صفحه 18 از 37 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : فنلاند یا آلمان ؟

حالا منم یک اطلاعاتی بدم
    دوستم الان چند ساله که نیویورک هستن،ایشون میگفتن هزینه 1 سال واسه دانشجو 25000$ تا 30000$ در میاد،فقط هزینه اجاره خونه خورد و خوراک.
    ویرایش توسط civil2015 : December 28th, 2011 در ساعت 02:31 AM

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    حالا منم یک اطلاعاتی بدم
    دوستم الان چند ساله که نیویورک هستن،ایشون میگفتن هزینه 1 سال واسه دانشجو 25000$ تا 30000$ در میاد،فقط هزینه اجاره خونه خورد و خوراک.
    نیویورک گرون ترین شهر امریکاست شاید در مناطق ارزون بشه با سالی 10000 تا زندگی دانشجویی کرد مشکل اصلی در امریکا شهریه بالای دانشگاه هاست

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    حالا منم یک اطلاعاتی بدم
    اینکه دوست شما سالی 30000$ خرج میکنه دلیل نمیشه نشه با حدود 10000$ زندگی کرد.عرض کردم زندگی دانشجویی.یعنی با کمترین امکانات و خونه کوچیک اطراف شهر و share کردن خونه با 2-3 تا دانشجوی دیگه و صرف جویی تو تمام موارد.قطعا دوست شما تو چنین شرایطی زندگی نمیکنه.معلومه اگه کسی بخواد با بهترین امکانات زندگی کنه 100000$ هم کمه واسش.بنده حد اقل مخارج رو عرض کردم نه زندگی مرفهانه.
    شما در نظر بگیر یه خونه بگیری 1000 دلار.با 2نفر دیگه همخونه بشی سهم شما میشه تقریبا 300$.سالی 3600 دلار
    هزینه غذا به طور میانگین ماهی 232 دلار.سالی2784$
    دکتر(هزینه احتمالی) به طور میانگین ماهی 72 دلار میشه سالی864$
    حمل و نقل به طور میانگین ماهی 232$.سالی2784 دلار
    هزینه های احتمالی به طور میانگین ماهی 188 دلار.سالی2256$
    هزینه پوشاک هم به طور میانگین سالی 1000 دلار
    کل اینا میشه سالی 13288 دلار.(حدودا)
    در ضمن این قیمتها رو از خودم در نیاوردم.از این سایت و این سایت میتونید ببینید لیست هزینه ها رو.کاملا هم موثق هست
    در ضمن به فرض هم که تو نیویورک نشه با کمتر از 30000 دلار در سال زندگی کرد(که مطمئنم این طور نیست). من نیو یورک رو مثال زدم.مگه آمریکا فقط نیو یورکه؟ حرف اصلی من این بود که با 20000-25000 دلار در سال میشه تو آمریکا درس خوند.نیویورک گرونه به قول دوستمون اینهمه ایالت دیگه هست.مثلا شهر buffalo تو همون ایالت نیویورک هزینه هاش به مراتب کمتر از نیویورکه.در کل فک میکنم اگه از بحث اصلی دور نشیم بهتره
    ویرایش توسط pink_panther : December 28th, 2011 در ساعت 03:41 AM

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

این تاپیکو این بنده خدا زده بود واسه مقایسه آلمان و فنلاند . ربطی به آمریکا نداشت که دارین در موردش بحث می کنبن !!!
    آمریکا تاپیک مخصوص خودشو داره !!!

Member MrMind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Information Security, Tehran University

نقل قول نوشته اصلی توسط AghaMashalla نمایش پست ها
    اشتباه حساب کردی مهندس جان. دانشگاه های آلمان رایگان و تقریبا رایگانن. هزینه ی زندگی هم پایینتر از فنلانده.
    خوب من حداکثر رو در نظر گرفتم
    اینکه دانشگاه ترمی 500 یورو باشه و هزینه زندگی رو هم ماهی 700 یورو طبق گفته بچه ها و سایت daad در نظر گرفتم که برای دو سال همون 37 ملیون می شه
    یعنی کمتر از این حرفاست؟

Member MrMind آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    مردمش هم اجتماعی تر هستند و در اونجا المانی یاد میگیرید! 150 میلیون نفر به این زبان صحبت میکنند. وارد بازار کار المان میشید! به همین خاطر من المان رو ترجیح میدم!
    جز اتریش و سوئیس و آلمان چه کشورای آلمانی صحبت می کنن؟فنلاندی که مخصوص خودشون هست فقط ...

