاصد تحصیلی اروپا را از جوانب مختلف سنجیده است. در این گزارش ۳۰ کشور اروپایی از لحاظ سطح علمی دانشگاه‌ها، سکونت و کار دانشجویان و میزان جذابیت برای دانشجویان بین‌المللی بررسی شده‌اند.

از آنجایی که این مقاله می تواند برای بسیاری از دوستانی که قصد ادامه تحصیل در اروپا رو دارند به عنوان یک منبع بسیار خوب اطلاعاتی باشد، تصمیم گرفتم ترجمه آن را اینجا برایتان بنویسم. برای دسترسی به متن اصلی مقاله اینجا کلیک کنید.

رتبه بندی کلی؛ آلمان اول، بریتانیا دوم، فرانسه سوم

رتبه بندی کلی کشورهای اروپایی برای بهترین مقصد تحصیلات دانشگاهی، شامل کیفیت آموزش، هزینه آموزش، زندگی و شغل، کیفیت زندگی و شانس ماندن پس از فارغ‌التحصیلی و کار کردن در این کشورها می‌شود.

در رتبه بندی این سایت، کشور آلمان با سیستم دانشگاهی رایگان (و یا بسیار کم هزینه در بعضی ایالتها) و رتبه آموزشی بالا در سطح بین المللی، مقصد اول دانشجویان خارجی است.

بریتانیا با داشتن رتبه آموزشی بالا در دانشگاه‌ها و تضمین زندگی و شغل در جایگاه دوم است اما این کشور در زمینه هزینه مناسب دانشگاه‌ها از میان سی کشور، آخر است و گمان می‌رود که اجرای برکسیت (خروج از اتحادیه اروپا) تاثیر بیشتری بر این موضوع بگذارد.
    فرانسه با داشتن مزیت هزینه مقرون به صرفه دانشگاه برای دانشجویان، بالاتر از هلند در رتبه سوم قرار می‌گیرد.
    در این رتبه بندی پس از هلند، کشورهای روسیه، سوئیس، سوئد، بلژیک، ایتالیا، لهستان، اتریش، ایرلند، اسپانیا، نروژ و فنلاند از جایگاه پنجم تا پانزدهم این رده‌بندی قرار دارند.

بررسی جایگاه سطح آموزشی دانشگاه‌ها
    بررسی سطح جایگاه علمی دانشگاهها یکی دیگر از موارد بسیار مهم برای تعیین این رتبه بندی کلی بوده است. در فهرست زیر رتبه بندی کشورهای اروپایی در بالا بودن سطح آموزشی دانشگاهها نشان داده شده است. رتبه بندی از 100 امتیاز می باشد.

لهستان نیز در ده سال گذشته به مقصدی مقرون به صرفه برای تحصیل دانشجویان تبدیل شده است. این کشور با افزایش گزینه دانشگاه‌های انگلیسی زبان، در سال گذشته توانست میزان جذب محصلان خارجی را از ۱۲ هزار، به ۶۵ هزار نفر برساند.

رتبه بندی کشورهای اروپایی در کم بودن مخارج زندگی دانشجویان
    مخارج زندگی روزمره (هزینه اجاره آپارتمان و مخارج دانشگاهی) در انتخاب کشور و شهر برای دانشجویان اهمیت زیادی دارد؛ زیرا بورس‌های تحصیلی به تعداد محدودی از دانشجویان تعلق می‌گیرد. در میان کشورهای اروپایی پس از لهستان، زندگی در کشورهای صربستان، مجارستان، رومانی و ترکیه نسبت به کشورهای اروپای غربی هزینه بسیار کمتری دارد.
    در مجموع وبسایت Study.EU، مرجع اطلاعاتی دانشگاهی اروپا، با در نظر گرفتن تمام موارد بالا کشورهای اروپایی را برای انتخاب بهترین مقصد تحصیلی به صورت زیر فهرست کرده است:
    The full ranking: All 30 countries

