صفحه 23 از 24 نخستنخست ... 131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 235

موضوع: هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

سلام دوستان با توجه به حرفهاتون من این برداشت رو کردم که دو نفر دانشجوی دکترا ( زن وشوهر) در حال حاضر با حقوق هایی که میگیرن میتونن یه زندگی متوسط رو داشته باشن درسته؟ آیا حقوقی که دانشگاههای که مختلف به دانشجوهای دکترا میدن باهم فرق داره؟ و اینکه اگر دانشگاه دو نفر در دو شهر مختلف باشه امکان رفت و آمد هر روزیه آسون وجود داره؟ فاصله شهرها باهم کمه؟
    بسیار ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره به سوالاتم پاسخ بده.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh21 نمایش پست ها
    سلام دوستان با توجه به حرفهاتون من این برداشت رو کردم که دو نفر دانشجوی دکترا ( زن وشوهر) در حال حاضر با حقوق هایی که میگیرن میتونن یه زندگی متوسط رو داشته باشن درسته؟ آیا حقوقی که دانشگاههای که مختلف به دانشجوهای دکترا میدن باهم فرق داره؟ و اینکه اگر دانشگاه دو نفر در دو شهر مختلف باشه امکان رفت و آمد هر روزیه آسون وجود داره؟ فاصله شهرها باهم کمه؟
    بسیار ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره به سوالاتم پاسخ بده.
    حتی اگر یکی از زن و شوهر فاند بگیرن هم میتونه کافی باشه اگر صرفه جویی کنن. اگر هر دو بگیرن که میتونن خووب هم پس انداز کنن. حقوق دکترا همه دانشگاه ها تقریبن یکسان هست. رفت و امد روزانه بین شهرهای نزدیک میشه کرد ولی مثلان لوزان تا زوریخ ۳ ساعت هست با قطار، نمیشه هر روز رفت وامد کرد

Junior Member

سلام .
    وقت بخیر دوستان
    یه سوال داشتم . ممنون میشم ئاسخ بدید
    من مهندسی کامپیوتر هستم از دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب با معدل 14.2
    همسرم هم مهندس مکانیک هستند به معدل بالا البته و استعدادهای درخشان بودند و نفر اول آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری
    خودم حدود 15 سال سابقه کار دارم که 10 سالش رو بخش آی تی شرکت سایپا بودم و همسرم هم جزو مهندسین شرکت ایران خودرو و تام ایران خودرو بودن و در حال حاضر هم مدیر یه بخشی هستن تو یه شرکت
    میخوام برای ویزای کار سوییس اقدام کنم و البته همسرم برای ادامه تحصیل
    خواستم ببینم کسی خبر داره شرایط کاری برای رشته آی تی و مهندس کامپیوتر چطوره؟ کمی هم زبان فرانسه بلدم و در حال یادگیری هستم همچنان

من اطلاعی در این مورد ندارم ولی دوستانیکه به خارج میروند معمولاً در کنار کار کردن و زندگی کردن به دنبال اقامت و پاسپورت آن کشور هم هستند. شما در صورتی که بتونین اقامت سوییس بگیرین یک مدت زمان طولانی نیاز دارین برای دریافت پاسپورت که فکر میکنم 12 سال باشه! بنابراین خوبه راجع به این جور چیزها هم قبل از تصمیم گیری تحقیق کنین.

ایام بکام.

نقل قول نوشته اصلی توسط roghieh58 نمایش پست ها
    سلام .
    وقت بخیر دوستان
    همسرم هم مهندس مکانیک هستند به معدل بالا البته و استعدادهای درخشان بودند و نفر اول آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری
    خودم حدود 15 سال سابقه کار دارم که 10 سالش رو بخش آی تی شرکت سایپا بودم و همسرم هم جزو مهندسین شرکت ایران خودرو و تام ایران خودرو بودن و در حال حاضر هم مدیر یه بخشی هستن تو یه شرکت
    خواستم ببینم کسی خبر داره شرایط کاری برای رشته آی تی و مهندس کامپیوتر چطوره؟ کمی هم زبان فرانسه بلدم و در حال یادگیری هستم همچنان

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط roghieh58 نمایش پست ها
    سلام .
    وقت بخیر دوستان
    شرایط کاری برای رشته آی تی و کامپیوتر خوبه ولی برای مکانیک خوب نیست. اما شما اصلن به عنوان غیر اروپایی که سوییس درس نخونده نمیتونید تو سوییس ویزای کار بگیرید. مگر همسرتون سوییس تحصیل کنن که به شما اجازه کار بدن

Junior Member

سلام.

