صفحه 31 از 37 نخستنخست ... 2122232425262728293031323334353637 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط PEGI1366 نمایش پست ها
    دوست عزیز کلااقامت در کشورهای اروپایی تا حدودی سخته و باید کارخوب بعد از تحصیل پیدا منید. ولی از لحاظ شرایط هوایی، فرهنگی،کم رنگ بودن موضوع نژاد پرستی من به شخصه کشور اسپانیاراپیشنهاد میکنم چون برخوردشون با ایرانیا خیلی خوبه و پذیرش دانشگاهیش بهتره وهزینه هام میتوان تا حدودی گفت نسبت به سایرکشور ها ارزونتر است
    در تایید حرف دوستمان
    یکی از دوستان من سعید برای مستر دوم به اسبانیا در سال ۲۰۰۹ رفتند و الان سمت بسیار بالایی در یک موسسه مالی بسیار معتبر دارند. طی مکاتبات شخصی که داشتم خیلی تعریف می کردند از شرایط زندگی مردم خوب و ...
    رزومه دوستم به شرح زیر است:
    Educación de Saeed

CEMFI, Bank of Spain

Master of Science (the first two years of PhD programme), Economics and Finance

2009 – 2011
    Thesis: Optimal Option Portfolio.
    Advisor: Prof. Enrique Sentana.
    The discrete time asset allocation problem of an agent who has access to risky asset, risk free asset and set of options on risky asset has been analyzed. The decision choice of an agent is weight of each asset in her portfolio as well as optimal degree of moneyness of each option.

Shahid Beheshti University

Master of Science (M.Sc.), Finance

2006 – 2009
    Thesis: An Empirical Investigation of the Usefulness of ARFIMA and FIGARCH Models for Predicting Tehran Stock Exchange Return.
    Advisor: Prof. Shapour Mohammadi

School of Economic Sciences

Bachelor of Science (B.Sc.), Banking Management

2002 – 2006

ویرایش توسط Saaaaam : June 3rd, 2014 در ساعت 11:52 AM
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

سلام دوستان
    در مورد زیر میخواستم باهاتون مشورت کنم. ممنون میشم در این مورد مهم منو راهنمایی کنید برا انتخاب از بین این دوتا: بین «آلمان، شهر درسدن و دانشگاه Technich Universitat Dresden» و «ایتالیا، شهر میلان و دانشگاه Politecnico di Milano» یه مقایسه اساسی لازم داشتم: اینکه کدوم بهتره برا زندگی، کار، تحصیل (مقطع ارشد) و ...
    جدا از مقایسه، در صورت امکان در مورد «شهر درسدن» و «دانشگاه صنعتی درسدن» هم ممنون میشم یه دید جامع به من بدید: امکانات، بزرگی، مردم، موقعیت کاری، مناسب بودن یا نبودن برای زندگی، اعتبار و ...

با سپاس و احترام

سلام امیدوارم جای درستی مطرح کرده باشم:

من از دانشگاه های زیر برای مستر پذیرش دارم، از دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنند جهت انتخاب دانشگاه و کشور.
    فاکتور های مهم هم امکان اقامت و کار پس از تحصیل، امکان کار دانشجویی، کیفیت تحصیل و اعتبار مدرک برای ادامه تحصیل در آمریکا.

- دانشگاه برمن آلمان: شهریه رایگان و رنک بسیار خوب در رشته / مشکلات ناشی از ندانستن زبان رسمی کشور
    - دانشگاه SNHU آمریکا: آمریکاست! / کمک هزینه بسیار ناچیز, هزینه بالا و رنک پایین دانشگاه
    - دانشگاه کلانگفورتن اتریش: شهریه رایگان / مشکلات ناشی از ندانستن زبان رسمی کشور
    - دانشگاه گلاسگو، برادفورد و لیدز انگلیس: طول تحصیل یک ساله , کمک هزینه ۵۰۰۰ و ۶۰۰۰ پوندی و رنک عالی / هزینه زندگی و تحصیلی بالا
    - امکان گرفتن پذیرش از فنلاند هم دارم: شهریه رایگان / مشکلات ناشی از ندانستن زبان رسمی کشور

ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنند. مطمئنا پاسخ به این سوال و مقایسه این کشور ها بدرد خیلی دیگه از دوستان هم میخوره....

