صفحه 29 از 37 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

سلام. برای اکثر دانشگاه های اروپایی (به جر انگلیس) مدرک زبان جزو requirementها نیس. این درسته یا نه؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rbassady نمایش پست ها
    سلام. برای اکثر دانشگاه های اروپایی (به جر انگلیس) مدرک زبان جزو requirementها نیس. این درسته یا نه؟
    نه! كي همچين حرفي زده؟ براي اكثر كشورهاي اروپايي + بريتانيا مدرك زبان جز مدارك اصلي هست و اصلا بدون اون مداركت رو بررسي نميكنن.مگر دانشگاه هاي در پيت در كشورهاي شرق اروپا مثل لهستان.تازه دانشگاه هاي در پيتش!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Member only_flight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    n/a

فقط فنلاند .........
    دستم بویگل میداد، مرا به جرم چیدن گلمحکومکردند؛ اما هیچ کس فکر نکرد شاید من شاخه گلیکاشتهباشم.

<<ارنستو رافایل چه گوارا دلا سرنا>>

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

سلام
    کسی میتونه به طور کلی بگه کدوم کشور هستش که به ویژگی های زیر نزدیک تر باشه؟:
    1-کار راحتتر پیدا میشه.
    2-با سالی حدود 11،000 یورو یا کمتر بشه توش زندگی کرد؟(البته نمیدونم اصلاً وجود داره یا کلاً تو اروپا هزینه ها خیلی بیشتره؟)
    3-در حین تحصیل و بعد از تحصیل بشه کار پیدا کرد؟
    4-بعد از تموم شدن فوق لیسانس بشه اونجا کار پیدا کرد و موند و زوری برنگردونن به ایران.(البته اگه امکانش باشه که با فاند یا کار کردن هزینه رو درآورد دکترا هم می خوام بگیرم،کلاً خودم حدود 100ملیون الان می تونم هزینه کنم که اگه هزینه همونطور که در بالا گفتم 11هزارتا در سال باشه خوب میشه هزینه دو سال درس واسه فوق لیسانس رو داد و اینکه اگر بشه مثلاً ارز دانشجویی که ارزون تره هم گرفت که خوب دیگه بهتر و می تونم یورو بیشتری داشته باشم).
    (کلاً 100ملیونی که گفتم نهایت خرجمه و سعی دارم که بتونم با کمترین خرج ممکن به یه کشور خوب برم)

من رشته ام عمران هستش و می خوام واسه ی فوق لیسانس اقدام کنم،معدل دو سال آخرم(ترم 5 و 6 و 7 و 8) نزدیک 18 هستش و معدل کلم 16.5 می خوام برای فوق لیسانس اقدام کنم.البته در حال یادگیری نرم افزار متلب(برنامه نویسی) هستم که بتونم تا سال دیگه که لیسانسم تموم میشه مقاله ای هم نوشته باشم.اگه کشوری هم هست که مثلاً بورس یا فاند هم میده خوب بهتر.

کلاً کشوری که به چهار ویژگی که در بالا گفتم نزدیک باشه و اینارو بهتر داشته باشه کدوم کشور هستش؟(هدف اصلیم هم کار و موندن در اونجا بعد از تحصیل هستش)
    ببخشید خیلی طولانی شد،ممنون
    ویرایش توسط civil_boy : January 28th, 2014 در ساعت 05:06 PM

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    سلام
    کسی میتونه به طور کلی بگه کدوم کشور هستش که به ویژگی های زیر نزدیک تر باشه؟:
    1-کار راحتتر پیدا میشه.
    2-با سالی حدود 11،000 یورو یا کمتر بشه توش زندگی کرد؟(البته نمیدونم اصلاً وجود داره یا کلاً تو اروپا هزینه ها خیلی بیشتره؟)
    3-در حین تحصیل و بعد از تحصیل بشه کار پیدا کرد؟
    4-بعد از تموم شدن فوق لیسانس بشه اونجا کار پیدا کرد و موند و زوری برنگردونن به ایران.(البته اگه امکانش باشه که با فاند یا کار کردن هزینه رو درآورد دکترا هم می خوام بگیرم،کلاً خودم حدود 100ملیون الان می تونم هزینه کنم که اگه هزینه همونطور که در بالا گفتم 11هزارتا در سال باشه خوب میشه هزینه دو سال درس واسه فوق لیسانس رو داد و اینکه اگر بشه مثلاً ارز دانشجویی که ارزون تره هم گرفت که خوب دیگه بهتر و می تونم یورو بیشتری داشته باشم).
    (کلاً 100ملیونی که گفتم نهایت خرجمه و سعی دارم که بتونم با کمترین خرج ممکن به یه کشور خوب برم و نمی خوام واسه تفریح برم دو سال خوش بگذرونمو بیام و رفتنمو مثل یه سرمایه گذاری می بینم که به نظرم اونجا موفق تر خواهم بود.)

