صفحه 16 از 37 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه دو کشور نروژ و سوئد برای ادامه تحصیل

سلام
    من دانشجوی BCA-Bachelore of Computer Application یا همون کاربری کامپیوتر هستم از دانشگاه Bangalore University هند
    می خواستم بدونم برای خوندن master توی نروژ با این مدرک چه courseی رو می تونم apply کنم
    اگر اسلو هم نبود مهم نیست
    لطفاً اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه
    ممنون

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

پیش فرض پاسخ : کدوم کشور اروپایی؟؟ و چرا؟؟ مقایسه، مزیت و معایب!

این موردی که شما اشاره کردید ربطی به دانشگاه نداره و مربوط به کشور است - در صورتی که شما شرایط مشکل مالی داشته باشید دولت ایتالیا تا حدی ( آن هم با اثبات مدارک ) به شما تخفیف می دهد که شما باید مدارک را موقع گرفتن ویزا به سفارت ارائه دهید - مراحل مربوط را در سایت دانشگاه می توانید پیدا کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahra1988 نمایش پست ها
    مرسی ار راهنماییتون ..پس اینکه میگن اگه فیش حقوق پدر رو به دانشگاه های ایتالیا بدین بهتون بورس می دن؟
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah.yalda نمایش پست ها
    سلام

از نظرسطح دانشگاه این 3کشور (فرانسوی زبان) رو در رشته های انسانی میشه اینطوری طبقه بندی کرد؟1-فرانسه2-سوئیس3-بلژیک
    بااحتساب اینکه فرانسه ویزا نمیده و هزینه زندگی در سوئیس بالاست.
    برای کسی که دانشگاه رایگان می خواد بره برای مستر وماهی یک میلیون می تونه برای هزینه زندگی بده از 3کشور بالا ویا آلمان و نروژ و فنلاند و هلندو... کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
    ممنون میشم اگه نظربدین.

همه چیز بستگی به دانشگاهی که انتخاب می کنید دارد - به عنوان مثال کشور سویس دانشگاه های بسیار خوبی دارد اما شهریه بالایی دریافت می کنند
    فرانسه به نظرم انتخاب اول می تواند باشد به دلیل تنوع دانشگاه ها و نوع رشته ها - بلژیک هم به نظرم در رده آخر قرار می گیرد
    در مورد ویزا - اتفاقا فرانسه هم ویزا می دهد - به خصوص اگر شما ضمانت مالی داشته باشید
    از بین چهار کشور دیگر : در هلند - آلمان - نروژ و فنلاند رشته ها به فرانسوی اصلا ارائه نمی شوند یا به به ندرت - از نظر هزینه با ماهی یک میلیون تومان تقریبا در تمام کشورها می توانید زندگی کنید - به شرطی که دانشگاه مجانی باشد - البته ترتیب هزینه به صورت از بیشترین به کمترین به صورت زیر است :
    1- نروژ
    2- هلند
    3- آلمان - فنلاند
    توجه داشته باشید که در چهار کشور بالا رشته ها به انگلیسی علاوه بر زبان کشور انتخاب می شود
    در کل اگر به دنبال رشته فرانسوی زبان هستید : بهترین جا فرانسه و بعد سویس است
    البته در خارج از اروپا در کانادا هم فرصت رشته فرانسوی وجود دارد
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

کدوم کشورهای اروپایی دانشگاهشون رایگان هست؟
    لطفا اسم همه کشورها رو بیارین.

