صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 100

موضوع: ورود به ایتالیا و تجربیات حین سفر

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

Post ورود به ایتالیا و تجربیات حین سفر

دوستان،

این تاپیک به این منظور ایجاد شده تا دوستانی که وارد ایتالیا میشن، دقیقا از لحظه نشستن هواپیما تا خروج و چک کردن بارها و پاسپورت و ..... و فضای فرودگاه و گاها اگر مشکلی براشون بوجود اومده عنوان کنند تا تجربه ای بشه واسه کسانی که بعدها سفر می کنند...

بهرحال بیان تجربیات در این موارد بسیار می تواند مفید و کارا باشد خصوصا برای افرادی که تاکنون سفر خارجی نداشته اند....
    ویرایش توسط halandoon : September 19th, 2010 در ساعت 02:32 PM
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی ایتالیا

سلام.. ما هم دیروز رسیدیم میلان.. فقط بگم که اینجا در بدو ورود کسی از ما اون 4000 یورو رو چک نکرد.. اگه میدونستم بیخود اونقدر پول رو اینهمه مدت معطل نمیکردم
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hsnkh7 نمایش پست ها
    سلام.. ما هم دیروز رسیدیم میلان.. فقط بگم که اینجا در بدو ورود کسی از ما اون 4000 یورو رو چک نکرد.. اگه میدونستم بیخود اونقدر پول رو اینهمه مدت معطل نمیکردم
    سلام !! رسیدن به خیر !!
    بدم نشد که قیمت یورو رفت بالا یه پشتوانه‌ای هم هست تا بورسو بدن !!!! اون کاغذی که روش نوشته ۴۰۰۰ یورو و مهر کنسول داره رو فقط برای پرمسسو میخوان..
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

سلام به همه
    من هم رسیدم تورین
    اصلا خیلی راحت از کلیه گیتها گذشتم
    توی رم پلیسه اصلا به ویزام نگاه نکرد. فقط یک مهر زد و گفت بعدی....
    انگار خیالش جمع بود که قبلی ها کارشون رو درست انجام دادن و به پاسم نگاه انداختن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ورود به ایتالیا و تجربیات حین سفر

سلام من دیروز رسیدم میلان. با Alitalia بودم. 38 کیلو بار رو دادم قسمت تحویله بار یکم چونه زدم اصلن پول برای اضافه بار ندادم. تازه یک کوله نیمه کوه نوردی و یک ساز هم بردم بالا ! هیچ مشکلی نبود . فقط سریع سواره هواپیما بشید تا بتونید راحت وسایلتون رو جا بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam نمایش پست ها
    سلام من دیروز رسیدم میلان. با Alitalia بودم. 38 کیلو بار رو دادم قسمت تحویله بار یکم چونه زدم اصلن پول برای اضافه بار ندادم. تازه یک کوله نیمه کوه نوردی و یک ساز هم بردم بالا ! هیچ مشکلی نبود . فقط سریع سواره هواپیما بشید تا بتونید راحت وسایلتون رو جا بدین.
    چه خوب! شما تا چند کیو اجازه داشتید بار ببرید؟ به من گفتن تا 23 کیلو، با فاکتور گرفتن از خیلی از وسایلم تازه بارم شده 25 کیلو... بار داخل هواپیمارو وزن نکردن؟ تو رم هم بار رو که تحویل ندادن دیگه؟

Junior Member

من 30 کیلو میتونستم بیارم. بار داخل هواپیمارو وزن نکردن ولی نگاه می کرد اگه مشکوک میزد وزن می کرد. اگه میخاید زیاد ببرید بالا اول خالی نشونش بدید تا تگ بزنه بعد برید بیرون پرش کنید تمام بار رو میلان گرفتم، هر 2 کارت پرواز رو تهران میدن.

