صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 235

موضوع: هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

سلام. تقريبا همه ي كشورها يه تاپيك در مورد هزينه ها دارن.به جز سوئيس.نمي دونم چرا؟!
    البته تو بعضي از قسمت ها مثله زندگي در سوئيس يه چيزايي گفته شده .اما به نظرم يه جا مخصوص براي هزينه ها در نظر بگيريم فكر كنم بهتر باشه!
    اولين سوال رو هم خودم مي پرسم.
    تا اونجايي كه من فهميدم دانشگاه هاي سوئيس هزينه ي چنداني بابت تحصيل نمي گيرن.يه چيزي حدود 700فرانك سالانه؟درسته؟اگه اشتباه ميكنم لطف كنين تصحيح كنين.
    و اما هزينه هاي زندگي؟ در مورد اين از چند نفر هزينه هايي مختلفي شنيدم كه خيلي تفاوت هم دارن باهم.
    كسي هست كه در مورد هزينه ها اطلاعات دقيق تري رو بده. مثلا در شهرهاي زوريخ يا بازل و...
    يكي از بچه ها مي گفت هزينه ي اجاره خونه 500فرانك ماهانه. ايا ميشه كه اين خونه رو شير كرد؟منظورم اينه كه دوتايي استفاده كرد كه نصف شه هزينه؟ يا مثلا يه خونه بزرگتر در حد 700فرانك بگيريم و بعدش دوتايي استفاده كرد؟ امكان اين كار وجود داره؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيسس

سلام. مثله اينكه هيچكس سوئيس رو دوست نداره!!!
    تو سايت دانشگاه ETLكه تو شهر زوريخ قرار داره در باره ي هزينه ي زندگي يه پي دي اف بود كه هزينه ناهانه تو زوريخ رو1685-1804فرانك نوشته بود. اين مقدار يه خورده دست بالا در نظر گرفته نشده؟ يا واقعا همين قدره؟
    مثلا بيمه ماهانه 283فرانك!!!! زياد نيست؟چه خبره !!!!
    هزينه كتابم ماهي 54-104 زده؟!!
    غذا رو هم تقريبا 493فرانك زده كه به نظر معقول مياد
    حمل نقل هم 42فرانك كه بازم خوبه
    لباس و كفش رو هم ماهي 100فرانك نوشته!! من كه دارم ميرك 6تا شلوار لي مي خرم از همين جا تا 1سال اول پول ندم بابت اينا.اما طررف نمي دونم رو چه حسابي ماهي 100فرانك براي اين در نظر گرفته!!
    تفريحاتم نوشته 60فرانك كه فكر كنم همين قدر باشه.

و اما سوال اصلي من رو بيمه هست.واقعا ماهي 283!!! فرانك بايد بيمه بديم؟چرا؟هيچ جاي دنيا كه اينجوري نيست.يعني سالي 3000فرانك فقط براي بيمه بايد بديم؟ خيلي نامرديه.
    و يه چيزه ديگه در مورد اجاره خونست؟ براي بار دوم مي پرسم.ايا بنده وكيلم كه خونه رو 2تايي شير كرد كه مثلا مقدارش نصف شه؟گير ميدن؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

متاسفانه شهرهای مهم سوئیس همیشه جزو ده رتبه ی اول در گرونترین شهرهای جهان هستند... دلیل این هزینه ها هم دقیقاً همین هستش... در مورد بیمه هم احتمالاً شنیدید که بیمه در سوئیس یکی از کاملترین بیمه های دنیا هستش... اینجا رو یه نگاهی بندازید
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

دوست عزیز دلیل هزینه های بالا در سوییس این میتونه باشه که شهرهاش جزء شهرهای گرون دنیاست. در سال 2010 زوریخ بعداز مسکو گرونترین شهر دنیا شناخته شد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, EPFL

با سلام
    اول اینو بگم که سوئیس گرانترین شهرهای جهان رو داره، و واقعا همه چیز حتی از بقیه کشورهای اروپایی گرونتره
    در مورد بیمه، چون بسیاری از شرکتها یه دانشجویان تخفیف میدهند، اون قیمتی که شما ذکر کردی نمیشه، و معمولا در حدود 90 فرانک درمیاد (البته اگه متاهل باشید برای همسر گرونتره) - یعنی سالی حدود 1000تا
    در مورد خونه، اکثر شهرها (ژنو، لوران، و زوریخ) مشکل کمبود خانه دارند و پیدا کردن خانه در اینجا مشکلترین بخش زندگیتون خواهد بود، و اگر خانه های دانشجویی نگیرید (که بعضی چیزها در این خانه ها مشترک هست مثل آشپرخانه و حمام)، حداقل تخمین کرایه خانه های مستقل را روی 700 فرانک بذارید! میتوانید این خونه یو شیر هم بکنید، ولی در اونصورت مجبورید خانه بزرگتری بگیرید که کمتر از 1100 فرانک فکر نکنم پیدا بشه
    هزینه غذا هم بصورت میانگین 400 تا 600 فرانک هست به نظرم، ولی به نحوه خرج کردن شما هم بستگی داره
    هزینه حمل و نقل هم 60 فرانک برای لوزان و 77 فرانک برای زوریخ هست، بقیه شهرها هم فکر کنم در همین حدود هست
    قیمت لباس هم بسیار گرون هست، ولی نگرانی نداره چون در حراج های سالیانه با قیمت بسیار مناسب میتونید اجناس با کیفیت بالا بخرید که به نظر من حتی از ایران هم به صرفه تر هست