Junior Member

سلام دوستان
    من در اسپانیا درس می خوانم در رشته مهندسی و اینجا بورسیه شده ام . پول می گیرم (فاند دارم از اینجا). قبل از این که بیام اینجا از خیلی ها پرسیدم( زمستان 1391) و هیچ کس جواب درستی به من نداد( حتی در اپلای ابرود). ولی من این را مینویسم برای آیندگان (قبل از گرفتن پذیرشدانشجویان در شرایطی هستن که هر شرطی رو قبول می کنن ولی اما بعد از گرفتن پذیرش متوجه می شوند ای کاش کمی تامل می کردن)
    لطفا قبل از این که بیاید اسپانیا بسیار دقت کنید و اگر جای دیگری پیدا نکردید بیاید اسپانیا (من یک فرصت ضعیفت تر داشتم برای رفتن به دانشگاهی در کانادا ولی اسپانیا رو انتخاب کردم).
    دلایلم رو در ذیل منویسم که شما خودتان قضاوت کنید:
    1- در اکثر شهرهای اسپانیا افراد کمی انگلیسی حرف می زنند یا بلد نیستن و یا به خاطر تعصبی که بر روی زبان اسپانیایی دارند ترجیح میدهند اسپانیای صحبت کنند( البته در مادرید کمی اوضاع بهتر است و شاید افراد بیشتر با زبان انگیلیسی آشنا باشند . برعکس آلمان ، هلند، بلژیک و نروژ(
    #سعی کنید حتما برید کلاس زبان اسپانیای . در تهران ، سعادت آباد و میدان کاج یک کلاس هست که می توانید آدرسش رو از سفارت بگیرید.
    2-یک مثال ساده می زنم. شما در سایت دانشگاه های معروف دنیا برید (مثلا در اروپا EPFL & ETH از سویس، DELFT از هلند، Munich در آلمان، Imperal college London در انگلستان، university of toronto در کانادا، UCLA & MIT Berekely در آمریکا) تعداد زیادی دانشجوی ایرانی،کره ئی، هندی و چینی میبینید (و این دانشجویان از بهترین های اون دانشگاه هستن). ولی اینجا اکثریت مال آمریکای لاتین هستن و بعد از اونها نوبت به اروپای شرقی می رسه(رومانی...). نه تنها به خاطر زبان بلکه به خاطر نزدیکی فرهنگ و از همه مهمتر دانشجویان فقیرتر دنیا می آین اینجا واسه بهبود زندگی (حتما دلیلی هست که دانشجویان خوب دنیا اینجا نمی یایند).
    فرهنگ ما و قوانین مملکت ما بیشتر به آمریکایی ها نزدیک می باشد. اینجا فکر می کنند ما داریم از گشنگی میمیریم و به این ها پناه آوردیم.
    3-اسپانیا یک کشور عقب افتاده هست در اروپا. هنوز بیشتر کارها با کاغذ بازی انجام می شود(اگر اومدید اسپانیا من توصیه می کنم از هر مدرک اداری حتما کپی بگیرید). برای هر چیزی که لازم داشته باشید کلی کاغذ بازی باید بکنید (مثلا کارت ملی که خیلی ضروری هست یا کارت بهداشت...). برای کار اداری باید کلی کپی بگیرید و فرم پر کنید ( مقدار کمی از کارها کامپیوتری و اینترنتی هست) بعد کلی لفتش میدن تا کارتان را راه بیندازند. تازه تمام فرم ها هم اسپانیایی هست. خلاصه یک کسی لازم هست که این پروسه ها رو بلد باشه و به شما یاد بده (معمولا یکی را اختصاص می دهن به شما ولی او به شما کمک زیادی نمی کند)
