صفحه 3 از 37 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

پیش فرض پاسخ : راحتترین کشور اروپایی برای اخذ رویداد به نظرتون کدومه؟

بر اساس تجربیات گذشته ام ایتالیا و آلمان بهترین صدور ویزا رو در میان کشورهای اروپائی دارند
    خیلی ها با ویزای آلمان میرن بلژیک، هلند و لوکزامبورگ که پروسه ویزاشون به راحتی آلمان نیست
    ایتالیا هم در کل کشور راحتیه با Foreigner ها تو صدور ویزا !

Member
    رشته و دانشگاه
    3D Design, University of Iowa

به نظر من اگه مدارک تکمیل باشه uk خیلی راحت ویزا میده

نکته مهم اینه که واسه چی می خوای بری
    معمولا برای ویزای تحصیلی شاید فرق زیادی نداشته باشن اگه مدارکت کامل باشه دلیلی برای نگرفتن ویزا نیست
    ولی خوب برای ویزای توریستی - دیدار اقوام و این جور چیزا مشکلات یه کم بیشتره
    من شخصا برای سوئیس - نروژ - آلمان - فنلاند و هلند اقدام کردم فرق چندانی نداشتند
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض Estonia or Sweden

من Stockholm University و University of Tartu قبول شدم.
    University of Tartu در كشور استوني هست و براي مدت 10 ماه بهم ماهي 250 يورو مي ده كه هزينه خوراك، حمل و نقل و كرايه رو مي پوشونه.
    همچنين هزينه زندگي در سوئد- استكهلم چيزي حدود 700 يورو هست ولي استوني حداكثر 250 - 300 يورو.

به نظر دوستاني كه تجربه دارند براي ادامه تحصيل در مقطع دكتري با توجه به شرايطي كه گفتم كدوم دانشگاه بهتره؟
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

پیش فرض پاسخ : Estonia or Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado
    من Stockholm University و University of Tartu قبول شدم.
    University of Tartu در كشور استوني هست و براي مدت 10 ماه بهم ماهي 250 يورو مي ده كه هزينه خوراك، حمل و نقل و كرايه رو مي پوشونه.
    همچنين هزينه زندگي در سوئد- استكهلم چيزي حدود 700 يورو هست ولي استوني حداكثر 250 - 300 يورو.

به نظر دوستاني كه تجربه دارند براي ادامه تحصيل در مقطع دكتري با توجه به شرايطي كه گفتم كدوم دانشگاه بهتره؟
    شما اول باید شرایط مالی خودتون رو در نظر بگیرید.
    اگر می تونید هزینه ها رو تقبل کنید و خانواده و خودتون مشکلی ندارید.برین سوئد.
    ولی اگر هزینه ها مهمه خوب برین استونی.
    البته یک کار دیگه هم می شه کرد.
    شما یک ماه زودتر برید اول استونی اوون دانشگاه و دپارتمان مربوطش رو ببینید اگر امکاناتش و اساتیدش خوب بودن و خوشتون اوومد اونجا بمونین.اگر خوشتون نیامد فوقش یک سفر یکی دو ماهه انجام دادین و برین سوئد.

پیش فرض پاسخ : آلمان یا سوئد (تفاوتهای تحصیلی و زندگی)

با سلام به همه دوستان.
    من هم از این دو تا کشور پذیرش گرفتم نمیدونم کدومش بهتره:
    1 Advanced Computer Graphic linkoping university sweden
    2 [ gaming Digital Media in Bremen German
    تو مایه های animation جفتش.
    لطفا نظر بدهد:

ApplyAbroad Hero

از نظر رشته فیزیک آلمان بهترین هست حتی می تونید دانشگاههای آلمان رو با آمریکا مقایسه کنید، سوئد شاید تو فیزیک نتونه با آلمان رقابت کنه! تنها موردش اینه که به زبان آلمانی تو دانشگاهاش ( اکثرا) تدریس میشه! البته خودتون بهتر می دونید منابع فیزیک به زبان آلمانی خیلی زیاد است پس می تونید با یاد گیری زبان آلمانی تو رشته فیزیک هم موفق باشید.

در مورد مردم و زندگی بگم که مردمشون خیلی آرامش دارند و خیلی مودب هستند و برخلاف اون چیزی کهما در مورد نژاد پرستی می دونیم من می تونم اطمینان بدم که این طوری نیست! در مورد شهرهای دانشگاهی هم بگم که خیلی محیط های اکتیوی داره، از نظر آب و هوا هم که بهتر از سوئد هست! در ضمن شما در آلمان موقعیت های خوبی برای آزمایشگاههای پیشرفته فیزیک دارید.
    )
    سفارت آلمان هم من یه بار که رفتم خیلی مودب بودند. ( البته اینا تجربه شخصی هست).

من جا شما بودم ( رشته من هم فیزیک هست) آلمان رو انتخاب می کردم.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

با تشکر از شما که نظر دادین:
    اولا میخواستم بگم من رشتم تو آلمان به انگلیسیه(انیمیشن و بازی سازی)
    دوما من از این میترسم که سوئدا ول کنم آلمان بم ویزا نده آخه خیلی سختگیر ترند شنیدم.

Senior Member pouya4 آواتار ها

درود
    به نظر من اگر امکان اقدام واسه هر دوتاش هست، اقدام کن، بعد آلمان رفتن از سوئد یا بالعکس کاری نداره، خیلی هم ارزونه، برو حضوری خودت شرایط شهر و دانشگاه رو بررسی کن
    ولی کلا اگه می خوای یهویی تصمیم بگیری من جات بودم می رفتم آلمان!
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

سلام
    تشکر از شما که نظر دادین
    من آلمان رو انتخاب کردم و ویزا هم گرفتم الان هم دارم میرم.
    دوستی که از بارسلونا پذیرش داری و هم رشته خودمی . من هم فوتونیک پذیرش داشتم از بارسلونا . بسیار عالیه برو موفق باشی .
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم