صفحه 17 از 37 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : مقایسه کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

دوستان من تازه دارم در مورد اروپا تحقیق میکنم.همه برنامم روی امریکای شمالی بود و همش به هم خورد. حالا کسی میتونه کمکم کنه.

برای ارشد،رشته های مدیریت با این شرایط آیا جایی وجود داره؟

1 - تحصیل رایگان یا اینکه بورس درست و حسابی بدن درنهایت اگه اینها نبود و نمیشناسید، جایی که شهریه کم باشه و هزینه زندگی هم زیاد نباشه

(فقط در نظر بگیرید که الان business school ها توی همه کشورها شهریه های کلانی میگیرن. مثلا به هیچ وجه از پس UK برنمیام مگر فول فاند باشه که انقدر رقابت زیاده اصلا ممکن نیست)

2 - اصلا برام تفریح مهم نیست. ولی نمیخوام جایی باشه که یخبندونه و خیلی سرده و 12 ماه فقط 2 روز آفتاب داره .
    3- جایی که نسبت به ایرانیها دید خیلی بد نداشته باشن.یعنی تا میبیننت باهات بدرفتاری نکنن و صبرکنن اول بشناسنت بعد تصمیم بگیرن.
    4- اعتبار دانشگاه برام مهمه. یعنی توی رشته من بخش اعظم کار پیدا کردن و ادامه تحصیل به اعتبار دانشگاه برمیگرده. خودم هم دوست دارم که درس رو ادامه بدم حالا یا تو همون کشور یا جای دیگه.برای همین جایی که پرت و نامعلومه و هیچکس اسمش رو نشنیده و اینها نمیخوام برم.
    5- مدرک اون کشور رو تو ایران هم قبول داشته باشن که اگه خدای نکرده نشد و مجبور شدم برگردم بتونم با اون مدرک کار کنم (مثلا توی لیست دانشگاههای وزارت علوم من چیزی از دانشگاههای رمانی ندیدم و اصلا اسمی ازشون برده نشده)
    6- تدریس به زبان انگلیسی باشه. اینکه باید برای ارتباط برقرار کردن توی اون کشور یه زبان دیگه رو یاد گرفت اشکالی نداره ولی 4کلمه روزمره رو فهمیدن کجا و دنبال کردن درسهای دانشگاه به یه زبان جدید کجا.برای همین جتما حتما به انگلیسی درس یدن.
    7-تریجحا هم شهرهای بزرگتر. زیاد دوست ندارم هر روز 50 تا قیافه تکراری رو از صبح تا شب ببینم و همه تو زندگی ادم فضولی کنن.یعنی از شهرهای خیلی کوچیک بدم میاد (منظورم توهین به هیچ جایی نیستها. فقط با خلق و خوی من جور در نمیاد)

تا اینجاش برام شرطهای حیاتی بود. حالا یه سری چیزها هم هست که اگه باشه خوبه

1- امکان ادامه تحصیل توی اون کشور توی مقطع دکترا وجود داره و سخت نیست.یعنی میشه بورس گیر آورد و .....
    2- امکان اقامت گرفتن و کارکردن بعد از تحصیل وجود داره
    3- کشورش امکانات بهتری رو به خارجیها (ایرانیها) بده. از خدمات درمانی ارزونتر، تخصیلات ارزونتر، شینگن ، اقامت و .......

حالا شما میگید من توی چه کشورهایی رو بگردم؟ چه کشوری به این چیزی که من میخوام نزدیکتره و از چیزهایی که مدنظرم هست،شرایط مناسب بیشتری رو داره؟

شرایط خودم هم :
    لیسانس مدیریت مالی دانشگاه تهران. معدل 15
    تافل 96 (دوباره ثبت نام کردم و شاید بیشتر از این بشه)
    سابقه کار : 3سال پاره وقت ضمن دانشگاه و 3 سال و خورده ای تمام وقت که توی حسابداری و حسابرسی(خدمات مالی) بوده ولی از نظر بیمه، این 3ساله بیمه رد نکردم.
    توی شرکتهای خصوصی،NGO بین المللی , .... کار کردم. پستم هم از کارمندی تا مدیریتی/مشاوره بوده.
    مقاله و .... ندارم. از استادها و ... نمیتونم نامه بگیرم. ولی معرفی نامه کاری میتونم بگیرم.
    فعالیتهای فوق برنامه هم به نسبت اکثریت بچه های ایران زیاد داشتم. از تیم ورزشی و ...... (البته اگه اهمیتی داشته باشه)
    در ضمن امتحان GMAT هم دادم و خراب کردم و اگه لازم باشه دوباره امتحان میدم.یعنی اگه برای بورس گرفتن کمکی کنه