با سپاس

Junior Member

پیش فرض انتخاب بین چند کشور و جند دانشگاه

سلامامیدوارم که دوستانی که در این فروم فعالیت میکنند به من کمک کنند تا بتونم انتخاب احسن رو انجام بدم
    ((چون یک همچین مقایسه ای ندیده بودم به همین دلیل این تاپیک رو ایجاد کردم اگه مدیران عزیز جای بهتری رو مدنظرشونه موضوع رو به همون جا منتقل کنن با تشکر)
    من یکم در باره رزومه خودم بگم کاردانی معدل 16.1لیسانس فیزیک با معدل 13.5 در زیان توانای این رو دارم که نمراتی به مراتب بالاتر از حداقلهای که مدنظر دانشگاههای اروپای هست رو بیارمیه مقام سومی در همایش فیزیکیه مقاله کنفرانس فیزیک ایران چهار پنج تا تشویق نامه از معاونت وزیر بگیر تا رئیس دانشگاهزیاد بنیه مادیم قوی نیست متاهل ویک بچهتو سایت http://www.mastersportal.eu/ این دانشگاهها رو برای ارشد فیزیک (زبان انگلیسی) پیدا کردم
    University of Antwerp Belgium
    University of Turku Finland
    Université de Cergy France
    Ludwig-Maximilians-University (LMU) Munich Germany 21
    University of Stuttgart Germany 151-200
    University of Paderborn Germany
    University of Trento Italy
    University of Ferrara Italy
    University of Bergen Norway
    University of Tromsø Norway
    Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne Switzerland 30
    University of Bern Switzerland 101-150
    University of Geneva Switzerland 101-150

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین چند کشور و جند دانشگاه

جالا چند سوال دارم
    1- شانس پذیرشم تو کدوم یکیشون بیشتر هست؟
    2- آیا امکان گرفتن فاند هست تو دوره ارشد با توجه به این رزومه من؟
    3- هزینه زندگی در این کشورها چطوریه برای یه خانواده 3 نفری؟امکان کار دانشجویی دارم؟با درامدش چقدر از خرجهای ماهیانه ام رو میتونم پوشش بدم؟
    4-
    چقدر پول باخودم ببرم؟مینیمم؟

5-
    اگه ارشد رو از این دانشگاهها بگیرم در مقایسه با دانشگاه های داخل آیا شانس بیشتری برای گرفتن فاند در تاپ 10 امریکا هست یا نه؟چون اگه شانسم تغییر نکنه زیادتمایلی به رفتن ندارم
    6- من بنابر شغلی که دارم نمیتونم برای ادامه تحصیل تو ایران به تهران بیام آیا بنظرتون ارشد رو همینجا تو ایران تو یکی از همین دانشگاههای دوروبر خودم مثل دانشگاه زنجان کردستان تبریز ارومیه بگیرم یا این دانشگاهای اروپای /کدومشون رو زندگی حرفه ای من تو فیزیک تاثیرشون بیشتر خواهد بود
    از اینکه لطف میکنید جواب میدید ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط lf8059 نمایش پست ها
    جالا چند سوال دارم
    1- شانس پذیرشم تو کدوم یکیشون بیشتر هست؟
    2- آیا امکان گرفتن فاند هست تو دوره ارشد با توجه به این رزومه من؟
    3- هزینه زندگی در این کشورها چطوریه برای یه خانواده 3 نفری؟امکان کار دانشجویی دارم؟با درامدش چقدر از خرجهای ماهیانه ام رو میتونم پوشش بدم؟
    4-
    چقدر پول باخودم ببرم؟مینیمم؟

