صفحه 9 از 37 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 365

موضوع: مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

پیش فرض پاسخ : مقایسه دو کشور نروژ و سوئد برای ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط sib نمایش پست ها
    یک نکته دیگه ای هم باید اضافه کنم که نروژ با اینکه گرانتر هست ولی امکان کار دانشجویی درش بیشتره (کارهایی مثل پخش کردن روزنامه، کار در رستوران...) و پول خوبی هم بابتش می دهند.
    در مورد اخلاق نروژيها، اون چیزی که من تاحالا دیدم، یکی دو درجه گرمتر از سوئدیها بودند.
    البته بستگی به رشته مورد علاقتون هم داره. نروژ در رشته های وابسته به نفت و مکانیک سیالات و مهندسی مواد خیلی خوب هست.
    در مورد مقایسه آلمان، آلمان در کل کشور بزرگتر، صنعتی تر و ارزان تری هست. امکان پیدا کردن کار دانشجویی و غیر دانشجویی در آن بیشتره.

بدون دونستن زبان نروژی و یا داشتن آشنا باید بگم که فکر هر نوع کاری رو باید در نروژ از سرتون بیرون کنید.

Member khomar_x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Amirkabir University of Technology

پیش فرض کدوم کشور اروپایی؟؟ و چرا؟؟ مقایسه، مزیت و معایب!

دوستان من قبلاً برای امریکا اپلای کردم و الان منتظر کلیر شدن هستم ولی با توجه به سختی های رفت و آمد بین ایران- امریکا و همچنین با توجه به سطح رفاه بالای زندگی در اروپا یه کمی به رفتنم دودل شدم.تصمیم گرفتم که از این پس بیشتر انرژیم رو صرف گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپا بکنم. درسته رفتن به امریکا بین مردم ایران خیلی سر زبون هاست ولی آخه یه وقت هایی که فکر میکنم میگم که شاید به اون چیزهایی که اونجا از دست میدیم نیرزه. بگذریم، این قصه سر دراز داره (اگه علاقه مند بودید میتونید نظرتون رو تو این تاپیک بدید: http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C%D8%9F%D8%9F). بچه ها بحث واقعاً جدیه. آخه صحبت یه عمره، نه یکی دو سال و نمیشه به خاطر یه سری مزایای امریکا نسبت به اروپا (که شاید هم واقعاً اونقدرها هم که فکر میکنیم مهم نباشه) آدم شانش زندگی تو یک کشور اروپایی خوب و ایده آل رو از دست بده. اگر راه رو اشتباه بریم شاید دیگه به این راحتی ها فرصت جبران نداشته باشیم.
    واقعیتش من دنبال یه کشور اروپایی میگردم که بتونم اونجا درسم رو بخونم، ازدواج کنم و همونجا اقامت بگیرمو و هر وقت هم که خواستم بتونم برگردم به کشورم و به خانواده ام سر بزنم. با این که مطمئنم که این چیزهایی که من دنبالشم خیلی از دوستان دیگه هم میخوان که بدونن ولی متأسفانه هرچی تو انجمن اروپا گشتم هیچ تاپیک جامعی مرتبط با این موضوع پیدا نکردم و هیچ رفرنسی رو پیدا نکردم که بتونم یه مقایسه جامعی بین کشورهای اروپایی و مزایا و معایب هرکدوم رو داشته باشم تا با توجه به شرایط خودم ببینم کدوم کشور برای من بهتره که برم.
    حالا از دوستان عزیزم که در حال پذیرش گرفتن و رفتن هستن (چه دانشجو چه غیر دانشجو) و مخصوصاً دوستانی که الان در یکی از کشورهای اروپایی در حال زندگی هستن خواهش میکنم که نظراتشون رو با ما هم در میون بذارن. به نظر شما کدوم کشور اروپایی برای درس خوندن، کار کردن، ازدواج و تشکیل زندگی و اقامت از بقیه بهتره و به چه دلیل؟ پیشاپیش از همه دوستانی که تو بحث شرکت میکنن ممنونم.
    فقر گرسنگی نیست. چيزي"نداشتن"است ولي آن چیزپول نيست. فقرگردی است كه بركتابهای فروش نرفته كتابفروشي مينشيند،كتيبه3000ساله ای است كه رويش يادگاري نوشته اند، فقرشب"بي غذا"سر كردن نيست. روز"بي انديشه"سركردن است- دکترشریعتی

Member

پیش فرض پاسخ : کدوم کشور اروپایی؟؟ و چرا؟؟ مقایسه، مزیت و معایب!

من فکر میکنم...