ممنون میشم کمکم کنید.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Member
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    دوستان من تازه دارم در مورد اروپا تحقیق میکنم.همه برنامم روی امریکای شمالی بود و همش به هم خورد. حالا کسی میتونه کمکم کنه.

1 - تحصیل رایگان یا اینکه بورس درست و حسابی بدن درنهایت اگه اینها نبود و نمیشناسید، جایی که شهریه کم باشه و هزینه زندگی هم زیاد نباشه

(فقط در نظر بگیرید که الان business school ها توی همه کشورها شهریه های کلانی میگیرن. مثلا به هیچ وجه از پس UK برنمیام مگر فول فاند باشه که انقدر رقابت زیاده اصلا ممکن نیست)

2 - اصلا برام تفریح مهم نیست. ولی نمیخوام جایی باشه که یخبندونه و خیلی سرده و 12 ماه فقط 2 روز آفتاب داره .
    3- جایی که نسبت به ایرانیها دید خیلی بد نداشته باشن.یعنی تا میبیننت باهات بدرفتاری نکنن و صبرکنن اول بشناسنت بعد تصمیم بگیرن.
    4- اعتبار دانشگاه برام مهمه. یعنی توی رشته من بخش اعظم کار پیدا کردن و ادامه تحصیل به اعتبار دانشگاه برمیگرده. خودم هم دوست دارم که درس رو ادامه بدم حالا یا تو همون کشور یا جای دیگه.برای همین جایی که پرت و نامعلومه و هیچکس اسمش رو نشنیده و اینها نمیخوام برم.
    5- مدرک اون کشور رو تو ایران هم قبول داشته باشن که اگه خدای نکرده نشد و مجبور شدم برگردم بتونم با اون مدرک کار کنم (مثلا توی لیست دانشگاههای وزارت علوم من چیزی از دانشگاههای رمانی ندیدم و اصلا اسمی ازشون برده نشده)
    6- تدریس به زبان انگلیسی باشه. اینکه باید برای ارتباط برقرار کردن توی اون کشور یه زبان دیگه رو یاد گرفت اشکالی نداره ولی 4کلمه روزمره رو فهمیدن کجا و دنبال کردن درسهای دانشگاه به یه زبان جدید کجا.برای همین جتما حتما به انگلیسی درس یدن.
    7-تریجحا هم شهرهای بزرگتر. زیاد دوست ندارم هر روز 50 تا قیافه تکراری رو از صبح تا شب ببینم و همه تو زندگی ادم فضولی کنن.یعنی از شهرهای خیلی کوچیک بدم میاد (منظورم توهین به هیچ جایی نیستها. فقط با خلق و خوی من جور در نمیاد)

1- امکان ادامه تحصیل توی اون کشور توی مقطع دکترا وجود داره و سخت نیست.یعنی میشه بورس گیر آورد و .....
    3- کشورش امکانات بهتری رو به خارجیها (ایرانیها) بده. از خدمات درمانی ارزونتر، تخصیلات ارزونتر، شینگن ، اقامت و .......

