صفحه 22 از 28 نخستنخست ... 1213141516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 276

موضوع: تجربیات شرکت در امتحان GMAT ( با ذکر منابع و نحوه مسافرت و نمره)

Junior Member Iron_man آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA-FINANCE, MMU

پیش فرض پاسخ : تجربیات شرکت در امتحان GMAT ( با ذکر منابع و نحوه مسافرت و نمره)

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    سلام به همه

من سه روز پیش امتحان دادم و بهتر دیدم که تجربه ام رو اینجا بنویسم ، تا شاید به کار دوستان بیاد...

دسامبر سال گذشته بدون اینکه جیمت بخونم امتحان دادم و نمره ام شد 500 (کوانت 49 / وربال 12 ).

نمره آزمون سه روز پیشم شد 640 (کوانت 50 / وربال 26 )

من هیچی زبان / گرامر / لغت و... در یکسال گذشته نخوندم چون مشغله های خودم رو داشتم و به نوعی نمیتونستم یکسال رو به جیمت اختصاص بدم ، از طرفی هم پذیرش مهندسی مالی از آمریکا داشتم و امید داشتم که بتونم ویزا بگیرم ، متاسفانه آفیسر ویزا نداد (دقیقا اواخر شهریور ماه )

من از اواسط اکتبر شروع کردم به خواندن جیمت.
    اول یه کتاب گرامر از تو سایت beatthegmat دانلود کردم و اونو خوندم و یکمی گرامر و اصولش برام دوره شد ، بعد کتاب SC منهتن رو شروع کردم ، به اواسطش که رسیدم فهمیدم این کتاب هیچ کمکی به من نمیکنه ، لذا تو دوره های آموزشی e-gmat ثبت نام کردم ، این دوره های آموزشی مخصوص non-native ها هست و مدرسشون یه تعداد هندی هستن ، اگه با لهجه اشون مشکلی نداشته باشین خیلی دوره خوبی رو تهیه کردن.

حدود 140 دلار هزینه آموزش SC , CR , RC میگیرن و اینها رو درس میدن ، تنها Sc اش خیلی به درد میخوره و اون دوتای دیگه رو من نصفه خوندم و ول کردم چون وقت تلف کردن بود.
    در هنگام درس دادنشون هم نت بر میداشتم که بعدا دوره کنم.

کنارش از روی Bible شروع کردم CR بخونم که این کتاب هم حکم وقت تلف کردن داشت و نصفه ولش کردم.

ریدینگ هم کلا از روی منبع خاصی نخوندم و با اتمام دوره e-gmat یه راست رفتم سراغ تست زدن.

تمام تست های وربال OG12 و OG13 رو دو بار زدم و یه کمی هم لغت حفظ کردم (حدود 300 تا) البته خیلی لغت داشتم برای حفظ کردن ولی واقعیتش خیلی حوصله ام نکشید !
    مشکل اصلی من تو وربال ریدینگ بود ، چون من کلا کند میخونم و این باعث میشه وقت کم بیارم که تو آزمون هم 3 تا سوال آخر رو شانسی زدم.

تست هایی رو که تو سایت آپلود کردم رو خودم نزدم !!!! یعنی حوصله نکردم !!!!
    لذا نظری در مورد اونها نمیتونم بدم ، دیدم یکی از دوستان درخواست دادن اگه کسی داره آپلود کنه ، منم آپلود کردم ولی خودم رووشون وقت نزاشتم.

در آخر دو تا Prep ها رو زدم ، اولی اش شد 570 ( ریاضی 49 / وربال 19 ) و دومی شد 530 ( ریاضی 48 / وربال 16 )

اینگونه بود که کلا داشتم فکر میکردم نرم سر جلسه بهتره !!!!!!!!!!!!!!!

تو 3-4 روز باقی مونده تا آزمون هم میشه گفت تنها دوره تست های وربال کردم.
    آزمونم رو تو سنتر آنکارا دادم. سال پیش استانبول بودم.

جفت سنتر ها خوبن و نسبت به هم مزیت خاصی ندارن.

سوال AWA رو وقتی نوشتم بخش IR با دو تا سوال خیلی بد شروع شد ولی بعدش خوب تر شد من اولی ها رو شانسی زدم که وقتم برای سوال های ساده ترش از دست نرده که کارم کاملا درست بود.

ریاضی از اولش سخت شروع شد تا آخرش !!!!
    یعنی جای نفس کشیدن نداد !!!!

