صفحه 1 از 37 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

Landless
    Guest

پیش فرض مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

salam to allllllllll
    دوستان من page اروپا رو خیلی گشتم ولی چیزی در این خصوص سوالی که دارم پیدا نکردم. من میخوام بدونم که کدوم یک از کشور‌های اروپای برای صدوره ویزای دانشجوی همینکه یه گواهی بانکی به اندازه ی خرجه تحصیل و خرجه زندگی دوران دانشجویت نشون بدی بی برو برگرد ویزا رو صادر میکنه و دیگر گیر نمیده که اینقدر درامده خانوادگی بیارو اینقدر گردشه مالی بیارو . . . .

مثلا سفارت فرانسه از این جورشه که کل خرجت رو هم که بفرستی به حسابی در پاریس باز به اینکه وضع مالی خانواده چقدر خوبه کار داره و گردش مالی و . . . . . . میخواد.
    با این تفاسیر شما فکر میکنید من برای پذیرش کدوم کشور‌های زیر اقدام کنم که دیگه هی نگه برو یه مدرکی بیر که وضع مالیتون خیلی خوبه.
    1.italy
    2.england
    3.sweden
    4.swiss
    5.germany
    6.denmark
    7.belgium

and any country you may recommend

بسیار از توجه شما عزیزان ممنونم

Senior Member pouya4 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دوستان, حکما, باتجربه‌ها:کدوم کشورو با توجه به صدوره ویزا و تمکن مالی انتخاب کنم

من فقط سوئد رو می دونم که صرفا یه گواهی تمکن مالی می خواد که برای گرفتنش یه روز پول تو حسابت باشه و برگه رو بگیری کافیه، گردش و سند و اینا... نمی خواد

با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

پیش فرض پاسخ : دوستان, حکما, باتجربه‌ها:کدوم کشورو با توجه به صدوره ویزا و تمکن مالی انتخاب کنم

با سلام

خوب شما یه سری کشور اون بالا ردیف کردی... البته هر جا بری باید پیه یاد گرفتن زبونشون رو هم به تنت بمالی ،می خوام بدونم یعنی الان شما فرانسه فولی می خوای بری فرانسه یا می خوای انگلیسی تحصیل کنی؟؟؟ ???

اگه فرانسوی بلدی چرا نمی ری بخش فرهنگی خود سفارت از اینایی که بورسیه می دن اقدام نمی کنی؟

1- ایتالیا :رو من خیلی روش فکر نکردم تو نمایشگاه edutex دو تا دانشگاه از ایتالیا اومده بودن ، این آقایون حرفه حسابشون این بود که سالی 1500 یورو شهریه دانشگاه هست دانشگاه ما بهتون خوابگاه میده ماهی 90 یورو که کارتو راه بندازه ، خودت بخوای معمولی بخوری ماهی 150 یورو !!!! ( یعنی از هند و مالزی ارزونتر) اونها این جوری می گفتن ..... گفتم کار هم میشه کرد گفت دانشگاهای ما تو جنوب ایتالیاست
    اونجا میزان بیکاری بالاست فکر کار کردن رو از سرت بیرون کن!رفت و آمد هم با دو چرخه خیلی مرسومه تو ایتالیا تا اونجایی که من می دونم
    ولی این دفعه مشکل اینه که تا ایتالیایی بلد نباشی ویزا بی ویزا ، باید 3 ترم بری مدرسه ایتالیا تو فرمانیه ترمی 210 هزار تومان بدی هر ترم 2.5 ماه که بهت ویزا بدن...