من رشته ام عمران هستش و می خوام واسه ی فوق لیسانس اقدام کنم،معدل دو سال آخرم(ترم 5 و 6 و 7 و 8) نزدیک 18 هستش و معدل کلم 16.5 می خوام برای فوق لیسانس اقدام کنم.البته در حال یادگیری نرم افزار متلب(برنامه نویسی) هستم که بتونم تا سال دیگه که لیسانسم تموم میشه مقاله ای هم نوشته باشم.اگه کشوری هم هست که مثلاً بورس یا فاند هم میده خوب بهتر.

کلاً کشوری که به چهار ویژگی که در بالا گفتم نزدیک باشه و اینارو بهتر داشته باشه کدوم کشور هستش؟(هدف اصلیم هم کار و موندن در اونجا بعد از تحصیل هستش)
    ببخشید خیلی طولانی شد،ممنون
    2 کشور رو به شما پیشنهاد میکنم اولی فنلاند که هم تحصیل رایگانه هم سنوات تحصیل جزو مدت اقامت به حساب میاد و پس از تحصیل خیلی وقت دارین تا کار پیدا کنید و تا خودتون نخواید میشه موند با ماهی 1000 یورو هم متوسط میتونی زندگی کنی تحصیل هم به انگلیسیه.دومی هم المان که شرایطش یه کم سختره و زود باید کار پیدا کنی ولی اونم تحصیل رایگانه. حتما به بخش این 2 کشور در سایت مراجعه کن و تحقیق کن

Banned

برای کسی که مترجمی زبان خونده به نظرتون از نظر شرایط کاری و مهاجرت بعد از فارغ التحصیلی کدوم کشور اروپایی بهتره (بین انگلیس و اسپانیا و آلمان)؟

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط leiylla1980 نمایش پست ها
    برای کسی که مترجمی زبان خونده به نظرتون از نظر شرایط کاری و مهاجرت بعد از فارغ التحصیلی کدوم کشور اروپایی بهتره (بین انگلیس و اسپانیا و آلمان)؟
    مهاجرت از چه طریقی؟؟ یک نگاه به پاسپورتت کردی ببینی مال کجاست؟ شما به این 3 کشور با شرایط بسیار زیاد فقط بتونی تحصیلی بری و بعدش با شرایط پیچیده دیگه بتونی بعد تحصیل در اون کشورها ویزای کاری بگیری و بمونی. کلا عرض میکنم منظورم به شما نیست ولی طرز فکر خیلی از مردم ما حتی بعضی از اطرافیان من اینجوریه که فکر میکنن میری سفارت ویزا میگیری بعد بلیط میگیری بعد میری درست عین فیلما !! طرف به اشناش زنگ میزنه میگه میخوام برم فرانسه طرفم میگه پاستو بفرست 2 روز بعد یارو در حالی که همه اموالشو دلار کرده ویزا و بلیط بدست تو فرودگاه نشسته !!!

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط leiylla1980 نمایش پست ها
    به هر جهت اگه تحصیلی میری و شهریه میتونی بدی با توجه به رشته ات همون انگلیس برات بهتره

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

سلام
    دوستان زیادی به من پیام خصوصی دادند و سوالات مشابهی می پرسند به این دلیل یک نمونه سوال و پاسخ را برای استفاده سایر دوستان اینجا قرار می دهم امیدوارم مفید باشد

سوال:بسیار ممنون از راهنمایتون می خواستم بدونم حالا که معدلم پایینه و باید دانشگاه های متوسط رو انتخاب کنم شما توی کشور های اروپایی کدوم کشور پیشنهاد می کنید ؟؟با توجه با اینکه متاهل هستم و می خواهم هزینه هام رو حداقل کنم و البته خب وضعیت کار هم به شدت برام مهمه.
    بسیا ممنون از لطف شما

