صفحه 35 از 37 نخستنخست ... 25262728293031323334353637 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

Junior Member Araz.Darbandi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-سیالات-گیلان

پیش فرض پاسخ : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصی

من پذیرش مستر مهندسی انرژی از دانشگاه اشتوتگارت ( کورس المانی ) و پذیرش همین رشته از دانشگاه میلان( به انگلیسی- کمپ پیاچنزا) و همینطور رم (انگلیسی- ساپینزا) و دارم. مدرک زبان المانی ب۲ دارم و اگر بخوام برم اشتوتگارت باید زبان بخونم اونجا(یا اینجا). هر سه این دانشگاه ها دارای شهریه تقریبا یکسان هستند. مسئله من این هست که نمیدونم میتونم به زبان المانی به خوبی ادامه تحصیل بدم یا روی معدل ام تاثیر میخواد بزاره چون به هر جال یک زبان سخت هست و مسلما نمیشه فقط با داشتن مدرک گفت که ما کامل میفهمیم.(+ درد سر+هزینه های کلاس زبان المانی و زمانی که پاش میزاریم در المان) . با اینکه به شرایط کاری و اقامتی و اقتصادی المان واقف هستم اما نمیدونم کدوم انتخاب بهتر هست. در مورد دکتری خوندن یا نخوندن هم هنوز مردد هستم و نمیدونم هنوز که ایا بعدا میخوام دکتری بخونم یا نه. ولی علاقه زیادی به ریسرچ دارم و پروژه دارم( همینطور که در لیسانس هم ۲ تا مقاله داشتم). و اینکه من نمیخوام برگردم ایران و قصدم اقامت هس( البته ممکن هیچ کدوم از این دو کشور با روحیات من سازگار نباشن و بعدا باید به جاهای دیگه هم فکر کنم).
    به خاطر همین میخوام نظر شمارو منطقی تر و با دلیل تر بدونم. بخصوص اگر الان در المان به زبان المانی درس میخونید ممنون میشم نظرتون و در مورد شرایطش بگین.
    به طور کلی برای خودم اینجوریه که:
    المان: کار در حین و بعد از تحصیل به دلیل داشن زبان المانی و اقتصاد قویِ، اسونتر هست. باید زبان بخونم - درس سخت تر هست، چون کورس المانی هست و امکان پایین بودن معدل و در نتیجه پایین بودن شانس کار یا دکتری وجود داره.برای دکتری خوندن باید دوباره درگیر زبان باشم-
    ایتالیا: زبانش و بلد نیستم و کار کمتر هست نسبت به المان(البته نمیدونم برای رشته ی من چطوره). درس خوندن به انگلیسی به مراتب اسون تر هست و امکان ادامه تحصیل در هر نقطه ی دیگه ای و بعدا برام فراهم میکنه. احتمالا شامل بورس هم میشم.
    ممنون
    تو نمی دانی غریو یک عظمت
    وقتی که در شکنجه یک شکست نمی نالد
    چه کوهی ست!
    why so serious?! let me put an smile on your face! ha ha!

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

درود
    چه تاپیک خوبی فقط کاش عزیزان فعال باشن و جواب بدن
    خب برای رشته کامپیوتر ارشد هوش مصنوعی خودم آلمانو میخوام ولی کشوری مثل فرانسه یا سوئیس هم مشکلی ندارم. ولی بیخیال ایتالیا و اینا بشید.
    آلمانی هم دارم میخونم و تا حالا مشکل خاصی نداشتم یعنی مشکل زبانو فاکتور بگیرید برام.
    معدل بالای 17.
    تنها مشکلم هزینه هامه. سوالم اینه که خب چجوری و از کجا بورس یا فاند میتونم بگیرم و چقدر هزینه هامو پوشش میده و بقیشو میتونم کار کنم درآرم یا نه؟
    مچکر
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط azam000 نمایش پست ها
    من بین ایتالیا و آلمان موندم. میخوام مهندسی صنایع یا عمران بخونم. هزینه شخصی یک سال رو دارم.
    پول بورسیه ایتالیا بهتره یا حقوق کار در حین تحصیل در آلمان (و دانشگاههای رایگان آلمان) ؟!
    مشکل زبان ندارم/ نمیخوام بعد تحصیل بمونم.
    باسلام