چندین سوال داشتم. ممنون می شم از کسایی که رفتن و یا اطلاعات موثقی دارن جواب بدن.
    من می خوام از دانشگاه St. Gallen پذیرش بگیرم برای دکتری مدیریت (PMA) و
    1. می خواستم بدونم که اصلا خود سنت گلن چجوریه؟ شهره یا روستاست؟ کسی آیا آشنایی با جوش داره؟
    2. بعد اینکه توی خود سایت چیزی راجب این ننوشته بود که تحصیل در مقطع دکتری فاند یا اسکولارشیپ داره. ولی طبق چیزایی که از بقیه دانشگاه های سوئیس و اروپا شنیدم، از اونجایی که قرارداد دکتری رو مثل یه قرارداد کاری می دونن، طبیعتا مبلغ قابل قبولی رو برای زندگی پرداخت می کنن. اگر کسی در این جریان هم اطلاعاتی داره ممنون می شم من رو در جریان بذاره.
    3. بعد از همه ی اینا با در نظر گرفتن اینکه اسکولارشیپ داشته باشه، اون مقدار پولی که باید داشته باشیم که هزینه های اولیه سفر و جاگیر شدن رو پوشش بده تقریبا به فرانک چقدر هست. ممنون می شم از تجربه ی خودتون بهم بگید.
    4. با در نظر گرفتن اینکه اسکولارشیپ نداشته باشه، به نظر شما چقدر احتمال داره که بشه از فاند های دولتی که خیلی از موسسات توی سوئیس و کل اروپا می دن استفاده کرد. به نظرتون برای این نحوه فاند گرفتن اون هزینه های اولیه ای که از جیب باید پرداخت بشه چقدر هست. ممنون می شم اگر که کسی در این موارد هم اطلاعات و تجربیاتی داشته باشه در اختیارم بذاره.
    5. چیز دیگه ای که ذهنم رو مشغول کرده اینه که برای گرفتن اقامت موقت از طریق سفارت باید مدرکی تحت عنوان Proof of sufficient financial means که برای این قضیه بایستی مبلغ 24000 CHF گردش حساب 5 ماهه آخرتون باشه یا اینکه توی یه حساب بلوکه شده به صورت ضمانت بانکی باشه. ممنون می شم اگر کسی دقیقا در جریانم بذاره که به چه نحوی هست و اینکه راهی وجود داره که بشه بدون 24000 CHF اقامت موقت رو گرفت؟

Junior Member

سلام دوستان
    من برای یک دوره یک ساله فلوشیپی میخام برای یکی از دانشگاه های سوییس و بالاخص زوریخ اقدام کنم. چیزی که در نامه اسکالرشیپ نوشته شده ماهانه 1900 فرانک کمک هزینه میدن و برای اسکان در ابتدای دوره 300 فرانک و یک کارت نیم بهای رفت و آمد وسایل نقلیه. آیا کافیه برای یک زندگی دانشجویی؟

Junior Member aminghasemi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Natural Resource-Env. Eng

شما برای
    swiss government excellence scholarship
    دارید اقدام می کنید امیدوارم قبول بشید چون رقابت خیلی زیاده
    بله این مقدار فاند برای یک نفر کافی است برای اعضای خانواده تمکن مالی نیاز است
    با آرزوی موفقیت برای شما

سلام دوستان. زندگی در سوییس گرونتره یا انگلستان؟

Member
    رشته و دانشگاه

هزينه ي زندگي در سوییس 1.5 برابر انگلستان هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)