صفحه 1 از 28 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 276

موضوع: تجربیات شرکت در امتحان GMAT ( با ذکر منابع و نحوه مسافرت و نمره)

پیش فرض تجربیات شرکت در امتحان GMAT ( با ذکر منابع و نحوه مسافرت و نمره)

افراد زیادی در این انجمن تجربیات خود را در مورد TOEFL،IELTSو GRE ارائه کرده اند. اما متاسفانه کمتر کسی در رابطه با شرایط آزمون GMATنوشته است. در اینجا من می خواهم تجربه خودم در رابطه با GMATرا اینجا بگذارم. خوب خواهد بود که بقیه دوستان هم تجربه مشابه خوشان رو اینجا قرار بدند.

قبل از اینکه به تجربه خودم بپردازیم بصورت خلاصه آزمون GMAT رو توضیح می دهم. توضیحات مفصل تر را در بخش های دیگه انجمن می تونید پیدا کنید.

از دوستان عزیز خواهش دارم که در این تاپیک صرفا به بیان تجربیات خود، نحوه سفر، نحوه ی خواندن منابع، و توصیه هایی که فکر می کنید به درد دوستان دیگری که این امتحان را دارند می خورد را بیان کنند. پست هایی که از این چهارچوب خارج باشد پاک خواهد شد.
    ویرایش توسط siaavosh : December 6th, 2012 در ساعت 12:28 PM

پیش فرض پاسخ : تجربه آزمون GMAT

آزمون GMAT از سه بخش تشکیل می شود.

1- Writing
    این بخش از دو قسمت تشکیل می شود. یعنی باید دو مطلب بنویسید. معمولا یکی یک موضوع عام است و از شما نظرتان را در رابطه با ان می پرسد. دیگری نیز عبارتی است و از شما می خواهد که مشکلات منطقی آن را پیدا کنید و بیان نمایید.

2- Quantitative
    این بخش شامل 37 سوال 5 گزینه ای است. سوالات این بخش به دو قسمت تقسیم می شود الف) حل مساله: مساله ای مطرح می شود که جواب آن یکی از گزینه های قرار داده شده در جوابها خواهد بود. ب)کفایت داده ها: در این بخش یک عبارت مطرح می شود که با داده های فعلی قابل حل نیست. سپس دو داده مختلف به مساله اضافه می شود. باید تشخیص داد که با کدام داده ها مساله حل می شود. یعنی ممکن است با هر داده به تنهایی مساله حل شود، یا با ترکیب دو داده مساله حل شود، یا فقط با یکی به جواب برسیم و یا اینکه همچنان مساله غیر قابل حل باشد.

3- Verbal
    این بخش 41 سوال دارد. سوالات این بخش به سه دسته تقسیم می شوند. الف) اصلاح جمله: جمله و یا جملاتی ارائه می شود و زیر بخشی از جمله خط کشیده شده است. بایستی بهترین تغییرات در جمله از لحاظ گرامری ایجاد کنید تا جمله مفهوم بهتری ایجاد نماید. ب) reading: به مانند سایر ازمونهای زبان متنی وجود دارد و از ان چند سوال پرسیده می شود. ج) استدلال منطقی: در این بخش جمله ای وجود دارد و بر اساس اطلاعات موجود در ان جمله بایستی به نتیجه ای برسیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه سوالات آزمون به سایر مطالب مراجعه کنید.

زمان آزمون:

Writing: دو وقت 30 دقیقه ای برای هر بخش (مجموعا 60 دقیقه)

Quantitative: مجموعا 75 دقیقه برای پاسخگویی به 37 سوال

Verbal: مجموعا 75 دقیقه برای پاسخگوی به 41 سوال

زمان استراحت: 20 دقیقه که به دو قسمت 10 دقیقه ای تقسیم می شود و هر بین هر دو بخش قرار دارد.

نمره دهی آزمون

نمره این آزمون به 4 بخش تقسیم می شود

Writing: از 0 تا 6 می باشد که 0 بدترین و 6 بهترین است.