حالا شما میگید من توی چه کشورهایی رو بگردم؟ چه کشوری به این چیزی که من میخوام نزدیکتره و از چیزهایی که مدنظرم هست،شرایط مناسب بیشتری رو داره؟

شرایط خودم هم :
    سابقه کار : 3سال پاره وقت ضمن دانشگاه و 3 سال و خورده ای تمام وقت که توی حسابداری و حسابرسی(خدمات مالی) بوده ولی از نظر بیمه، این 3ساله بیمه رد نکردم.
    توی شرکتهای خصوصی،NGO بین المللی , .... کار کردم. پستم هم از کارمندی تا مدیریتی/مشاوره بوده.
    مقاله و .... ندارم. از استادها و ... نمیتونم نامه بگیرم. ولی معرفی نامه کاری میتونم بگیرم.
    فعالیتهای فوق برنامه هم به نسبت اکثریت بچه های ایران زیاد داشتم. از تیم ورزشی و ...... (البته اگه اهمیتی داشته باشه)
    در ضمن امتحان GMAT هم دادم و خراب کردم و اگه لازم باشه دوباره امتحان میدم.یعنی اگه برای بورس گرفتن کمکی کنه

ممنون میشم کمکم کنید.
    سلام دوست عزیز
    از قدیم گفتن هرچقدر پول بدی همون قدر هم آش می خوری! البته ببخشید اینقدر رک می گم ولی امکان نداره تمام این شرایط یکجا جمع بشن! حداقل تو اروپا که از این خبرا نیست اگر جایی می خوای که هزینه زندگی پایین باشه و دانشگاه هم همین طور باید بری تو دانشگاه های آلمان بگردی(تقریبا با شرایطی که شما می خوای جور هستش) البته توش یه کم نژاد پرستی هست امکانات هم مختص به شهروند ها می شه نه خارجی ها!

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها

شرایط خودم هم :

ممنون میشم کمکم کنید.
    هم آلمان و هم فرانسه تقریبا این شرایط رو دارن، هرچند باید به وضعیت ویزاشون هم توجه کنید. اگه آب و هوای سرد براتون موردی نداره میتونید روی فنلاند هم حساب کنید. البته اینها کشورهای درجه یک بودن، مسلما در کشورهای کوچکتر اروپایی هم میتونید دنبال چنین شرایطی باشید.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Member MrMind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Information Security, Tehran University

پیش فرض فنلاند یا آلمان ؟

سلام
    مهندسای عزیز من بین آلمان و فنلاند موندم که کدوم و انتخاب کنم ، هر کدوم مزیت های خودشون و دارن ، خواستم از شمایی که توی محیط هستید
    کمکم کنید تصمیم بهتری بگیرم

فنلاند شرایط خوبی که داره هزینه هست که کل این دوسال برای مستر نهایتا 26 ملیون خرجم می شه
    با آب و هواش مشکلی ندارم و دانشگاه هاش هم توی سطح خوبی هستن و از نظر رشتم که IT هست ، فنلاند توی شرایط واقعا خوبی هست

ازطرفی آلمان یه کشور با دیسیپلین خیلی بالا ، شرایط اجتماعی بهتر هست و زبونی هم که توی آلمان یاد می گیرم خیلی بیشتر به دردم می خوره

ولی هزینش هم به نسبت بالاتر هست (دو سال حدود 37 ملیون تومن تحصیل + زندگی)

من قصدم انشالله اینه که بعد از فوق لیسانس اقدام کنم برای دکتری و بعدش هم در صورت شرایط کاری خوب اقامت و زندگی هست

حالا با این تفاسیر نظر شما دوستان عزیز چی هست؟ چه نقات ضعف و قوتی هست که من جا انداختم و دونستنشون باعث می شبه بهتر تصمیم بگیرم؟

سپاس بی کران

پیش فرض پاسخ : فنلاند یا آلمان ؟

فنلاند مزایای خودشو داره،آلمان هم مزایای خودشو.ولی در کل آلمان به نظرم خیلی بهتره.شما حداکثر سالی چقد میتونی خرج کنی؟مقاله داری؟آیلس داری؟ اگه بتونی سالی 20000-250000 دلار خرج کنی،نمره آیلستم بالا باشه میتونی بری آمریکا که تو رشته آی تی تو دنیا حرف اولو میزنه.اگه رزومت خوب باشه مقاله داشته باشی آیلس بالا داشته باشی و... شاید بتونی فاند بگیری هزینت کمتر از 18000 دلار در سال بشه

Member MrMind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Information Security, Tehran University