2-انگلیس :یکی از آشناهای ما رفت سالی 40 میلیون داره خرج می کنه...دیگه بقیه اش با خودت

3- سوید :خوبه...دانشگاه مجانی.... دانشجوهای هم تیپ خودت که راه و چاه رو یاد گرفتن زیاده.... الان ها کار سخت شده گیر آوردن.....مبلغ 36 میلیون تومن باید تو بانک داشته باشی برای مدت کوتاه مثلآ یک هفته! که بدونن دستت به دهنت می رسه
    4- سوییس: حقیقتش زیاد اطلاع ندارم ولی یا باید آلمانی یا فرانسه بلد باشی :'(

5-آلمان: دانشگاه هاش اکثرآ ترمی دارن حدود 500 یورو شهریه می گیرن به غیر از دانشگاه های ایالت اسن که مجانیه و یه دانشگاه دیگه که فکر کنم همون هایدلبرگ باشه ( حالا ته شو برات در می آرم ) که ترمی 375 یورو می گیره .... حداقل باید ماهی 600 یورو بزاری کنار واسه همین خرج ها و مخارج کار میشه کرد ساعتی 10 تا 15 یورو هم می دن از همون مرکز DAAD تو خیابون یخچال بپرسی اطلاعات کامل بهت می دن ولی با این شرایط خیلی سخته نمی گم غیر ممکن... آدم های زیادی بودن و هستن که تونستن ولی سخته...... در عوض مدرکت مدرکه

6- دانمارک : باید سالی 11000 یورو در قطع لیسانس 15000 یورو در مقطع فوق لیسانس شهریه بدی :'( خرج هم ماهی 650 یورو حداقلشه اجازه کار همراه ویزات نمی دن ، ولی می تونی بگیری ... و لی چقدر میشه کار کرد تا هم خرج دانشکاه و هم زندگی رو در آورد؟

7- بلژیک : من دو سال پیش رفتم بهم برگه دادن که توش شرایط رو توضیح داده بود باید حداقل 10000 یورو به ازای هر سال اقامت داشته باشی تو بانک ! از اونجایی که متقاضی کمه شانس موفقیت بالاست......شرایط دیگشو نمی دونم
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خوب حالا اون جاهایی که اسم نبردی: ;D

1- فنلاند: دانشگاه مجانی سطح علمی دانشگاه ها در حد مطلوب ولی پذیرش گرفتن در مقطع فوق لیسانس یه خورده مشکله...در مقطع لیسانس باید یه کنکور بدی.....( ساده ست)
    در مورد حساب بانکی باید 6000 یورو پول تو حساب داشته باشی..تمام! موقع مصاحبه هم ازیتت نمی کنن .... کار هم تا فنلاندی بلد نباشی اصلآ مگر در شایط خاص اونم تو شرکت های بزرگ که این دفعه فکر نکنم نیمه وقت بهت این طوری کار بدن.... یاد گیری زبونشون خیلی سخته !

2- ایسلند : کشور 300 هزار نفریه ایسلند دانشگاه هاش در کل 3 یا 4 تا بیشتر نیست! سالی 500 دلار شهریه می گیرن ! تقریبآ همون 10000 دلار باید تو بانک داشته باشی هنوز تحقیقاتمو کامل انجام ندادم ولی باس حداقل ایلتس 6.5 داشته باشی... کار هم آسون گیر نمی آد.......منتظر باشید اطلاعات بیشتر بهتون می دم در آینده...

3-نروژ: به نظر من که خوبه دانشگاه ها مجانی... کار فراوون ...حتی برخی از دانشجو ها از سوید آخر هفته رو با کشتی میرن نروژ و کار می کنن بر می گردن...!
    باید 10000 یورو تو بانک داشته باشی اونم تو بانک نروژی. من خودم نروژ رو انتخاب می کنم

بازم کشور هایی مثل اتریش، اسپانیا ، پرتغال هست... ولی من تحقیق زیادی روشون نکردم شاید بعدآ بی کار شدم تحقیق کردم