من با ترکیش اومدم
    تهران - استانبول -رم
    یک ساعت و نیم معطلی در استانبول تا وقت پرواز بعدی بشه: انفورمیشن های استانبول خیلی خوب برخورد میکنن و راهنمایی میکنن
    وبعد دوباره استانبول به رم حدودا 2 ساعت
    (پرواز ساعت 4 صبح از امام)
    هر دو جا صبحانه دادن . خوشمزه بود.
    فرودگاه رم بزرگ بود. یک کم مشکل داشتم تا برسم به قسمت پرازهای داخلی(چون بار زیاد داشتم) : آقا به پیر به پیغمبر بار زیاد نیارین. اگرچه چرخ دستی هست پول خورد (1و2.. یورویی بیارین با خودتون برای چرخ دستی) اگه نداشتین اشکالی نداره یک دستگاه (ماشین ) معمولا هست و اسکناس میگیره و خورد میده-من اسکناس 5 یورویی رو چک کردم
    در ضمن دنبال یک پرواز ارزون میگشتم که متاسفانه نشد و با 198 یرو با الیتالیا پریدم تورین یک ساعت بعد از نشستن در رم- پروازهای ارزونتر متاسفانه اون موقع پر بودن یا برای روز بعد داشتن(شما هرچی به ساعت پرواز نزدیک میشین بلیط ها گرون تر میشه ها یادتون باشه سعی کنین همه چی رو در ایران ست کنین وبرای حالات غیر مترقبه پیش بینی کنین
    من این مسیر رو چندین بار با چک کردن مسیر ها با هواپیما و قطار چک کردم
    فروش بلیط پروازهای داخلی رم فکر کنم ترمینال3 بود ولی کارت پرواز یک قسمت دیگه و گیت های پرواز هم یک قسمت دیگه!!!
    شاید من سخت ترین مسیر رو انتخاب کردم ! ولی زیاد دست من نبود چون پروسه ویزام مشکل داشت و.........
    یک چیز مهم رو بگم
    دوستانی که چند کورس باید پرواز داشته باشن دقت کنن:
    1- کارت پرواز هر دو مسیر در تهران به شخص داده میشه
    2-بار مستقیما به مقصد میره اگرچه شما مثلا در استانبول تغییر پرواز داشته باشین
    3-به ساعت ها دقت کنین . مثلا در ترکیه ساعت با ایران فرق میکنه بنابراین ساعت پرواز شما به وقت محلی انجام میشه ! حتما حتما از اینفورمیشون بپرسین و محل گیت ها رو ازش سوال کنین(برای من دقیقه 90 مشخص شد محل گیت پرواز و خود اینفورمیشن اینو به من گفت که دیر مشخص میشه)
    4-وزن بار در پرواز های داخلی کمتر هست و ممکنه ازتون اضافه بار بگیرن(حدودا 15 کیلو ظاهرا ،بازم بستگی به شرکت داره) -حواستون باشه زیر بار نرین و قبول نکنین و نهایتا میتون با خودتون ببرین بالا(به من گیر داد )
    4-حواستون به آدم های اطرافتون باشه!!
    5-بار زیاد نیارین
    6-تمام کارهای بهداشتی رو انجام بدین شاید وقت سر خاروندن نداشته باشین!!
    7-عوارض در تهران 50 هزار تومن است
    فعلا

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

نقل قول نوشته اصلی توسط gilan1359
    یک ساعت و نیم معطلی در استانبول تا وقت پرواز بعدی بشه: انفورمیشن های استانبول خیلی خوب برخورد میکنن و راهنمایی میکنن
    ممنونم از اطلاعات مفیدتون... در این فاصله کاری هم میشه انجام داد ؟؟ میشه از این وقت معطلی هم استفاده کرد ؟

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

نقل قول نوشته اصلی توسط m0h3n نمایش پست ها
    ممنونم از اطلاعات مفیدتون... در این فاصله کاری هم میشه انجام داد ؟؟ میشه از این وقت معطلی هم استفاده کرد ؟
    من یک کم سعی کردم به اینترنت وایر لس کانکت بشم نشد(زیاد سعی نکردم چون همش چشام به مانیتور هایی که اطلاعات پرواز مینوشتن بود )احتمالا میشه کانکت شد چون دیدمfree public داشت!

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)