صفحه 2 از 28 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 276

موضوع: تجربیات شرکت در امتحان GMAT ( با ذکر منابع و نحوه مسافرت و نمره)

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربه آزمون GMAT

ميشه يه نمونه از نمره هاي كسي كه نمره Overal اش 800 شده بذاري؟
    چون مثل اينكه بالا گفتي افرادي هستند كه اين نمره رو گرفتن ولي خيلي كمند. مي خواستم سطح نمره هاشون دستم بياد.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    ميشه يه نمونه از نمره هاي كسي كه نمره Overal اش 800 شده بذاري؟
    چون مثل اينكه بالا گفتي افرادي هستند كه اين نمره رو گرفتن ولي خيلي كمند. مي خواستم سطح نمره هاشون دستم بياد.
    نمره بالای 51 در هر دو بخش QUANT و VERBAL امکان پذیره اما بسیار RARE هست.خود سایت MBA به این موضوع اشاره کرده.

نمونه نمره کسی که 800 شده : q52 v48

http://www.pagalguy.com/forum/gmat-a...-800-a-13.html

نظر شخصی من در مورد امتحان GMAT اینه که بسیار آزمون تکنیکالیه...بخش quant ش به جای ریاضی challenge ش فقط در قسمت data sufficiency هست.verbal ش فقط عادت داشتن به سریع خوندن و تمرکز داشتن روی مانیتوره...خیلی اوقات سوالهای critical reasoning ش بسیار بسیار مسخره است.توجیهات ابلهانه و ساده ای داره در صورتی که من خیلی برای خودم می پیچوندم قضیه رو و عمیق نگاه می کردم.sentence correction ش چند تا تکنیک خاص بیشتر نیست...
    به طور کل امتحانیه که باید خیلی easy going بری سرش بشینی.اگه زیاد چیزی رو برای خودت بپیچونی نمره ات کمتر می شه.من حتماً قصد دارم وقتی سرم خلوت شد با موسسه pearson مکاتبه کنم و اشکالات کارشون رو بگم.لزوماً کسی که نمره اش خوب میشه شایستگی graduate studies رو نداره...و لزوماً کسی که نمره اش حتی وقتی خیلی پایین میشه نباید از رقابت کنار گذاشته بشه...علاوه بر همه credentials ؛مصاحبه برای business school یه استراتژی خوب برای انتخاب applicant هاست.

Before the Dawn

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor
    خیلی اوقات سوالهای critical reasoning ش بسیار بسیار مسخره است.توجیهات ابلهانه و ساده ای داره در صورتی که من خیلی برای خودم می پیچوندم قضیه رو و عمیق نگاه می کردم.sentence correction ش چند تا تکنیک خاص بیشتر نیست...

شما کتاب kaplan رو خوندین ؟
    سوالاتشون رو دیدن ؟ مخصوصآ kaplan primier رو !! ...
    به نظر من CRش به شدت مخ آدم رو به سووووووت کشیدن می ندازه ...
    من نشده بتونم بیشتر از 2 تا 2 ساعت بخونم ... با تمرین حل می شه یا این وضعیت سوت کشیدن مخ برمی گرده به kaplan و سوالاتش !؟ ....
    OG رو گذاشتم برای اون آخر ها ..
    به نظرتون باید OG رو مرور کرد ؟ یا یه بار زدن کافیه ؟ ... کلآ چند ساعت OG زمان لازم داره ... OG review و OG verbal و OG Quan رو اگه خوندین جدا جدا بگید ...
    مرسی

آقای some14

من چند نمونه تست های CR کاپلان رو زدم.جالبی اینکه تمام این کارا رو تو اداره می کردم.مثلاً می شستم پشت کامپیوتر،نرم افزار GMAT PREP رو می ذاشتم و شروع می کردم به زدن...وسطش فرض کنید مشتری زنگ می زد،همکارام باهام حرف می زدن،رئیسم صدام می کرد...اما ادامه می دادم.انقدر استرس زاست این PREP ها نفس آدم بند میاد واقعاً(به خصوص اون قسمت آخر که داره نمره رو حساب می کنه انقدر طول می ده...روز امتحان ACTUAL تو دبی بسی سکته کردم!)...به خاطر همین ترجیح می دادم فضای محیط کار این استرس رو ازم بگیره.