موفق باشید
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

منم به نظرم سوئد از همه بهتره. من هم برای ویزای تحصیلی سوئد اقدام کردم هم نروژ. در ضمن در آینده نزدیک باید برای فرانسه و اسپانیا و فنلاند هم اقدام کنم.
    بزار 1 تجربه رو برات بگم: سوئد از همه راحت تره همونجور که پویا گفت 1 گواهی تمکن می بری ویزا می گیری ولی نروژ مثلا باید حساب وا کنی اونجا قبل رفتن خونه گرفته باشی قبل رفتن و ...... (البته من چون تو یکی از این ایراس موس موندوس ها قبول شدم cordinator برنامم زنگ زد سفارت خونشون تو ایران بیخیال همه اینا شدن). فنلباند هم خیلی بده یعنی با زنگ از طرف همون cordinator برای یکی دیگه از بچه ها هم کارشو راه ننداختن (ازش بیمه می خوایتن در صورتی که ما از 2 ماه قبل از شروع برنامه 1 پولی از بورسمون کم می کنن بیمه هستیم ولی چون طرف مدرکشو نداشت مجبورش کردن بره خودشو 1 بیمه بکنه اونم نه از این بیمه البرز و ... به نظرم مال 1 شرکت سوئیسی بود)

بنابر این در مجموع من نظرم رو سوئده. البته اگه بتونی بورسی بگیری از جایی طبیعتا خیلی از این گیرهای مالی رفع می شه

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.davand

3- سوید :خوبه...دانشگاه مجانی.... دانشجوهای هم تیپ خودت که راه و چاه رو یاد گرفتن زیاده.... الان ها کار سخت شده گیر آوردن.....مبلغ 36 میلیون تومن باید تو بانک داشته باشی برای مدت کوتاه مثلآ یک هفته! که بدونن دستت به دهنت می رسه
    دوست عزیز اطلاعاتی شما دادید کاملا درست و دقیق نیست.(شاید منظور شما از 36 میلیون تومان برای دوره 3ساله لیسانس باشه ولی باز هم اون قضیه یک هفته ... ؟)
    برای هر سالی تحصیلیتون حدود 12 میلیون تومان می خوان، اطلاعات درست و دقیقتر رو از این تاپیک ببینید.

دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie
    منم به نظرم سوئد از همه بهتره. من هم برای ویزای تحصیلی سوئد اقدام کردم هم نروژ. در ضمن در آینده نزدیک باید برای فرانسه و اسپانیا و فنلاند هم اقدام کنم.
    بزار 1 تجربه رو برات بگم: سوئد از همه راحت تره همونجور که پویا گفت 1 گواهی تمکن می بری ویزا می گیری ولی نروژ مثلا باید حساب وا کنی اونجا قبل رفتن خونه گرفته باشی قبل رفتن و ...... (البته من چون تو یکی از این ایراس موس موندوس ها قبول شدم cordinator برنامم زنگ زد سفارت خونشون تو ایران بیخیال همه اینا شدن). فنلباند هم خیلی بده یعنی با زنگ از طرف همون cordinator برای یکی دیگه از بچه ها هم کارشو راه ننداختن (ازش بیمه می خوایتن در صورتی که ما از 2 ماه قبل از شروع برنامه 1 پولی از بورسمون کم می کنن بیمه هستیم ولی چون طرف مدرکشو نداشت مجبورش کردن بره خودشو 1 بیمه بکنه اونم نه از این بیمه البرز و ... به نظرم مال 1 شرکت سوئیسی بود)

بنابر این در مجموع من نظرم رو سوئده. البته اگه بتونی بورسی بگیری از جایی طبیعتا خیلی از این گیرهای مالی رفع می شه
    مگه کار سختیه: حساب باز کردن تو نروژ وقتی سفارت بهت میگه چیکار کنی .... یا وقتی خوابگاه دانشجویی هایی که خود دانشگاه تو سایتش گذاشته و تو فرم پر می کنی و ارسال می کنی تا تاییدیش بیاد؟؟؟

اگر اشتباه می کنم اصلاحم کنید لطفآ
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.davand
    نقل قول نوشته اصلی توسط aussie

مگه کار سختیه: حساب باز کردن تو نروژ وقتی سفارت بهت میگه چیکار کنی .... یا وقتی خوابگاه دانشجویی هایی که خود دانشگاه تو سایتش گذاشته و تو فرم پر می کنی و ارسال می کنی تا تاییدیش بیاد؟؟؟