اگر هدف شما برگشت به کشور بعد از اتمام تحصیلات است به نظر من صنعت المان به مراتب از ایتالیا بالاتر است. ضمن اینکه وضعیت بورس تحصیلی در ایتالیا به واسطه اینکه خیلی ها بورس گرفتند و بعد ناپدید شدند شرایط سختی دارد. هر دو این رشته ها خوب است ولی برای کار چه دانشجویی چه شرکتی بایستی به زبان المانی تا حد قابل قبولی تسلط داشته باشید که معمولا دانشگاه ها با کلاس هاس المانی که می گذارند این مشکل هم رفع خواهد شد.

موفق باشید

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    درود
    چه تاپیک خوبی فقط کاش عزیزان فعال باشن و جواب بدن
    خب برای رشته کامپیوتر ارشد هوش مصنوعی خودم آلمانو میخوام ولی کشوری مثل فرانسه یا سوئیس هم مشکلی ندارم. ولی بیخیال ایتالیا و اینا بشید.
    آلمانی هم دارم میخونم و تا حالا مشکل خاصی نداشتم یعنی مشکل زبانو فاکتور بگیرید برام.
    معدل بالای 17.
    تنها مشکلم هزینه هامه. سوالم اینه که خب چجوری و از کجا بورس یا فاند میتونم بگیرم و چقدر هزینه هامو پوشش میده و بقیشو میتونم کار کنم درآرم یا نه؟
    مچکر
    سلام

برای پیدا کردن کمک هزینه های تحصیلی در المان لینک زیر را جستجوکنید:

https://www.daad.de/deutschland/stipendium/en/

پیدا کردن کار هم در صورتی که به زبان المانی تا حدی بلد باشید مشکلی نیست. هزینه زندگی به راحتی از کار دانشجویی قابل پرداخت است.

موفق باشید

سلام به همه. بچه ها کسی اینجا هست که در مورد رشته مدیریت پروژه واسه مستر چیزی بدونه یا کسی رو بشناسه که این رشته رو بخونه؟

منظورم تو چند کشوری هست که تحصیل رایگان هست یا خیلی کمه. من هر چقدر می گردم پیدا نمی کنم.ممنون می شم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiram123456 نمایش پست ها
    منظورم تو چند کشوری هست که تحصیل رایگان هست یا خیلی کمه. من هر چقدر می گردم پیدا نمی کنم.ممنون می شم راهنمایی کنید
    هزارانپست در این زمینه ها نوشته شده باید بگردید و بخونید کسی که نمی خواد یا نمیتونه یه سایت فارسی رو بگرده و اطلاعات بگیره چجوری میخواد از پس زندگی در غربت بر بیاد؟!!!

به طور کلی المان برای مستر بیشتر میرن به دلیل نبود شهریه یا کم بودن ان و امکان کار دانشجویی برای تامبن هزینه ها . اگر توان هزینه زیادی ندارید المان مناسب شماست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک- آزاد قزوین

سلام

من یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید:

من از دو کشور ایتالیا و هلند پذیرش مستر به انگلیسی دارم ،میخواستم ببینم بنظرتون کدوم یکی از این دوتا کشور درصد گرفتن ویزا بیشتره که همونو اقدام کنم

مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz001 نمایش پست ها
    سلام

من یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید:

من از دو کشور ایتالیا و هلند پذیرش مستر به انگلیسی دارم ،میخواستم ببینم بنظرتون کدوم یکی از این دوتا کشور درصد گرفتن ویزا بیشتره که همونو اقدام کنم

مرسی
    تشخیص این چیزها به این راحتی ها نیست. ما از سیاست ها کشورهای مختلف در زمینه جذب مهاجر خبر نداریم. ولی چند تا نکته وجود داره:
    ۱. وضعیت انگلیسی صحبت کردن تو هلند بسیار بهتر است. خیلی بهتر از اکثر کشورهای اروپایی. به عبارتی اگه خود انگلیس رو بزاریم کنار احتمالا مردم هیچ کشور دیگه ای تو اروپا مثل هلندی ها انگلیسی حرف نمیزنن. این متیونه یه مزیت نسیبی باشه.
    ۲. ایتالیا تنوع اقتصادیش بیشتریه. یعنی تعداد شرکت های مختلف نرم افزاری - خودروسازی - الکترونیکی - هواپیمایی - کشتی سازی و... بیشتر از هلنده. تو هلند هر جور شغلی شاید پیدا نشه و تمرکز مثل روی مشاغل مرتبط با آب - کشتی سازی و ... بیشتر باشه.
    ۳. شاید یاد گرفتن زبان ایتالیایی تا حدودی آسون تر از هلندی باشه. بهرحال هرچند انگلیسی درس بخونین ولی در نهایت باید زبان کشور مقصد رو یاد بگیرین. این اجتناب ناپذیره فقط میشه چند صباحی یادگرفتنش رو به تاخییر انداخت.
    ۴. اگه از اون دو سه تا دانشگاه خیلی معتبر هلند پذیرش گرفتی برو اونجا. ولی اگر دانشگاه متوسط به بالا هست من بودم ایتالیا رو انتخاب میکردم. مگر مزیت های دیگه ای تو هلند داشته باشی مثل فامیل.
    ۵. نزدیکی به ایران هم فراموش نشود.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

دوستان من میخوام یک مقایسه ای انجام بشه بین کشورهای مختلف به خصوص در مورد رشته های مدیریتی اونم به طور خاص finance.
    من از دانشگاه بلونیا پذیرش دارم برای رشته فایننس در مقطع مستر. راستش من بدون فاند نمیتوانم بروم و واقعیتش خیلی نمیتوانم خرج بکنم. اینطوری بگم ریسک نمیتوانم بکنم. شاید بتوانم 60 تومان خرج کنم ولی ریسکه بزرگیه.
    همانطور که میدانید ایتالیا بورس استانی میده (بماند تازگی ها گرفتن این هم برای بلونیا سخت شده) بلونیا میشه گفت دومین دانشگاه برتر ایتالیا در این رشته هست و شناخته شده میباشد. من رزومه ام در حد امریکا و کانادا هست ولی متاسفانه هزینه هاش بالا هست با توجه به اینکه بعید است برای ارشد فاند بدهند. یعنی مطمین هستم الان برای خیلی از کشورهای اروپایی (شاید به غیر از چند دانشگاه مهم) اپلای کنم پذیرش را میگیرم اما مساله فاند خب جدا میباشد.
    من در مورد المان هم فکر کردم و یکی دو تا دانشگاه پیدا کردم که شهریه نداره (البته چند تا بود ولی متاسفانه اونها از امسال شهریه دار شدن 3000 یوروو سالانه)
    میخواستم بپرسم ایا ارزش داره فرد ریسک کنه بره شهری مثل فرانکفورت این رشته رو به زبان انگلیسی بخونه یا بهتره بره بلونیا با هزینه کمتر تموم کنه البته اگر بورس استانی رو بگیره در ایتالیا وگرنه بعیده هزینه ها خیلی تفاوت داشته باشند؟
    نکته مهم دیگر برای کسی که متاهل هست فکر کنم ایتالیا ویزای همسر نمیدهد متاسفانه که همین بر عجیب غریب بودن این کشور صحه میگذاره. البته آلمان رو نمیدونم ولی فکر نمیکنم مشکلی باشه. این نکته رو هم در نظر بگیرید
    شما باشید چه میکنید؟