5-
    اگه ارشد رو از این دانشگاهها بگیرم در مقایسه با دانشگاه های داخل آیا شانس بیشتری برای گرفتن فاند در تاپ 10 امریکا هست یا نه؟چون اگه شانسم تغییر نکنه زیادتمایلی به رفتن ندارم
    6- من بنابر شغلی که دارم نمیتونم برای ادامه تحصیل تو ایران به تهران بیام آیا بنظرتون ارشد رو همینجا تو ایران تو یکی از همین دانشگاههای دوروبر خودم مثل دانشگاه زنجان کردستان تبریز ارومیه بگیرم یا این دانشگاهای اروپای /کدومشون رو زندگی حرفه ای من تو فیزیک تاثیرشون بیشتر خواهد بود
    از اینکه لطف میکنید جواب میدید ممنونم
    سلام دوست عزیز به غیر ازسویس بقیه رو تقریبا شانس داری
    البته نا امیدت نمی کنم ولی معدل شما پایینه و با توجه به پولی شدن دانشگاه های سوئد تقاضا برای فنلاند رفته بالا در نتیجه توقع دانشگاه ها رفته بالا من خودم امسال به معدل 16.51 برای مهندسی شیمی نروژ اقدام کردم یکم دو به شکم که پذیرش بدن!
    در مورد هزینه زندگی کلا کشور های اسکاندیناوی خیلی گرونن یعنی هزینه یک نفر به طور میانگین در اسکاندیناوی حداقل 1 میلیون در ماه هستش کار هم خوب به سختی گیر میاد چون باید به زبون اون کشور مسلط باشی
    صد در صد گرفتن ارشد از این دانشگاه ها مخصوصا اون سویس که خودش در حد 10 تای اوله شانس پذیرش رو برای دکترا می بره بالا البته دانشگاه های تاپ آمریکا فقط معدل ارشد رو نمی بینن اونا حتی به لیسانس و دیپلم هم گیر می دن و اینکه باید یلی باشی تو رشته!!! اگه هیمن سایت قسمت پذیرش رو نگاه کنی یه بنده خدایی از هارواد برای دکترا فیزیک پذیرش گرفته ارشدشم پیام نوره اما معدل لیسانسش و ارشدش بالای 19.5 هستش و 40 تا هم مقاله داخلی و خارجی داره! خود این دانشگاه های اروپا هم از نظر امکانات چیزی از دانشگاهی مثل هاروارد کم ندارن بلکه دانشجو های ضعیف تری نسبت به هاروارد داره
    به نظر من با توجه به اینکه شما خانواده دارین و درصورت اینکه آرزوی شما به حقیقت نرسه ضربه سنگینی به شما وارد میشه ترجیحا اگه می تونی فوق رو همین جا بخون البته با معدل بالا و مقاله برای دکترا اقدام کن برای آمریکا اگه شد که شد اگر هم نشد چیزی از دست نمیدی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ratsign نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز به غیر ازسویس بقیه رو تقریبا شانس داری
    البته نا امیدت نمی کنم ولی معدل شما پایینه و با توجه به پولی شدن دانشگاه های سوئد تقاضا برای فنلاند رفته بالا در نتیجه توقع دانشگاه ها رفته بالا من خودم امسال به معدل 16.51 برای مهندسی شیمی نروژ اقدام کردم یکم دو به شکم که پذیرش بدن!
    در مورد هزینه زندگی کلا کشور های اسکاندیناوی خیلی گرونن یعنی هزینه یک نفر به طور میانگین در اسکاندیناوی حداقل 1 میلیون در ماه هستش کار هم خوب به سختی گیر میاد چون باید به زبون اون کشور مسلط باشی
    صد در صد گرفتن ارشد از این دانشگاه ها مخصوصا اون سویس که خودش در حد 10 تای اوله شانس پذیرش رو برای دکترا می بره بالا البته دانشگاه های تاپ آمریکا فقط معدل ارشد رو نمی بینن اونا حتی به لیسانس و دیپلم هم گیر می دن و اینکه باید یلی باشی تو رشته!!! اگه هیمن سایت قسمت پذیرش رو نگاه کنی یه بنده خدایی از هارواد برای دکترا فیزیک پذیرش گرفته ارشدشم پیام نوره اما معدل لیسانسش و ارشدش بالای 19.5 هستش و 40 تا هم مقاله داخلی و خارجی داره! خود این دانشگاه های اروپا هم از نظر امکانات چیزی از دانشگاهی مثل هاروارد کم ندارن بلکه دانشجو های ضعیف تری نسبت به هاروارد داره
    به نظر من با توجه به اینکه شما خانواده دارین و درصورت اینکه آرزوی شما به حقیقت نرسه ضربه سنگینی به شما وارد میشه ترجیحا اگه می تونی فوق رو همین جا بخون البته با معدل بالا و مقاله برای دکترا اقدام کن برای آمریکا اگه شد که شد اگر هم نشد چیزی از دست نمیدی
    دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتید برای جواب ممنون
    خوب این خارج رفتن یه راهی هست که میخوام ازچندوچونش مطمئن بشم بهرحال من باید بین این چند راهی که برام مونده یکیشون رو انتخاب کنم و به همین دلیم از دوستان خواستم تجربیاتشون رو دراختیارم بذارن تا بتونم بهترین راه رو انتخاب کنم

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها

با سپاس
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...88%D9%BE%D8%A7

http://www.applyabroad.org/forum/sho...3%D8%AA-%D8%9F
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها

با سپاس
    فرانسه، آلمان , نروژ، فنلاند
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را