صفحه 27 از 37 نخستنخست ... 1718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

Junior Member sherizk آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آلمان یا نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaeed نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من نزدیک به چند ماه میشه که بین ادامه تحصیل در آلمان و نروژ مردد هستم. در این مدت هم همواره سایتهای مختلفی رو از قبیل : دانشگاههای هر دو کشور - وضعیت فرهنگی - اجتماعی و اقتصادی هر دو کشور رو بررسی کردم و از تجربیات دوستان این فروم هم هم کمال استفاده رو بردم ولی هر جور که شرایط رو بررسی میکنم نمیتونم به طور قطع یک تصمیم قاطع بگیرم. من در ترم آتی اگر خدا بخواد از دانشگاه خیام بصورت 7 ترمه در رشته مهندسی مکانیک فارغ التحصیل میشم. همه ترمها معدل الف و معدل کل هم تا به اینجای کار 17.5 بوده و در نظر دارم بالاتر هم ببرم. معدل دیپلم هم تقریبا 19 هست. فعلا آزمون زبان انگلیسی ندادم ولی زبانم خوب هست. در حال حاضر هم بروی دو تا مقاله کار میکنم که یکیش به اتمام رسیده و اون یکی دیگه هم تحلیل اصلیش با کمک CFD به اتمام رسیده.
    من با وجود اینکه هنوز یک سال دیگه مونده تا تمامی مدارکم تکمیل بشه ولی ازونجایی که کلا آدم آینده نگری هستم میخوام با قدرت وارد اون رشته بشم. چه از لحاظ آشنایی با دروس اون رشته و چه از لحاظ اون کشور (زبان آلمانی یا نروژی) تا از بقیه جلوتر باشم !
    چند ماه پیش خودم بصورت Self-Study داشتم بروی زبان نروژی کار میکردم ولی به یکباره تصمیم گرفتم در آلمان ادامه تحصیل بدم و هم اکنون هم زبان آلمانی رو یک ترم میشه شروع کردم و خیلی خوب هم جلو رفتم.
    انتخاب قبلی من در نروژ : Natural Gas Technology - NTNU قصدا داشتم وارد زمینه Turbo Machinery بشم.
    انتخابهای الان من در آلمان :
    Computational Mechanics - TUM
    Computational Mechanics COMMAS - Stuttgart
    Energy Process در RWTH Aachen یا TUM یا کارلسروهه و یا HTW Berlin
    من دو تا مقالم در زمینه Renewable Energy هست و ازین گرایش هم بدم نمیاد.

خب شاید الان میگید 100% آلمان چون هم بسیار کشور صنعتی تری هست و هم دانشگاههای تاپ تری و ... ولی با توجه به بحران کمبود نیروی کار در نروژ و بیکاری بسیار پایین و رفاه بسیار بالا و سرمابه گذاری دولت نروژ در بحث Renewable Energy و زمینه بسیار قوی Turbo Machinery در صنعت این کشور واقعا مردد هستم که چیکار کنم؟
    خیلی ممنون از توجه شما و راهنمایی که قرار هست بکنید !!!

واقعا خواهشمندم دوستان علایق و سلیقه های شخصی رو در تصمیم گیریشون وارد نکنند.
    خب برای رشته مکانیک آلمان خیلی حرفا واسه گفتن داره.در ضمن هزینه زندگی در آلمان پایین تر هست نسبت به نروژ البته از نوع دانشجوییش.ولی خوب از لحاظ کار نظر خاصی ندارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

بچه ها کلن من یه جا میخوام که برای دکتری فاند خوبی بدن و شرایط اقامت و کارش خوب باشه (فکر کنم همه همینو میخوان
    ) و ویزا برای همسر محصل بده و راستش اصلن رنک دانشگاش برام مهم نیست هرچند که رنکشم بالا باشه بدم نمیاد
    )) در ضمن آمریکا هم به خاطر سختی رفت و آمدش به ایران نمیخوام.
    خودم به هلند و دانمارک و سوییس نظرم جلب شده تا الان. نظر خواصی ندارید شما؟ هر اطلاعاتی بدید خیلی کمک خواهد کرد به من و بسیار ممنون میشم.
    رشته ام مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی هست. رزومه ام بد نیس زبانم امتحان ندادم ولی سطحم خوبه معدلمم 14.90 و 16.77

سلام
    دوستان گرامی من یه سؤال کلی داشتم ازتون:

برای PhD توی یکی از کشورهای اروپایی که ویژگی های زیر رو داشته باشه:
    - نداشتن مشکل ویزای همسر، مسائل نژادپرستی و ...
    - فاند خوب
    - دوره دکترای 3 یا 4 ساله (5 سال یکم زیاده!)
    - ددلاینش تا حدود 10-15 مارس سرنرسه (چون 9 فوریه GRE دارم)
    کدوم کشور/دانشگاه رو پیشنهاد میکنین؟

ممکنه بگین که خودم باید بگردم و بررسی کنم-که البته درست هم هست- ولی خواستم دوستان باتجربه‌تر پاسخ بدن. ممنون میشم.