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    امروزم يه هند بوك تو سايت دانشگاه ETHبود كه دانلود كردم و اونجا هزينه ها رو از 1100فرانك تا 1800فرانك متغير كرده بود.
    بيمه هم با مهدي جان موافقم.چون اينجا بيمه رو از 100تا 400فرانك متغير زده بود و بستگي به اون شركت بيمه كننده داره.
    نميشه همون خونه اي كه مثلا 700 فرانك هست رو شير كرد؟ صاحب خونه گير ميده ؟ يا اينكه ميگين براي دونفر سخته؟ اگه حالت دوم باشه كه من با يكي از دوستام قصد رفتن داريم و مشكل نيست كه خونه كوچيك باشه.
    در مرود كار هم كه همه ميدونن 15ساعت در هفته ميشه كار كرد.
    اما ميشه اونجا كار پيدا كرد؟ حقوقش چقدره ساعتي؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    امروزم يه هند بوك تو سايت دانشگاه ETHبود كه دانلود كردم و اونجا هزينه ها رو از 1100فرانك تا 1800فرانك متغير كرده بود.
    بيمه هم با مهدي جان موافقم.چون اينجا بيمه رو از 100تا 400فرانك متغير زده بود و بستگي به اون شركت بيمه كننده داره.
    نميشه همون خونه اي كه مثلا 700 فرانك هست رو شير كرد؟ صاحب خونه گير ميده ؟ يا اينكه ميگين براي دونفر سخته؟ اگه حالت دوم باشه كه من با يكي از دوستام قصد رفتن داريم و مشكل نيست كه خونه كوچيك باشه.
    در مرود كار هم كه همه ميدونن 15ساعت در هفته ميشه كار كرد.
    اما ميشه اونجا كار پيدا كرد؟ حقوقش چقدره ساعتي؟
    سلام
    فکر کنم تخمین 1100 تا خیلی پایینه، مگر اینکه با ریاضت زندگی کنی
    اینجا خونه پیدا کردن بسیار سخته، اینجوری نیست که بگی یه خونه 700تایی بهم بدین از طرف دیگه، خونه های در این حدود (500 تا 700) معمولا یک اتاق یا سوئیت (استودیو) دانشجویی هستند، و فکر میکنم فقط به یک نفر اجاره میدن! سوئیت یا خونه های مستقل معمولا بالاتر از 700تا هستند و اونا رو فکر کنم بتونین شیر کنین، چون بعد از احاره کردن دیگه کسی بهتون کاری نداره و مادامیکه کرایتون رو بدید کسی نمیتونه بلندوتون کنه حتی اگه چندین سال بشه. فقط دقت کنین منظورم از استودیوهای کوچک خانه های در اندازه 15 متر هست که این کرایه را دارند که برای زندگی دو نفره بسیار سخته
    در مورد کار من اطلاع چندانی ندارم، چون دانشجوهای PhD اجازه کار ندارند، ولی بچه های مستر رو دیدم که توی آزمایشگاههای مختلف کار ساعتی میگیرند، حقوقش هم خوبه و معمولا ساعتی 20 فرانک و بالاتر هست و البته مالیات هم داره

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام ممنون از كمكتون
    منظورم كار تو بيرون از محيط دانشگاست؟ مثلا رستوران يا هر جاي ديگه كه بشه كار كرد.
    شما خودتون سوئيس تشريف دارين الان؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

در مورد کار بیرون از دانشگاه اطلاعاتی ندارم، ولی اکثر کسانی که در فروشگاهها کار میکنند جوانان زیر یا حدود 20 سال هستند و گویا به راحتی در زمانی که مدرسه ندارن بهشون کار میدن، ولی حقوقشون رو دقیق نمیدونم
    برای کار بیرون دانشگاه فکر کنم باید فرانسوی (برای شهرهای فرانسه زبان) یا آلمانی سوئیسی (برای شهرهای آلمانی زبان) بلد باشید
    شما کدوم شهرش قراره برید؟ دانشجو هستید؟
    من الان لوزان هستم، دانشگاه EPFL

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام. عالي شد . من علاقه ي شديدي به زبان فرانسه و فرانسه دارم.اما به دليل مشكلات سياسي و همچنين مشكلات ويزايي كه وجود داشت مجبور شدم بر خلاف ميل باطنيم انگليسي ياد بگيرم.به خاطر همينم ارزومه كه تو شهره فرانسوي زبان تحصيل كنم. لوزان هم كه فرانسوي زبانه ديگه.درسته؟
    سايت دانشگاه شهر لوزان (Ecole Polytechnique Fédérale de lausanne (EPFL) - (Federal Institute of Technology lausanne) رو خوندم .اما نه در مورد شهريه چيزي پيدا كردم و نه در مورد وجود رشته ي الكترونيك تو اون دانشگاه.
    حالا كه شما اونجايين اطلاع دارين رشته ي الكترونيك يا رشته هاي مرتبط با انرژي(مخصوصا انرژي هاي تجديد پذير) اونجا به زبان انگليسي تدريس ميشه؟
    شهريه ي دانشگاه به زبان انگليسي چقدره؟ و هزينه اي كه براي شما ميشه ماهانه چطوريه؟ شما خوابگاه دارين يا بيرون خونه گرفتين؟
    شرمنده كه سوال زياد شد. اخه تو سوئيس ايراني كمه .واسه همينم هول شدم!!!!!!

صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)