صفحه 4 از 37 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

پیش فرض پاسخ : آلمان یا سوئد (تفاوتهای تحصیلی و زندگی)

با تشکر از جواباتون
    میخواستم ببینم چقدر ویزا گرفتن شما از آلمان طول کشید؟
    دایی من آلمانه میتونه ضمانت کنه بجای پول؟
    من در حال حاظر برای سوئد اقدام کردم و تو اون هفته احتمالن ویزام میاد. آلمان یه هفتس جواب داده به نظر شما میشه رفت سوئد و از اونجا اومد آلمان؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : راحتترین کشور اروپایی برای اخذ رویداد به نظرتون کدومه؟

چک هم برای کنفرانس و... خوب ویزا می ده، البته برای ویزای تحصیلی خیلی سخت گیره... کلا" چک می تونه گزینه ی خوبی باشه چون مرکز اروپاست و سفر به کشورهای دیگه ی عضو شنگن راحت تره...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

پیش فرض پاسخ : راحتترین کشور اروپایی برای اخذ رویداد به نظرتون کدومه؟

I suggest you hungary

Junior Member

پیش فرض ویدئو درباره شرایط و چگونگی تحصیل در اروپا

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : ویدئو درباره شرایط و چگونگی تحصیل در اروپا

خيلي ممنون از تهيه ي اين ويدئو ولي من با يه سري از حرفاتون مخالفم! خيلي تو سر فنلاند و نروژ زدين :دي
    من خودم اينجوري انتخاب مي كنم:
    نروژ، سوئد، فنلاند! (تازه شايد فنلاند دوم باشه)

در مورد آلمان هم مخالفم! من تو همين فروم چند نفر رو مي شناسم كه بدون زبان آلماني (حتي يك كلمه) پذيرش دارن و دارن مي رن!
    بعد كي گفته آلماني ها انگليسي صحبت نمي كنن! اتفاقا" خيلي خوب مسلطن!
    من خودم اينجا (چك) بدون دونستن حتي يك كلمه چكي به راحتي درس مي خونم! مهم دانشگاهه كه اونجا همه انگليسي مي دونن...
    در مورد ايتاليا هم به همين شكل!

فرانسه رو تا حدي قبول دارم!

خيلي خوب بود اميدوارم ادامه بدين... در كل با Generalization تون مشكل دارم خيلي دانشگاه ها و شايد رشته ها تو اروپا باشن كه رايگان باشن...

