صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 100

موضوع: ورود به ایتالیا و تجربیات حین سفر

Member
    رشته و دانشگاه
    Automation Engineering - PoliMi

پیش فرض پاسخ : ورود به ایتالیا و تجربیات حین سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaderi_civil نمایش پست ها
    با سلام

من براي 25 آگوست بليط گرفتم و متاسفانه ديگه هم تغييرش نميتونم بدم! يعني يكي دو هفته زود تر بايد تو كومو باشم! از كجا ميتونم براي هاستلي هتلي يا جاي ارزوني براي اون چند روز از الان رزرو كنم كه تا رسيدم كومو خيالم راحت باشه كه يه جاي خواب دارم!؟
    توصیه می کنم تو میلان دنبال جا بگردی... هم راحت تر گیرت میاد هم ارزونتر پیدا می کنی... اون موقع فصل تعطیلی هست و اصولا همه جا کومو پر باید باشه در عین حال میلان خالی و ارزون!

Member
    رشته و دانشگاه

برای اونایی که از طریق فرودگاه malpensa وارد میشن و می خوان بیان میلان... میدونید که هم اتوبوس هست هم قطار... قطار خیلی راحت تر میاد تو شهر مخصوصاْ اگر ساعت های ترافیک باشه و بلیطش هم آخرین بار که دیدم به ایستگاه centrale فکر می کنم ۷ یورو هم داشت و cadorna۱۱ یورو ولی تو خود فرودگاه که میرسید و از داخل ترمینال خارج میشید و وارد محوطه اصلی میشید باید با آسانسور برید پایین (طبقش دقیق نمیدونم اما رو تابلو ها معلومه و یه ۵-۱۰ دقیقه ای پیاده روی کنید) از طرفی اتوبوس با اینکه طول میکشه اما نزدیک هست به در خروجی و همون طبقه که خارج میشید به سمت چپ سالن که راه بیفتید میرسید به پارکینگ اتوبوس ها اما اینم توجه کنید ۲ تا شرکت هست برای این اتوبوس ها یکی malpensa shuttle و اون یکی که اسمش هرچی فکر میکنم یادم نمیاد و بد نیست یکی از بچه ها اسمش را بنویسه دقیق (شاید هم نام قطار که malpensa express هست باشه یا یه express توش داشته باشه) اولین دفتر بلیط فروشی که میرسید معمولا اون malpensa shuttle هست که بلیطش 7.5 یورو هست اما اون یکی دفترش نزدیکتر به پارکینگ اتوبوس ها هست و یه مدل بلیط داره که ۳ مسیره هست و ۱۵ یورو.... چند نفر بشید از این بلیط ها بگیرید...

Member
    رشته و دانشگاه

راستی تقریبا اولین روش دزدی بصورت کاملا دوستانه و رقم پایین هم که ممکنه تجربه کنید تو فرودگاه این هست که وقتی خسته و کوفته دارید می رید که بارتون را ببرید داخل اتوبوس چند تا عرب می پرن میان کمک و چمدون را میذارن تو اتوبوس و خوش حال و خندون گاری که بارتون را باش آوردید تا اینجا می برن براتون غافل از اینکه ۱ یورو پولی که تو قفل گاری گذاشتید رفت تو جیب اون طرف! بعد که کارتون با گاری تموم شد نگاه کنید اون دور و بر جایی که بقیه گاری ها هستن و به هم وصل شدن. دوباره قفل اونی که دست خودتون هست را وصل کنید به گاری(چرخ دستی) جلویی پولتون آزاد میشه... (سکه های ایرانی هم بعضا جواب میده پس با خودتون بیارید که اگه حال نداشتید با این عرب هایی که واقعا به خوشرویی میان بحث کنید که نمی خواید و بی خیال مهم نباشه حالا یه ذره هم پول بپره) یا خودتون وقتی یکی از بچه ها پول ایرانی تو گاریش هست اون را بندازید جلو که مهم نیست و بقیه که یورویی دارن به اون وصل کنید و یورو های بی زبون را نجات بدید! البته میگم مبلغش چیزی نیست اما اون عربا که از صبح تا شب ۷ روز هفته و حتی شب تا صبح اونجان خوب کاسبی می کنن. معمولا هم همه راضی هستن چون خسته کوفته میای یارو با لبخند و روی خوش میاد عین فرفره چمدون ۳۰+خدا میدونه چقدر اضافه بار را بلند میکنه میذاره تو اتوبوس و سوار اتوبوست می کنه و گاری هم می بره که نگران نباشی اون وسط ول افتاده!

Member babakmhr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering - University of Science and Culture 

دوستان کسی اطلاع داره اگر موقع ورود به ایتالیا مقداری(برای یکسال!)دارو همراهمون باشه،البته با مجوز پزشک،ممکنه گیر بدن؟یعنی مثل دبی گیر میدن تو فرودگاه کلا؟! بعد اگر بخواهند که گیر بدن،مجوزی از سفارت میشه در این رابطه گرفت؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط babakmhr نمایش پست ها
    دوستان کسی اطلاع داره اگر موقع ورود به ایتالیا مقداری(برای یکسال!)دارو همراهمون باشه،البته با مجوز پزشک،ممکنه گیر بدن؟یعنی مثل دبی گیر میدن تو فرودگاه کلا؟! بعد اگر بخواهند که گیر بدن،مجوزی از سفارت میشه در این رابطه گرفت؟
    اینجا که من ۲ بار اومدم و بقیه هم که تا حالا اومدن اصلا در کیفت که باز نمی کنن هیچ... از زیر هیچ دستگاه مستگاهی هم رد نمیشه... همه هم دارو زیاد میارن فقط اگه مرفین یا چیز عجیب و غریب داری برای احتیاط مجوز پزشکی ترجمه شده با خودت داشته باش... (اما بازم میگم اطلا تا حالا بساط کسی را ندیدم اینجا چک کنن)

Junior Member

ماکه با 6 کیلو قرص رفتیم دبی هیچکی هیچی نگفت!