Quantitative: نمره اسمی این بخش بین 0 تا 60 می باشد هرچند که نمره بالاتر از 51 در این بخش وجود ندارد.

Verbal: نمره اسمی این بخش نیز بین 0 تا 60 می باشد، هرچند که نمره بالاتر از 49 وجود ندارد.

Overal Score: نمره ایست بین 200 تا 800

هزینه آزمون: 250 دلار آمریکا

تجربه آزمون:
    اولین مرتبه در ما دسامبر 2008 من این ازمون را دادم. سعی کدیم نیم اعت قبل از آزمون در محل ازمون باشم. پیش از شروع ازمون از من خواستند که همه وسائلم را درون یک کمد قرار دهم (حتی کاغذ، ساعت و انگشترم را) پس از آن ضمن تطابق عکس پاسپورتم با چهره خودم از من عکس انداختند و همچنین اثر انگشت گرفتند.
    پس از آن به اتاق آزمون راهنمایی شدم. مرحله writing دو سوال بود که آنها را در زمان انجام شده به پایان رساندم. برای استراحت با هماهنگی مسئول مربوطه از اتاق بیرون آمدم. در هنگام بیرون آمدن دوباره اثر انگشت ز من گرفتند. پس از 9 دقیقه بازگشتم و ضمن برقراری اثر انگشته به بخش دوم که همان قسمت ریاضیات بود وارد شدم. سوالات نسبتا آسان بود. هرچه به انتهای ازمون میرسیم طول سوالات به 5-6 خط می رسید که خواندن صورت سوال فقط 2 دقیقه وقت می گرفت. در نهایت سوال آخر را نخوانده جواب دادم.
    بعد از استراحت مجدد به بخش Verbal امدم. سوالات با مطالبی که من خوانده بودم فرق زیادی نداشت. اما مشکل من در اینجا بود که اکثر سوالا به نظر من دو گزینه صحیح داشت و من نمی توانسنتم بهترین را انتخاب کنم.
    وقت این بخش برایم کامل بود و مشکلی در پاسخگویی نداشتم. در ضمن 4 ریدینگ داشتم که 2 تا مفصل و 2 تا کوتاه بودند. از لحاظ سختی، ریدینگهای کوتاه به نظرم مشکلتر بودند.

امتحان تمام شد. پس از پر کردن پرسشنامه آزمون نمره من در صفحه مانیتور مشخص شد.
    Quantitative: 49
    Verbal: 15
    Overal:530

و این یعنی نتیجه 3-4 ماه خوندن درست و حسابی به باد رفتن. آمدم خونه و برای 33 روز بعد دوباره ثبت نام کردم. (بعد از 5 روز نمره رایتینگ آمد که از 6 شده بودم 5.5- ولی چه فایدهههههههه)

سری دوم:
    شرایط امنیتی آزمون به مانند سری قبل بود.
    رایتینگ در سطح امتحان قبل بود و من نیز سعی کردم تا جایی که می شود بنویسم و از اصطلاحات نمونه های موجود در کتاب رسمی GMAT استقاده کنم.

Quantitative:
    سوال اول تا 4 بسیار ساده و در حد جمع و تفریق دبیرستانی بودند.
    از سوال 5 سطح سوالات به طور ناگهانی بالا رفت. به طوری که وقتی به سوال 19 رسیدم، دیدم که 55 دقیقه از زمان این بخش گذشته و من هنوز به 18 سوال پاسخ ندادم.
    هر چه جلوتر می رفتم حجک سوالان زیاد می شد.سوال 33 هفت خط فقط صورت سوال بود و در ضمن از نوع کفایت داده ها بود. در نهایت به علت کمبود وقت مجبور شدم 4 سوال آخر را در 40 ثانیه جواب دهم. یعنی اینکه هر 4 سوال را گزینه D زدم بدون حتی خواند سوالها. سوالا آخر به نظرم خیلی ساده بود. اما من فقط 8 ثانی وقت داشتم.

