صفحه 10 از 37 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کدوم کشور اروپایی؟؟ و چرا؟؟ مقایسه، مزیت و معایب!

اگر هدف شما فقط کسب بهترین کیفیت علمی باشه (نه مسائل کیفیت زندگی و...) همه این طبقه بندیها به نوع رشته شما بستگی داره و نمیشه قطعی گفت که مثلا ... از .... بهتر هست حتما.
    Minds are like parachutes. They only function when they are open
    Sir James Dewar

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

يكي كه مي خواد بره يه كشور ديگه درس بخونه بايد همه ي جوانب رو در نظر ميگيره.حتي اكمانات تفريحي
    يكي دو روز نيست كه مهم نباشه. حداقل 2سال زندگيه و قراره 2سال از بهترين دقايق زندگي رو اونجا بگذرونيم.چون فلان دانشگاه رنك عالي داره همين بهترين انتخاب ميتونه باشه فكري 100%اشتباست. براي كسي كه ميره خارج از كشور درس بخونه به همون نسبتي كه سطح علمي دانشگاه مهمه امنيت و طرز برخورد مردم هم مهمه.اگه يه كشوري مردمش مثله ايران برخورد كنن با خارجيا اگه فول فاند هم داشته باشم نميرم.
    در مورد ايتاليا هم نظر خودمو گفتم و نگفتم 100%نظر من درسته.اما يه چيزي مه مسلمه اينه كه ايتاليا تو رشته هاي فني از خيلي از كشورهاي اروپايي عقب تره!
    سطح زندگي و امنيت و بقيه مسائل اجتماعي عمرا به اسكانديناوي يا سوئيس برسه. به نظر من كه يه چيزه بديهي هست.عين اينكه 1+1ميشه 2.
    حالا شايد فاكتور هاي ديگه براي يكي مهم باشه كه ايتاليا رو بالاتر از بعضي از كشورها بدونن اون ديگه بحثش جداست.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

به نظر من اگه یه مقایسه بخوایم بکنیم اگه از آب و هوا بخوای صحبت کنیم به نظر من کشورای اروپای مرکزی بهترن مثل سویس و بلژیک و هلند و آلمان و فرانسه البته ایتالیا و اسپانیا هم هواشون فوق العادس ولی حداقل توی رشته های فنی که چندان حرفی واسه گفتن ندارن البته نسبت به بقیه کشورا که گفتم
    اگه بخوایم در مورد تامین هزینه ها بخوایم صحبت کنیم که 100% نروژ و سوئد بهترن که نروژ هم به احتمال خیلی زیاد برای دکترا فاندهای خیلی خوبی میده در ضمن طبیعتش هم که معرکس و فرصت شغلی برای بعد از فارغ التحصیلی هم بیشتر از بقیه کشورای اروپایی داره ولی عیبش اینه که رشته های فنی مهندسی خیلی تو دانشگاهاش ارائه نمیشه(حساب NTNU رو جدا کنید ولی بقیه دانشگاهها خیلی رشته های فنی ارائه نمیکنن)
    ولی اگه بخوای سوئد رو اتخاب کنی از پولی بودنش که بگذریم بقیه مواردش از همه کشورای اروپایی بهتره در ضمن رشته های فنی که ارائه میشه هم زیاده
    در مورد امنیت اجتماعی و رفاه زندگی هم که دیگه کشورای اسکاندیناوی معروفن چه سوئد چه نروژ چه با یه کمی ارفاق فنلاند
    در آخر به نظرم اگه با آب وهوای سرد اسکاندیناوی مشکل نداری بهترین انتخابت میتونه 1.نروژ 2.سوئد 3.فنلاند 4.سویس باشه
    به این خاطر سویس رو بین این 4 تا گذاشتم آخر که هزینه های زندگی در سویس خیلی بالاس و امکان کار همزمان با تحصیل هم خیلی کمه.
    در مورد بقیه کشورا به نظر من ترتیب زیره
    فرانسه-آلمان-بلژیک-هلند-انگلیس-ایتالیا-اسپانیا
    هلند و انگلیس رو به این خاطر در آخر گذاشته ام که شهریه های تقریبا بالایی می گیرند مثل ایتالیا و اسپانیا
    البته من فقط در مورد اروپا گفتم ولی واضحه که اگه مشکل مالی نداشته باشی آمریکا و کانادا و استرالیا باید در اولویت باشن

