صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24

موضوع: اعتبار دانشگاه مهمتره یا اعتبار استاد؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    دوست عزیز
    به نظر من الان زمان پرسیدن این سوال نیست، زمانی باید این سوال رو بپرسی که توی هر دوشون قبول شدی و میخوای از بینشون یکیو انتخاب کنی
    از من میشنوی چون میگی جفتشون خوبن فعلا واسه هردوشون اپلی کن ببین اصلا قبول میشی یا نه ،بعد به این مسائل فکر کن
    اینو گفتم چون معمولا اینجور افکار و مسائل مشغولیت های ذهنیه زیادی واسه آدم ایجاد میکنن
    میدونم ولی کاش شما فرض میکردی که هر دو رو قبول شدم و بعد جواب میدادی....
    قسمت اول سوال چی؟ جواب خوبیه؟ از فاند بپرسم!!!؟؟ میترسم نه نمی پرسم

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها
    میدونم ولی کاش شما فرض میکردی که هر دو رو قبول شدم و بعد جواب میدادی....
    قسمت اول سوال چی؟ جواب خوبیه؟ از فاند بپرسم!!!؟؟ میترسم نه نمی پرسم
    در مورد قسمت اول سوال بنظر خیلی خوب تحویل گرفته و به نظر من حتما اپلی کن در مورد فاند هم اصلا نیازی نیست و همیشه در این موارد default بر مبنای دادن فانده و اگه فاند نخوان بدن میگن.
    در مورد قسمت دوم سوالتون هم با وجود اینکه با قسمتهایی از نظر civettare عزیز صد درصد موافقم ولی اصلا اون قسمتی که میگن از 10 به بعد دیگه فرق نمیکنه رو هرگز قبول ندارم.
    به نظر من شما باید هر دو فاکتور استاد و اسم دانشگاه رو کنار هم بگذاری و تصمیم گیری کنی
    من به شخصه فکر میکنم که استاد خوب خیلی مهمه ولی از کنار اسم برخی دانشگاهها هرگز به سادگی نمیشه گذشت.
    تصور کنید که الان دیگه فارغ التحصیل شدید و دنبال کار میگردید. وقتی بگید که از فلان دانشگاه فارغ التحصیل شدم هرگز نمیتونن ردتون کنن.
    تصور کن توی همین ایران خودمون میری مصاحبه و فقط کافیه بگی از شریف فارغ التحصیل شدی... همین میتونه خیلی از کاستیهاتو پوشش بده

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    در مورد قسمت اول سوال بنظر خیلی خوب تحویل گرفته و به نظر من حتما اپلی کن در مورد فاند هم اصلا نیازی نیست و همیشه در این موارد default بر مبنای دادن فانده و اگه فاند نخوان بدن میگن.
    در مورد قسمت دوم سوالتون هم با وجود اینکه با قسمتهایی از نظر civettare عزیز صد درصد موافقم ولی اصلا اون قسمتی که میگن از 10 به بعد دیگه فرق نمیکنه رو هرگز قبول ندارم.
    به نظر من شما باید هر دو فاکتور استاد و اسم دانشگاه رو کنار هم بگذاری و تصمیم گیری کنی
    من به شخصه فکر میکنم که استاد خوب خیلی مهمه ولی از کنار اسم برخی دانشگاهها هرگز به سادگی نمیشه گذشت.
    تصور کنید که الان دیگه فارغ التحصیل شدید و دنبال کار میگردید. وقتی بگید که از فلان دانشگاه فارغ التحصیل شدم هرگز نمیتونن ردتون کنن.
    تصور کن توی همین ایران خودمون میری مصاحبه و فقط کافیه بگی از شریف فارغ التحصیل شدی... همین میتونه خیلی از کاستیهاتو پوشش بده
    کاملا موافقم ، به نظرم رنک خیلی مهمتر از استاده. اصلا شما استادای دانشگاه رو که میگردی یه نیگا به جائی که PhD گرفتن هم بکن!! همشون از دانشگاهای خوبن. وقتی مثلا دانشگاهای top رو میگردی ، میبینی همه از MIT, Berkeley, Illinois, Penn State, ... هستند. پس یعنی صرف اینکه استادت خوبه و معروفه کفایت نمی کنه. چون استاد خوب هم تو دانشگاه خوبه. در ضمن آیا واقعا فقط 10 تا دانشگاه اول خفنند؟ 11 همی واقعا بده؟!!! فکر نمی کنم!!! تو فیلد خودم دانشکاه هایی مثل UCLA, Virginia tech, A&M, NC state ,... هستند، که بعد 10 هستند. انصافا اینا با رنک 100 فرقی ندارن؟؟؟؟؟

امیدوارم حذف نشه پستامون چون بحث مهمیه برا همه Tولی میدونم مدیرا اجازه نمیدن
    ویرایش توسط USAir : December 15th, 2010 در ساعت 04:18 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعتبار دانشگاه مهمتره یا اعتبار استاد؟

We can not speak so generally. Both of them are important. In Engineering, MIT, UCB and Stanford are exceptional,esp. MIT. So regardless who is your advisor the university is most important. For the rest, you should consider everything together.For Example if you are considering Gatech (very top school) with Penn State (very good school), I would say think about, maybe Gatech or PSU. If you are selecting between again Gatech and a >50 ranked university, definitely, university is the most important because of the research facilities, available funding and so on. So the range of difference is very important for judgment. Personally, I would say for more than ~30 difference in especific ranking (not general ranking), university is more important.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)