1- ردیف کردن کشورها و امتیاز دادن و رنک کردن و نمره دادن از اساس کار اشتباهیه. حتی توی کمی ترین مسائل، مثلا اقتصاد، مقایسه حتی دو کشور با هم خیلی سخته. مثلا آیا فقط یه فاکتور اقتصاد رو بین دو کشور (نه بیشتر!) فرانسه و ایتالیا میتونی بررسی کنی؟ مثلا در امد سرانه این یکی 500 تا بالاتره ولی تولید ناخالص اون بالاتره. بیکاری تو این کمتره ولی توزیع ثروت هم نامتقارن تره... آخرش چی شد؟ و مهمتر اینکه این نتیجه به کسی که مثلا میخواد بره توی فرانسه یا ایتالیا کار کنه -به عنوان یه فعالیت اقتصادی- چه ربطی داره؟ به احتمال 99.9999% هیچ ربطی! اون فرد باید ببینه کجا میخواد چکار کنه کجا چقدر باید اجاره مغازه بده کجا دوست و رابط توی بازار داره چقدر مالیات باید بده... یعنی همه مقایسه ها باید موردی و فردی و جزیی باشه.وگرنه نتیجه مقایسه حتی در اصولی ترین شکل عدد و رقم هایی هست که بدرد سیاست مدارها و برنامه ریزان اقتصادی و اجتماعی همون کشورها میخوره نه بدرد ما به عنوان یه دانشجوی ساده!

2- احتمالا بحث اعداد معنا دار و بی معنی در ریاضی یادتون هست. مثلا شما اگه عددی با دقت یه رقم اعشار داری و ضربش کنی یا به توان برسونی ماشین حساب 20 تا اعشار بهت نشون میده ولی فقط تا یه رقم اعشار "معنا داره". مقایسه کشور های اروپای غربی هم اصولا مثل همین هست یعنی تفاوت ها معنا دار نیستن. ممکنه آمار به شما بگه آمار قتل در هلند بالاتر از بلژیکه. ولی این تفاوت یک صدم یک نفر در هر صد هزار نفره مثلا!! ولی مقایسه آمار قتل هلند با سودان یا کنگو "معنا داره" چون اون احتمالا 50 برابر این یکی هست! همینطور اقتصاد و شرایط کار و تحصیل و ... بین اروپا و ایران تفاوت ها معنا داره ولی بین خود این کشور ها هر چند شما میتونید بگردید و یه آماری پیدا کنید ولی این آمار "معنا نداره". حالا وقتی کار میکشه به نظر شخصی و افراد و شنیده ها و ... که دیگه خودتون حسابشو بکنید...

3-اروپا از حیث قوانین روز به روز یکپارچه تر میشه. بعد دانشگاهی و تحصیلیش رو که خودتون میبینید که بعد از پیمان لیسبون همه چی طی 10 سال زیر و رو شد و همه کشورها سیستمشون رو یکسان کردن. این مسئله در همه جنبه های اقتصادی و اجتماعی هست. مثلا شما اگه از قانون blue card خبر داشته باشید طرحی هست که برای جذب نیروی متخصص خارجی مثل green card امریکا ارائه شده و اسمش هم از روی همون کپی شده و قوانینش در همه کشورهای عضو یکسانه. مثلا شما اگه این اقامت رو داشته باشید و در آلمان بیکار شید حق دارین برین یه کشور دیگه اروپا کار و زندگیتون رو ادامه بدید...بنا بر این بطور خلاصه: اروپا روز به روز در فضای اقتصادی و کاری و قانونی یکپارچه تر میشه و این فرق بین کشور محل اقامت رو کمرنگ تر میکنه.

4- شما ببینید کدوم دانشگاه با چه فاندی با چه دپارتمانی و امکاناتی و ... میتونید برید. به طور شخصی باید سبک و سنگین کنید. حالا ممکنه بچه ها بیان بگن من شنیدم انجا اله ولی اینجا که هستم به نظرم بله. خب اینکه نشد بررسی و رفرنس جامع از مزایا و معایب کشور های اروپایی که شما بخواهید بر اساسش زندگیتون رو برنامه ریزی کنید. اصولا اگه کسی از بین ما میتونیست همچین رفرنس جامعی (!) رو تهیه کنه حتما مهندسی رو ول می کرد چون خود شخص اتحادیه اروپا طلبش میشد و بورسش میکرد که بره دکترای مطالعات استراتژیک و تطبیقی(!) با گرایش اروپا (!!!! ) بخونه....

take care

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

خب این معمول است

1. انگلستان
    2. آلمان
    3. ایتالیا
    و...