    ببنید می توانید برید سفارت اسپانیا در تهران و ببینید. کند کار می کنند و جواب درست نمیدن (در اسپانیا 100 برابر سفارتشون تو ایران کارها رو لفت میدن، کلا مردم خسته هستن).
    4-کلا مردم خسته و اهل تفریح هستن. کار کردن رو زیاد دوست ندارن. حرف کار که می شه حالشون بد می شه.
    5- اسپانیا سال ها بر خیلی کشورها حکومت میکرده (مثلا آمریکای لاتین) و هنوز فکر می کنن که پادشاه بخشی از دنیا هستن. البته جامعه اسپانیایی وسیع هست و می خوان فرهنگشون رو حفظ کنند اما نتیجه اش این است که با غیر اسپانیای زبان ها خوب نیستن. و شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.
    6-اسپانیادر حال حاضر(2014) کشور فقیری هست و این ها دوست ندارن حالا که خودشان نون ندارن بخورن ، آدم آز جای دیگر بیاید(مخصوصا غیر اسپانیایی زبان) و با غریبه بد رفتاری میکنند. من توصیه میکنم با امکانات کامل (لپتاپ و موبایل نو بیاید) که فکر نکن شما به خاطر پولشون اومدید اینجا. مثلا امکانات دانشگاه محدود هست (خیلی محدودتر از ایران) اینجا نفس بکشی باید پول بدی.
    7- در مورد کیفیت مدرک دانشگاه های اینجا تحقیق کنید. خیلیها می آیند اسپانیا به خاطر اینکه هزینه تحصیل در اینجا ارزان تر از ایران می باشد(من شنیدم هزینه تحصیل کمتر از دانشگاه آزاد و ... است)
    8- شما اگر به دور بر خود نگاه کنید هیچ محصولی از اسپانیا نمی بینید مثلا آلمان با BMW و BENZ معروف است و هر کشوری به یک چیزی . لطفا فکر کنید آخرین محصولی که از اسپانیا دیدید چه بوده؟ کشور بدون محصول فقیر است و زندگی در آن سخت هست.
    خلاصه قبل از این که بیاید اینجا برای درس خوندن این خوب هست که برای تفریح یک ماهی بیاید اینجا و از نزدیک با اینجا آشنا بشوید. برای ما ایرانی ها آلمان، هلند، کانادا و آمریکا بهتر هست( در شهر ما ایرانی کم هست ولی در مادرید و بارسلون ایرانی بیشتر هست). ولی اگر اومدید بعد از پند ماه تجربیاتتون رو لطفا به بقیه بگویید. اگر رفتین سفارت می بینید از دربان گرفته تا کارمند جزو فکر می کنن که سفیر اسپانیا هستن. سفارتشون رو ببینید کشورشون 100 برابر بدتر هست.
    باور کنید حالا من قدر ایران خودمون رو می دانم.
    این ها هم تجربیات من بود.