وضعیت اقامت گرفتن و ادامه تحصیل برای گرفتن دکتری و ... به چه طورت هست توی آلمان؟
    فنلاند که در صورت پیدا کردن کار (حداکثر 6 ماه بعد از اتمام تحصیل) می شه اقامت گرفت و درآمد هم ازونجایی که یه کشور اسکاندیناوی هست خیلی بالاست (نمی دونم چقدر حدودا) آلمان به چه صورت هست؟

ممنون از راهنماییهاتون مهندس جان

Member MrMind آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pink_panther نمایش پست ها
    من با سند و مدرک بهت ثابت میکنم که با 25000 دلار تو نیو یورک میتونی دانشجویی زندگی کنی.این دانشگاه که رنک خیلی خوبی هم داره(حداقل از فنلاند و آلمان خیییلی بهتره) سالی 14000 دلار شهریش هست.توی نیو یورک هم (اگه دانشجویی زندگی کنی،در سطح متوسط رو به بالا) سالی 10000-12000 دلار کافیه برات.(اگه خواستی اینم برات ثابت میکنم)اگه بخوای تقریبا مرفه زندگی کنی تقریبا همون 35000 دلاری میشه که خودت گفتی.حالا میل خودت که میخوای تو آمریکا دانشجویی زندگی کنی یا تو آلمان ولخرجی کنی
    در ضمن دانشگاه های خیلی ارزون تری حتی تو همین نیو یورک هم هست.اما چون رنکشون پایینه برای ویزا به مشکل میخوری
    یه سایت مرجع هست که من بتونم دانشگاه های آمریکا رو بنا به شرایطم گوگل کنم؟
    من خیلی دوست دارم برم آمریکا ولی خوب فکر می کنم یکم ریسکه ... توی سفارت خونه مجازی هم رفتم اطلاعاتی که اونجا بود باعث شد منصرف بشم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط pink_panther نمایش پست ها
    این لینک هزینه های زندگی تو هلسینکی فنلانده.اینم هزینه های زندگی تو هامبورگ آلمانه
    خودت قضاوت کن.ولی اگه میتونی سالی 25000 دلار خرج کنی اصلا به هیچ کشوری بجز آمریکا فک نکن.
    خیلی ممنون مهندس
    با دلار 1200 می شد کنار اومد و رفت ولی با دلار 1600 تومن قضیه خیلی فرق می کنه

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط MrMind نمایش پست ها
    جز اتریش و سوئیس و آلمان چه کشورای آلمانی صحبت می کنن؟فنلاندی که مخصوص خودشون هست فقط ...

وضعیت اقامت گرفتن و ادامه تحصیل برای گرفتن دکتری و ... به چه طورت هست توی آلمان؟
    فنلاند که در صورت پیدا کردن کار (حداکثر 6 ماه بعد از اتمام تحصیل) می شه اقامت گرفت و درآمد هم ازونجایی که یه کشور اسکاندیناوی هست خیلی بالاست (نمی دونم چقدر حدودا) آلمان به چه صورت هست؟

ممنون از راهنماییهاتون مهندس جان
    همین 3 تا کشور شامل 100 میلیون نفر انسان میشن! حدود 60 میلیون هم به عنوان زبان دوم صحبت میکنند و 20 میلیون هم به صورت پراکنده در کل دنیا وجود دارند که المانی صحبت میکنند که مجموعش میشه 180 میلیون........
    چه در فنلاند و چه در المان بایستی 7 سال مالیات پرداخت کنید تا شهروند بشید....درامد فنلاند بالاتر هست اما هزینه هاش هم به مراتب بالاتره....
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    همین 3 تا کشور شامل 100 میلیون نفر انسان میشن! حدود 60 میلیون هم به عنوان زبان دوم صحبت میکنند و 20 میلیون هم به صورت پراکنده در کل دنیا وجود دارند که المانی صحبت میکنند که مجموعش میشه 180 میلیون........
    چه در فنلاند و چه در المان بایستی 7 سال مالیات پرداخت کنید تا شهروند بشید....درامد فنلاند بالاتر هست اما هزینه هاش هم به مراتب بالاتره....
    البته طبق قانون جدید تو فنلاند 4 سال یا 5 سال هست بستگس به این داره که امتحان زبان بخوای بدی یا نه ! من راحت تر از فنلاند جایی رو نمی شناسم که اقامت بده تو اروپا !
    کلا از نظر رفاه اجتماعی کشورهای اسکاندیناوی و استرالیا و نیوریلند سوئیش از بقیه کشورهای دنیا تو سطح بالاتری هستن !

Member

لوکزامبورگ هم زبانش المانی هست .....

ولی من از جهت دانشگاه برتر و تکنولوزی برتر (امکانات دانشگاهی) آلمان را بهتر میبینم....از نظر من قابل مقایسه نیست...
    در زمینه تخصصی نمیتونم چیزی بگم(اونچه را دیدم گفتم) اما از جهت زبان و کاربردی بودن ان المانی بهتر هست مگر اینکه با انگلیسی بخوای ادامه تحصیل بدی!

که من هم امریکا را گزینه خوبی میبینم....