صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: اعتبار دانشگاه مهمتره یا اعتبار استاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی

پیش فرض اعتبار دانشگاه مهمتره یا اعتبار استاد؟

سلام
    امیدوارم که سوالم تکراری نباشه.
    می خواستم ببینم کدوم یکی از موارد زیر رو با توجه به معمولی بودن رزومه‌ام پیشنهاد می کنین؟
    ۱- پذیرش از یه استاد معمولی توی یه دانشگاه تاپ (مثلا زیر ۱۰۰) یا:
    ۲- پذیرش از یه استاد خیلی خیلی قوی توی یه دانشگاه رنک ۵۰۰ توی آمریکا
    در واقع می خوام بدونم که برای گرفتن پذیرش، اعتبار دانشگاه مهمتره یا اعتبار استاد؟
    ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

پیش فرض پاسخ : پذیرش از یه دانشگاه رنک ۵۰۰ توی آمریکا با یه استاد خیلی قوی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen220 نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم ببینم کدوم یکی از موارد زیر رو با توجه به معمولی بودن رزومه‌ام پیشنهاد می کنین؟
    در واقع می خوام بدونم که برای گرفتن پذیرش، اعتبار دانشگاه مهمتره یا اعتبار استاد؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز! کاملاً بدیهی است اعتبار دانشگاه مهم تر است... مگر شما با یک استاد درس داری؟؟؟ درضمن فکر می کنم یک استاد خیلی خیلی قوی در دانشگاه های رنک 500 تدریس نداشته باشند
    موفق باشید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen220 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    در مجموع بعد از فارغ التحصیلی از دوره دکترا، مهم ترین نکته برای پیدا کردن کار network است. استاد سرشناس معمولا linkهای زیاد و قوی داره و میتونه بسیار کمک کنه که در یک دانشگاه مناسب استخدام بشید. اثر استاد به نظر من تضمین بیشتری از اثر پرستیژ دانشگاه ایجاد می کنه. اما تو دانشگاههای عالی معمولا استاد سرشناس هم زیادتره، به همین دلیل دانشجوهایی که اونجا میرن احتمال بیشتری داره که هر دو مزیت رو با هم داشته باشن.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    در مجموع بعد از فارغ التحصیلی از دوره دکترا، مهم ترین نکته برای پیدا کردن کار network است. استاد سرشناس معمولا linkهای زیاد و قوی داره و میتونه بسیار کمک کنه که در یک دانشگاه مناسب استخدام بشید. اثر استاد به نظر من تضمین بیشتری از اثر پرستیژ دانشگاه ایجاد می کنه. اما تو دانشگاههای عالی معمولا استاد سرشناس هم زیادتره، به همین دلیل دانشجوهایی که اونجا میرن احتمال بیشتری داره که هر دو مزیت رو با هم داشته باشن.
    اگر نخوايم بعدش توي دانشگاه استخدام بشيم، چي مهمه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid-canada نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز! کاملاً بدیهی است اعتبار دانشگاه مهم تر است... مگر شما با یک استاد درس داری؟؟؟ درضمن فکر می کنم یک استاد خیلی خیلی قوی در دانشگاه های رنک 500 تدریس نداشته باشند
    موفق باشید
    ممنون از جوابتون.
    خب دوره دکترا مگه توی آمریکا research base نیست؟ توی آمریکا فقط با یه استاد سروکار داریم. مگه نه؟
    این استادی که من میگم توی research interest خودش، تقریبا توی دنیا اوله. با این حال، حال کرده بنا به دلایلی توی اون دانشگاه تدریس کنه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aminp30 نمایش پست ها
    اگر نخوايم بعدش توي دانشگاه استخدام بشيم، چي مهمه؟
    اگه دکترا داشته باشید و بخواهید هرجا (دانشگاه یا صنعت) برید network واقعا مهمه. حالا برای استخدام در صنعت شاید این اثر به صورت غیرسیستماتیک تر وجود داشته باشه. البته نه اینکه رزومه و اعتبار دانشگاه مهم نباشه، اما داشتن network میتونه اثر مثبت بسیار زیاد داشته باشه و نداشتنش اثر منفی. برای صنعت نکته مهم دیگه اینه که تخصصتون در اون برهه زمانی مورد نیاز باشه.