Rank Country Score (out of 100)
    1 Germany 80.7
    2 United Kingdom 75.8
    3 France 68.6
    4 Netherlands 67.9
    5 Russia 62.6
    6 Switzerland 62.2
    7 Sweden 61.3
    8 Belgium 60.4
    9 Italy 60.2
    10 Poland 60.1
    11 Austria 60.0
    12 Ireland 58.9
    13 Spain 58.7
    14 Norway 58.2
    15 Finland 56.9
    16-20
    (alpha­be­ti­cal­ly)
    Czech Republic
    Denmark
    Hungary
    Portugal
    Romania
    21+
    (alpha­be­ti­cal­ly)
    Estonia
    Greece
    Iceland
    Latvia
    Lithuania
    Serbia
    Slovakia
    Slovenia
    Turkey
    Ukraine
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    int business law at tilburg univeristy

سلام.دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کتید.برای انتخایب بین تیلبرگ هلند و دانشگاه وین مردد هستم.از یک طرف خواهر من وین هستن و این تا حدودی یک امتیاز مثبت به حساب میاد (از نظر کمک برای پیدا کردن خونه) ولی اینطور که متوحه شدم چون قصد من کسب اقامت پس از اتمام مستر هست هلند بازار کار بهتری به نسبت اتریش داره و همینطور گرفتن اقامت راحتتر است.این نتیجه گیری من درسته؟
    دریای بزرگ دور یا گودال کوچک اب .فرقی نمی کند.زلال که باشی اسمان در توست...

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_065 نمایش پست ها
    سلام.دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کتید.برای انتخایب بین تیلبرگ هلند و دانشگاه وین مردد هستم.از یک طرف خواهر من وین هستن و این تا حدودی یک امتیاز مثبت به حساب میاد (از نظر کمک برای پیدا کردن خونه) ولی اینطور که متوحه شدم چون قصد من کسب اقامت پس از اتمام مستر هست هلند بازار کار بهتری به نسبت اتریش داره و همینطور گرفتن اقامت راحتتر است.این نتیجه گیری من درسته؟
    بدون شک و تردید، من مطئمن میگم هلند.
    دلایل خودتون کامل درست هستن.
    بازار کار بهتر، دانش انگلیسی بهتر مردم، اقامت بعد از تحصیل و البته بازتر بودن مردم. من شنیدم اتریشی ها ادمای بسته ای هستن و خیلی نژاد پرستن.(در قیاس با هلند!)
    بعلاوه کلا هلند خیلی خیلی کشور زیبا تری هستش و خیلی اصطلاحا جون پسند تر هستش.
    اگر ک رشته تون رو هم بگید خیلی بهتر میشه، به نظرم برای اقتصاد یا بیزنس میخاید برید؟ درسته؟
    چون تیلبرگ رو همه با حوزه ی بیزنس و اقتصادش میشناسن.

Local Moderator

سلام

قطعاً هلند گزینه بهتریه،

اصولاً از نظر اقتصاد و حقوق، هلندی ها از قدیم چون بندر داشته و تجارت می کردند، گزینه بهتری هیستند. به علاوه این که تمام تعریف هایی که دوست دیگر از هلند داشتند، تماماً درست است.

شاد باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    int business law at tilburg univeristy

مرسی از توضیحات کاملتون بله رشته انتخابی من حقوق تجارت بین الملل هست .پس به عقیده شما شانس پیدا کردن کار تو این رشته رد هلند بالاتر هست درسته؟
    دریای بزرگ دور یا گودال کوچک اب .فرقی نمی کند.زلال که باشی اسمان در توست...

Local Moderator

سلام

بله حتماً همین طوره. البته پیشنهاد می کنم هم زمان از چند کشور اقدام و پیگیری کنید و به یک گزینه اکتفا نکنید.

شاد باشید.

مرسی از توضیحات کاملتون بله رشته انتخابی من حقوق تجارت بین الملل هست .پس به عقیده شما شانس پیدا کردن کار تو این رشته رد هلند بالاتر هست درسته؟

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

دوستان سلام.
    به نظر شما از بین کشورهای اروپایی کدوم کشورها و شهرهاش گرمتر هستن؟
    برای من آب و هوای محل تحصیلم حتی مهمتر از رنک دانشگاه هست )