حالا اون وسط سوال 24 این بود :

3 به توان X مساوی 1 است ، X چند است؟

به خودم گفتم احتمالا خیلی تست بد زدم که این سوال رو داده ، ولی بعدا دیدم که نه، الگوریتم جیمت بعضی وقتها خوشش میاد سر به سرت بزاره !!!

وربال خوب شروع شد ولی متن های سنگین و طولانی و پیچیده خیلی وقت و انرژی ام رو گرفت و نهایتا 3 سوال آخر رو شانسی زدم

نمره هایی که از Prep های میگرفتم اصلا درست نبود ، یعنی مطمئن بودم که بیشتر میشم ولی شدیدا رو روحیه من تاثیر گذاشتن.
    همین !

اگه سوالی برای دوستان پیش اومد مطرح کنن ، حتما پاسخ میدم.

شاد باشین
    کاوه جان تبریک می گم. من کلاً نمرات 600 به بالا رو نمرات خیلی خوبی می دونم بر خلاف نظر بعضی ها. خیلی خیلی واسم عجیبه که CAT ها رو اینقدر کمتر از امتحان واقعی شدی. من شنیدم که حداکثر 30 نمره با GMAT واقعی اختلاف دارن. می تونم بپرسم چند روز قبل از تست واقعی CAT زدی؟؟؟ برات آرزوی موفقیت دارم کاوه جان. مرسی

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Iron_man نمایش پست ها
    کاوه جان تبریک می گم. من کلاً نمرات 600 به بالا رو نمرات خیلی خوبی می دونم بر خلاف نظر بعضی ها. خیلی خیلی واسم عجیبه که CAT ها رو اینقدر کمتر از امتحان واقعی شدی. من شنیدم که حداکثر 30 نمره با GMAT واقعی اختلاف دارن. می تونم بپرسم چند روز قبل از تست واقعی CAT زدی؟؟؟ برات آرزوی موفقیت دارم کاوه جان. مرسی
    ممنون بابت تبریک...
    من Prep اول رو وقتی زدم که خیلی خسته بودم و قسمت وربالش رو با بی حوصلگی زدم و وقتی نتیجه رو دیدم مطمئن بودم که نمره من از 570 بیشتر میتونه باشه ولی دومی رو وقتی تموم کردم خیلی مطمئن بودم که حداقل 650-660 میشم !!!! و همین Prep دوم بود که روحیه منو خراب کرد...
    من هم از این حرفها زیاد شنیدم که 30 نمره و این چیزها ولی من نمونه زنده داستانم که نمره واقعی من از Prep 2 دقیقا 110 نمره بیشتر شد !!!!

اشتباه نکنم Prep 1 رو 10 روز به آزمون و Prep 2 رو 5-6 روز به آزمون ، کلا خیلی فاصله نداشت و من بعد از Prep 2 شدیدا روحیه ام خراب شد و درس چندانی نخوندم !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMBRY RIDDLE AERONAUTICAL UNIVERSITY: MBA IN AVIATION

بچه هایی که امتحان میدن نمیدونم چرا اینقدر با ترس با این امتحان برخورد میکنن ترس نداره باید بیشتر سوالات logic games & new IQ test بزنید صد در صد 800 میشید من 2010 همین کارو کردم v51 Q 52 شدم عین همون سوالات هوش میاد کپی هم اصلا نگرانی نداره بدونه ترس برید سر جلسه یه ارام بخش هم بخورید راحت امتحان بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMBRY RIDDLE AERONAUTICAL UNIVERSITY: MBA IN AVIATION

یه کاری یکی از دوستان من انجام داده گفتم شاید بدرده شماها هم بخوره رفته کتابهای استعداد تحصیلی رشته دکتری را که به فارسی هستش رو گرفته خونده قبل از اینکه بره سر وقت کتابهای انگلیسی اینم کار جالبیه

اینم ورژن فارسی:
    سلام دوستان، اول از این سایت تشکر می کنم که استارت کارو واسم زد.همه اطلاعات لازمو می تونید از قسمت منابع بدست بیارید.
    حالا می رسیم به خود امتحان:

من prep امتحان دادم quant 42 , verb.28
    شدم. با ایکه انگلیسم واقعا خوبه.
    **** اون دسته از دوستان که مطمن هستن به خودشون با ielts خیلی فرق داره اول prep امتحان بدید تا بتونید رو قسمتی که ضعف دارید بیشتر کار کنید.
    من الان دیگه میشه 6 روز پیش امتحان دادم تو استانبول:
    quant.49
    verbal.44
    score:750

من دو ماه خوندم نابغه هم نیستم دانشگاه آزاد با معدل 13 فارق ال.. شدم.از دانشگاه آزاد تهران جنوب.

من راجبه چیزایی که می دونید چیزی نمیگم تکراری باشه.
    اما چون یکی از کاربرا خواستن می نویسم شما رد بشید برید قسمت بعدی:
    من منبعم manhattan بود.
    و 100 البته OG.
    هر کی بهم گفت با یه کتاب بخون منم واقعا تنبلم یکی دو صفحه از چندتاشون چخوندم با manhattan راحتر بودم.
    با اون چیزی که راحتید بخونید.

من 6 تا سفارش می تونم بکنم که با وجود خنگی و کم حوصله گیم 750 گرفتم، حتما به درد شما هم می خوره:
    1-
    OG رو زیرو رو کنید.

2-
    زمان بندی
    3-
    زمان بندی
    4-
    زمان بندی
    5-
    زمان بندی
    6-
    زمان بندی(time scheduling)

می تونم هزار تا دلیل بیارم واسه مهم بودنش اما این چندتا فکر کنم قانع کننده باشه به اندازه کافی:
    استرس رو از بین می بره
    زمانو درست تنظیم می کنه رو هر سوال که همرو ببینید.
    سوار بر امتحان میشید لازم نیست همرو جواب بدی من بیشتر از 10 تا سوالو چون دیدم دارم از برنامه عقب می یفتم شانسی زدم( اما ترتیب و نحوه انجام این کار خیلی مهم که اگه از منبع مناسب بخونید می فهمید چی می گم)

راجبه manhattan باید بگم اگه کل مجموع رو بخونید و دستورالعمل هارو انجام بدید خودش کله سوالای OG رو کاور می کنه(مجبور می کنه بری بخونی)
    thursday with ron هم خیلی جالب نمی دونم واسه شما هم اتفاق افتاده یا نه، یه درسی رو بلدی اما نمی تونی تست شو بزنی، اگه ارشیو این کلاسای thursday with ron
    رو ببینید مشکلتون رو بیشتر قسمت ها رو حل می کنه. لینکش هم تو کتابای منهتن هست هم با یه گوگل کردن معلوم میشه.

من به جز پول ثبت نام GMAT پول واسه هیچی ندادم همه منابع تو همین سایت هست.

من روزی 4 ساعت خوندم، دو تا درسو یک ساعت در میان می خوندم که بازم اینو از منهتن یاد گرفتم.

شرایط امتحان خوب بود ترکیه. اوهههههه این داشت یادم می رفت:::::::::::::::::::

essay رو فقط دقت کردم منطقی باشه اصلا روش خودم رو اذیت نکردم از زمان استفاده کردم فقط آرامش داشته باشم، خودتون رو با این قسمت خسته نکنید، فقط ساختار رو اعایت کنید کلمات ساده فقط منطقی باشه. وقتی تاثیری رو نمره نداره چه لزومی داره از نیروتون رو تلف کنید روش. من فقط طوری نوشتم که صفر نباشه تابلو باشه و اینکه اگه دانشگاه خوند نگه این بلد نیست یه essay بنویسه که با هرکیم مشورت کردم ( همی بالای 700 )گفتن چون تو خارجی هستی بنویس اما ما خیلی راحت تر ازش رد میشیم. منم راحتر از اونا رد شدم کلا 3 تا پاراگراف 15 خط هم نشد.
    IR هم نگم بهتره بد آموزی داره.(آخه دانشگاه هدف من فقط quant , verb, می خواست و score 500)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری، دانشگاه تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudeheidari نمایش پست ها
    اینم ورژن فارسی:
    سلام دوستان، اول از این سایت تشکر می کنم که استارت کارو واسم زد.همه اطلاعات لازمو می تونید از قسمت منابع بدست بیارید.
    حالا می رسیم به خود امتحان:

من prep امتحان دادم quant 42 , verb.28
    شدم. با ایکه انگلیسم واقعا خوبه.
    **** اون دسته از دوستان که مطمن هستن به خودشون با ielts خیلی فرق داره اول prep امتحان بدید تا بتونید رو قسمتی که ضعف دارید بیشتر کار کنید.
    من الان دیگه میشه 6 روز پیش امتحان دادم تو استانبول:
    quant.49
    verbal.44
    score:750

من دو ماه خوندم نابغه هم نیستم دانشگاه آزاد با معدل 13 فارق ال.. شدم.از دانشگاه آزاد تهران جنوب.