پاسخ و نظر من:
    والا در مورد کار پیدا کردن حقیقت را بخوای فقط کارهای خدماتی و نظافتی میشه پیدا کرد اون هم رقابتی هست و در امد 200 تا 400 یورو در نظر بگیرید البته شما چون متاهل هستی بنظر من باید بد ترین حالت را در نظر بگیری که پیدا نکردن کار هست
    طبیعتا در المان و سوید که تعداد بیشتری مشاقل ایرانی هست کار پیدا کردن ساده تر هست
    فعلا دانشگاه های فنلاند و نروژ رایگان هستند و المان و سوئد شهریه می گیرند که اصلا کم هم نیست
    من تقریبا کل اروپا را اپلای کرده بودم برای دکتری و متاسفانه بورس نشدم چون شرایطم مشابه شماست و الان برای مستر دوم اپلای کردم صادقانه بگم اگر ایران کار و درامد خوبی داری ادامه تحصیل یا مهاجرت برای شما اشتباه محض هست چون متاهل هم هستی من مجردم نان خالی هم بخورم مشکلی نیست ولی زن و بچه فرق دارد
    بهر حال شما فنلاند باید رو ماهی 700 تا 800 یورو حداقل هزینه زندگی حساب کنی و اینکه همسر شما و شما اجازه کار دارید ولی کار پیدا کردن خیلی سخته ولی کشوری امن و ارام و دانشگاه های عالی دارد.
    در مورد نروژ هزینه شما بین 800 تا 1000 یورو حداقل هست ولی جی ار ای در رشته شما اجباری هست
    می تونی استونی هم اپلای کنی هزینه زندگی تقریبا 200 یورو کمتر از فنلاند هست کار پیدا کردن را فراموش کنید چون کشور ضعیفی هست و برخی از دانشگاه ها بدون شهریه و برخی شهریه دارند بزرگترین حسن ان زبان فنلاندی مردم و امکان تغییر دانشگاه به یک دانشگاه فنلاند هست
    البته اگر جی ار ای داری اسپانیا خیلی عالی هست هزینه زندگی در حد استونی ولی کشور بسیار مترقی و بسیاری از دوستان اونجا کار گرفتن و موندن
    تصمیم گیرنده شما هستی ولی اگر حقوقی بین 2 تا 3 میلیون حداقل داری از ایران نرو بنظر من

این صرفا نظر من هست و سایر دوستان ممکن هست نظرات متفاوتی داشته باشند
    ویرایش توسط Saaaaam : March 15th, 2014 در ساعت 02:22 PM
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم آخر مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و 130 واحد رو با معدل 13.65 گذروندم.البته نمرات دروس اختصاصیم خیلی بهتر از بقیه دروس هستند.
    سطح زبانم خوبه ولی برای هیچ آزمونی اقدام نکردم چون هنوز کشور مقصدم معلوم نیست و در این مورد نیاز به راهنمایی دارم.
    از نظر مالی هم مشکل چندانی برای زندگی و تحصیل در اروپا ندارم.
    در صورت نیاز آمادگی کامل برای شروع زبان جدید (آلمانی ، اسپانیایی یا ...) رو دارم.زبان ترکی استانبولی رو هم متوجه میشم و با یکم کار میتونم کامل یاد بگیرم.
    در زمینه طراحی وب کار کردم و پروژه هایی دارم.
    تصمیمم برای تحصیل در خارج از کشور کاملا قطعیه و از نظر نظام وظیفه هیچ مشکلی ندارم و کارت معافیت هم دارم.
    بنا بر این میخواستم راهنمایی کنین که تو کدوم کشور بدون مشکل می تونم پذیرش بگیرم؟سطح دانشگاه زیاد برام مهم نیست ولی خوب هرچی دانشگاه قوی تر باشه بهتره.
    کشورهای اروپایی رو هم ترجیح میدم به سایر قاره ها و اولویتم هم سطح رفاه کشور و امکان اخذ اقامت بعد از تحصلیه.
    ممنون میشم راهنمایی کنین که تو کدوم دانشگاهها میتونم ادامه تحصیل بدم و چه آزمون زبانی شرکت کنم؟