اثر network برای استخدام بعد از مستر شاید کمتر از اهمیتش برای استخدام بعد از دکترا باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

با احترام به نظر بقيه دوستان من فكر مي كنم در دوره دكترا استاد خيلي مهمتره از دانشگاه. مخصوصا اگه شما قصد برگشت به ايران رو ندارين به اين رنكينگ ها زياد اهميت نديد. اين رنكينگها اينجا اهميت داره و اونجا بيشتر به رزومه شما و توانايي هاتون براي استخدام نگاه مي كنند

من این سوال رو از استادمون در آمریکا پرسیدم و ایشون گفت:
    برای ۵۰ دانشگاه برتر واقعا موقعیتی شغلی بیشتری وجود داره اما برای بقیهٔ دانشگاها دیگه واقعا تفاوت معناداری وجود نداره و استاد و زحمتی که دانشجو میکشه،ارتباطاتی که برقرار می‌کنه و از این دست مهم می‌شه.
    Before the Dawn

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

این سوال خودم هم بود اما واسم مهم نبود-چون زیاد دست من نبود دانشگاه رو انتخاب کنم و استاد رو تازه وقتی هم معلوم میشد زمینه ریسرچ میشد درد سر بعدی-
    استاد شدیدا خیلی مهمه-و شکی توش نیست.............
    تا اینکه خودم درگیر شدم و دیدم که استادهای غول اصلا وقتی ندارند که خیلی به دانشجو بدند اما استادهای کمتر غول همش آویزون دانشجو هستند و باالعکس-در واقع استاد های کمتر غول نه تنها advisor هستند بلکه mentor هم هستند-چون وقت زیادی رو اجبارا با شما صرف میکنند- (واسه فرق advisor و mentor مطالعه شود)- استاد های کمتر غول در دانشگاه های خوب می کشونند (ببخشید هول میدند یا هر دو) ادم رو جلو و ممکنه اتوماتیک انچنان رزومه و پابلیشی طرف داشته باشه که رزومش واسه همه کاری مناسب باشه-دانشگاه طرف که already خوب بوده-در کنفرانس هایی هم شرکت کردم و دیدگاه صنعت و آکادمیک رو روی موضوع این بحث بیشتر لمس کردم (به نتیجه اخلاقی مراجعه شود)- بعلاوه همون اساتید غول هم نهایتا تعداد خاصی دانشجوی سوگولی دارند...که معلوم نیست کی تو اون دسته قرار داره....

نتیجه اخلاقی -اکادمیک- اپلای ابرادی (امریکی) -ابرودی (بریتیش) بابا گیر ندید:
    اگه یه بار دیگه بخوام بین گزینه های انتخاب کنم: اگه استاد غول تو دانشگاه خفن من گرفت که هیچ چه بهتر- در غیر اینصورت مایل میرم طرف اسم دانشگاه+اسم ریسرچ (موضوع ریسرچ) بجای دانشگاه رنک پایین+استاد غول
    در کنفرانس ها که بعضا ما با اهل دانشگاه و صنعت کانکت می شدیم من دیدم که اسم دانشگاه های خفن شدیدا تو خود امریکا هم مهم و در خیلی چیزها تاثیر گذاره-شاید یکی بیاد بگه نه-اما من میگم اره

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

همونطوري كه پيش‌بيني مي‌كردم خيلي‌ها هدفشون از PhD خوندن، مثل ايران، تدريس توي دانشگاهه. من خودم چون به شخصه، كار تحقيقاتي در صنعت رو ترجيح ميدم (البته در ايران توي دانشگاه چنين چيزي يعني كار تحقيقاتي براي صنعت زياد معني نميده ولي اگر اون طرف اين جوري باشه فرقي بين دانشگاه و صنعتي نميشه قائل شد) . بنابراين، رنك دانشگاه و استاد برام اولويت نيست بلكه موضوع برام مهمتره. مثلا من الان با استاد يه دانشگاهي كه رنكش حدود 700 هست (نگين پس چرا رنك رو چك كردي، گفتم اولويت نيست نه اينكه اصلا مهم نيست!) خيلي خوب ارتباط دارم. ايشون استاد تمام هم هستن و دو يا سه دانشجو هم بيشتر ندارن. اسپانسر پروژه هم ناسا هست.
    اما از طرفي ديگه با استاد دانشگاهي با رنك حدود 100 هم صحبت كردم. ايشون هم كارشون جالب بود ولي فاندشون شخصي بود (يعني اسپانسرش خيلي كاره‌اي نبود!) و تعداد دانشجوهاي دكتراشون هم خيلي زياد بود!
    به شخصه، مورد اول رو ترجيح ميدم، هرچند هنوز نهايي نشده.
    حالا اگر ايران هم بخوام بگردم، چون توي دانشگاهها خيلي كار تحقيقاتي قوي نيست، ترجيح ميدم توي موسسات تحقيقاتي صنعتي كار كنم. چون توي اين موسسه‌ها خيلي بهتر به همچين كارهايي بها داده ميشه.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)