من راجبه چیزایی که می دونید چیزی نمیگم تکراری باشه.
    اما چون یکی از کاربرا خواستن می نویسم شما رد بشید برید قسمت بعدی:
    من منبعم manhattan بود.
    و 100 البته OG.
    هر کی بهم گفت با یه کتاب بخون منم واقعا تنبلم یکی دو صفحه از چندتاشون چخوندم با manhattan راحتر بودم.
    با اون چیزی که راحتید بخونید.

من 6 تا سفارش می تونم بکنم که با وجود خنگی و کم حوصله گیم 750 گرفتم، حتما به درد شما هم می خوره:
    1-
    OG رو زیرو رو کنید.

2-
    زمان بندی
    3-
    زمان بندی
    4-
    زمان بندی
    5-
    زمان بندی
    6-
    زمان بندی(time scheduling)

می تونم هزار تا دلیل بیارم واسه مهم بودنش اما این چندتا فکر کنم قانع کننده باشه به اندازه کافی:
    استرس رو از بین می بره
    زمانو درست تنظیم می کنه رو هر سوال که همرو ببینید.
    سوار بر امتحان میشید لازم نیست همرو جواب بدی من بیشتر از 10 تا سوالو چون دیدم دارم از برنامه عقب می یفتم شانسی زدم( اما ترتیب و نحوه انجام این کار خیلی مهم که اگه از منبع مناسب بخونید می فهمید چی می گم)

راجبه manhattan باید بگم اگه کل مجموع رو بخونید و دستورالعمل هارو انجام بدید خودش کله سوالای OG رو کاور می کنه(مجبور می کنه بری بخونی)
    thursday with ron هم خیلی جالب نمی دونم واسه شما هم اتفاق افتاده یا نه، یه درسی رو بلدی اما نمی تونی تست شو بزنی، اگه ارشیو این کلاسای thursday with ron
    رو ببینید مشکلتون رو بیشتر قسمت ها رو حل می کنه. لینکش هم تو کتابای منهتن هست هم با یه گوگل کردن معلوم میشه.

من به جز پول ثبت نام GMAT پول واسه هیچی ندادم همه منابع تو همین سایت هست.

من روزی 4 ساعت خوندم، دو تا درسو یک ساعت در میان می خوندم که بازم اینو از منهتن یاد گرفتم.

شرایط امتحان خوب بود ترکیه. اوهههههه این داشت یادم می رفت:::::::::::::::::::

essay رو فقط دقت کردم منطقی باشه اصلا روش خودم رو اذیت نکردم از زمان استفاده کردم فقط آرامش داشته باشم، خودتون رو با این قسمت خسته نکنید، فقط ساختار رو اعایت کنید کلمات ساده فقط منطقی باشه. وقتی تاثیری رو نمره نداره چه لزومی داره از نیروتون رو تلف کنید روش. من فقط طوری نوشتم که صفر نباشه تابلو باشه و اینکه اگه دانشگاه خوند نگه این بلد نیست یه essay بنویسه که با هرکیم مشورت کردم ( همی بالای 700 )گفتن چون تو خارجی هستی بنویس اما ما خیلی راحت تر ازش رد میشیم. منم راحتر از اونا رد شدم کلا 3 تا پاراگراف 15 خط هم نشد.
    IR هم نگم بهتره بد آموزی داره.(آخه دانشگاه هدف من فقط quant , verb, می خواست و score 500)
    سلام
    تبریک بابت نمره خیلی عالی که گرفتید. اگه میشه یکم بیشتر راجع به سطح زبانت (مثلا نمره آیلتس یا تافل اگه داری) توضیح بدی؟ نمره وربالت خیلی عالیه! خیلی از native speaker ها همچین نمره ای تو وربال نمیگیرن!!