Verbal:
    با سوال سختی شروع شد. اما به نظرم درست زدم. 5 سوال اول اصلاح جمله بود و بعد از ان استدلال منطقی و ریدنگ. سعی کردم برای 20 سوال اول وقت بیشتری اختصاص دهم. وقتی به سوال 21 رسیده بودم فقط 28 دقیقه وقت داشتم. 3 سوال آخر این بخش را هم شانسی زدم.

مجددا پرسشنامه را پر کردم و نمره نهایی بر صفحه مانیتور ظاهر شد:

quantitative: 49
    verbal: 31
    overal:660

جالب است بدانید که:

1- اکثر دانشگاه های امریکا و کانادا حداقل نمره 600 را برای application می خواهند.

2- در حدود 67 درصد کسانی که ازمون را می دهند نمره ای بین 400 تا 600 می گیرند.

3- تعداد بسیار کمی توانسته اند که نمره کامل 800 بیاورند.

4- در صورت تمایل جهت امتحان دوباره بایستی حداقل 31 روز با امتحان قبلی فاضله بیافتد.

5- در تمام مراحل اثر انگشت چه جهت خروج و چه جهت ورود ثبت می شود.

6- بیشترین شرکت کنندگان این ازمون کسانی هستند که زبای مادری آنها انگلیسی است

7- در طول آزمون اتاق آزمون با دوربین کنترل می شود. من در آزمون دوم ادامس می جویدم که در میان آزمون آمدند و گفتند که جویدن ادامس خلاف مقررات است.

8- اگر از ایران بخواهید ثبت نام کنید فقط باید از طریق فکس و یا تلفن اینگار را انجام دهید.

9- در سیستم کشورهای GMAT کشور ایران وجود ندارد.

10- تا چند سال پیش ایرانیان با پاسپورت ایرانی نمی توانستند که در این آزمون شرکت کنند.

11- امضای موجود در پاسپورت با امضای روز امتحان مطابقت داده می شود.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

سلام ..
    خیلی خوبه که این تاپیک رو ایجاد کردید ... اما اطلاعات جامع امتحان توی wiki هست ...
    اما خوبه که بچه ها بیان و تجربیاتشون رو بگن ..
    ممنون بابت share کردن تجربتون ! ..
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haagh

Quantitative: نمره اسمی این بخش بین 0 تا 60 می باشد هرچند که نمره بالاتر از 51 در این بخش وجود ندارد.
    Verbal: نمره اسمی این بخش نیز بین 0 تا 60 می باشد، هرچند که نمره بالاتر از 49 وجود ندارد.
    منظورت از اين مطلب اين هست كه تا حالا كسي رو نديدي كه نمره بالاتر بگيره يا منظورت اينه كه امتحان طوري طراحي شده كه در هر صورت نمره كسي بالاتر از اين نمي شه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    منظورت از اين مطلب اين هست كه تا حالا كسي رو نديدي كه نمره بالاتر بگيره يا منظورت اينه كه امتحان طوري طراحي شده كه در هر صورت نمره كسي بالاتر از اين نمي شه؟
    ساختار امتحان طوریه که کسی نمی تونه بالاتر بگیره. یعنی شما اگر 51 تو q بگیری یعنی 99 درصد زدی و نمره 100 نداره. این مساله برای v هم هست. خلاصه: هیچکس نمی تواند بالاتر از انها بگیرد.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط haagh

8- اگر از ایران بخواهید ثبت نام کنید فقط باید از طریق فکس و یا تلفن اینگار را انجام دهید.

ممنون از اطلاعات کاملتون. فقط در مورد بند هشت باید عرض کنم که به شرط داشتن
    1- کارت اعتباری
    2- آدرس خارج از ایران
    3- ***** شکن
    مستقیما از طریق سایت و بدون تلفن و فاکس زدن می شه از ایران ثبت نام کرد. من خودم اینطوری ثبت نام کردم.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

صفحه 1 از 28 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)