مهندس اگه به 20000 تا 25000 دلار سالیانه بود الان آمریکا بودم ولی خیلی بیشتر از این حرفا در میاد ، حساب کردم حدافل باید سالی 35000 دلار خرج کنم ، دلارم که الان توی آسمون سیر می کنه و واقعا مشکل شده
    IELTS 7 می تونم راحت بیارم رزومم هم از نظر مدارک تخصصی و سابقه کار خوبه ولی مقاله ندارم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electeronic engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MrMind نمایش پست ها
    سلام
    مهندسای عزیز من بین آلمان و فنلاند موندم که کدوم و انتخاب کنم ، هر کدوم مزیت های خودشون و دارن ، خواستم از شمایی که توی محیط هستید
    کمکم کنید تصمیم بهتری بگیرم

فنلاند شرایط خوبی که داره هزینه هست که کل این دوسال برای مستر نهایتا 26 ملیون خرجم می شه
    با آب و هواش مشکلی ندارم و دانشگاه هاش هم توی سطح خوبی هستن و از نظر رشتم که IT هست ، فنلاند توی شرایط واقعا خوبی هست

ازطرفی آلمان یه کشور با دیسیپلین خیلی بالا ، شرایط اجتماعی بهتر هست و زبونی هم که توی آلمان یاد می گیرم خیلی بیشتر به دردم می خوره

ولی هزینش هم به نسبت بالاتر هست (دو سال حدود 37 ملیون تومن تحصیل + زندگی)

من قصدم انشالله اینه که بعد از فوق لیسانس اقدام کنم برای دکتری و بعدش هم در صورت شرایط کاری خوب اقامت و زندگی هست

حالا با این تفاسیر نظر شما دوستان عزیز چی هست؟ چه نقات ضعف و قوتی هست که من جا انداختم و دونستنشون باعث می شبه بهتر تصمیم بگیرم؟

سپاس بی کران
    اشتباه حساب کردی مهندس جان. دانشگاه های آلمان رایگان و تقریبا رایگانن. هزینه ی زندگی هم پایینتر از فنلانده.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط AghaMashalla نمایش پست ها
    اشتباه حساب کردی مهندس جان. دانشگاه های آلمان رایگان و تقریبا رایگانن. هزینه ی زندگی هم پایینتر از فنلانده.
    مردمش هم اجتماعی تر هستند و در اونجا المانی یاد میگیرید! 150 میلیون نفر به این زبان صحبت میکنند. وارد بازار کار المان میشید! به همین خاطر من المان رو ترجیح میدم!
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط MrMind نمایش پست ها
    مهندس اگه به 20000 تا 25000 دلار سالیانه بود الان آمریکا بودم ولی خیلی بیشتر از این حرفا در میاد ، حساب کردم حدافل باید سالی 35000 دلار خرج کنم ، دلارم که الان توی آسمون سیر می کنه و واقعا مشکل شده
    IELTS 7 می تونم راحت بیارم رزومم هم از نظر مدارک تخصصی و سابقه کار خوبه ولی مقاله ندارم
    من با سند و مدرک بهت ثابت میکنم که با 25000 دلار تو نیو یورک میتونی دانشجویی زندگی کنی.این دانشگاه که رنک خیلی خوبی هم داره(حداقل از فنلاند و آلمان خیییلی بهتره) سالی 14000 دلار شهریش هست.توی نیو یورک هم (اگه دانشجویی زندگی کنی،در سطح متوسط رو به بالا) سالی 10000-12000 دلار کافیه برات.(اگه خواستی اینم برات ثابت میکنم)اگه بخوای تقریبا مرفه زندگی کنی تقریبا همون 35000 دلاری میشه که خودت گفتی.حالا میل خودت که میخوای تو آمریکا دانشجویی زندگی کنی یا تو آلمان ولخرجی کنی
    در ضمن دانشگاه های خیلی ارزون تری حتی تو همین نیو یورک هم هست.اما چون رنکشون پایینه برای ویزا به مشکل میخوری

این لینک هزینه های زندگی تو هلسینکی فنلانده.اینم هزینه های زندگی تو هامبورگ آلمانه
    خودت قضاوت کن.ولی اگه میتونی سالی 25000 دلار خرج کنی اصلا به هیچ کشوری بجز آمریکا فک نکن.