Junior Member

سلام
    خیلی خوبه که بعضیا با دو ماه خوندن می تونن چنین نمره درخشانی هم بیارن. ۷۵۰ واقعا خوبه.آفرین. اما من برام واقعا سواله خودم چرا انقدر خراب کردم امتحانمو!! من فارغ التحصیل ام بی ای شریف هستم و معدلم هم بالای ۱۸. نمی گم نابغه ام چون واقعا نیستم. اما وقتی نمره جی مت دومم هم زیر ۶۰۰ شد واقعا تعجب کردم!!! پارسال یه دفه امتحان دادم که ۵۵۰ شدم . زیاد نخونده بودم و خیلی نمی دونستم چه خبره. فقط افیشال گاید ها رو زده بودم. پرپ ها رو هم یکی ۵۶۰ شدم و یکی ۶۱۰ . اصلا نباید امتحان می دادم. اما آذرماه پارسال امتحان دادم و ۵۵۰ شدم. دیگه تصمیم نداشتم امتحان بدم . ولی به دلایلی باز امسال مرداد ماه تصمیم گرفتم امتحان بدم و از شهریور واقعا جدی شروع کردم به خوندن و نیمه آبان امتحان دادم در حالی که به نظرم کاملا آماده بودم . از چهار تا پرپ سایت رسمی(که جدیدا دو تا پولی هم اضافه کرده و با دو تای قبلی میشه چهار تا) همه رو خوب شدم. کمترین ۶۸۰ و بیشترین ۷۲۰. کت های منهتن رو هم که حدود یک ماه قبل امتحان زدم بین ۶۴۰ تا ۶۹۰ شدم. سر امتحان هم به نظر خودم داشتم خوب جواب می دادم و حتی برای کوانت خوشحال هم بودم که یه دفه نمره ام شد ۵۸۰!! به نظر شما علتش چی می تونه باشه؟!؟ نمی دونم ، شاید جاش دراین فروم نباشه . اما اگه کسی تجربه ای داره- خصوصا این دوستانی که نمره خوب می گیرن یا مثلا ۱۱۰ نمره از پرپ هاشون بالاتر میشن- خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنه : برای امتحان بعدیم که یک ماه دیگه اس، چیکار کنم بهتره. .. مفصل تر از این رو در مورد تجربه ام در دو بار امتحان(که بعدا میشه سه بار) حتما میام و بعد سومی می نویسم. الان هم اگه کسی سوالی محض ادب از که آموختی از بی ادبان، داره بپرسه جواب می دم اگه بدونم /// امیدوارم موفق باشید

Junior Member

دنبال حرفای پست قبلی ، فقط به طور خلاصه فعلا اینو بگم که برای بار دوم cr-bible/ Manhattan Quant Guides/ Manhattan SC / Manhattan advanced Math رو خونده بودم و سوالای question Pack 1 و OG 12 -13-10 رو زده بودم و امتحانای منهتن و چهارتای جی مت پرپ رو هم داده بود. کلا هم همه این منابع رو شدیدا توصیه می کنم. البته ریاضی پیشرفته منهتن فقط برای اونایی خوبه که حتما دنبال بالای ۷۰۰ هستن. نمره من به طرز عجیبی خوب نشد ، ولی نمره هام توی پرپ ها نشون می داد که این منابع واقعا خوبن. چون پارسال پرپ ها رو در رنج ۵۰۰ می شدم وامسال بالای ۶۸۰. بگذریم از امتحان اصلی که استرس و خیلی چیزای دیگه توش حرف اول رو میزنه. //
    پارسال در سنتر society of engineers دوبی امتحان دادم که سنتر خوبی بود (بعضی از دوستان در صفحات اول از اینجا خیلی بد گفته اند، این طور که من فهمیده ام قبلا این سنتر جای دیگه ای بوده و تازگی به محل جدید و مدرن تری اومده که من اونجا بودم و بدی های گفته شده دوستان رو نداشت. / فقط دو تا مورد: تعداد کامپیوتر ها در محلی که من بودم زیاد بود و نمی دونم اگه قرار بود همه پر باشن چی می شد. حدود ۱۵ یا شاید ۲۰ تا بود که فقط دو سه تاش پر بود و من بابت صدا اذیت نشدم. ولی شاید اگه پر باشه اذیت کنه/ خانمی هم که مسول بود زیاد مهربون نبود و لهجه انگلیسیس برای من اصلا واضح نبود. اما در کل من ناراضی نبودم)
    اما سنتر ترکیه که امسال امتحان دادم به نظرم بهتر بود. مسولش خیلی خوش برخورد تر بود و برای حجاب هم که بعضیا نگرانم کرده بودن قبلا، مشکلی نبود، فقط خود خانمی که مسول بود قبل امتحان می گفت که روسری رو برداری و چک می کرد که مثلا زیرش گوشواره یا گل سر تقلب آویزون نکرده باشی!!! در هر صورت مشکلی نبود. چهار پنج تا بیشتر کامپیوتر نبود ولی همه اش پر بود و تقریبا هم امتحانامونو با هم شروع کردیم. من همش نگران بودم صدای تایپ کردنم دیگرانو اذیت کنه، چون به نظر من که زیاد با کیبرد تایپ نکرده بودم، بلند بود و خودم میشنیدمش، اما صدای تایپ دیگران منو اذیت نکرد(میومد ولی زیاد نبود و من رو اذیت نکرد، شاید بعضیا که خیلی حساسن رو اذیت کنه ) یه آقای هم اسکن دست رو انجام می داد که کلا مثل ماشین کارشو انجام می داد و نه خوش برخورد بود و نه بد. //
    راستی ، یکی از دوستان قبلا گفته بود که ؛ خیلیا نمره بدشون رو اینجا نمی گن و این باعث میشه که همش نمره های خوب گزارش میشه و باعث میشه بعضیا روحیه اشون رو از دست بدن. بله ایشون واقعا راست میگه و این اتفاقی بود که برای خود من هم پیش اومد. من از بچه های خودمون در شریف بسیاری رو سراغ دارم که چند بار امتحان میدن و نمره های بدی هم اول می گیرن . اما به کسی نمی گن . حالا اونایی که یه کم رو راست ترن نمره خوب که گرفتن، قبلیا رو هم می گن . بعضی ها هم طوری هستن که همیشه فکر می کنی نمره بالای ۷۰۰ شون رو بار اول گرفته اند. البته همه اینطور نیستن و کسانی هم هستن که خیلی دوستانه بهت کمک می کنن. فقط می خوام بگم بیشتر آدمای موفق که بالای ۷۰۰ میارن (حداقل افرادی که من میشناسم) این امتحان رو چند بار داده اند و نمره بالای بقیه اصلا باعث نشه که ناامید بشید
    اگر هم کسی تجربه ای داره ممنون میشم در مورد سوال پست قبلیم راهنماییم کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoheh نمایش پست ها
    سلام
    خیلی خوبه که بعضیا با دو ماه خوندن می تونن چنین نمره درخشانی هم بیارن. ۷۵۰ واقعا خوبه.آفرین. اما من برام واقعا سواله خودم چرا انقدر خراب کردم امتحانمو!! من فارغ التحصیل ام بی ای شریف هستم و معدلم هم بالای ۱۸. نمی گم نابغه ام چون واقعا نیستم. اما وقتی نمره جی مت دومم هم زیر ۶۰۰ شد واقعا تعجب کردم!!! پارسال یه دفه امتحان دادم که ۵۵۰ شدم . زیاد نخونده بودم و خیلی نمی دونستم چه خبره. فقط افیشال گاید ها رو زده بودم. پرپ ها رو هم یکی ۵۶۰ شدم و یکی ۶۱۰ . اصلا نباید امتحان می دادم. اما آذرماه پارسال امتحان دادم و ۵۵۰ شدم. دیگه تصمیم نداشتم امتحان بدم . ولی به دلایلی باز امسال مرداد ماه تصمیم گرفتم امتحان بدم و از شهریور واقعا جدی شروع کردم به خوندن و نیمه آبان امتحان دادم در حالی که به نظرم کاملا آماده بودم . از چهار تا پرپ سایت رسمی(که جدیدا دو تا پولی هم اضافه کرده و با دو تای قبلی میشه چهار تا) همه رو خوب شدم. کمترین ۶۸۰ و بیشترین ۷۲۰. کت های منهتن رو هم که حدود یک ماه قبل امتحان زدم بین ۶۴۰ تا ۶۹۰ شدم. سر امتحان هم به نظر خودم داشتم خوب جواب می دادم و حتی برای کوانت خوشحال هم بودم که یه دفه نمره ام شد ۵۸۰!! به نظر شما علتش چی می تونه باشه؟!؟ نمی دونم ، شاید جاش دراین فروم نباشه . اما اگه کسی تجربه ای داره- خصوصا این دوستانی که نمره خوب می گیرن یا مثلا ۱۱۰ نمره از پرپ هاشون بالاتر میشن- خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنه : برای امتحان بعدیم که یک ماه دیگه اس، چیکار کنم بهتره. .. مفصل تر از این رو در مورد تجربه ام در دو بار امتحان(که بعدا میشه سه بار) حتما میام و بعد سومی می نویسم. الان هم اگه کسی سوالی محض ادب از که آموختی از بی ادبان، داره بپرسه جواب می دم اگه بدونم /// امیدوارم موفق باشید
    سلام
    اولش بگم كه متاسفم كه امتحانت خراب شد.من خودم ٣ بار امتحان دادم كه تو دفعه اول و دوم ٦٠٠ و ٦٣٠ شدم و دفعه سوم ٧١٠. به نظر من هم همونطور كه خودت گفتي بار اول با وجود نمراتي كه تو تستهاي آزمايشي گرفتي نبايد مي رفتي سر جلسه و امتحانتو عقب مينداختي! اما بار دوم كه نمراتت بهتر شده بايددنبال دليلش بگردي كه چرا اينقدر بين نمره اصلي و پرپ هات فاصله وجود داره!! چيزي كه من خودم تجربه كردم تو دفعه دوم شبيه مشكل شما بود. يعني خيلي خوب خونده بودم و mock تستها رو از ٦٨٠ تا ٧٣٠ زده بودم اما تو امتحان با وجود اينكه خودم احساس ميكردم خيلي خوب جواب دادم نمره ام شد ٦٣٠ البته رياضي بد نشد اما وربال گند زده بودم! مشكل من اينجا بود كه تو وربال با وجود اينكه تقريبا تمام منابع رو خونده بودم اما به جرات بگم خيلي از سوالات رو با اما و اگر جواب ميدادم، يعني ١٠٠ درصد مطمئن نبودم كه جواب درسته رو ميزنم! در واقع مشكل اصلي اين بود كه مفاهيم را مي دونستم اما نميدونستم چطور تو سوالات استفاده كنم! به عنوان مثال تو sc من وقتي سوال رو ميخوندم به معني جمله توجه نميكردم و دنبال غلط گرامري ميگشتم در حالكيه تا وقتي معني جمله رو نفهمي اشكالات گرامري خيلي به چشم نمياد! يا تو RC فقط ميخواستم سريع بخونم و وقت رو از دست ندم! در كل مشكل اين بود كه استراتژي مشخصي براي وربال نداشتم. براي دفعه سوم فقط نشستم رو همين موضوع كار كردم و اصلا درس نخوندم، فقط وقتي از استراتژيم مطمئن شدم يه دور ديگه تستهاي OG 13 رو زدم و با يه تست آزمايشي. اين دفعه با اطمينان بيشتري جواب دادم و علي الرغم اينكه وقت كم آوردم و ٥ تا سوال آخر رو توو ١٢ ثانيه جواب دادم وربالم نسبت بت نمره قبلي كه ٢٧ بود ١١ نمره افزايش پيدا كرد و شد ٣٨! يعني اگه زمان را بهتر مديريت ميكردم شايد به ٤١ هم مي رسيد! منابعي كه استفاده كردم همين منابعي كه همه استفاده ميكنن به علاوه سوالهاي تو سايت GMATCLUB كه هم تو وربال و هم تو كوانت عالي هستند. تو كوانت سوالهاي +700 عالي هستن و اگه خواستين استفاده كنين حتما توضيحات كاربري به نام bunuel كه واقعا تو كوانت عاليه رو بخونيد. يه سري مقالات SC هم e-GMAT بصورت رايگان گذاشتن تو همين سايت GMATCLUB كه خيلي خوبن! اميدوارم دفعه بعد به نمره دلخواهت برسي

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoheh نمایش پست ها
    سلام
    یه توصیه مهم:
    امتحانات پشت سرهم معمولا جواب مشابهی داره.
    هدفتون رو مشخص کنید چرا جیمت خیلی بالا لازم دارید؟ با نمره 550 یکی از دوستان بنده فول فاند شده توی تگزاس. (
    که نشون می ده رزومه اش خیلی قوی بوده و خوب و دقیق اپلای کرده!)

من خودم مدت بسیار زیادی (بیش از یکسال ) عمرم رو توی واسه جیمت تلف کردم. الان که درسام شروع شده و کتابهای درسی (فاینانس) رو می بینیم افسوس می خورم کاش اینا رو می خوندم . حداقل هم دانش فاینانسم می رفت بالا هم برای امتحان CFA آماده تر بودم و هم اینکه دانش زبانم هم جهت یافته رشد می کرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)