KAPLAN زیاد برای خوندن جالب نیست.سخته و شبیه امتحان واقعی نیست.CR واقعاً مغز آدم رو به سوت کشیدن وا می داره...نقطه ضعف من همین CR ببخشید لعنتی بود.SC ها رو تند تند می زدم.READING های به اون سختی رو خوب می زدم....اما CR رو برای خودم می پیچوندم.البته من اینطوری بودما.من کلاً همه چیز رو پیچیده می کنم در صورتی که پیچیده نیست واقعاً.

OG های جداگونه رو نخوندم.نیازی نیست.واقعیت اینه که من برای verbal درس بارونز،OG review و PRINCETON رو خوندم ولی برای من هیچ فایده ای نداشت.وقتی نکته هاشو می خوندم همه رو بلد بودم.چیزی بهم اضافه نکرد اصلاً.البته من تا تابستون امسال معلم کانون زبان بودم و اینا برام خیلی تکراری بود.ولی خوب quant خوندن برام خیلی خوب بود،بهم سرعت بیشتری می داد.

OG رو باید مرور کرد.ولی مهم تر از اون تمرین CAT زدنه...خیلی خیلی مهمه...من اصلاً وقت نداشتم ولی اگه داشتم حتماً prep ها رو بارها و بارها می زدم.شما اگه زمان دارین این کارو بکنین.به قول یه پسر هندی تو یه forum خارجی،امتحان جی مت انگار آدم داره زیر shot gun امتحان می ده.اگه سه-چهار ساعت این فشار رو تحمل کنی نمره ات خوب می شه،اگه نه بد میشه.وقتی خوب فکر می کنم می بینم واقعاً همینه...
    Before the Dawn

نکته ای که من در OG ها دیدم و کمک بسیاری به من کرد این بود که سوالات OG سوالاتی بودند که بتوان در 2 دقیقه حل کرد. بعضی وقتها در سایر منابع مثلا برای حل یک CR سه 4 فرض مختلف می کرد و در نهایت نتیجه گیری می کرد. اما در GMAT از شما فقط می خواهند بر اساس داده های موجود به نتیجه برسی. پس اگر چند If-Then تو تحلیلت داری میزاری یعنی احتمالا مسیر کار رو داری اشتباه میری. به نظرم ماکسیمم دو فرض برای سوالات CR و سوالات Inference در RC کافی است. در غیر اینصورت اشتباه می کنیم.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

یعنی شما می گید که CR توی OG و خود آزمون به پیچدگی CR های kaplan نیست ؟ ..
    حالا سوال پیش می آد که زدن همچین تست هایی که استاندارد نیست خوبه یا نه ؟! ..
    خوبیش اینه که بهرحال تست های سخت هم می بینی و تمرین می شه .. بدیش اینه که وقت و حتی امید آدم نابود می شه ...
    کدومش به نظرتون که امتحان هم دادین بهتره و می ارزه ؟

کاپلان فقط CAT هاشو بزنید...هیچ چیز دیگه اش نمی ارزه.

راستش gmat زیاد خوندنی نیست.بر عکس GRE که خیلی خوندنیه.gmat فقط باید تو زدن تست هاش ماهر باشی همین.

نظر شخصیم اینه که امتحان چرتیه به طور کلی.همون طور که تافل IBT یه امتحان کاملاً مزخرفه.همونطور که کنکور بیخوده...ولی دانشگاه ها هم چاره ای ندارن.باید یه معیار استاندارد درست کنن که همه رو با اون بسنجن.اینم یکیشه...یه پل برای عبور به هدف...امیدوارم موفق باشین.
    Before the Dawn

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

اصلآ امتحان چیز بی معنی ه ! ... من حاضرم هزارتا presentation و تحقیق و اینا بدم اما یه امتحان ندم ... بگذریم ! ...

البته منظورم از خوندن همون practise,practise & practise بود ...
    ممنون از راهنمایی ! ...
    توی فروم خیلی ها امتحان GMAT دادن و من می شناسمشون .. ولی نمی دونم چرا نمی آن از تجربیاتشون بگن ...
    شاید براشون خیلی گرون تموم شده که حاضر به share کردنش نیستند ...

کلاً نمی دونم بچه های اقتصاد و مدیریت چرا اینطورین...فعالیت نمی کنن.خیلی ها GMAT رو چند بار می دن...حتی تو یه سایت دیدم میانگین نمره شو می خواست!
    ولی من که هر چی تجربه داشتم گفتم...دیگران هم فکر می کنن اطلاعاتشون top secret هست!مهم نیست !
    موفق باشید
    Before the Dawn

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

تمام ارسال های غیر مرتبط حذف شد ! ... بچه ها لطفآ در ارسال سوالاتشون بیشتر دقت کنند ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)