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Zardosht نمایش پست ها
    بچه ها کلن من یه جا میخوام که برای دکتری فاند خوبی بدن و شرایط اقامت و کارش خوب باشه (فکر کنم همه همینو میخوان
    ) و ویزا برای همسر محصل بده و راستش اصلن رنک دانشگاش برام مهم نیست هرچند که رنکشم بالا باشه بدم نمیاد
    )) در ضمن آمریکا هم به خاطر سختی رفت و آمدش به ایران نمیخوام.
    خودم به هلند و دانمارک و سوییس نظرم جلب شده تا الان. نظر خواصی ندارید شما؟ هر اطلاعاتی بدید خیلی کمک خواهد کرد به من و بسیار ممنون میشم.
    رشته ام مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی هست. رزومه ام بد نیس زبانم امتحان ندادم ولی سطحم خوبه معدلمم 14.90 و 16.77
    ایتالیا و اتریش رو پیشنهاد میدم.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member etud آواتار ها

با سلام و بدون مقدمه:
    200 میلیون تومن سرمایه دارم و تا سال 93 طول میکشه که کارشناسی نرم افزار رو از ایران بگیرم و قصد دارم برای ارشد mba بخونم.
    میخوام برای کشوری اقدام کنم که سود بانک هاش در حدی باشه که با سپرده گذاری در اون کشور مخارج دانشگاه و زندگی رو جبران کنه، آیا بین کشورهای اروپایی گزینه مناسبی وجود داره؟
    اگه میشه راهنمایی کنید
    پرواز را به خاطر بسپار
    پرنده مردنی ست

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط etud نمایش پست ها
    با سلام و بدون مقدمه:
    200 میلیون تومن سرمایه دارم و تا سال 93 طول میکشه که کارشناسی نرم افزار رو از ایران بگیرم و قصد دارم برای ارشد mba بخونم.
    میخوام برای کشوری اقدام کنم که سود بانک هاش در حدی باشه که با سپرده گذاری در اون کشور مخارج دانشگاه و زندگی رو جبران کنه، آیا بین کشورهای اروپایی گزینه مناسبی وجود داره؟
    اگه میشه راهنمایی کنید
    فکر نمی کنم شانسی برای این کار داشته باشی. دویست میلیون می شه حدود پنجاه هزار یورو، اگر توی کشوری بتونی پنج درصد سود بگیری، می شه دو هزار و پانصد یورو در سال. تازه پنج درصد واسه کشورهای نه چندان خوبه، مثل لهستان، توی کشورهای خوب خیلی بعیده حتی دو سه درصد سود بدهند.

Junior Member etud آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    فکر نمی کنم شانسی برای این کار داشته باشی. دویست میلیون می شه حدود پنجاه هزار یورو، اگر توی کشوری بتونی پنج درصد سود بگیری، می شه دو هزار و پانصد یورو در سال. تازه پنج درصد واسه کشورهای نه چندان خوبه، مثل لهستان، توی کشورهای خوب خیلی بعیده حتی دو سه درصد سود بدهند.
    خیلی ممنون دوست من

سوال: برای رشته mba که باید به زبان انگلیسی تدریس بشه به نظر شما برای کدوم کشور اقدام کنیم بهتره؟ که هم ارزون تموم شه هم آینده شغلی تو همون کشور گارانتی بشه
    پرواز را به خاطر بسپار
    پرنده مردنی ست

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

کسی در مورد اتـــــــــــــریــــــــ ــــش اطلاعی نداره؟
    بازار کار اینده؟
    وضعیت خدمات درمانی و بیمه های درمانی؟
    اقامت؟
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط etud نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست من

سوال: برای رشته mba که باید به زبان انگلیسی تدریس بشه به نظر شما برای کدوم کشور اقدام کنیم بهتره؟ که هم ارزون تموم شه هم آینده شغلی تو همون کشور گارانتی بشه
    شايد مالزي بهتر باشه...اما در مورد آينده شغلي نظري ندارم....در مورد رشته ام بي اي و دانشگاه هاي امارات هم تحقيق كن چون بعدش در اين حوزه شرايط كاري خوبي هست.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي صنايع (علم و صنعت)- ليسانس و مديريت فناوري اطلاعا

سلام. من فارغ التحصيل صنايع علم و صنعتم با معدل 16 و فوق ليسانسم هم مديريت فناوري اطلاعات خوندم با معدل 18.9. تافل هم اخيرا دادم شدم 91. دچهار تا مقاله international تو حوزه مديريت دانش هم دارم به نظرتون با اين شرايط كجا مي تونم براي دكتري صنايع يا تحليل سيستم يا مديريت اطلاعات اقدام كنم؟ هنوز GRE ندادم و فاند هم برام به شدت مهمه. به نظرتون اروپا جايي شانس دارم؟