Junior Member

Smile پاسخ : ورود به ایتالیا و تجربیات حین سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    درود دوست عزیز.

این اونجایی که گفتید دقیقن کجا میشه ؟
    یه سری هاستل جوانان تو ایتالیا هست که تقریبن تو بیشتر شهرها هم شعبه داره. شاید برای روزهای اول بتونید اونجا بمونید.
    آدرس سایت این هاستل تو میلان و تورین به ترتیب زیر هست :
    هاستل میلان : http://www.hostelmilan.org/
    هاستل تورین : http://www.ostellotorino.it/

پانسیون هم هست که به صورت ماهیانه می‌تونید توشون بمونید و از هزینه‌هاتون کم کنید ولی معمولن باید به صورت حضوری قرارداد ببندید.

برای رزرو هاستل اگه کارت اعتباری بین‌المللی ندارید می‌تونید از کارت‌های اعتباری یک‌بار مصرف استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر پیرامون این کارت‌ها به این قسمت از انجمن مراجعه کنید.

با سلام دوست عزیز
    من در تاریخ 5 آگوست ساعت 8:35 از تهران به سمت میلان پرواز دارم ، قرار بود بیاو پیش دوست اما متاسفانه برای دوستم مشکلی پیش امد و برگشت تهران
    حالا امکان داره ادرس چند پانسیون ارزان قیمت و روش رزرو انها را برای من بگید؟؟
    ایا حضوری امکان گرفتن اتاق است یا اینکه باید از اینجا رزرو کنم ؟؟؟
    من کارت اعتباری ندارم شنیدم که کارتهای یکبار مصرف بفروش می رسد چگونه می تونم تهیه کنم ؟؟ ایا می تونم نقدا خرید کنم؟؟ یا باید با کارت باشد؟؟
    وقتی وارد فرودگاه شدم برای رسیدن به شهر چکار باید کنم؟؟
    امکان داره از دوستان کسی بیاد کمکم فرودگاه ؟؟؟؟
    اسم من بابک هست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط BABAK4259 نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز
    من در تاریخ 5 آگوست ساعت 8:35 از تهران به سمت میلان پرواز دارم ، قرار بود بیاو پیش دوست اما متاسفانه برای دوستم مشکلی پیش امد و برگشت تهران
    حالا امکان داره ادرس چند پانسیون ارزان قیمت و روش رزرو انها را برای من بگید؟؟
    ایا حضوری امکان گرفتن اتاق است یا اینکه باید از اینجا رزرو کنم ؟؟؟
    من کارت اعتباری ندارم شنیدم که کارتهای یکبار مصرف بفروش می رسد چگونه می تونم تهیه کنم ؟؟ ایا می تونم نقدا خرید کنم؟؟ یا باید با کارت باشد؟؟
    وقتی وارد فرودگاه شدم برای رسیدن به شهر چکار باید کنم؟؟
    امکان داره از دوستان کسی بیاد کمکم فرودگاه ؟؟؟؟
    اسم من بابک هست
    سلام دوست عزیز
    این سایت برای رزرو بد نیست خوبه : www.bbplanet.com
    شما وقتی رفتی داخل این سایت و منطقه مورد نظر و میزان شب مورد نیازتو که زدی بهت یه سری هتل آپارتمان، هاستل، و B&B نشون میده یه سریش هست که قیمت داره یه سری دیگه رو هم باید درخواست قیمت بدی معمولا ظرف 24 ساعت جوابتو میدن ، قیمت های این سایت کلا بد نبود وقتی قیمت داد اگه خواستی رزرو کنی باید یه مقدار از هزینه کل موندنت تو اونجا رو بپردازی ( این سایت 30% هست ولی سایت های دیگه معمولا 10%)
    برای کارت اعتباری هم از این دو موسسه می تونی کمک بگیری هم میتونی بدی اونا پرداخت کنن هم میتونی ازشون کارت اعتباری یک بار شارژ بگیری :
    http://www.university.ir
    www.nilopar.com

Junior Member

بانک های ایتالیا کردیت کارت هم به ما میدن؟ (منظورم حسابی است که بشه اضافه بر اون مبلغی که تو حساب هست برداشت کرد، دبیت نباشه دیگه...)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط taherp نمایش پست ها
    بانک های ایتالیا کردیت کارت هم به ما میدن؟ (منظورم حسابی است که بشه اضافه بر اون مبلغی که تو حساب هست برداشت کرد، دبیت نباشه دیگه...)
    تا اونجا که من از دوستانم شنیدم مستر کارت pre paid بهمون میدن یعنی نمیشه بیش از اون مبلغی که هست خرج کنی......

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)