موفق باشيد
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

Post بهترين ها و بدترين ها در اروپا

با افزايش ۱۰ عضو جديد به خانواده اتحاديه اروپا در ارديبهشت گذشته، اين خانواده اكنون پرجمعيت تر شده است. اما در هر خانواده اي برخي از اعضا از جهاتي نسبت به سايران بهتر هستند. برخي هم خصايصي دارند كه آنها را در رتبه هايي پايين تر از ديگر اعضا قرار مي دهند. مجله Readers اخيراً دست به نظرسنجي زده است تا مشخص كند كه بهترين ها و بدترين ها در اتحاديه اروپا چه كشورهايي هستند. اين مجله از چهار هزار پرسش شونده در ۳۸ شهر از ۱۹ كشور اروپايي از روسيه گرفته تا انگليس خواسته است تا در مورد هر كشوري غير از كشور خودشان اظهار نظر كنند. در اين نظرسنجي از مخاطبان پرسش شده است كه از كدام كشور اروپايي بيشتر خوششان مي آيد، يا بگويند كداميك غذاهاي خوشمزه تري دارند، كداميك مردماني بامزه تر دارند و ... براساس اين نظرسنجي اروپايي ها بيش از همه ايتاليايي ها را دوست دارند. غذا و مردم اين كشور نيز محبوب هستند.
    كشور ايتاليا بهترين جايي است كه بيشتر اروپايي ها آرزو دارند در آن زندگي كنند و ايتاليايي بودن آرزويي است كه بيشتر مردم اروپا در سر مي پرورانند. اما انگليسي ها نيز در دو جهت در اين نظرسنجي رتبه هاي اول را به خود اختصاص داده اند. از نظر اروپاييان انگليسي ها با مزه ترين ملت در اروپا هستند. «باسيل فائولي»، «فانتي پاشيون» و «مستربين» از جمله دلايلي هستند كه براي اين قضاوت ارايه مي شوند. همچنين نظر پرسش شوندگان انگليس موثرترين كشور در جهان به حساب مي آيد. فوتبال، دارو و صنعت انگليس هم از جمله دلايلي است كه پرسش شوندگان براي اثبات ادعاي خود ذكر كرده اند، آلماني ها هم اگرچه موثرترين كشور در اروپا هستند، اما لقب گستاخ ترين را نيز به خود اختصاص داده اند. هلندي ها نيز بي خيال ترين اروپايي ها محسوب مي شوند. براي آن كه از جزييات نظرسنجي اخير مجله Readers Digest آگاه شويد و از اظهار نظر جالب سؤال شوندگان در آن آگاه شويد، سؤال ها را به همراه نتايج به دست آمده در زير بخوانيد:
    از مردم چه كشوري بيشتر خوشتان مي آيد
    كشور ايتاليا با جذب ۱۶ درصد از پاسخ هاي مثبت پرسش شوند گان در اين سؤال مقام اول را به خود اختصاص داد. اسپانيايي ها و ايرلندي ها در مقام هاي دوم و سوم هستند. اين در حالي است كه به عقيده بسياري از انگليسي ها مردم اسپانيا در مقام اول از اين خصوصيت قرار دارند. به عقيده يك مرد جوان انگليسي ازشهر «لوتون» اسپانيايي ها شريف ترين مردم اروپا بوده و بنابراين بسيار دوست داشتني هستند. اما خود انگليسي ها با هفت درصد چهارمين كشور دوست داشتني از نظر پرسش شوندگان در اروپا به حساب مي آيند. اين درحالي است كه لهستان، روسيه. مجارستان و اسلواكي هر كدام با كسب يك درصد از پاسخ هاي مثبت در پايين فهرست دوست داشتني ترين كشورهاي اروپا قرار گرفته اند.
    از مردم كدام كشور بدتان مي آيد
    اين پرسش هم مانند سؤال پيشين يك برنده بي رقيب داشت. آلمان. در بلغارستان، زنان ميانسال از پر سر و صدا و متعصب بودن آلماني ها شكايت دارند. در اين پرسش روسيه و فرانسه با ۱۲ درصد در مقام دوم قرار دارند. مرد جواني در پرتغال دليل اين كه فرانسه كشوري دوست داشتني نيست را ميهن پرستي بيش از حد مردم اين كشور ذكر كرده است. انگليس با ۹ درصد در رتبه چهارم قرار دارد. يك جوان بلژيكي در اين مورد گفته است كه انگليسي ها بسيار پر سر و صدا و بي ملاحظه هستند و هميشه فرياد مي زنند. اما فرانسه با داشتن گستاخ ترين مردم ۱۴ درصد از پاسخ دهندگان به اين نظرسنجي را با خود همراه كرد. يك مرد ۴۰ ساله بلژيكي معتقد است كه فرانسوي ها در ترافيك بسيار تهاجمي و بي رحم هستند. ۱۲ درصد از پرسش شوندگان نيز انگليسي ها را با ۱۲درصد راي در مقام دوم جاي داده اند. به عقيده برخي از آنان انگليسي ها در روزهاي تعطيل مي دانند چكار كنند و تنها كاري كه بلد هستند، فرياد كشيدن و نوشيدن است.
    مودب ترين ملت اروپا نيز نروژي ها و سوئدي ها هستند.
    بي خيال ترين مردم اروپا چه كساني هستند

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

پیش فرض پاسخ : بهترين ها و بدترين ها در اروپا

هلندي ها به دليل بي توجهي به مسايلي نظير مصرف مواد مخدر و امورغير اخلاقي با ۲۱ درصد رتبه اول را در اين سؤال به خود اختصاص داده اند. يك مرد مجارستاني كه از «آمستردام» ديدن كرده بود، از اين كه در يكي از كافه هاي اين شهر مي توانست مواد مخدر سفارش دهد، شگفت زده شده بود. كشور بعدي سوئد است كه ۱۰ درصد از پاسخ ها را به خود اختصاص داد. فرانسه، ايتاليا و آلمان نيز در رتبه سوم قرار دارند. انگليس نيز به طور مشترك با دانمارك و اسپانيا جايگاه بعدي را از نظر پرسش شوندگان اشغال مي كند.
    موثرترين كشور اروپايي كدام است
    آلمان با وجود نگراني هاي اخير اقتصادي اش، با به دست آوردن راي مثبت ۴۵ درصد از پاسخ دهندگان هنوز موثر ترين كشور اروپايي است. معيارهاي مختلفي در اين مورد ارايه شده است. زني در بلغارستان معتقد است كه آلماني ها هميشه به توافقات خود با ساير كشورها احترام مي گذارند. اين در حالي است كه يك مرد ميانسال انگليسي مهارت آلماني ها را در مهندسي و صنعت كارخانه اي از دلايل اصلي انتخاب آلمان به عنوان موثرترين كشور اروپا ذكر كرده است. ۱۱ درصد از پرسش شوندگان نيز معتقدند كه سوئيس كشوري موثر در اروپا است. انگليس نيز با جلب ۹ درصد از پاسخ هاي مثبت در اين سؤال در مكان بعدي قرار گرفته است.
    بيشتر دوست داريد در كدام كشور زندگي كنيد
    بيشتر اروپايي ها دوست دارند به جنوب قاره خود و به ايتاليا سفر كنند. ۱۶ درصد پرسش شوندگان به اين كشور راي داده اند، اين درحالي است كه اسپانيا با ۱۵ درصد و فرانسه با ۱۱ درصد در مكان هاي بعدي قرار دارند. زني از شهر «كارديف» دليل انتخاب فرانسه به عنوان دوست داشتني ترين كشور اروپا را زبان و ارزش هاي خانوادگي رايج در اين كشور برشمرده است. اين در حالي است كه براي يك چهارم انگليسي هاي پرسش شونده در اين نظر سنجي اسپانيا در مقام اول قرار گرفته و بعد ايتاليا ارجح است.
    اگر حق انتخاب داشتيد مليت كدام كشور اروپايي را ترجيح مي داديد
    در اين پرسش نيز ايتاليا بار ديگر با ۱۳ درصد مقام اول را تصاحب كرده است. يك جوان اسپانيايي معتقد است كه ايتاليايي ها بسيار شوخ طبع بوده اما در عين حال در كارشان بسيار جدي هستند. سوئد با ۹ درصد، پس از اسپانيا در مقام دوم و فرانسه در مقام سوم جاي گرفته است.
    يك مرد بلژيكي ۵۰ ساله دليل عدم انتخاب انگليس را به عنوان نامزد اول خود امتناع اين كشور از پيوستن به واحد پول اروپايي ذكر كرده است. يك لهستاني نيز در مورد تنفرش از مليت انگليسي گفت كه مردم اين كشور حاضر نيستند هيچ زبان خارجي ديگري را ياد بگيرند. به عقيده او انگليسي ها هميشه ساز مخالف مي زنند و هرگز خود را جزيي از اروپا به حساب نمي آورند. يك روسي نيز در پترزبورگ معتقد بود كه انگليسي ها مردمان انزواطلبي هستند.
    كداميك از كشورهاي اروپايي مردماني شوخ طبع تر دارند
    در اين پرسش انگليسي ها مقام اول را با كسب ۳۰ درصد از پاسخ هاي مثبت به خود اختصاص داده اند. ايتاليايي ها با ۱۵ درصد و فرانسه و اسپانيا با هفت درصد در رتبه هاي بعدي قرار گرفته اند. كمدين هاي انگليسي اصلي ترين عامل در اين انتخاب به حساب مي آيند.
    به عقيده يك هلندي انگليسي ها در عين اين كه بسيار جدي به نظر مي رسند بسيار شاد و خندان نيز هستند. يك زن مجارستاني از فيلم هاي چاي دون كمدين انگليسي خيلي خوشش مي آيد. او در مورد نوع خاص شادي انگليسي ها خاطره اي را تعريف مي كند. او مي گويد: در يك ايستگاه مترو منتظر قطاري كه تاخير داشت بودم كه با مردي انگليسي برخوردم و او در مورد تاخير قطار گفت كه ممكن است به دليل تصادفي باشد كه دهها كشته برجاي گذاشته است. وقتي كه شروع به خنده كرد از طنز تاريكي كه برخي انگليسي ها از آن لذت مي بردند، تعجب كردم. اما براي انگليسي ها ايرلند، شادترين كشور اروپا است. ۴۸ درصد انگليسي ها در اين نظرسنجي به اين كشور راي دادند.
    بهترين غذاها مربوط به كدام كشور اروپايي است
    در اين سؤال نيز ايتاليا رتبه اول را كسب كرده است. اين كشور با ۴۰ درصد فرانسه را با ۲۳ درصد در مقام دوم شكست داده است. يك مرد ميانسال انگليسي غذاهاي ايتاليا را بسيار متنوع مي داند و معتقد است ايتاليا كشوري است كه نمي تواند بدون پيتزا و پاستا دوام بياورد. يونان با ۹ درصد در مقام سوم است. غذاهاي انگليسي نيز تنها توانسته است نظر يك درصد پرسش شوندگان را به سوي خود جلب كند. اين درحالي است كه وضعيت اين كشور در برابر لهستان، نروژ، اسلواكي، سوئد و هلند كه از نظر پاسخ دهندگان غذاهاي خوبي ندارند، بهتر است.
    تاثير كدام كشور اروپايي در جهان بيشتر از سايران است
    انگليس با ۲۸ درصد در مقام اول قرار گرفته است. يك مرد كهنسال سوئيسي معتقد است كه انگليسي ها از آن جا كه فوتبال را اختراع كرده اند، بيشترين تاثيرگذاري را در جهان داشته اند. يك زن اهل چكسلواكي نيز كشف پني سيلين را به عنوان دليل خود براي انتخاب انگليس به عنوان موثرترين كشور اروپايي در جهان ذكر كرده است. آلمان با ۲۱ درصد و فرانسه با ۱۳ درصد در مقام هاي بعدي جاي گرفته اند. يك مرد جوان روسي اتومبيل هاي فوق العاده آلماني را مورد توجه قرار داد.
    بهترين شهر اروپا كدام است
    از نظر اروپايي هاي پرسش شونده در اين نظرسنجي «پاريس» بهترين مقصد براي مسافرت است. در حالي كه ۲۵ درصد از آنان پاريس را انتخاب كردند، ۱۳ درصد به لندن و «رم» راي داده اند. «پراگ» و «بارسلون» با شش درصد در مقام سوم و «ونيز» هم با پنج درصد در مقام چهارم قرار دارند. يك مرد ۵۵ ساله هلندي در مورد پاريس گفت: «پاريس را به خاطر حس نوستالژيك و ساختمان هايش دوست دارم. مكان هاي ديدني بسياري در اين شهر وجود دارد.» يك زن ۲۵ ساله هلندي نيز در وصف شهر رم مي گويد: «در اين شهر چيزي وجود ندارد كه زيبا نباشد.»
    http://litalia.blogfa.com/post-206.aspx

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

اونایی که تجربه دارن از آلمان میشه رفت امریکا یا کانادا؟ از ارشد به دکترا منظورمه. آخه تا جایی که نگاه کردم کورساشون یه جورایی در هم برهمه آلمان, تخصصی که بهت میدن آخرش به هیچ کدوم کورسای آمریکا نمیخوره!

اگر قصد زندگی پس از تحصیل را دارید انتخاب آلمان به جای سوئد اشتباه است.

Junior Member

پیش فرض مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

با سلام به دوستان عزیز و پیشاپیش از اینکه نمیدونستم این پست را کجا بزنم عذر می خواهم.
    من می خوام برای لیسانس اقدام کنم و اطلاع دارم که در هر کدام از این کشورها که بخواهم برم باید 1 سال زبان همان کشور را بخونم.(چون رشته مورده علاقه من (باستان شناسی) را به زبان انگلیسی هیچ کدام ندارند)
    مدرک ایلتس 6 هم دارم . و ماهیانه 2.000.000ت.می تونم هزینه کنم .
    والبته در هر کدام از این کشورها باید درس خوند اینا هممون می دونینم ولی من می خواستن ببینم از نظر سطح زندگی و تفریحات کدام یکی به نظر شما بهتره؟

با تشکر فراوان