Senior Member

دوستان بلژیک رو برای تحصیل و زندگی چطور میبینید؟برای مستر به زبان انگلیسی از نظر هزینه و کار دانشجویی و....

Junior Member

سلام.
    برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی برق قدرت در مقطع Ph.D و سپس کار و اقامت دائم و مهاجرت ، کدام کشور های اروپایی را پیشنهاد می کنید؟؟؟
    لطفا از بهترین به بدترین اولویت بندی بگید.
    با سپاس

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomif نمایش پست ها
    سلام.
    برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی برق قدرت در مقطع Ph.D و سپس کار و اقامت دائم و مهاجرت ، کدام کشور های اروپایی را پیشنهاد می کنید؟؟؟
    لطفا از بهترین به بدترین اولویت بندی بگید.
    با سپاس
    دوست عزیز اروپا دیگه جای مهاجرت نیسن. مگه اینگه سرمایه 500 میلیون تا 1میلیارد تومنی داشته باشی و از طریق سرمایه گذاری بری.
    کربلایم آرزوست...

عرض سلام خدمت تمام کاربران گرامی.
    اگر امکان داره لطف کنید بگین کدوم کشورهای اروپایی در رشته صنایع غذایی فعالیت بیشتری دارن ؟؟ و احتمال فاند گرفتن در این رشته در مقطع دکتری راخت تر هستش ؟؟ ( همچنین بحث اقامت بعد از تحصیل هم بسیار مهم هستش.)

با تشکر فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    دوست عزیز اروپا دیگه جای مهاجرت نیسن. مگه اینگه سرمایه 500 میلیون تا 1میلیارد تومنی داشته باشی و از طریق سرمایه گذاری بری.
    مرسی از پاسخت.
    ولی یعنی چی میشه بیشتر توضیح بدی؟؟؟ دلیل حرفت چیه؟؟؟ پس چرا بعضی ها هنوز میگن اروپا بهتره و ...؟؟؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomif نمایش پست ها
    مرسی از پاسخت.
    ولی یعنی چی میشه بیشتر توضیح بدی؟؟؟ دلیل حرفت چیه؟؟؟ پس چرا بعضی ها هنوز میگن اروپا بهتره و ...؟؟؟
    دلیل حرفم هجوم خیل عظیم مهاجران از یه طرف و بی پناهان از طرف دیگر ، از سمت شمال افریقا و خاورمیانه به اروپاست. این افراد اکثر ظرفیت های مهاجر و نیروی کار خارجی رو دارن پر می کنند ضمنا مردم اروپا هم دیگه زیاد تمایلی به پذیرش این قضیه و بالارفتن بیکاری و دادن مالیات ندارن( رجوع شود به تظاهرات مهاجران در سوئد، کشتار در نروژ و گزارشهای روزانه یورونیوز که جدیدا در این مورد زیاد گزارش پخش میکنه.)
    بهتره یه سرچی در مورد قوانین شهروندی کشورهای اتریش و المان و فرانسه و... بندازی. دیگه مثه سابق نیست خیلی ساده بگیم میریم بعدش کار پیدا میکنیم...
    اکثر کسایی که در این سالهای اخیر(توجه کنید سالهای اخیر) رفتند بدلیل موج بیکاری و پایین بودن ا ر ز کشور در برابر یورو مجبور به بازگشت یا نهایتا مهاجرت به کانادا و امریکا شدند. ایرانی هایی که میبینید الان در اروپا صاحب زندگی و ... هستند دلیلش اینه که آنها سالیان قبل حتا در 6 یا 7 سال پیش با دلار 1200 تومانی رفتن، خودتونو با اونا مقایسه نکنید.
    شما بعد از اتمام درست زمان کوتاهی رو در اختیار خواهی داشت تا کار پیدا کنی و اگه کار پیدا نکنی باید بری.
    من میتونم در این مورد ساعتها باهاتون وارد بحث بشم. در هرصورت خودتون باید تصمیم بگیرید.
    اروپا موندن ، پول می خواد. خود ایتالیایی ها و اسپانیایی ها و یونانی ها و اکراینی ها و فرانسوی ها و تا حدی آلمانی ها رو من دارم توی کانادا میبینم که برای کار اومدن!!!

یه تجربه شخصی هم بهت بگم:
    این بعضی ها و حرفاشون رو اهمیت نده. همیشه سعی کن خودت سرچ کنی، توی گوکل راحت میتونی واقعیت رو پیدا کنی. این بعضی ها چند سال عمر منو تلف کردن! روی خودت اتکا کن و جمع آوری اطلاعات از منابع موثق.

آینده نگر باشید.
    ویرایش توسط ehsan1983 : September 9th, 2014 در ساعت 05:44 PM
    کربلایم آرزوست...