اگر اشتباه می کنم اصلاحم کنید لطفآ
    من همونطور که گفتم اصلا دنبالش نرفتم که بیننم سخته یا نه ولی اونایی که اونجا بودن به من گتن خیلی سخته!!!!! خصوصا یادمه 1 مشکلی در مورد اجاره نامشون داشتن.
    در ضمن 1 نکته دیگه شما ممکنه نروژ انتخاب اولتون نباشه و چون توی انتخاب های قبلیتون احیانا رد شدید برید و پولتون رو انتقال بدید نروژ اونوقت اومدیم و بهتون خبر دادن که توی اولویت اول رزرو بودید و حالا می تونید ثبت نام کنید (اتفاقی که برای من افتاد اول رفتم دنبال سوئد بعد اولویت اولم که بورس هم داشت mail زد که از رزرو در اومدی) حالی می تونید مطمئن باشید که پس گرفتن اون پول خیلی کار سختیه.

Junior Member

به نظر من جواب این سوال این نیست که نامه از خوابگاه لازم هست یا نه. یا اینکه چه زبانی لازمه حتما دوست ما در جریان اروپا و مشکلات زبان کشور هاش هست.
    نامه گرفتن از خوابگاه، انتقال زودتر پول، یا حتی واریز کردن شهریه از ایران، درسته که دردسر و سختی داره اما غیر ممکن نیست. حالا یک سفارتی تاکید داره یکی نداره.

سوال اصلی نشون دادن سایر منابع و ثروت خانوادگی و این مذخرفات بود که سفارت ها حتی به عنوان یک ضمانت برگشت در نظر میگیرن اش. و وقتی هم نشه چیزی ارائه کرد دیگه نمی شه دیگه !!! (قابل مقایسه است با نامه خوابگاه ؟؟؟)
    بعضی از سفارت ها از جمله فرانسه خیلی بیشتر از مخارج تحصیل رو به صورت درآمد ماهیانه و سالیانه خانواده طلب میکنن. اینکه شما بگی فقط پول تحصیلم رو برداشتم دارم میرم و چیز دیگه ای نیست رو رد میکنن. دلیلی که من میدونم اینه که طبق معادلات خودشون فکر میکنن که احتمال آواره شدن چنین آدمی بیشتره. یا به دلیل فقر احتمال خلافکاریش بیشتره. پسر یه جور دختر یه جور... اصلا ممکنه تمام پول هایی که شما با خودت بردی دزدیده بشه مثلا یا زیادی خرج کنی... یا هر اتقاق غیر منتظره ای... از این جور دلایل.

ولی برگردیم سر سوال. من تا جایی که میدونم ایتالیا از این نوع مدارک لازم نداره. اسکاندیناوی ها هم این مدل سخت گیری شون کمتره. باید بچه هایی که امسال سر و کار داشتن با ویزای همین کشور ها بیان و بگن... من فرانسه رو اطلاع دارم .

Landless
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط babyblue
    به نظر من جواب این سوال این نیست که نامه از خوابگاه لازم هست یا نه. یا اینکه چه زبانی لازمه حتما دوست ما در جریان اروپا و مشکلات زبان کشور هاش هست.
    نامه گرفتن از خوابگاه، انتقال زودتر پول، یا حتی واریز کردن شهریه از ایران، درسته که دردسر و سختی داره اما غیر ممکن نیست. حالا یک سفارتی تاکید داره یکی نداره.

سوال اصلی نشون دادن سایر منابع و ثروت خانوادگی و این مذخرفات بود که سفارت ها حتی به عنوان یک ضمانت برگشت در نظر میگیرن اش. و وقتی هم نشه چیزی ارائه کرد دیگه نمی شه دیگه !!! (قابل مقایسه است با نامه خوابگاه ؟؟؟)
    بعضی از سفارت ها از جمله فرانسه خیلی بیشتر از مخارج تحصیل رو به صورت درآمد ماهیانه و سالیانه خانواده طلب میکنن. اینکه شما بگی فقط پول تحصیلم رو برداشتم دارم میرم و چیز دیگه ای نیست رو رد میکنن. دلیلی که من میدونم اینه که طبق معادلات خودشون فکر میکنن که احتمال آواره شدن چنین آدمی بیشتره. یا به دلیل فقر احتمال خلافکاریش بیشتره. پسر یه جور دختر یه جور... اصلا ممکنه تمام پول هایی که شما با خودت بردی دزدیده بشه مثلا یا زیادی خرج کنی... یا هر اتقاق غیر منتظره ای... از این جور دلایل.