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

اگه دنبال رفاهی نروژ!!
    هوای بهتر، رفاه خوب ولی نه خیلی زیاد، جمعیت مهاجر زیاد: آلمان!
    سوئیس هم خوبه!
    انگلستان کشور جالبی نیست! کلا" اروپا رو از انگلیس جدا کن! اون یه بحث دیگه است!
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

به نظر من اهمیت انتخاب شهر مقصد از کشور مقصد کمتر نیست... اروپای غربی کم و بیش خوبن . بفرض که به این نتیجه رسیدین که نروژ از آلمان بهتره. آیا این منطقیه که یه شهر کوچک تو مدار 85 درجه رو به شهر بینهایت زیبای هامبورگ یا شهر مالتی کالچری مثل برلین ترجیح بدی؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arashkamaly69 نمایش پست ها
    به نظر من کشورای اروپای مرکزی بهترن مثل سویس و بلژیک و هلند و آلمان و فرانسه البته ایتالیا و اسپانیا هم هواشون فوق العادس ولی حداقل توی رشته های فنی که چندان حرفی واسه گفتن ندارن البته نسبت به بقیه کشورا که گفتم
    کی گفته دوست من؟!! یعنی ETH و EPFL و دانشگاهای خوب آلمان هم حرفی برای گفتن ندارن تو فنی مهندسی؟
    همین ETH الان پروژه های داره تو مهندسی برق که در حد top10 آمریکا هستن،
    ضمنا رشته به رشته فرق می کنه. خیلی از پروژه های فنی مهندسی الان میان رشته ای و intercontinental هستن،

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    طبق رنکنیگ جدید
    سلام دوست عزیز
    خوشحال می شم دلایل قانع کننده تری برای ایتالیا در رده سوم بیاری!!!بعد از انگلیس و آلمان اگه ما فرانسه و فنلاند و نروژ و سوئد و سوئیس رو بذاریم کنار شاید به ایتالیا هم برسیم...(فرهنگ؟صنعت؟صادرات؟ اقتصاد؟امنیت؟رنک دانشکاه ها؟درآمد؟).من اگه قرار باشه برم ایتالیا نمیرم اصلاً.
    موفق باشی
    HERE

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    ETH تو سايت تاپ يونيورسيتيي تو سال 2010 رتبه 8 فني همندسي رو داره و EPFL هم رتبه 31 فني مهندسي.فقط حيف كه سوئيس يه خورده گرونه.البته بيشتر از يه خورده
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    کی گفته دوست من؟!! یعنی ETH و EPFL و دانشگاهای خوب آلمان هم حرفی برای گفتن ندارن تو فنی مهندسی؟
    همین ETH الان پروژه های داره تو مهندسی برق که در حد top10 آمریکا هستن،
    ضمنا رشته به رشته فرق می کنه. خیلی از پروژه های فنی مهندسی الان میان رشته ای و intercontinental هستن،
    نه منظور من همه اون کشورا نبود منظورم 2تا کشور آخر یعنی ایتالیا و اسپانیا بود که هواشون فوق العادس ولی در رشته های فنی حرفی واسه گفتن ندارن 1 مزیت دیگه هم که دارن اینه که فوتبالشون قویه و میتونه به عنوان سرگرمی تو اونجا باشه
    مسلما دانشگاههایی مثل ETH,EPFL,TUM,TU Berlin,DELFT,paris VI,Ghent در بسیاری از رشته های فنی در حد دانشگاههای درجه 1 آمریکا هستند

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط arashkamaly69 نمایش پست ها
    نه منظور من همه اون کشورا نبود منظورم 2تا کشور آخر یعنی ایتالیا و اسپانیا بود که هواشون فوق العادس ولی در رشته های فنی حرفی واسه گفتن ندارن 1 مزیت دیگه هم که دارن اینه که فوتبالشون قویه و میتونه به عنوان سرگرمی تو اونجا باشه
    مسلما دانشگاههایی مثل ETH,EPFL,TUM,TU Berlin,DELFT,paris VI,Ghent در بسیاری از رشته های فنی در حد دانشگاههای درجه 1 آمریکا هستند
    خیلی خوبه واقعاً؛ معیار انتخاب کشور برای یه عمر زندگی میشه آب و هوا و فوتبال...
    نمی دونم این پست ها چقدر می تونه به افراد کمک کنه...
    درضمن دانشگاه هایی که معرفی کردید در حد دانشگاه های درجه یک آمریکا نیستند دوست من...HERE
    موفق باشید