صفحه 19 از 24 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 235

موضوع: هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

سلام
    یک سری فرصتهای دکترا با فاند 80 و 60% ارائه میشه تو زوریخ. کسی اطلاعی داره که با این 60% وضعیت زندگی چطوری هستش؟ و چقدر در سال میشه کل فاند ؟

ممنون

سلام

می‌بخشید با حقوق ۴۵ هزار فرانک در سال در شهر لوگانو می‌تونم از پس زندگی خودم و همسرم با توجه به هزینه اجاره خونه و ... بر بیام؟‌ با چه سطح زندگی‌ای میشه با این پول گذران امور کرد بعد از کسر مالیات و بیمه؟ الان ما دو نفر رو بیمه کنند حدودا چقد میگیرن؟

ممنون.

Junior Member

سلام دوستان محترم. من همسرم فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه جنووا ایتالیاست. و certification تصویرگری از کالیفرنیای جنوبی داره. کار انیماتوری و تصویرگریش هم خیلی خوبه. در این زمینه میتونه سوئیس کار گیر بیاره؟ در ضمن سیتیزن ایتالیا هستش اما نمیخواد به ایتالیا بره
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Aalto University

سلام به همه دوستان

من برا دوره PhD تو دانشگاه Bern پذیرش گرفتم با فاند سالیانه 47000 فرانک. چند تا سوال برام ایجاد شده ممنون می شم دوستان کمک کنن. اول اینکه متاهل هستم و می خوام با همسرم برم سوییس.
    سوال اول اینکه از این مبلغ 47000 چقدر بابت مالیات کم می شه؟ می خوام بدونم پول خالصی که دستمونو می گیره چقدره؟
    سوال دوم اینکه هزینه ماهیانه زندگی دو نفر تو شهر برن به طور متوسط چقدره؟ ما نه خیلی ولخرج هستیم و نه خیلی اقتصادی و کم خرج. معمول خرج می کنیم. فقط می خوام بدونم به طور متوسط چقدر هزینه زندگی ماهیانه دو نفر می شه؟
    و سوال آخر. هزینه گرفتن ویزای سوییس واقعا فقط و فقط 260 هزار تومنه یا بیشتره؟
    ممنون می شم اگر کسی از دوستان اطلاع داره ریز خرج ها رو برام بنویسه. حدودی هم باشه کفایت می کنه.
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Material Science-EPFL

سلام
    من برن نیستم و لوزان هستم. اینجا رو براتون توضیح میدم شاید بدردتون بخوره. از من ماهی 20% حقوق ماهیانه، مالیات کم میشه. شما برای اجاره خونه تو لوزان باید ماهی 800- 1100 تا بدی که متغیره. من یک نفرم و زیاد هم خرج نمیکنم ماهی 650 تا خرج خورد و خوراک میشه. برای بیمه هم اگر دانشجوی دکترا هستید ماهی 200 تا باید بدید. کلا اوایل اومدن یذره حرجهای پراکنده هست که باید حواستون بهش باشه مثلا برای درخواست پرمیت باید 150 فرانک (هر نفر) هزینه کنید. ولی این رو هم در نظر بگیرید که اون 650 تایی که من دارم ماهانه خرج میکنم بنظرم برای دو نفر دو برابر نیست و حدود 950-1000 تا بشه. برای ویزا هم همون مقداری که تو سایت زده هستش و البته یه 18000 تومن بیشتر پول پست مدارک رو ازتون میگیرن. امیدوارم این توضیحات بدردتون بخوره. موفق باشید
    این نیز بگذرد ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Aalto University

نقل قول نوشته اصلی توسط azadyar2 نمایش پست ها
    سلام
    من برن نیستم و لوزان هستم. اینجا رو براتون توضیح میدم شاید بدردتون بخوره. از من ماهی 20% حقوق ماهیانه، مالیات کم میشه. شما برای اجاره خونه تو لوزان باید ماهی 800- 1100 تا بدی که متغیره. من یک نفرم و زیاد هم خرج نمیکنم ماهی 650 تا خرج خورد و خوراک میشه. برای بیمه هم اگر دانشجوی دکترا هستید ماهی 200 تا باید بدید. کلا اوایل اومدن یذره حرجهای پراکنده هست که باید حواستون بهش باشه مثلا برای درخواست پرمیت باید 150 فرانک (هر نفر) هزینه کنید. ولی این رو هم در نظر بگیرید که اون 650 تایی که من دارم ماهانه خرج میکنم بنظرم برای دو نفر دو برابر نیست و حدود 950-1000 تا بشه. برای ویزا هم همون مقداری که تو سایت زده هستش و البته یه 18000 تومن بیشتر پول پست مدارک رو ازتون میگیرن. امیدوارم این توضیحات بدردتون بخوره. موفق باشید
    دوست عزیز از جواب کاملتون خیلی ممنونم. فقط یه سوال، هزینه های تو برن بیشتره یا تو لوزان؟ راستش من وقتی به دوستام گفتم که پذیرش با اینقدر فاند گرفتم همه گفتن اووووووووووواه!!! ماهانه هزار فرانک می تونی ذخیره کنی!!! ولی با این حسابی که شما گفتی یه چیزی بدهکار هم می شم که!!!!
    بازم ممنون از پاسختون

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام برای دکتری ریاضی و آمار ETH درخواست بدم. یه سری سوال داشتم.
    تو ETH ، دکتری به صورت پوزیشن کاریه. در این صورت غیر از حقوق ماهانه فاند هم میشه گرفت؟ یا اینکه دیگه چیزی به اسم فاند وجود نداره؟
    تو این دانشگاه انگار منظورشون از پوزیشن همون TA است. یعنی اگه TA نشیم دیگه از حقوق خبری نیست؟
    هزینه کلی ماهانه در زوریخ تو سال 2014 تقریبا چقدر بوده؟
    ممنون

Junior Member

زندگی در سویس چگونه هست؟آیا امکان بورسیه گرفتن هست؟

دوستان در بدو ورود به سوئیس چند فرانک همراهمون باشه؟

سلام.
    1.آب و هوای کدوم شهرهای سویس بیشتر شبیه ایرانه خودمونه؟منظور 4 فصل
    2.شرایط گرفتن اقامت بعد از 4 سال phd خوندن در سوئیس چگونه است؟
    ممنون از دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)