ولی برگردیم سر سوال. من تا جایی که میدونم ایتالیا از این نوع مدارک لازم نداره. اسکاندیناوی ها هم این مدل سخت گیری شون کمتره. باید بچه هایی که امسال سر و کار داشتن با ویزای همین کشور ها بیان و بگن... من فرانسه رو اطلاع دارم .

YES baby blue,
    what u mentioned was the exact matter that i meant
    I can afford all my expenses even in expensive countries but not more. and as you know it may not adequate for some countries to issue the visa. they want u to be very wealthy in your country.
    In all thank u guys.
    any other comment is still warmly appreciated.

من فقط اطلاعات فنلاند رو میتونم در اختیار بگذارم. برای فنلاند همونطور که دوستمون هم ذکر کردند 6000 یورو در سال کافیه و در حالت Default مشکل ویزا نخواهید داشت ;D. از طریق ایمیل هم اگه مکاتبه کنید و برای پروسه ویزا سؤال کنید کاملاً جوابگو هستند.

فنلباند هم خیلی بده یعنی با زنگ از طرف همون cordinator برای یکی دیگه از بچه ها هم کارشو راه ننداختن (ازش بیمه می خوایتن در صورتی که ما از 2 ماه قبل از شروع برنامه 1 پولی از بورسمون کم می کنن بیمه هستیم ولی چون طرف مدرکشو نداشت مجبورش کردن بره خودشو 1 بیمه بکنه اونم نه از این بیمه البرز و ... به نظرم مال 1 شرکت سوئیسی بود)
    جزء Requirementهای ویزای فنلاند (و برخی کشورهای دیگه) بیمه تکمیلی یک ساله است و باید مدرکی دال بر بیمه بودن به سفارت ارائه کنید. این جزء نیازمندیهای ویزای شما هست و هیچ راه دور زدنی نداره. برای اطلاعات تکمیلی و دقیقتر رجوع کنید به http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,6138.0.html . داستان شما موجبات سرگرمی ما رو فراهم کرد .

پروسه ها اینجا کاملا ً مستقله و پس از گرفتن نامه پذیرش از دانشگاه ( به شرطی که مشروط نباشه) و اقدام شما برای ویزا هیچ أحد الناسی توانایی هیچ گونه تأثیر گذاری نداره حتی Coordinator رشته شما که اصلاً کاری به این کارها نمیتونه داشته باشه! اگه پذیرش شما مشروط باشه (مثلاً مدارک فارغ التحصیلی نفرستاده باشید) یک لیست هست که باید دانشگاه اطلاعات یک Database موجود رو با زدن یک تیک توی یک چهارگوش، Update کنه که فلانی مدارکش رسید. وانگهی مدارک رو شما به آموزش دانشکده میفرستید و در این پروسه هم Coordinator دخل و تصرفی نداره چون کارمندی که مدارک شما رو میگیره موظفه این رو اطلاع بده و اگه شما به Immigration Services اطلاعه بدی که فرستاده ای و رسیده و اونها نمیگن که پوست اون کارمند کنده است! اصلاً چنین چیزی امکان نداره پس لازم نیست دوستان نگران این جور چیزها باشند. در رابطه با بیمه ولی قانون همونه و اصلاً راه دور زدن وجود نداره. باید مدرکی دال بر بیمه کامل بودن یک سالتون در اختیار بگذارید حال چه بیمه از طریق اشتغال باشه و یا اینکه بیمه مسافرتی یا غیره. به هر حال باید Document ارائه کنید و قسم و آیه کارساز نیست. (بیمه البرز 3 ماه بیشتر اعتبار نداره و این ضعف سیستم بیمه خود ما است که هیچ بیمه مسافرتی Single برای بیش از 3 ماه وجود نداره که بتونید تقاضا کنید!)

صفحه 1 از 37 1234567891011 ... آخرینآخرین