اگه پول داری برو 100 درصد انگلیس

1. کشوری فوق العاده با امکانات ولی باید پولی خرج کنی
    2. امکانات عالی در دانشگاه البته رتبه های عالی

مثلا همین UCL در لندن - انگلیس
    1. بودجه تحقیاتی بالایی دارد
    2. درصد ورود به بازار کار بالا
    3و ...

Member khomar_x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Amirkabir University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    من فکر میکنم...

1- ردیف کردن کشورها ........... اروپا (!!!! ) بخونه....

take care
    Basy عزیز ممنونم از جواب کاملت. من یه جاهایی با حرفات موافقم ولی خیلی جاها هم موافق نیستم. البته با این نوشته نمیگم که حرف من درسته یا نه! من فقط نظر شخصیم رو میگم. با چند تا سؤال شروع میکنم. به نظر تو چرا اکثر آدما (مخصوصاً ایرانیها) امریکا رو به عنوان اولین گزینه برای رفتن و مهاجرت انتخاب میکنن؟ حالا به هر دلیلی که هست، چطور فهمیدن که امریکا براشون ممکنه بهترین گزینه باشه؟ آیا اونهایی که رفتن مطمئنن که با توجه به شرایطشون امریکا از همه جا براشون بهتره!؟ یعنی اونها قبل از رفتن نمیدونستن که آمار قتل و جنایت تو امریکا از بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتره؟
    ببین دوست عزیز، اگر نگم همه ولی اکثر ماهایی که داریم به یه کشوری مهاجرت میکنیم نرفتیم اون آماری رو که شما صحبتش رو میکنی در بیاریم و بعدها هم دنبالش نخواهیم رفت، چون همونطور که شما هم گفتی اون آمارها برامون مفید نیست. اون آمارها مطالبی هست که فقط تو دانشگاه ها یا یه سری مؤسسات مرتبط خاص بررسی و تجزیه و تحلیل میشه. من هم تو این تاپیک دنبال چنین آماری نیستم. اکثر ماهایی که داریم میریم اونور آب دنبال اطلاعاتی در مورد سطح رفاه نسبی، آینده شغلی، در آمدها، روابط با کشورهای همسایه، ارتباط و سهولت رفت وآمد به ایران، میزان و نحوه اعمال آزادی، مزایای دولت آن کشور به مهاجرین،سهولت در گرفتن تابعیت اون کشور، رده بندی دانشگاه های اون کشور و و و ...و به طور کلی یه سری اطلاعات مقدماتی که بدونیم آیا با توجه به شرایطمون فلان کشور به دردمون میخوره یانه! اصلاً به خاطر همینه که من میگم دوستان بیا اینجا و بگن کدوم کشور اروپایی برای زندگی بهتره، چون از روی آمارهای تئوری که منو شما تو منابع خبری میخونیم شاید خیلی نتونیم قضاوت خیلی روشنی در مورد یک کشور بکنیم. مثلاً منه دانشجو که میخوام برم برای دکترا دنبال یه دانشگاه با رنک بالا میگردم که بعدش هم بتونم با مدرک اون تو یه گوشه اروپا کار کنم و درآمد کسب کنم و همونجا هم اقامت بگیرم، ولی شاید بعضی کشورهای اروپایی دانشگاه های با رنک بالا ندارند یا از لحاظ کاری به نیروی کار با تخصص بالا نیاز ندارن یا اصلاً به کسی به این راحتی ها اقامت نمیدن (مثل خود انگلیس). ولی ماها خیلی هامون از اینها اطلاعات نداریم. در ضمن در مقایسه بین کشورها همیشه یه آمارهایی هست که یه کشور رو از بقیه متمایز میکنه واصلاً همون باعث میشه که افراد به اون کشور مهاجرت کنن. یه مزیت دیگه این تاپیک اینه که منو شما ایرانی هستیم و مشترکات زیادی داریم و بسیاری از مشکلاتی که منو شما باا زندگی در غرب با اونها مواجه خواهیم بود (مخصوصاً مشکلات فرهنگی) شاید در هیچ مقاله ای پیدا نشه چون اصلاً شاید این برای نویسنده اون مقالات مشکل به حساب نیاد. اصلاً خلاصه بگم فرض کن خود شما میخوای بری یه کشور اروپایی که درس بخونی و تشکیل زندگی بدی. از کجا میخوای بفهمی که کدوم کشور برات بهتره؟ غیر از اینه که از اونهایی که رفتن و یا اطلاع دارن مشورت میخوای؟ هیچ کشوری با توجه به شرایطت برات اولویت نداره؟ من دنبال این چیزهام واینو بدون که شرایط خیلی از دوستان مشابه توست و دانسته های تو برای اونها هم بدرد میخوره. ببین اگر هر کدوم از ماها چیزهایی رو که از واقعیت اروپا (مخصوصاً کسانی که تجربه زندگی در اروپا رو دارن) با هم در میون بذاریم با چشمان بازتری میتونیم تصمیم بگیریم. من نمیگم که هرکس بیاد تو این تاپیک و در مورد کل اروپا نظر بده. نه. من میگم هرکسی که داره برای اروپا اقدام میکنه بیا اینجا شرایطش رو عنوان کنه و بگه که کدوم کشور اروپایی با توجه به شرایط فرد برای ادامه تحصیل و یا اقامت بهتره و طبق یافته هاش بگه چرا. ببینید دوستان اگر میبینید با وجود اینکه شاید دولت در خیلی از موارد در مورد امریکا اطلاع رسانی کاملی انجام نمیده ولی امروزه ایرانیها اطلاعات زیادی در مورد امریکا و شرایط پذیرش، کار، زندگی، اقامت و و و .... در اونجا دارن واین اطلاعات ههم فقط و فقط از طریق انتقال تجربیات و دانسته های فردی یک فرد به فرد دیگر صورت گرفته اما متأسفانه این کار در مورد اروپا کمتر انجام شده و شاید به خاطر این بوده که تا کنون شرایط مهاجرت به اروپا خیلی قابل رقابت با امریکا نبوده ویا شاید خیلی ها قبلاً فقط گول اسم امریکا رو میخوردن و میرفتن اونور. واقعاً نمیدونم! به نظر این بنده حقیر با این کار ما میتونیم مجموعه ای از بسیاری از دیدگاه های با ارزش بچه های فروم (که اکثراً هم با تحصیلات بالا هستند) رو داشته باشیم و در موارد اختلاف اونها رو به چالش بکشیم و اطلاعاتمون رو راجع به اروپا افزایش بدیم و یا حداقل دانسته هامون رو تصحیح کنیم وبرای زندگی آیندمون تصمیم دقیق تر و با مجهولات کمتری رو بگیریم.
    با آرزوی موفقیت برای تمامی ایرانیان بالاخص دوستان خوبم در فروم
    فقر گرسنگی نیست. چيزي"نداشتن"است ولي آن چیزپول نيست. فقرگردی است كه بركتابهای فروش نرفته كتابفروشي مينشيند،كتيبه3000ساله ای است كه رويش يادگاري نوشته اند، فقرشب"بي غذا"سر كردن نيست. روز"بي انديشه"سركردن است- دکترشریعتی

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    خب این معمول است

1. انگلستان
    2. آلمان
    3. ایتالیا
    و...
    سلام سامان جان.
    نمي خوام زياد وارد حاشيه بشم. اما شما رو چه معياري ايتاليا رو سومي قرار دادين؟
    يعني فرانسه-سوئيس-سوئد-نروژ و فنلاند و ... هيچ ايتاليا!!!
    از خيلي از جهات ايتاليا پايين تر از كشورهاي بالاست؟
    بابا كرمتو عشق است. سوئيس و نروژ هيچ!!!!!!!!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

به نظر من هم تصمیم گیری اولیه خیلی مهمه چون اول از همه باید روی زبان کار کرد و باید بدونی میخوای کجا بری که زبانشونو شروع کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام سامان جان.
    نمي خوام زياد وارد حاشيه بشم. اما شما رو چه معياري ايتاليا رو سومي قرار دادين؟
    يعني فرانسه-سوئيس-سوئد-نروژ و فنلاند و ... هيچ ايتاليا!!!
    از خيلي از جهات ايتاليا پايين تر از كشورهاي بالاست؟
    بابا كرمتو عشق است. سوئيس و نروژ هيچ!!!!!!!!

طبق رنکنیگ جدید

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

كدوم رنكينگ؟
    كلا ايتاليا تو رشته هاي فني به جز معماري كشور درجه 2 اروپايي به حساب مياد. از هر نظر بگي. كيفيت دانشگاه.كيفيت شهرسازي و زندگي.امنيت !!!!!! و .....
    ميشه سايت اون رنكينگ رو بدي؟ حالا المان و انگليس خوبه.
    جدا چرا به اين رنكينگ ها كه معلوم نيست كي اينارو نوشته اعتماد ميكنين؟ مثلا سوئد با ايتاليا از چه نظر قابل مقايسه هست؟نه خداييش. به جز اب و هواي بهتر ايتاليا چي داره؟ بي خيال بابا
    نميدونم چرا انقدر بهم برخورد.ايتاليا هم بچه خوبيه ها! اما تو 15تا اول اروپا هم بعيده باشه
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت