صفحه 6 از 37 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

پیش فرض پاسخ : مقایسه دو کشور نروژ و سوئد برای ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    سلام
    دوستان حالا یه خورده بحث بازتر کنیم و آلمان و فنلاند رو هم اضافه کنیم مفیدتره ها
    من برای 4 تا کشور سوئد- آلمان و فنلاندو استرالیا اپلای کردم
    و از آلمان و استرالیا پذیرش رو گرفتم و منتظر بقیه جوابام
    شاید بگید بهترین گزینه استرالیاست بعد آلمان و بعدشم سوئد و فنلاند
    ولی منتظر جوابای نهایی بورسیه هستم تا انتخاب نهایی رو انجام بدم
    حالا کشورهای اسکاندیناوی تقریبا تو یه رنجن
    خصوصیات آلمان که هزینه خونه ارزونتره- چون پایین تر از سوئد و فنلانده هواش یه کمی معتدل تره
    صنعتی تره
    از طرفی حتی برای کورس های انگلیسی هم، واسه زندگی باید آلمانی یاد گرفت نسبت به سوئد و فنلاند که زیاد روی انگلیسی حساس نیستن
    برای فنلاند هم راحت تر میشه اقامت دائم گرفت البته با توجه به سلسله مراتب خودش (چون جمعیت کمی داره و آب و هوای سرد) ولی عوضش با این سیتی زن میشه بدون ویزا به بیشتر کشورهای دنیا سفر کرد. گاها فاند هم میدند برای جذب بیشتر دانشجو

و منتظر نظرات شما

سپاس
    استرالیا با سه کشور دیگری که فرمودید غیر قابل مقایسه می باشد.
    اقامت دائم به سیتزنی چه ربطی دارد؟ بعد هم سیتزنی این چهار کشوری که فرمودید از نظر اینکه بدون نیاز به روادید به بیشتر کشورهای دنیا می توانید مسافرت کنید هیچ مزیتی نسبت به یکدیگر ندارند.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
    استرالیا با سه کشور دیگری که فرمودید غیر قابل مقایسه می باشد.
    اقامت دائم به سیتزنی چه ربطی دارد؟ بعد هم سیتزنی این چهار کشوری که فرمودید از نظر اینکه بدون نیاز به روادید به بیشتر کشورهای دنیا می توانید مسافرت کنید هیچ مزیتی نسبت به یکدیگر ندارند.
    سلام
    واقعیتش در انتظار جواب بورسیه هستم برای انتخاب قطعی. هرچند دو سال در یک کشور اروپایی می تونه پیش زمینه خوبی باشه برای فرصت دکتری
    در مورد رنکینگ بر اساس اینکه بدون نیاز به ویزا به چند تا کشور دیگه می تونید مسافرت کنید، طبقه بندی شده.
    دانمارک اول و فنلاند دوم ...
    و طبق رده بندی 2009 که ایران قبل از افغانستان یکی مونده به آخره (لینک)
    هر چند به قول شما شاید فرقی نکنه وقتی از یه کشور دیگه می خواید اقدام کنید برای گرفتن ویزا
    ممنون از پاسختون

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    سلام
    واقعیتش در انتظار جواب بورسیه هستم برای انتخاب قطعی. هرچند دو سال در یک کشور اروپایی می تونه پیش زمینه خوبی باشه برای فرصت دکتری
    در مورد رنکینگ بر اساس اینکه بدون نیاز به ویزا به چند تا کشور دیگه می تونید مسافرت کنید، طبقه بندی شده.
    دانمارک اول و فنلاند دوم ...
    و طبق رده بندی 2009 که ایران قبل از افغانستان یکی مونده به آخره (لینک)
    هر چند به قول شما شاید فرقی نکنه وقتی از یه کشور دیگه می خواید اقدام کنید برای گرفتن ویزا
    ممنون از پاسختون
    منظور من این است بین پاسپورت فنلاندی، استرالیایی و آلمانی و سوئدی هیچ فرقی وجود ندارد همشون برای آمریکا و کانادا و ژاپن ویزا نمی خواهند برای چین و هند و ایران ویزا می خواهند. یعنی همشون از نظر قدرت در یک رده می باشند حالا شما در این آماری که ارائه شده مثلاً نوشته فنلاند 1 کشور بالاتر از آلمان است این برمی گرده به یه کشور بی اهمیت که اصلاٌ اسمش را نشنیده اید که نمی دونسته بابا فنلاند و آلمان و سوئد جزو EU هستند چه فرقی دارند با هم. البته باز من به این آمار شک دارم چه کشوری وجود دارد که برای فنلاندی ها ویزا نمی خواهد ولی برای آلمانی می خواهد. یعنی تا source اطلاعاتشون را ندهند باور نمی کنم.
    مثلاً ایران در این آمار تنها با افغانستان در یک کشور اختلاف دارد که اصلاٌ این واقعیت ندارد. ایرانی ها برای ترکیه، مالزی، سوریه و سریلانکا ویزا نمی خواهند در صورتیکه افغانی ها برای هر این چهار کشور ویزا می خواهند
    ویرایش توسط Pearson : April 10th, 2010 در ساعت 06:10 PM

اول از همه تشکر می کنم از این تابیک خوب چون من هم بین انتخاب دو کشور سوئد و نروژ مونده بودم. من زیاد اطلاعی ندارم و شنیده هام رو می گم امیدوارم دوستان خوبم راهنماییم کنند.

مردم : مردم سوئد مهربان تر و اجتماعی تر از نروژ می باشند
    قدمت خارجی ها : قدمت خارجی ها در سوئد به مراتب بیشتر از قدمت خارجی ها در نروژ می باشد
    زبان : زبان سوئدی دارای اهمیت بیشتری نسبت به زبان نروژی می باشد ضمن اینکه در نروژ دو زبان ملی وجود دارد
    من شنیدم مردم سوئد خارجی ستیزن
    نروژی ها دارای فرهنگ بسیار بالا هستند و اصلیت تمام اروبایی ها از نژاد نروزی هاست (اون واژه الان یادم رفته)
    این جمله را دوستان نظر بدهند لطفا: "احساس می کنم نروژ بیشتر و راحت تر بورس می کنه"
    و آخر اینکه، دوست من می شه لطف کنید بگید چرا "زبان سوئدی دارای اهمیت بیشتری نسبت به زبان نروژی می باشد "
    با تشکر مجدد

نقل قول نوشته اصلی توسط 7aseman نمایش پست ها
    اول از همه تشکر می کنم از این تابیک خوب چون من هم بین انتخاب دو کشور سوئد و نروژ مونده بودم. من زیاد اطلاعی ندارم و شنیده هام رو می گم امیدوارم دوستان خوبم راهنماییم کنند.

من شنیدم مردم سوئد خارجی ستیزن
    نروژی ها دارای فرهنگ بسیار بالا هستند و اصلیت تمام اروبایی ها از نژاد نروزی هاست (اون واژه الان یادم رفته)
    این جمله را دوستان نظر بدهند لطفا: "احساس می کنم نروژ بیشتر و راحت تر بورس می کنه"
    و آخر اینکه، دوست من می شه لطف کنید بگید چرا "زبان سوئدی دارای اهمیت بیشتری نسبت به زبان نروژی می باشد "
    با تشکر مجدد
    خیر اکثریت سوئدها خارجی دوست هستند
    از نظر فرهنگ تفاوتی وجود ندارد. یادتون باشه در جنگ جهانی دوم نروژ طرفداری از آلمان نازی کرد هرچند نتیجه ای از آن نمی شود گرفت. در رابطه با نژاد تفاوتی وجود ندارد.
    چون زبان سوئدی توسط 10 میلیون نفر در دنیا صحبت می شود ولی نروژی 4 میلیون نفر. همانجور که گفتم خود زبان نروژی در نروژ زبان رسمی همه ی مردم نروژ نیست مردم شهر Bergen به زبان دیگری از Oslo صحبت می کنند این درحالی است که زبان سوئدی به غیر از خود سوئد در کشور فنلاند نیز زبان رسمی به حساب می رود و در فنلاند اقلیت سوئدی زبان وجود دارد.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیمان جان

فکر میکنم در مورد مردم سوئد اشتباه میکنید. چرا که بودن بستگانی که در سوئد تحصیل کردند یا سفر داشته اند. مردم سوئد فوق العاده nationalist هستند. حتی من یک نفر رو میشناسم که از دست این مردم نژاد پرست و ناسیونالیست و آزارهایی که بهش وارد شده در سوئد درس رو نیمه کاره که رها کرد هیچ ،دچار ناراحتی اعصاب شده. خب این یک عیب بسیار بزرگه. شاید به ظاهر بگیم میشه تحمل کرد اما تحملش امکان نداره( نظر بنده بود)

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    پیمان جان

فکر میکنم در مورد مردم سوئد اشتباه میکنید. چرا که بودن بستگانی که در سوئد تحصیل کردند یا سفر داشته اند. مردم سوئد فوق العاده nationalist هستند. حتی من یک نفر رو میشناسم که از دست این مردم نژاد پرست و ناسیونالیست و آزارهایی که بهش وارد شده در سوئد درس رو نیمه کاره که رها کرد هیچ ،دچار ناراحتی اعصاب شده. خب این یک عیب بسیار بزرگه. شاید به ظاهر بگیم میشه تحمل کرد اما تحملش امکان نداره( نظر بنده بود)

ببخشید من قصد ندارم نروژ را بکوبم ولی یک نگاهی به لینک زیر بیاندازید
    http://www.buzzle.com/editorials/1-18-2002-9417.asp

همانجور که گفتم تفاوت چندانی بین فرهنگ سوئدی و نروژی وجود ندارد بعد همیشه استثنا هم وجود دارد. در کل بر این باور هستم که احساسات نژادپرستانه که بعضی ما ایرانی داریم به مراتب بیشتر از ملیت های اروپای شمالی هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    مردم سوئد فوق العاده nationalist هستند. تشکر
    به نظر من هم بی ربط نیست. از اونجا می شه مطمئن شد که مردمش به دولت برا شهریه ای کردن دانشگاه ها برا دانشجویان بین الملل فشار می آورند

ببخشید من قصد ندارم نروژ را بکوبم ولی یک نگاهی به لینک زیر بیاندازید
    http://www.buzzle.com/editorials/1-18-2002-9417.asp

همانجور که گفتم تفاوت چندانی بین فرهنگ سوئدی و نروژی وجود ندارد بعد همیشه استثنا هم وجود دارد. در کل بر این باور هستم که احساسات نژادپرستانه که بعضی ما ایرانی داریم به مراتب بیشتر از ملیت های اروپای شمالی هست.
    به نظر من اون لینک یک case خاص هست نه عام

ولی من با صحبت قسمت دوم شما موافقم. اینو خوب اومدی

حالا از این بحث بگذریم. خدایش کدوم کشور درآمدش بهتر هست و می شه در فوق و دکتری بورس بهتری دریافت کرد؟
    راستی دیروز متوجه شدم که health care در نروژ مجانی ارائه می شه به دانشجویان، سوئد چطور؟؟ اطلاع دارید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

دوستان اگه مقایسه کنیم برای اروپایی ها فرقی نمی کنه که شما ایرانی هستید یا جای دیگه همینکه مو سیاه هستید و کاکل زری نیستید خودش یه تفاوت ایجاد میکنه
    برادرم یه سال و نیمه که تو سوئد زندگی می کنه به نقل از ایشون
    زبان انگلیسی رو خوب صحبت می کنند
    آدمای آرومی هستند
    اینطور نیست که بشه مثلا در چند تا دیدار دوست صمیمی بشید چون اغلب اروپایی ها ممکنه در نگاه اول فکر کنند شما از دوستیتون بهره ای انتظار دارید
    عوضش من از یه چیزم خوشم و اون اینکه زیاد مثل ماها اهل تعارف و تیکه انداختن نیستن و اغلب رک نظرشون رو می گن
    با این وجود مسلما همه جا هر شکل آدم پیدا میشه چه خوب چه بد
    اینکه یکی میگه فلانی نژاد پرسته و یکی دیگه میگه اینا خیلی مهمون نوازن یه مقداری هم بر می گرده به رفتار و منش خود آدم
    الان ممکنه یه افغانی در مورد ایرانی ها خیلی تعریف کنه و یکی بر عکس

به هر حال کمی زمان می بره تا فرهنگ جدیدی آدم خو کنه

سپاس از نظرات همه دوستان

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

چندنکته رو من متذکر بشم :

۱- نژاد مردم سوئد و نروژ تقریبا یکیه و بیشتر تفاوت ژئوپولیتیک دارند تا فرهنگی .

۲- چه سوئدیها و چه نروژیها اتفاقا اصلا نژاد پرست نیستن (مثلا نسبت به اتریش که حدود ۴۰٪ دست راستی هستن) . البته منظورم جو غالب فرهنگ عمومی مردمه . وگرنه در تمام دنیا افراد نژاد پرست و راست افراطی وجود دارن .

۳- تا حدود زیادی قضاوت یه فرهنگ میزبان به "رفتار اون قوم مهاجر" در طول زمان بستگی داره . در این مورد متاسفانه بخصوص اهالی خاورمیانه کارنامه چندان درخشانی نداشته و ندارند . گرچه به جرات باید حساب ایرانیان رو از لحاظ فرهنگی و شعور اجتماعی از بقیه خاورمیانه جدا کرد اما بدیهیه خیلی از غربیا این رو درک نمیکنن و بر حسب قیافه ظاهری قضاوت میکنن (خیلی از ماها هم فرق یه "فیلیپینی از یه اندونزیایی" یا فرق یه "کنیایی از یه آنگولایی" رو نمیدونیم در صورتیکه مثلا مورد اخیر از لحاظ نژادی خیلی با هم فرق دارن).

۴- من شخصا نروژ زندگی نکردم اما از طریق اطلاعات دوستان اینو میدونم که به هر حال سوئد به دلیل سیاستهای اعمالی از بعد از جنگ جهانی دوم کشوری چند فرهنگی تر از نروژه و مهاجر بیشتر داره و به همین تناسب جرم در اون بیشتره (یکی از دلایلی که باعث تقویت برهان های نژاد پرستانه در اروپا میشه).

۵- نروژ کشوری نفت خیزه !! وجود منابع نفت و گاز به اضافه مدیریت صحیح این کشور رو بسیار ثروتمند کرده .

۶- در سوئد هم health care واسه دانشجویان رایگانه .

۷- چون تاپیک مقایسه این دو کشور از لحاظ تحصیلیه فکر کنم بیشتر از این در مورد موارد غیر تحصیلی لازم نیست اما بطور کلی اینو بدونید که نروژ به دلیل ثروت بیشتر در بعضی رشته ها فاند های تقریبا بهتری ارائه میده .
    ویرایش توسط vahidR : April 10th, 2010 در ساعت 08:25 PM
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون